Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Alžírsko Constantine

Dovolenka Alžírsko Constantine


Alžírsko je africká krajina, ktorá mnohým cestovateľom uniká, no poskytuje vynikajúce možnosti na dovolenku. Medzi atraktívne miesta Alžírska patrí aj Constantine, ktorého históriu, architektúru a kultúru by ste v žiadnom prípade nemali prehliadnuť.

Constantine sa nachádza na východe krajiny, asi 80 kilometrov od pobrežia. Mesto je obklopené malými kopčekmi a hlbokými roklinami, ktoré robia z jeho horizontu veľmi zaujímavý pohľad. Mesto bolo založené v 9. storočí a počas stredoveku bolo dôležitým centrom islamskej vedy, kultúry a obchodu. Pretože Constantine leží na rieke Rhumel, bola to vždy dôležitá obchodná križovatka medzi južnými oázami a priemyselným severom.

Mestským symbolom je Most princeznej Eudoxie, najdlhší most v krajine, ktorý spája dve časti mesta. Ďalším zaujímavým miestom na návštevu je staré mesto, v ktorom sa nachádza množstvo historických pamiatok ako napríklad citadela, paláce, mešity, múzeá a staré domy. Najstaršia časť mesta sa nachádza na kopci a bola vybudovaná na podobnom mieste ako bývalo fénické mesto. Väčšina budov v starom meste bola postavená v 19. storočí a ich nádherná architektúra vám ťažko uletí z pamäti. Na vrchole kopca sa nachádza mešita Salah Hadi, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto.

Okrem historických pamiatok nájdete v Constantine aj moderné oblasti, obchodné centrá, kaviarne a reštaurácie, ktoré ponúkajú jedlá z regiónu. V meste sa konajú aj mnohé zaujímavé kultúrne akcie, ako napríklad festival hudby a tanca.

Ak plánujete navštíviť Constantine, najlepšie obdobie je od apríla až do októbra, kedy je príjemné počasie a menej vetra. Cestovať do Alžírska si vyžaduje určitú opatrnosť, ale podľa väčšiny cestovateľov sa dá zvládnuť. Väčšina hotelov poskytuje turistom spoľahlivú základňu a v Constantine nájdete aj niekoľko hotelových komplexov priamo v centre.

Ďalším dôležitým faktom pri cestovaní do Alžírska je ujasniť si vízové podmienky pre váš štát. Pokiaľ máte všetky doklady v poriadku, vašu dovolenku v Constantine si určite užijete a nezabudnuteľné zážitky si uchoVáte na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Alžírsko Constantine


Najčastejšie otázky o Alžírsku Constantine a ich odpovede:

1. Aké je klimatické podnebie v Constantine?

V Constantine je stredomorské podnebie s miernymi zimami a suchými letami.

2. Aké sú turistické atrakcie v Constantine?

V meste Constantine sú turistické atrakcie, ako je most Sidi M'Cid, Medersa el-Attarine, La Place des Victoires, múzeum Cirta a Cirta Numidia.

3. Aký je miestny jazyk v Constantine?

Miestnym jazykom v Constantine je arabčina, ale voľne sa používa aj francúzština.

4. Aká je miestna mena?

Miestna mena v Alžírsku je alžírsky dinár (DZD).

5. Aké sú miestne jedlá?

Miestne jedlá v Constantine sú napr. couscous, tajin, kebab, medenáč, brik a chorba.

6. Ako sa dostanem do Constantine?

Do Constantine sa dá dostať lietadlom do letiska Mohamed Boudiaf Airport alebo autobusom alebo vlakom.

7. Aký je časový rozdiel medzi Alžírskom a Slovenskom?

V zimnom období je Alžírsko o jednu hodinu pred Slovenskom a v letnom období o dve hodiny pred Slovenskom.

8. Je Alžírsko bezpečné na cestovanie?

Alžírsko je považované za bezpečnú krajinu na cestovanie, ale návštevníci by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť obozretní vo všeobecnosti.

9. Aké sú tradičné oblečenia mužov a žien v Constantine?

Tradičné oblečenie mužov v Constantine je tak called "gandoura" a "chechia" a tradičné oblečenie žien je "haik" a "melhfa".

10. Aký je najlepší čas na návštevu Constantine?

Najlepší čas na návštevu Constantine je v období jarného a jesenného počasia, teda od marca do maja a od septembra do novembra. Teploty sú príjemné a menej horúce ako v lete.


Letenka Alžírsko Constantine


Letenka do Alžírska Constantine je bezpochyby jednou z největších výhod, pokud hledáte nevšední a méně navštěvované cestovní cíle. Constantine leží na východě Alžírska a je zároveň hlavním městem provincie Constantine.

Dostat se sem není nikterak komplikované. Existuje zde velké množství letovisek, zejména těch v Evropě, která nabízejí přímé lety do letiště v Alžírsku, odkud je pak snadné dostat se do Constantine. Doporučujeme například letoviska v Paříži, Barceloně nebo Miláně.

Constantine se pyšní množstvím historických památek i těch moderních. Většina návštěvníků nevynechá návštěvu Malebného Mostu, který spojuje staré město s novým a nabízí úchvatný výhled na kaňon řeky Rhummel. Na náměstí Emir Abd el-Kader pak můžete navštívit velkolepou mešitu v orientálním stylu.

Také jídlo v Constantine stojí za ochutnání. Můžete ochutnat například tradiční couscous, tajine, kteb a mnoho dalšího. Ochutnáte zde také řadu vynikajících sladkostí, jako je například baghrir – měkký a studený koláč s řadou druhů sorbetů.

V Constantine můžete také navštívit mnoho tržnic, kde se prodávají tradiční suvenýry, jako jsou tkané košíky, turistické mapy, šperky nebo koberce.

Pokud hledáte skvělý zážitek a rozmanitou kulturu, navštivte Constantine, nezapomeňte si ale předem zarezervovat letenku. Tato destinace je stále méně navštěvována, a tak si můžete být jisti, že vás zde těší klid a bezpečnost.


Ubytovanie Alžírsko Constantine


Alžírsko je krajina, kde sa stretáva bohatá históriu a moderná kultúra. Jedným z najzaujímavejších miest v krajine je Constantine, mesto ležiace v údolí úderného rieky Rhumel. Toto mesto je zaujímavé pre svoju stredovekú architektúru, múzeá, parky a paláce. Ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto, budete potrebovať miesto na ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších ubytovaní v Constantine.

1.Grand Hotel

Grand Hotel je jedno z najprestížnejších ubytovaní v Constantine. Nachádza sa na nábreží rieky Rhumel a je obklopený krásnymi záhradami, ktoré okolo neho pretekajú. Hotel ponúka luxusné izby, reštaurácie, bazény a wellness centrum. Veľa miestnych atrakcií, ako napríklad Most Sidi M'Cid, je iba krátku prechádzku od hotela.

2. Hotel Novotel Constantine

Toto moderné ubytovanie sa nachádza iba niekoľko minút od centra mesta. Hotel ponúka komfortné a moderne vybavené izby, kostol a reštaurácie, v ktorých sa dá ochutnať miestna kuchyňa. Nachádza sa v blízkosti niektorých najkrajších parkov v Constantine a je ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať krásy mesta.

3. Hotel Cirta

Hotel Cirta je stredne veľký hotel s priateľským a pohostinným personálom. Nachádza sa v centru mesta, čo znamená, že máte prístup k niektorým najlepším atrakciám v Constantine. Hotel ponúka základné ale pohodlné izby, reštaurácie majú široký výber miestnych jedál, ktoré určite stojí za vyskúšanie.

4. Hotel Novotel Setif

Nachádza sa niekoľko kilometrov od centra mesta, hotel Novotel Setif ponúka kvalitné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú pokojné a kľudné miesto na spanie. Hotel má pohodlné izby, reštaurácie, bazény a sály pre konferencie. Nachádza sa v blízkosti niektorých najznámejších pamiatok v Constantine.

5. Hotel El Bey

Hotel El Bey sa nachádza v historickej časti mesta. Toto ubytovanie je ideálnym miestom pre tých návštevníkov, ktorí sa radi ponoria do kultúry a histórie Alžírska. Hotel má tradičné izby a elegantné reštaurácie. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a kľúčových turistických atrakcií, vrátane nádherného parku Emir Abdelkader.

Ak sa rozhodnete navštíviť Constantine, môžete si byť istí, že máte široký výber z tých najlepších miest na prespávanie. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo tradičné miesto v historickej štvrti mesta, určite nájdete miesto, ktoré vyhovuje vašim potrebám a predstavám.


Počasie Alžírsko Constantine


Constantine v Alžírsku sa nachádza na severe krajiny a je jedným z najväčších a najdôležitejších miest v regióne. Počasie sa tu výrazne líši v závislosti na ročnom období.

V lete (júl a august) sa teplota môže vyznačovať vysokými hodnotami, najmä v priebehu dňa, keď sa teploty môžu pohybovať okolo 35 stupňov Celzia. V noci sa potom náhle ochladí a teplota klesne na približne 15 stupňov. Počas leta môže byť aj vlhké počasie s občasnými búrkami.

Jeseň v Constantine je miestami suchá a miestami vlhká. Od septembra do novembra sa teploty postupne znižujú na cca 15 - 20 stupňov v priebehu dňa. V noci je potom miestami chladnejšie, s teplotami klesajúcimi až na 10 stupňov Celzia. Počas jeseň sa môžu vyskytnúť aj pravidelné dažde, ale riziko búrok klesá.

Zima (december - február) v Constantine býva chladná a suchá. Teploty sa vo dne môžu pohybovať od 10 do 15 stupňov Celzia, kdežto v noci klesá na 0 až 5 stupňov. Vítr môže byť v zime chladný a suchý.

Na jar (marec - máj) sa teploty postupne zvyšujú. Počasie býva jarné a zvyčajne suché. Teploty sa v priebehu dňa môžu pohybovať okolo 20 stupňov Celzia a v noci klesne na približne 10 stupňov.

Všeobecne platí, že počasie v Constantine je ovplyvnené okolitými horami a pohoriami, ktoré môžu zmeniť teploty, vlhkosť a prípadne spôsobiť dažde. Ak sa plánuje návšteva tejto lokalite, je vhodné sledovať počasie v predstihu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky