Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Belgicko Mechelen

Letenka Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen leží na rieke Dijle medzi Bruselom a Antverpm. Hoci nie je také známe ako tieto dva veľké belgické mestá, určite stojí za návštevu. So svojou bohatou históriou, obrovskými katedrálami, krásnymi uličkami a nádhernými parkami stojí Mechelen v pozornosti väčšieho počtu turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mechelen, dôležité je nájsť ideálnu letenku. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Mechelenu zo Slovenska. Ideálnou spoločnosťou pre letenky na tento letovisko sú České aerolínie a Ryanair.

České aerolínie ponúkajú pravidelné lety zo Slovenska do Mechelenu s prestupom v Prahe. Let trvá asi 4 hodiny a cena letenky sa pohybuje okolo 200 - 400 eur. České aerolínie sú známe pre svoju kvalitu a spoľahlivosť, preto si toto letovisko obľúbili aj turisti.

Ryanair je známy svojimi nízkymi letovými cenami, a tak isto aj v prípade leteniek do Mechelenu. Táto spoločnosť ponúka lety zo Slovenska do Mechelenu aj s prestupom v iných mestách ako napríklad v Berlíne či v Hamburku. Let trvá asi 5-6 hodín a cena leteniek sa pohybuje okolo 50-100 eur.

Ak zvažujete návštevu Mechelenu, odporúčame každému zboriť si cestu tam cez internet a hľadať najvhodnejšiu letenku. Na internete nájdete množstvo webov s porovnaním cien leteniek, kde si môžete vybrať tú najlepšiu možnosť.

Ako vidno, nájsť letenku do Mechelenu nie je žiadna veľká výzva. Je to krásne mesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť a svojou bohatou históriou, krásnymi kostolmi a uličkami vás určite zaujme a donúti vás navštíviť ho znova a znova.


Počasie Belgicko Mechelen


Belgicko Mechelen je často známe pre svoj historický a kultúrny význam, no čo sa týka počasia, môže byť pomerne rozmanité.

Mechelen sa nachádza v strednej časti Belgicka a má oceánické a mierny kontinentálny podnebie s chladnejšími zimami a teplejšími letami. Väčšina zrážok v Mechelene padá počas celej noci a sú bežné celoročne, najmä v zimných mesiacoch.

V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C a v lete okolo 20°C. Jún až august sú najteplejší mesiace v roku s vysokými teplotami a veľkým množstvom slnečného svetla. Nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 12°C.

V priebehu roka sa v Mechelene môžu objaviť aj silné vichy, ktoré sú sprevádzané zrážkami, búrkami a prípadne aj záplavami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mechelen, odporúčame si zobrať so sebou vhodné oblečenie na rôzne počasie. Môžete sa tešiť na to, že každý ročný obdobie má svoje čaro a Mechelen je stále krásnym miestom na návštevu, bez ohľadu na počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mechelen


Ospravedlňujeme sa, ale musíme Vás informovať, že ako AI jazykový model nie sme schopní poskytovať lokálnosť súvisiacu s miestami (v tomto prípade Belgicko Mechelen). môžeme sa však pokúsiť odpovedať na bežné otázky o Belgicku všeobecne.

Otázky:

1. Čo je hlavné mesto Belgicka?
2. Aké sú najkrajšie miesta na návštevu v Belgicku?
3. Aký je hlavný jazyk hovorený v Belgicku?
4. Aké sú najpopulárnejšie jedlá v Belgicku?
5. Koľko zemepisných oblastí má Belgicko?
6. Aké sú najpopulárnejšie festivaly a podujatia v Belgicku?

Odpovede:

1. Hlavným mestom Belgicka je Brusel.
2. Najkrajšie miesta v Belgicku zahŕňajú Bruggy, Ghent, Antverpy, Brusel a mnoho ďalších.
3. Hlavným jazykom hovoreným v Belgicku je holandčina, francúzština a nemčina.
4. Najpopulárnejšie jedlá v Belgicku zahŕňajú volské oko, hovädzie karé, vápenec, gaufres a piva belgium.
5. Belgicko je rozdelené na tri zemepisné oblasti: Flámsko, Valónsko a Bruselský hlavný region.
6. Najpopulárnejšie festivaly a podujatia v Belgicku zahŕňajú Tomorrowland, Rock Werchter, Gentse Feesten a mnoho ďalších.


Ubytovanie Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen sa nachádza v provincii Antverpy, len niekoľko kilometrov južne od Bruselu. Ide o malebné historické mesto s bohatou kultúrnou a historickou základňou, ktorá láka návštevníkov z celého sveta. Pokiaľ plánujete návštevu Mechelenu, budete potrebovať ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Mechelene.

Hotel Huis van Bewaring
Ak hľadáte niečo unikátne a originálne, Hotel Huis van Bewaring by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Tento hotel sa nachádza v niekdajšej väznici a okrem ubytovania ponúka aj možnosť prehliadky v celej budove. Hotel má rôzne izby, od jednoduchých pokojov až po luxusné apartmány.

Vixx Hotel
Vixx Hotel je moderný hotel, ktorý sa nachádza len kúsok od historického centra Mechelenu. Ponúka klimatizované izby, ktoré majú veľké okná a moderné zariadenie. Hotel má tiež trendy bar a terasu, ktorá je ideálna na relaxáciu po náročnom dni strávenom objavovaním mesta.

Hotel Elisabeth
Hotel Elisabeth sa nachádza v historickej budove priamo v centre Mechelenu. Izby sú priestranné a elegantné a väčšina z nich má aj balkón s výhľadom na mesto. Hotel má aj spa, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni. Raňajky sú bohaté a podávajú sa v príjemnom prostredí.

Martin's Patershof Hotel
Pokiaľ hľadáte niečo naozaj zvláštne, Martin's Patershof Hotel by mohol byť pre vás tou správnou voľbou. Hotel sa nachádza v bývalej katedrále a jeho interiér je veľmi netradičný. Izby sú vkusne zariadené a ponúkajú všetky moderné zariadenia. Hotel má tiež bar a reštauráciu.

Holiday Inn Express Mechelen City Centre
Pokiaľ hľadáte niečo cenovo dostupné, Holiday Inn Express Mechelen City Centre by mohol byť tou správnou voľbou pre vás. Tento moderný hotel sa nachádza v historickej časti Mechelenu a ponúka klimatizované izby s moderným zariadením. Raňajky sú zahrnuté v cene a sú veľmi chutné.

Mechelen ponúka rôzne možnosti ubytovania pre každého – od romantických hotelov po cenovo dostupné možnosti pre tých, ktorí majú rozpočet. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, určite budete mať skvelý zážitok z tohto malebného belgického mesta.


Dovolenka Belgicko Mechelen


Belgicko je krásna krajina priamo v strede Európy a preslávila sa vďaka svojím mnohým historickým miestam, dokonca viac ako svojimi turistickými atrakciami. Jedno z takýchto miest, ktoré návštevníkov veľmi oslovuje, je mesto Mechelen. Leží v provincii Antverpy v Belgicku a ponúka výnimočnú kombináciu historického bohatstva a moderného charmantu.

KATEDRÁLA A GRAND PLACE

Jedným z hlavných turistických lákadiel v Mechelene je katedrála svätého Rumbolda, ktorá bola postavená v 16. storočí. Jej aj okolité budovy patria k najstarším a najimpresívnejším budovám v Belgicku. Katedrála je vysoká 97 metrov a jej výstavba trvala až 250 rokov. Najväčšou atrakciou pre turistov je však prekrásny výhľad na mesto z vrchu veže.

Grand Place je nádherné námestie, ktorého história siaha až do 13. storočia. Toto mesto je plné malebných uličiek, záhrad a palácov. Na trhu návštevníci nájdu napríklad zaujímavý mestský zámok, ktorý sa dnes používa ako protokolárny prvok miesta.

KRÁLOVSKÁ DROTTNINGENHOFPARK

V Mechelene ďalej nechýba veľa zelených plôch a parkov, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku. Jedným z najkrajších parkov v tomto meste je Kráľovská Drottingenhofpark. Návštevníci parku si môžu užiť prechádzky po nádherných chodníkoch, na ktorých sa nachádza veľa rôznych druhov kvetov a rastlín. Z parku je nádherný výhľad na historické časti Mechelene.

ZOO PLANCKENDAEL

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je zoo v Planckendaeli. Nachádza sa asi len 10 minút mimo mesta Mechelen a ponúka ukážky viac ako 150 druhov zvierat, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach parkov. Najväčšou atrakciou sú veľké predátory, takže návštevníci by sa nemali nechať odradiť počasím, kedže aj v zime sa dajú vidieť ich skvelé ukážky v staniach.

V Mechelene nájdete aj veľa ďalších turistických oblastí, ktoré stojí za to preskúmať. Ak teda hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, zábavy a dobrodružstva, Mechelen bude skvelou voľbou. Od turistickej základne po prechádzky a zábavu v parkoch, toto mesto má všetko pre každého. Stačí len vybrať správny čas a zaplánovať si svoju cestu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky