Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Azerbajdžan Národný park Absheron

Počasie Azerbajdžan Národný park Absheron


Azerbajdžan je krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Európe a západnej Ázii. A zatiaľ čo sa o tejto krajine veľa nevie, je to domov pre niekoľko národných parkov. Jedným z najdôležitejších z nich je Národný park Absheron, ktorý sa nachádza v blízkosti metropoly Baku.

Absheron je semiaridné pobrežné pásmo, ktoré sa nachádza na juhovýchodnom brehu Kaspického mora. Národný park Absheron sa rozprestiera na rozlohe 7836 hektárov a je domovom pre mnoho druhov zvierat a rastlín. K najčastejšie viditeľným druhom patrí srnec, diviak a líška. V parku môžete okrem toho vidieť aj rôzne druhy vtákov, ako napríklad sokola alebo orla.

Počasie v Národnom parku Absheron sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia. Letá sú teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi až 35 ° C. V zime sa počasie ochladí a teploty klesnú až na -10 ° C. Dôvodom, prečo je Absheron semiarske, je jeho položenie v polopúštnom oblasti, pričom najväčším činiteľom tohto počasia je Kaspický mor.

Ak plánujete návštevu Národného parku Absheron, je najlepšie zvoliť jar alebo jeseň. Počas týchto ročných období sa teploty pohybujú okolo 20 ° C, čo je ideálne pre turistiku a pozorovanie zvierat.

Okrem pozorovania zvierat poskytuje Národný park Absheron aj mnoho atrakcií a aktivít. Patrí sem napríklad návšteva chrámu Yanar Dag, kde unikátorá zemného plynu vytvárajú trvalý plameň na skalách, alebo návšteva mesta Baku, ktoré je zároveň hlavným mestom Azerbajdžanu a je známe svojím starobylým opevnením, múzeami a kultúrnymi atrakciami.

V Národnom parku Absheron nájdete aj mnoho turistických chodníkov a trás, ktoré vás prevedú cez úchvatné prírodné scenérie a s ktorými sa systematicky pracuje na ich upravách a zlepšovaní, pripravovaní turistických rájov pre čoraz väčší počet návštevníkov.

Celkovo, Národný park Absheron je skutočne nádherným a unikátnym miestom v Azerbajdžane. Ak ste nadšením prírodou a divokými miestami a chcete sa podrobiť dobrodružnej výprave, je toto miesto to správne pre vás. A ak ste pochopili, začo všetko toto miesto stojí a čo vám ponúka, neváhajte a zamierte si toto miesto pozrieť na vlastné oči.


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Absheron


Otázky:

1. Aké sú hlavné atrakcie a aktivity v Národnom parku Absheron v Azerbajdžane?
2. Kedy je najlepší čas návštevy tohto parku?
3. Ako sa dostanem do Národného parku Absheron?
4. Ako dlho by som mal plánovať svoju návštevu v tomto parku?
5. Aké možnosti ubytovania sú k dispozícii v okolí Národného parku Absheron?

Odpovede:

1. Hlavné atrakcie a aktivity parku zahŕňajú prechádzky po prírodných cestách v okolí skalnatého pobrežia, pozorovanie vtákov, rybolov a plávanie v Kaspickom mori.
2. Najlepší čas na návštevu parku je medzi júlom a septembrom, keď je počasie teplé a suché.
3. Národný park Absheron sa nachádza asi 30 km juhozápadne od hlavného mesta Baku. Najlepšou možnosťou je cestovať taxíkom alebo nájomným autom, ktoré sú k dispozícii v Bakťárskej ulici v Baku.
4. Ak plánujete stráviť celý deň v parku, tak sa odporúča aspoň 6 hodín.
5. V okolí Národného parku Absheron sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ako aj rekreačné kempy pre turistov. Rezervácia vopred je odporúčaná.


Dovolenka Azerbajdžan Národný park Absheron


Azerbajdžan je krajina, ktorá ponúka návštevníkom nekonečné množstvo zaujímavostí. Okrem malebných údolí, obrovských pustatin, moderných miest a kultúrnych pamiatok, môžete v krajine nájsť aj nádherné národné parky. Jedným z nich je Národný park Absheron, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny.

Národný park Absheron je cieľom mnohých turistov, ktorí prichádzajú navštíviť Azerbajdžan. Tento park je najväčšíchránený prírodný park krajiny a zároveň najdôležitejším miestom pre zachovanie divokej flóry a fauny Azerbajdžanu. Park má rozlohu až 783 hektárov a pre svoju jedinečnosť bol v roku 2005 zahrnutý do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.

Národný park Absheron je domovom mnohých zvierat vrátane rôznych druhov vtákov, z ktorých niektoré sú považované za ohrozené. Nachádza sa tu aj množstvo rôznych rastlín a stromov, ktoré sú endemické pre túto oblasť. Avšak, najväčšou atrakciou parku je pravdepodobne tajuplná jaskyňa, ktorá sa nachádza v strede parku. Táto krásna a záhadná jaskyňa je obľúbeným miestom pre návštevníkov, ktorí sa radi túlajú prírodou.

Okrem toho, že je Národný park Absheron dôležitým miestom pre ochranu biodiverzity Azerbajdžanu, je aj miestom pre turistov, ktorí sa chcú oboznámiť s miestnou prírodou a kultúrou. Tu môžete vidieť ako miestni obyvatelia žijú, ako pestujú svoje plodiny a ako sa starajú o zvieratá.

Vrcholom návštevy Národného parku Absheron je však určite prechádzka v prírode, počúvanie zvukov lesa a pozorovanie rôznych zvierat a vtákov. Čo je skvelým spôsobom, ako sa vzdialiť od ruchu moderného života a stráviť niekoľko dní v prírodnom prostredí.

Ak plánujete dovolenku v Azerbajdžane, Národný park Absheron by nemal chýbať vo vašom zozname miest na návštevu. Tento park vám poskytne skvelú príležitosť na výskum prírodného bohatstva krajiny, ale aj na oddych, relaxáciu a dobrodružstvo na čerstvom vzduchu.


Letenka Azerbajdžan Národný park Absheron


Azerbajdžan je krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jednou z najvyhľadávanejších destinácií v krajine je Národný park Absheron, ktorý sa nachádza na Abšeronskom polostrove, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Baku.

Prírodné krásy Národného parku Absheron

Národný park Absheron sa vyznačuje krásnymi plážami, rozmanitými ekosystémami a rôznymi druhmi rastlín a zvierat. Park bol vyhlásený v roku 2005 a odvtedy sa stal obľúbeným miestom pre turistov a milovníkov prírody.

Národný park Absheron ponúka turistom nezabudnuteľný zážitok s jeho mnohými krásami. Jednou z najpopulárnejších pláží v Parku je Mardakan pláž, ktorá sa nachádza v blízkosti veľkého mesta Baku. Pláž ponúka nádherné scenérie a dokonalé miesto na oddych a relaxáciu.

Okrem nádherných pláží, Národný park Absheron ponúka aj ďalšie atrakcie, vrátane veľkého jezera Boyukshor. Toto prekrásne jazero je ideálnym miestom na piknik alebo na rybolov.

Národný park Absheron je tiež domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Krajina je plná národných rezervácií, ktoré sú domovom pre vzácne druhy vtákov a zvierat, ako sú napríklad rovnaké, prepelice a mnoho iných.

Cestovanie do Národného parku Absheron

Ak plánujete návštevu Národného parku Absheron, musíte si najprv zabezpečiť letenku do Azerbajdžanu a pripraviť sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo. Existuje množstvo spôsobov, ako prísť do Azerbajdžanu, vrátane letu z Európy, Ázie a dokonca aj z USA.

Keďže Azerbajdžan je krajina s bohatou históriou a kultúrou, mali by ste si tiež zobrať niekoľko hodín na to, aby ste sa mohli pozrieť na iné atrakcie v krajine. Môžete navštíviť Ichari Shahar, staré mesto v centre Baku alebo prejsť sa po nekonečnom ropnom poli v Naftalan.

Stručne povedané, Národný park Absheron je krásnou a zachovalou oblasťou v Azerbajdžane, ktorú by ste nemali pri návšteve tejto krajiny vynechať. Zvážte plánovanie svojej nasledujúcej dovolenky v Národnom parku Absheron a príliš si neuškodíte.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Absheron


Národný park Absheron je jedným z najväčších a najlepšie chránených prírodných oblastí v Azerbajdžane. Leží na hornatom poloostrove, ktorý sa nachádza vo východnej časti Kaspického mora. Je to oblasť s nádhernými plážami, starodávnymi hrobmi a kultúrnymi pamiatkami, ktoré pritahujú turistov zo všetkých častí sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Národnom parku Absheron, nájdete tu rôzne typy zariadení pre Vaše potreby. Budete mať možnosť ubytovať sa v hoteloch v meste, alebo vidieckych turistických komplexoch, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti parku.

Výhodou pobytu v turistických komplexoch je to, že môžete zažiť jeden z najväčších prírodných parkov v Azerbajdžane v pravom štýle. A to tak, že si užijete okamihy, ako si pozriete nádherné výhľady a prírodné scenérie, ktoré sú v parku obvyklé. Penzióny a hotely v Absheron ponúkajú okrem ubytovania aj možnosť stravovania. V sezone môžete využiť služby ako napríklad sauny, bazény, reštaurácie, bary a podobne.

Okrem ubytovania a stravovania sa tu dá zážitkový plánovať aj rôzne aktivity, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. Ako napríklad prechádzky po parku, jazda na koni, rybolov a mnoho ďalších zážitkových aktivít.

V Národnom parku Absheron sa nachádza niekoľko kempov na rôznych miestach v parku. Tento typ ubytovania v Parku je ideálny pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú byť aktívnejší počas celého pobytu. Tipy na kempy by mohli byť napríklad Kabaduze či Gala, kde sú podmienky na kempovanie výborné.

V niektorých častiach parku sa nachádzajú aj horské chaty, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí majú radi náročnejšie túry. Hernandez je jednou z týchto horských chat. V Hernandezovej horskej chate na Vás čaká romantika, grilovanie pri ohníku, výhľady na kraj, energické rozhovory a poháre vína.

Ak chcete zažiť viac než len ubytovanie a stravu, odporúčame Vám rezervovať si ubytovanie v turistickom komplexe, kde si môžete objednať mnoho zážitkových programov organizovaných v Národnom parku Absheron.

Národný park Absheron, ponúka mnohé možnosti ubytovania na svojich nádherných miestach. Tak či onak, Viac než ubytovanie sa odporúča rezervovať si už teraz Vašu dovolenku na najväčšom prírodnom parku v Azerbajdžane – Národnom parku Absheron. Ak to nie je konečný cieľ Vašej cesty, doporučujeme sa na ňu zastaviť a aspoň na pár dní si užiť jej krásy a pokoj medzi prírodou.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky