Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Azerbajdžan Národný park Altyaghach

Dovolenka Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan nie je krajinou, ktorá príde na um, keď sa zmienime o dovolenkách. Avšak, ak hľadáte úžasnú prírodu a krásne miesta na zrelaxovanie, môže sa vám páčiť národný park Altyaghach.

Národný park Altyaghach sa nachádza na severe Azerbajdžanu, v pohorí veľmi zriedka navštevovaného Kavkazu. Okolité hory sú pohoria Lesíske a Gorského Karabachu a nachádzajú sa blízko hraníc s Gruzínskom a Arménskom.

Ako sa tam dostanete?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do národného parku Altyaghach, je cesta autom. Z Baku je to približne 3 hodiny jazdy na severozápad. Najlepšie je mať vlastné auto alebo si prenajať auto s miestnym vodičom.

Čo môžete očakávať?

Národný park Altyaghach je bohatý na fauna a flóru. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane tradičných zvierat z okolitých oblastí, ako sú divoké prasiatka, srnky a marali. Okrem toho tu môžete vidieť vzácne druhy ako je leopard, divoký baran, divoká koza a rôzne druhy vtákov.

Okolitá príroda parku je nádherná, v horách je množstvo vodopádov a jazier, a niektoré z miest sú doslova kúzelné. Sú borovicové lesy, ktoré ponúkajú prekrásny výhľad na hory a doliny okolo.

Aktivity

Turistické aktivity sú najobľúbenejšou vecou, ktorú môžete robiť v tomto parku. Okolo parku sa nachádza množstvo turistických nákupov, kde si môžete prenajať vodiča na dopravu alebo sprievodcu, ktorý vám pomôže pri hikingu z najstaršej oblasti parku do horského hrebeňa.

Dobré správy pre skalolezcov a horolezcov, Altyaghach park ponúka niektoré z najlepších možností pre tieto aktivity. Samotný park je väčšinou neznačený, takže by ste sa mali rozhodne zamestnať s miestnym sprievodcom.

Zaujímavosti

Miestom, kde navštívia všetci turisti, je skalná veža, ktorá sa vznáša nad dolinou v údolí Qizil Sala sa volá „Maiden´s Tower“. Podľa legendy, aby sa zašetrilo pred prisťahovalcami, mala kráľovná zájsť za vodopád, kde zostane v tajnosti. Tu bol postavený tento vysoký svah, na ktorom sa nachádza táto veža.

Celkovo je národný park Altyaghach úžasné a krásne miesto na návštevu, keď hľadáte niečo nové a dobrodružné. Park ponúka veľa zážitkov, od fotografovania po turistiku a najviac zo všetkého, nádhernú prírodu na prebývanie. Ak hľadáte pobyt mimo západného Európy a Ameriky, národný park Altyaghach v Azerbajdžane je skutočne ideálnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a turistických atrakcií. Jednou z najväčších atrakcií je Národný park Altyaghach, ktorý je známy svojimi mnohými druhmi rastlín a zvierat.

Národný park Altyaghach sa nachádza na severovýchode Azerbajdžanu a zahrňuje rozlohu viac ako 50 000 hektárov. Okrem svojich prírodných krás ponúka aj množstvo ubytovacích možností, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí chcú prespať v kontakte s prírodou.

Jednou z najobľúbenejších možností ubytovania v Národnom parku Altyaghach sú stanové tábory. Tieto tábory sú situované medzi hustými lesmi a cez noc vám ponúknu úžasný výhľad na zákernú prirodzenosť parku. Tento typ ubytovania je vhodný pre tých, ktorí radi spia pod holým nebom a sú ochotní prežiť niekoľko dní v divočine.

Ak preferujete komfortnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotelové ubytovanie. V blízkosti Národného parku Altyaghach je k dispozícii niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú vysoko kvalitné služby a sú vybavené všetkým potrebným vybavením.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Národnom parku Altyaghach sú chatky a horské chatky. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú istú mieru komfortu, ale stále chcú zostať v kontakte s prírodou. Chatky a horské chatky v Národnom parku Altyaghach sú často postavené z dreva a sú situované v blízkosti najkrajších miest v parku.

Napokon, ak ste skúsení dobrodruhovia, môžete sa rozhodnúť pre spanie v horách pod širým nebom. V Národnom parku Altyaghach je povolené spanie vo vlastných stanoch, takže pokojne môžete stráviť celú noc pod oblohou, ktorá v rovnakej čase ponúka nádherný pohľad na hviezdy.

Všetky uvedené možnosti ubytovania v Národnom parku Altyaghach ponúkajú rôzne ceny a úrovne komfortu. Je dôležité si zvoliť také ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a nárokom. Takže, ak sa chystáte na návštevu Azerbajdžanu a Národného parku Altyaghach, nemusíte sa obávať nedostatku možností ubytovania. Stačí si iba vybrať tú správnu ubytovaciu možnosť pre vás!


Najčastejšie otázky a odpovede Azerbajdžan Národný park Altyaghach


1. Čo je Azerbajdžan Národný park Altyaghach?

Odpoveď: Azerbajdžan Národný park Altyaghach je chránené územie o rozlohe 11 000 hektárov, ktoré sa nachádza v západnej časti Azerbajdžanu.

2. Aké druhy zvierat sa nachádzajú v Azerbajdžan Národný park Altyaghach?

Odpoveď: V parku sa nachádzajú rôzne druhy zvierat vrátane medveďa hnedého, vlka, diviaka, srnca, lisa a mnohých ďalších.

3. Je možné v Azerbajdžan Národný park Altyaghach kempovať?

Odpoveď: Áno, v parku je možné kempovať v určených zónach.

4. Aké aktivity je možné v Azerbajdžan Národný park Altyaghach robiť?

Odpoveď: V parku je možné robiť rôzne aktivity vrátane turistiky, cykloturistiky, jazdenia na koni, rybolovu a pozorovania zvierat.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Azerbajdžan Národný park Altyaghach?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je od jari do jesene, keď sú počasie a podmienky najlepšie na turistiku a pozorovanie zvierat.


Počasie Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je krajina, ktorá sa nachádza na rozhraní Ázie a Európy. Je známa svojimi krásnymi prírodnými scenériami, vrátane národného parku Altyaghach. Tento národný park, ktorý bol založený v roku 2004, sa nachádza v severnom Azerbajdžane a zaujíma plochu viac ako 11 000 hektárov. Tento park je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín a návštevníci sem prichádzajú za účelom prechádzok, turistiky a obdivovania krásy prírody.

Ak sa chystáte navštíviť národný park Altyaghach, musíte byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky. Národný park sa nachádza vo vysokohorských oblastiach a počasie v tomto regióne často býva nepredvídateľné. V lete môžu byť teploty v horách veľmi vysoké, čo môže spôsobiť dehydratáciu a únava. Odporúča sa mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnečnými lúčmi vhodným opaľovacím krémom alebo klobúkom.

V zime môže byť v národnom parku Altyaghach veľmi zima a sneh môže pokrývať krajiny. Teploty sa môžu pohybovať pod bodom mrazu a návštevníci by mali byť pripravení na chladné podmienky a využiť zimné oblečenie. Pri návšteve parku v zime sa nezabudnite poradiť s miestnymi odborníkmi o možných rizikách a bezpečnostných opatreniach, ktoré by mohli byť potrebné.

Národný park Altyaghach sa nachádza v oblasti s miernym podnebím, ku ktorému patria jarné búrky, letné prívalové dažde a chladné zimy. Najoptimálnejšie obdobie na návštevu parku je v jarných a letných mesiacoch, v období od apríla do septembra. Teploty sú v tomto období mierne a návštevníci môžu počítať s jasným a slnečným počasím.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete navštíviť národný park Altyaghach kedykoľvek v priebehu roka, odporúča sa sledovať predpovede počasia pred odchodom a pripraviť sa na rôzne poveternostné podmienky. Nezabudnite na oblečenie do počasia, vhodnú obuv a dôležité vybavenie, ktoré vám umožní vychutnať si prírodu tohto úžasného národného parku.


Letenka Azerbajdžan Národný park Altyaghach


Azerbajdžan je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ale má pre návštevníkov aj nádhernú prírodu. Medzi najkrajšie miesta patria tie, ktoré sú situované v národnom parku Altyaghach. Tento park je jedným z najväčších a najzachovalejších prírodných oblastí Azerbajdžanu, ktorý pokrýva plochu viac než 50 000 hektárov.

Ak sa rozhodnete, že chcete navštíviť tento nádherný prírodný park, najlepšie je vyriešiť si letenky do Azerbajdžanu na určitý termín. Letenky do tohto krajiny sú dostupné takmer po celý rok. Je však dôležité podotknúť, že najlepší čas na návštevu Národného parku Altyaghach je od jari do jesene. V zime je v tejto oblasti veľmi chladno a málo turistov.

Keďže park Altyaghach sa nachádza v kopcovej oblasti, odporúča sa pre návštevníkov si obúvať pohodlnú a stabilnú obuv. Pri návšteve parku si môžete pozrieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť. Našim tipom pre návštevníkov je si zobrať so sebou fotoaparát, pretože v parku budete mať skutočne čo fotografovať.

Národný park Altyaghach sa nachádza v oblasti Qabala, ktorá je veľmi populárna turistická destinácia, čo znamená, že je potrebné si dopredu zabezpečiť ubytovanie. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkej okolitej obci, v ktorej nájdete aj rôzne reštaurácie a bary, kde si môžete dať trochu oddychu po prechádzke v parku.

Národný park Altyaghach plný úchvatnej flóry a fauny je miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Ak si chcete užiť krásy adiverzity prírody, Azerbajdžan je pre vás tou správnou voľbou destinácie. Takže si nezabudnite objednať letenku, aby žiadne príjemné zážitky a krásy sa vám nevyhli kvôli nedostatku času.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky