Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Durrës

Počasie Albánsko Durrës


Albánsko je krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a prirodzenou krásou. Vzhľadom na svoju polohu na Balkánskom polostrove a priemernú nadmorskú výšku okolo 700 metrov, má Albánsko rôzne klimatické podmienky. Napriek tomu sa dá povedať, že celkovo má Albánsko typické stredomorské podnebie, ktoré charakterizuje teplé a suché leto a miernu, vlhkú zimu.

Aký je však stav počasia v najpopulárnejšom meste Albánska, Durrëse? Letné mesiace sú plné slnečných dní a vysokých teplôt, ktoré sa často pohybujú okolo 30 °C. Najvyššie teploty sa často dosahujú v júli a auguste, kedy môže byť aj nad 35 °C. Väčšina májových a júnových dní je však ešte celkom prijemných, s priemernými teplotami okolo 25 °C. Toto počasie robí z letných mesiacov ideálny čas na turistiku a kúpanie, pretože teploty sú dostatočne vysoké na slnenie sa na pláži a kúpanie sa v mori.

Durrës má však aj relatívne teplé a vlhké zimy. Počas januára a februára sa priemerné teploty pohybujú v rozmedzí 5-10 °C a v noci môže teplota klesnúť pod bod mrazu. Dovolenka v Durrëse v zimných mesiacoch môže byť ešte stále príjemná, ale určite by ste mali zvážiť oblečenie do vrstiev a prípadne si so sebou zobrať aj teplejšie oblečenie. Zima v Albánsku sa prejavuje aj v tvorbe snehu a ľadu na horských cestách, čo niekedy môže obmedziť turistiku a dopravu.

Celkovo však Albánsko a Durrës ponúka ideálne počasie na cestovanie počas letných mesiacov. Ak túžite po vysokých teplotách a slnečných dniach, navštívte Durrës v júli alebo auguste a užite si kúpanie v jadranskom mori. Ak viac preferujete mírnosť a pokoj, môžete sa rozhodnúť navštíviť Durrës aj v máji alebo júni, keď turistický ruch ešte nie je taký veľký. A ako už bolo spomenuté, zima v Albánsku nie je nezvládnuteľná, ale nezabudnite si zobrať teplejšie oblečenie a prípadne sa pred cestou informovať o počasí a snehových podmienkach v horských oblastiach.


Ubytovanie Albánsko Durrës


Albánsko je krásna krajina plná prírodných i historických záznamov, a keď hovoríme o Albánsku, nemožno zabudnúť na Durrës. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora a nazývajú ju aj "brána Albánska". Mesto je známe svojou bohatou históriou, plážami a nočným životom. Ak hľadáte ubytovanie v Durrëse, niekoľko možností máte.

Hotely

Durrës má mnoho hotelov a je veľmi dôležité si vybrať ten správny pre svoje potreby. V závislosti na vášom rozpočte a potrebách môžete nájsť mnoho rôznych možností. Niektoré z najpopulárnejších hotelov v Durrëse sú:

- Hotel Adriatik: Luxusný hotel s výhľadom na more, nachádza sa na Južnej pláži Durrësu. Hotel ponúka rôzne služby, vrátane fitness centra, spa a reštaurácií.

- Hotel Ergys: Tento hotel ponúka komfortné izby a apartmány. Nachádza sa mimo centra mesta, čo znamená, že to bude pokojnejšie prostredie a ideálne pre tých, ktorí hľadajú oddych.

- Hotel Nais Beach: Hotel sa nachádza priamo na pláži a ponúka panoramatický výhľad na more. V blízkosti sú rôzne bary a reštaurácie.

Apartmány

Ak hľadáte niečo o niečom viac súkromnom, môžete zvážiť možnosť prenajať si apartmán. V Durrëse môžete nájsť mnoho apartmánov na prenájom rôznych veľkostí a odtieňov. Niektoré z najlepších apartmánov v Durrëse sú:

- Apartmán Adrian: Nachádza sa v blízkosti centra mesta a pláže. Apartmán má výhľad na more a ponúka kuchyňu a terasu.

- Apartmán Rony: Tento apartmán sa nachádza priamo na Južnej pláži a ponúka výhľad na more. Apartmán má spálňu, kuchyňu a kúpeľňu.

- Apartmán Dina: Nachádza sa v blízkosti nočného života a ponúka jednoduchý komfortný apartmán so spálňou, kúpeľňou a kuchyňou.

Hostely

Hostely sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v Durrëse za nižšiu cenu. Mnoho hosteľov v Durrëse ponúka spoločné izby pre viac ľudí, ale nájdete aj možnosti pre izby súkromnými. Niektoré populárne hostely v Durrëse sú:

- Hostel Killing Time: Tento hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka spoločné izby pre viac ľudí. Hostel má tiež terasu v záhrade a spoločenskú miestnosť.

- Hostel Pupik: Nachádza sa vo veľmi peknom prostredí, výhľad na more. Hostel ponúka izby súkromné aj spoločné. Hostel zahrňuje kuchyňu a terasu.

- Hostel Vila Lule: Hostel ponúka spoločné izby pre viac ľudí a má k dispozícii vonkajší bazén. Nachádza sa v blízkosti nočného života a pláže.

Durrës je krásne miesto s množstvom možností na ubytovanie, nech už hľadáte luxusné hotely, útulné apartmány alebo ekonomické hostely. Rozhodnutie o voľbe ubytovania závisí od vašich osobných preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na voľbu, Durrës s čistým morom a pohostinnosťou miestnych ľudí určite bude skvelý zážitok.


Dovolenka Albánsko Durrës


Albánsko je jednou z menej známych turistických destinácií, ale Durrës v Albánsku je dôvodom, prečo by ste si mali túto krajinu určite urobiť na zoznam vašich cestovateľských destinácií. Prečo? Pretože Albánsko je krajina nádherných pláží, kultúry a histórie.

Durrës, druhé najväčšie mesto Albánska, je známe hlavne pre svoju nádhernú pláž a dá sa dobre popísať ako raj pre plážových nadšencov. Pláže sú čisté, jemné pieskové, s jasnými modrými vodami, čo je niečo, čo by mal každý cestovateľ skúsiť. Durrës má tri hlavné pláže, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž jeho dlhej nábrežnej promenády. Pre tých, ktorí sa chcú len opaľovať a relaxovať, je Plaza e Gjeneralit alebo Generals Beach skutočným miestom požitku.

Okrem pláží ponúka Durrës aj pestrú kultúru a históriu. Mesto má viac ako 3000 rokov histórie a toto starodávne dedičstvo je viditeľné vo všetkých jeho kúpeľoch, múzeách, ako aj v jeho nefalšovanej architektúre. Pre milovníkov histórie sú tu napríklad rímske amfiteátre, ako aj jediná ukážka tesaných kameňov v strednej Európe, ktoré sú dnes už národnou pamiatkou.

Ďalšími miestami, ktoré stoja za návštevu, sú katedrála sv. Pavla a dávne pozostatky Ilýrie v podsaditých kopioch. Pozrite si aj zrúcaniny rímskeho fóra a opätovne zrekonštruovanú neoklasicistickú budovu Národného histórického múzea.

Čijúci sa pri mori, Durrës ponúka aj populárny prístav pre bielizeň a nákup. Zelený trh v blízkosti prístavu predáva miestne ovocie a zeleninu a je ideálnym miestom pre nákup darčekov alebo suvenírov.

Keďže Albánsko nie je ešte plne rozvinutá turistická destinácia, cestovatelia môžu očakávať nižšie náklady oproti ostatným populárnym destináciám v Európe. Aj keď môže byť ťažké nájsť lacné letenky, lákavé sú ceny pre ubytovanie, jedlo a pamiatky.

Durrës je skvelým miestom pre dovolenku, pretože môže ponúknuť cestovateľom všetko, čo potrebujú pre ideálnu dovolenku. Vodné športy, plážové aktivity, veľa zimných športov, kultúra a história. Či už ste rodina, pár alebo jednotlivec, Durrës v Albánsku má pre vás všetko, čo hľadáte a možno aj niečo navyše. Preto neváhajte a vyskúšajte niečo nové a nezabudnite cielenú dovolenku Albánsko Durrës.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Durrës


1. Kde sa nachádza Durrës?
Durrës sa nachádza v Albánsku, na východnom pobreží Jadranského mora.

2. Aké je klima v Durrësu?
Durrës má stredomorské podnebie s teplými letami a mierne zimy.

3. Aké zaujímavé miesta sa v Durrëse nachádzajú?
V Durrëse sa nachádza rímske fórum, amfiteáter, ako aj múzeum s archeologickými nálezmi.

4. Čo by som mal ochutnať v Durrëse?
V Durrëse by ste mali ochutnať tradičné albánske jedlá, ako sú baklava, byrek a tavë kosi.

5. Aké aktivity môžem robiť v Durrëse?
V Durrëse môžete relaxovať na pláži, navštíviť historické pamiatky, ako aj vyskúšať vodné športy.

6. Aké druhy dopravy sú v Durrëse k dispozícii?
V Durrëse sú dostupné autobusy, trolejbus, taxislužba a pohodlná prechádzka pešo.

7. Aké je odporúčané obdobie na návštevu Durrësu?
Najlepší čas na návštevu Durrësu je od mája do septembra, kedy sú teploty príjemné a množstvo turistov je najvyššie.

8. Ako zabezpečiť ubytovanie v Durrëse?
Ubytovanie v Durrëse si môžete zabezpečiť pomocou internetu a rezervačných portálov alebo sa môžete obrátiť na miestne hotely a penzióny.

9. Je bezpečné navštíviť Durrës?
Durrës je pomerne bezpečné miesto, avšak turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní.

10. Je nutné mať vízum pre návštevu Albánska?
Niektorí občania potrebujú víza pre vstup do Albánska, ale väčšina Európanov môže vstúpiť bez víz. Odporúča sa vopred skontrolovať vízové požiadavky pred cestou.


Letenka Albánsko Durrës


Albánsko je krajina s bohatou históriou a krásnym pobrežím. Ak hľadáte miesto s čistými plážami a jasným turistickým potenciálom, Durrës je ideálnou destináciou. Mesto je situované na pobreží Jadranského mora a ponúka návštevníkom úžasné pláže, starobylý amfiteáter a mnoho ďalších historických pamiatok.

Letenky do Albánska a konkrétnejšie do mesta Durrës nájdete u rôznych leteckých spoločností a letoviskov, ktoré Vám ponúkajú rôzne možnosti. Väčšina letísk na Slovensku má vo svojom ponuke lety do Tirany, hlavného mesta Albánska. Let z Bratislavy do Tirany trvá približne 2 hodiny a letisku v Tirane si môžete požičať auto a vybrať sa na cestu do Durrësu, ktorý sa nachádza len približne 30 kilometrov vzdialený.

Durrës je hlavným prístavom Albánska a má dlhé tradície ako obchodné centrum. Mesto je tiež bohaté na históriu, čo vidno aj na jeho architektúre a pamiatkach. Starobylý amfiteáter, ktorý sa datuje od 2. storočia, je jednou z klenôt Durrësu. Je tu tiež mnoho rímskych a byzantských budov a chrámov, ktoré si môžete pozrieť.

Pláže v okolí Durrësu sú úžasné a čisté. Najväčšia z nich je pláž Durres, ktorá sa rozprestiera v blízkosti mesta a ponúka rôzne možnosti vodných športov. Pláže v Durrëse nie sú iba miestom na opaľovanie a plávanie v mori, ale sú tu aj mnohé bary a občerstvenie. Po celom pobreží nájdete tiež mnoho reštaurácií, ktoré Vám ponúkajú skvelé jedlá a nápoje.

Durrës je atraktívnou turistickou destináciou a ponúka rôzne možnosti ubytovania pre svojich návštevníkov. Má mnoho hotelov, apartmánov, pensiónov a kempov. Hľadáte síce ubytovanie na úrovni, no radšej si potrpíte na súkromí, skúste si nájsť ubytovanie v súkromí na Airbnb.

Albánsko je ideálna destinácia na rýchlu letnú dovolenku. Má výborné letné počasie, mnoho miest na objavovanie a úžasné pláže. Durrës je zaujímavým a kultúrne bohatým miestom, kde si môžete pozrieť mnoho starovekých pamiatok. Ak hľadáte letenky na letisko Tirana, neváhajte a pozrite si ponuky leteckých spoločností na internete, využite túto príležitosť a zažite úžasnú dovolenku v Albánsku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky