Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Butrint

Počasie Albánsko Butrint


Albánsko je krajina s rôznorodým počasím, od studenej zimy po horúce letá. Butrint, mesto v južnej časti krajiny, má typicky mediteránske počasie, ktoré charakterizuje horúce letá a miernu zimu.

Letá v Butrinte (od júna do septembra) sú veľmi teplé a suché s priemernou teplotou okolo 27 stupňov Celzia. Na pobreží si môžete užívať letné aktivity ako je napríklad plávanie v mori alebo výlety na lodi. Okrem toho Butrint má pár krásnych pláží, kde si môžete užiť slnko a morské vlny.

Jeseň a jar sú v Butrinte skutočne ideálne pre tých, ktorí radi objavujú nové miesta v prírode. Teploty sa pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia, čo je ideálna teplota pre výlety a prechádzky. Počas týchto období je však oveľa viac zrážok, čím sa prirodzené scenérie nadviažu a dostanú nový vzhľad.

Zimy v Butrinte sú vlhké, tiež spojené s miernymi teplotami, ktoré môžu klesnúť až na 8 stupňov Celzia. Toto obdobie je vhodné na prechádzky v prírode najmä v národných parkoch a rezerváciách. Sneh v tomto regióne nie je úplne zriedkavý, ale menšie množstvá padajú len v určitých oblastiach v horských oblastiach.

Celkovo Albánsko a najmä Butrint, vďaka teplému a horúcemu letu a miernym zimám a jeseniam, sa tým stáva celoročným turistickým cieľom. Toto miesto zanechá na turistoch dobrý dojem, a keďže sezóna trvá celý rok, má vždy pre tých, ktorí ho navštívia, niečo nové a zaujímavé.


Ubytovanie Albánsko Butrint


Butrint v Albánsku je staroveké mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska, v blízkosti hraníc s Gréckom. Toto miesto je jedným z najvýznamnejších archeologických lokalít na Balkáne a zároveň národným parkom. Túristi z celého sveta sem prichádzajú objavovať krásy tohto miesta a počas svojej cesty si môžu vybrať z niekoľkých druhov ubytovania.

Ak hľadáte luxus, potom si určite neuveriteľne užijete pobyt v hotely Butrinti Mikro. Tento hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od archeologického parku a ponúka luxusný pobyt v jeho plne vybavených izbách a apartmánoch. Tým, ktorí sú v Butrinti iba na pár dní, sa dobre hodí ubytovanie v týchto priestoroch.

Ak ste na dovolenke s rodinou, bungalovy v hoteli Butrinti Beach sú ideálnym riešením pre vás. Tento hotel leží priamo na pláži a ponúka plné vybavenie vrátane výborného stravovania. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou a vlastným sociálnym zariadením.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie za prijateľné ceny a chcú skúsiť niečo trochu iné, sú tu ubytovacie možnosti v tradičných albánskych domoch. Tieto domy sa nachádzajú v malej dedinke Gjirokastra, asi hodinu cesty od Butrintu. V Gjirokastra si turisti môžu vychutnať krásy starého mesta a užiť si zaujímavé zážitky. Ubytovanie v domoch je veľmi lacné a poskytuje turistom príležitosť vstúpiť do albánskej kultúry a zistiť, ako užívajú miestni ľudia svoje životy.

Ďalšie možnosti ubytovania v Butrinti a jeho blízkom okolí zahŕňajú campovanie v prírode a výhľad na jadranské more. Campingy sa nachádzajú v krásnych lokalitách a umožňujú turistom prežiť jedinečný zážitok pod ružou nebeskou.

Butrint je krásne miesto, ktoré návštevníkov pohltí svojou krásou a jedinečnou atmosférou. Nebudete tu nájsť najluxusnejšie hotely alebo atrakcie pre turistov, ale to, čo sa tu skrýva, je neuveriteľné bohatstvo histórie a kultúry, ktoré bude na vás čakať v každom kroku počas vášho pobytu tu. Zvoľte si iba to správne ubytovanie a užívajte si nádherné Albánsko.


Dovolenka Albánsko Butrint


Albánsko je európska krajina, ktorá sa rýchlo stáva jednou z najpopulárnejších turistických destinácií. Medzi obľúbené miesta patria pláže a mestečká na pobreží Jadranského a Jónského mora. Jedným zo skvostov krajiny je Butrint – archeologické miesto, ktoré je zároveň aj národným parkom. Tento unikátny komplex sa nachádza iba niekoľko kilometrov južne od mesta Saranda a ponúka turistom jedinečný zážitok.

Butrint bol založený v 7. storočí pred naším letopočtom a bol osídlený po celý antický a stredoveký obdobie. Komplex sa rozprestiera na viac ako 24 hektároch a zahŕňa pozostatky hradieb, amfiteátra, chrámov, fóra a iných historických budov. Pre turistov je Butrint najviac fascinujúci pre svoje rímske pozostatky, ktoré sú často považované za niektoré z najlepšie zachovaných v Európe.

Pri návšteve Butrintu sa turisti môžu prechádzať po starovekom amfiteátri, navštíviť chrámy zasvätené rôznym bohom a bohyňám či obdivovať pozostatky rímskych kúpeľov. Najzápadnejšou budovou v komplexe je vyvýšenina zvaná Acropolis, ktorá ponúka návštevníkom úžasný výhľad na Jónske more a okolitú krajinu.

Okrem zaujímavých historických pamiatok sa v Butrinte nachádza aj veľa prírodných krás. Národný park zahŕňa bohatú rozmanitosť rastlín a živočíchov vrátane vzácnych druhov vtákov a rýb. V parku sa nachádza aj jazero s čistou vodou, ktoré je vhodné na kúpanie a vodné športy.

Pre turistov, ktorí cestujú do Albánska, je Butrint jednou z hlavných atrakcií, ktorú by nemali vynechať. Návšteva tohto archeologického parku ponúka skutočne unikátny zážitok, ktorý si budú turisti pamätať na celý život. Okrem Butrintu si turisti môžu užiť aj ostrov Korfu, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od albánskeho pobrežia a ponúka obrovské množstvo možností na oddych a zábavu. Celkovo je Albánsko pre turistov súkromnou destináciou a ponúka veľa príležitostí na objavovanie miest a zaujímavostí.


Letenka Albánsko Butrint


Albánsko, krajina plná histórie, kultúry, nádherných pláží a scenérií, ktoré vám vyrazia dych. Je to krajina, kde sa stretnete s pohostinnými miestnymi obyvateľmi, ktorí vám ochotne poskytnú radu alebo vás pozvú na skvelé jedlo. Mezi týmito krásami Albánsko skrýva aj Butrint, jedno z najunikátnejších miest starovekého sveta.

Butrint je archeologické miesto, ktoré sa nachádza v najjužnejších častiach Albánska, blízko gréckej hranice. Toto miesto bolo v minulosti významným obchodným a námorným centrom, ktorého korene siahajú až do 8. storočia pred naším letopočtom. Butrint sa vyznačuje rôznorodosťou kultúr, jazykov a náboženstiev, ktoré preklínajú jeho históriu.

Archeologické nálezy v Butrinte ukazujú, že miesto bolo obývané od raného neolitu (do cca 4000 pred našim letopočtom) až po stredovekú dobu. Rímska, grécka, byzantská a osmanská kultúra sa v Butrinte prelínajú, niekoľko vykopávok odhaľuje zvyšky kostolov, chrámov, amfiteátrov, veží, múrov a iných budov, ktoré dokazujú ohromujúci vývoj tohto miesta. V roku 1992 bol Butrint zapísaný na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Navštíviť Butrint je zážitok, ktorý vám navždy zostane v pamäti. Vzdialenosť od letiska v albánskom hlavnom meste Tirane je asi 220 kilometrov a odkor dojazd na miesto je dostupný taxíkom alebo autobusom. Najlepší spôsob ako sa dostať do Butrintu je však letecky. Letenky do mesta Sarandë, ktoré je sídlom Butrintu, sú dostupné všade v Európe a sú cenovo dostupné.

Cesta do Butrintu vám umožní objaviť kus histórie, ktorá sa nikdy nezopakuje. Prechádzka okolo obrovských ruín, ktoré nedávno objavili archeológovia, je úchvatný zážitok. Námorné zdi, podzemné cesty a mnoho ďalších archeologických artefaktov v Butrinte predvádzajú svetu, aké bohatstvo sa skrýva v albánskej zemi.

Albánsko sa čoraz viac stáva vyhľadávaným turistickým cieľom. Zem, ktorá kedysi predstavovala kultúru a náboženstvo, teraz otvára svoje brány svetu ako turistické miesto. Ak hľadáte príležitosť, kde by ste mohli spoznať starobylú históriu, krásne scenérie a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, Butrint v Albánsku je tá správna voľba. Užite si krásu Albánska a zakúpte si letenku do tohto nádherného kúta sveta už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Butrint


Otázky:

1. Čo je Butrint?
2. Aká je história Butrintu?
3. Ako sa dostanem do Butrintu?
4. Otázka na vstupné do Butrintu.
5. Aké sú hlavné atrakcie v Butrintu?
6. Kedy je najlepší čas na návštevu Butrintu?
7. Ako dlho trvá návšteva Butrintu?
8. Kde sa môžem ubytovať v blízkosti Butrintu?
9. Je možné navštíviť Butrint samostatne alebo sa musím zúčastniť organizovaného výletu?
10. Ktoré miesta by som mal/e navštíviť v Albánsku okrem Butrintu?

Odpovede:

1. Butrint je staroveké archeologické miesto v južnom Albánsku, ktoré je zároveň aj národným parkom.
2. Butrint má bohatú históriu, ktorá siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom. V priebehu histórie prešiel Butrint z rúk Grékov, Rimanov, Byzantínov a Osmanov.
3. Butrint sa nachádza v južnom Albánsku, v blízkosti mesta Saranda. Je možné sem prísť autobusom alebo taxíkom.
4. Vstupné do Butrintu závisí od sezóny, pre dospelých sa pohybuje medzi 200-700 lekami (asi 1,5-5 eurami).
5. Hlavné atrakcie v Butrintu sú antické divadlo, akropola, rímske kúpele, baptistérium a byzantské kostoly.
6. Najlepší čas na návštevu Butrintu je od apríla do októbra, keď počasie je príjemné a atrakcie sú otvorené pre verejnosť.
7. Návšteva Butrintu závisí od toho, koľko času chcete tráviť tam. Na prehliadku by ste mali však zaplanovať minimálne pol dňa.
8. V blízkosti Butrintu sa nachádza veľa ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.
9. Je možné navštíviť Butrint samostatne alebo sa zúčastniť organizovaného výletu, záleží to od vašich preferencií.
10. Miesta, ktoré by ste mali navštíviť v Albánsku okrem Butrintu, sú napríklad Tirana, Berat, Drač, Kruja a Valbona.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky