Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)

Letenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je malá krajina v juhovýchodnej Európe, ktorá sa rýchlo stáva populárnou turistickou destináciou. Medzi najnavštevovanejšie miesta Albánska patrí Syri i Kalter, alebo Blue Eye, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Sarandë na juhu krajiny.

Syri i Kalter je prírodné jazierko so svetlo modrou farbou, ktorá sa podobá na oko. Voda v jazierku kvapká z podzemných prameňov a je údajne veľmi studená, až 10 °C. Jazierko je obklopené bujnou prírodou a je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si pokoj a ticho.

Cesta do Syri i Kalter je rovnako krásna ako samotné jazierko. Po ceste z mesta Sarandë sa môžete kochať výhľadom na Sivý vrch, skalnaté útesy a pohoria. Cesta trvá asi 30 minút, ale stojí to za to.

Ak chcete navštíviť Syri i Kalter, môžete si kúpiť letenku do Albánska. Letecké linky ponúkajú lety z rôznych miest v Európe. Napríklad let zo Stuttgartu do Tirany, hlavného mesta Albánska, trvá asi dve a pol hodiny.

Po príchode na letisko v Tirane sa môžete dostať do Sarandë autobusom alebo taxíkom. Je to približne trojhodinová cesta. Ak chcete mať väčšiu flexibilitu a slobodu pohybu, môžete si prenajať auto.

Albánsko je ešte stále málo známe cestovateľmi, ale to sa pomaly mení. S bohatým dedičstvom, krásnou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi, Albánsko si zaslúži miesto na vašom zozname destinácií na návštevu. A Syri i Kalter je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Dovolenka Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je krajina, ktorá môže byť pre mnohých cestovateľov absolútnym prekvapením. Mnoho ľudí o nej počulo len negatívne správy v minulosti, ale to sa v poslednej dobe zásadne zmenilo. Táto balkánska krajina ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest, ktoré by ste rozhodne nemali prehliadnuť, je Syri i Kalter alebo Modré Oko.

Syri i Kalter alebo Modré Oko sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, v blízkosti mesta Saranda. Je to krásny prameň modrej farby, ktorý sa nachádza uprostred lesnatých kopcov. Tento prameň má šírku približne 10 metrov a do hĺbky sa zvýši na asi 50 metrov. Voda je tu neuveriteľne čistá a krištáľovo čistá, a to aj napriek tomu, že tento prameň je veľmi hlboký.

Celé okolie je pokryté peknými lesmi a kopcami, takže si môžete pozrieť niektoré z najlepších výhľadov na okolie. Okrem samotného Modrého Oka je v okolí mnoho ďalších atrakcií, ktoré si môžete pozrieť.

Pre milovníkov histórie a kultúry je tu mesto Butrint, ktoré je zaradené na UNESCO zoznam svetového dedičstva. Je to staroveké mesto, ktoré bolo obývané už v období bronzovej doby. Po celé stáročia tu boli vystriedané rôzne kultúry, čo vedie k tomu, že je to jedno z najzaujímavejších miest na Balkáne.

Okolie Modrého Oka je tiež vynikajúce pre turistov, ktorí hľadajú niečo zábavné. V blízkosti sa nachádza krásna pláž Ksamil, ktorá ponúka plachtenie, rybolov, potápanie a mnoho ďalších výletov v oblasti.

Albánsko je krajina, ktorá vás presvedčí o tom, že Balkán ponúka mnoho krásnych miest a zážitkov. Syri i Kalter alebo Modré Oko je jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete v Albánsku pozrieť. Toto miesto má všetko, čo si turista môže želať: krásnu prírodu, históriu a čistú vodu. Preto je toto miesto skvelou voľbou pre dovolenku pre tých, ktorí hľadajú niečo zaujímavé a nezvyčajné.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


1. Čo je Albánsko Syri i Kalter?
Albánsko Syri i Kalter, známe aj ako Blue Eye, je prírodná pamiatka nachádzajúca sa v južnej Albánskej riviére. Ide o kráterové jazero, ktoré sa nachádza na mieste, kde vypučilý vápencový vrchol kedysi zosunul do zeme.

2. Aké sú otváracie hodiny Albánsko Syri i Kalter?
Prírodná pamiatka Albánsko Syri i Kalter je otvorená každý deň od 8:00 do 20:00 hod.

3. Koľko stojí vstup na Albánsko Syri i Kalter?
Vstup na Albánsko Syri i Kalter je bezplatný.

4. Je možné sa kúpať v Albánsko Syri i Kalter?
Nie, kúpanie v Albánsko Syri i Kalter nie je povolené.

5. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Najlepšie obdobie na návštevu Albánsko Syri i Kalter je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a menej turistov.

6. Ako sa dostať k Albánsko Syri i Kalter?
Do Albánsko Syri i Kalter sa dá dostať autom alebo verejnou dopravou. Od mesta Saranda je vzdialené približne 25 km.

7. Je potrebný vstupenka na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Nie, vstup na Albánsko Syri i Kalter je bezplatný a nie je potrebné si kúpiť vstupenku.

8. Koľko času si treba rezervovať na návštevu Albánsko Syri i Kalter?
Návšteva Albánsko Syri i Kalter trvá zvyčajne približne 1 hodinu.

9. Aké iné atrakcie sa nachádzajú v blízkosti Albánsko Syri i Kalter?
V blízkosti Albánsko Syri i Kalter sa nachádza mesto Saranda, ako aj ruiny antických miest Butrint a Finiq.

10. Je v Albánsku bezpečné cestovať?
Všeobecne platí, že Albánsko je bezpečnou krajinou pre turistov. Avšak odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia bezpečnosti a byť opatrný vo verejných priestranstvách a na miestach s vyšším výskytom kriminality.


Ubytovanie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Ak hľadáte kúzelné a nezabudnuteľné miesta na vašom cestovaní po Albánsku, Syri i Kalter alebo modré oko je určite jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať. A ak sa rozhodnete zostať v tomto úžasnom mieste, skvelou voľbou bude ubytovanie pri Syri i Kalter, a pretočiť sa týmito krásami dlhšie.

Syri i Kalter alebo modré oko je prírodný rezervát nachádzajúci sa v blízkosti obce Muzina, v nadmorskej výške približne 900 metrov nad morom. Toto miesto je známe pre jeho krásne modré jazero, ktoré sa nachádza v strede lesa. Farba vody odpútava pozornosť, a to pretože má niekoľko odtieňov modrej a zelenej farby, ktorá sa mení počas dňa v závislosti od slnečného žiarenia. Je jedným z najkrajších prírodných zázrakov v Albánsku, a určite sa nezabudne ani jednému návštevníkovi.

Keďže toto miesto je obľúbeným turistickým cieľom, majú návštevníci množstvo možností na ubytovanie v okolí modrého oka. Od tradičných albánskych domov, až po luxusné hotely, všetky ubytovne v okolí Syri i Kalter sú zvláštne a sú odlišné od seba.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Albánsku Syri i Kalter je hotel Tarra. Tento hotel je ideálnym miestom na relaxáciu a ponúka nadštandardný komfort. Okolo hotela Tarra sa nachádza krásna príroda, ktorá je v tesnej blízkosti modrého oka.

Ďalšou voľbou ubytovania je hotel "Piceri Syri Kalter", ktorý sa nachádza v samotnej obci Muzina, ktorá je známa pre jej tradičnú albánsku kuchyňu. Hotel ponúka krásne izby, ktoré sú zariadené súčasným štýlom, a z ktorých je výhľad na modré oko.

Okrem týchto dvoch ubytovacích možností existuje mnoho ďalších miest, kde môžete nájsť ubytovanie v okolí Syri i Kalter. Od jednoduchých B&B až po súkromné vily, je tu možnosť pre každého návštevníka.

Celkovo povedané, modré oko je určite jedným z najkrajších miest na Albánsku. A keďže máte teraz rôzne možnosti na ubytovanie, môžete túto krásu preskúmať v pohodlí a užívať si ju do sýtosti. Budete mať príležitosť nie len vidieť krásu modrého oka, ale aj mať nezabudnuteľné spomienky z vašich ciest po Albánsku.


Počasie Albánsko Syri i Kalter (Blue Eye)


Albánsko je krásna krajina, ktorá ponúka veľa atrakcií a zaujímavostí. Jednou z nich je aj Syri i Kalter, tiež známe ako Blue Eye. Tento prírodný jav súvisí s vodným tokom, ktorý sa skrýva pod zemou. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v blízkosti mesta Sarandë, a sú ňou fascinovaní návštevníci z celého sveta.

Počasie v Albánsku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím, ktoré prináša množstvo tepla a slnečných dní. V dňoch, keď Syri i Kalter navštívia návštevníci, väčšinou sa nájdu pod jasnou oblohou. Teploty sa v lete pohybujú okolo 30 stupňov Celsiusa, čo niektorých turistov odrádza od príliš veľkého vystavenia sa. V každom prípade však treba myslieť na ochranu pred slnkom a hydratáciu.

Blue Eye je jedinečným prírodným úkazom, ktorý ponúka okoľoidúcim návštevníkom príležitosť vidieť unikátny pohľad do samotnej zeme. Modrozelenú vodu s hĺbkou okolo dvadsať metrov opúšťa neskutočná sila, ktorá stvorila vodopád. V pravom čase dňa, závisí to od počasia, lze pozorovat prírodné spektrum farieb s modrou, zelenou a tyrkysovou vlastnosťou. Okolie, ktoré je porastené čerstvou trávou a krásnymi kvetmi, pritiahne každého milovníka prírody.

Celkové počasie v Albánsku môže byť nepredvídateľné a niekedy príliš horúce pre niektorých turistov. Vzhľadom k tomu, že Syri i Kalter sa nachádza v južnej časti Albánska, slnko bude horúce a hydratácia bude kľúčová. Napriek tomu, tento úkaz návštevníkov fascinuje v každej sezóne, či už je slnečno, alebo sa krajina potrebuje počasie dostatočne osviežiť. Takže, ak sa rozhodnete pre návštevu Syri i Kalter, nenechte sa edce presvedčiť. Určite však nezabudnite na opatrenia ochrany proti slnku, naplánujte si izbavte si to pravé a užite si prírodný spekták.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky