Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Beliz Turneffe Atoll

Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Turneffe Atoll


1. Kde sa nachádza Beliz Turneffe Atoll?
- Beliz Turneffe Atoll sa nachádza v Karibskom mori, juhozápadne od Belize City.

2. Aké sú najobľúbenejšie aktivity na Beliz Turneffe Atoll?
- Najobľúbenejšie aktivity zahŕňajú potápanie sa, šnorchlovanie, rybolov, kajakárenie a pozorovanie vtákov.

3. Je potápanie sa na Beliz Turneffe Atoll náročné?
- Potápanie sa na Beliz Turneffe Atoll môže byť náročné pre začiatočníkov, ale sú k dispozícii aj jednoduchšie miesta na potápanie sa pre začiatočníkov.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Beliz Turneffe Atoll?
- Najlepším časom na návštevu Beliz Turneffe Atoll je od januára do mája, keď sú ideálne podmienky na potápanie sa a šnorchlovanie.

5. Mám brať so sebou vlastné vybavenie na potápanie sa a šnorchlovanie?
- Nie je nutné, aby ste si so sebou brali vlastné vybavenie na potápanie sa a šnorchlovanie, pretože ho môžete prenajať na mieste.

6. Aké sú možnosti ubytovania na Beliz Turneffe Atoll?
- Na Beliz Turneffe Atoll sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných letovísk, bungalovov a chatiek.

7. Je bezpečné cestovať na Beliz Turneffe Atoll?
- Beliz Turneffe Atoll je pomerne bezpečná oblasť, ale stále je vhodné byť obozretný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad uzamykať dvere a okná a neukazovať svoje cennosti.

8. Aké sú možnosti dopravy na Beliz Turneffe Atoll?
- Najlepšou možnosťou dopravy na Beliz Turneffe Atoll je letecky z Belize City, ale dá sa tam dostať aj loďou.


Ubytovanie Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je ostrovový raj na zemi a jedným z najkrajších ostrovov, ktoré Beliza ponúka. Nachádza sa na západnom pobreží Beliza, v severovýchodnej časti Karibského mora a je považovaný za jedno z najväčších atollov na svete. Tento ostrovový raj je jedným z najobľúbenejších cieľov pre turistov z celého sveta vďaka svojim dokonalým plážam, jemnému piesku a jasnej vode.

Ak si plánujete návštevu tohto nádherného miesta, zistite, kde sa môžete ubytovať, aby ste získali najlepšie zážitky.

1. Turneffe Island Resort

Turneffe Island Resort je jedným z najluxusnejších rezortov na Beliz Turneffe Atoll. Nachádza sa na západnej strane atollu a je obklopený nádherným koralovým útesom a miestami na potápanie. Rezort ponúka štýlové a elegantné pokoje s terasami a súčasne má spojenie s WiFi. Môžete vydať sa na rybolov, šnorchlovanie, potápanie a tiež si môžete objednať vyjazd na kajaku.

2. Blackbird Caye Resort

Blackbird Caye Resort je jedným z najlepších rezortov v oblasti Beliz Turneffe Atoll a jeho poloha na priestrannom útese poskytuje snobský prístup k nádherným vodám Karibského mora. Varenej džús môžete nájsť priamo na pláži a pokoje sú obsiahnuté hotelovými službami, od WiFi po klimatizáciu. Resort ponúka špecializovanú stravu z karibských jedál, rybolov a šnorchlovanie.

3. Belize Private Island

Belize Private Island je útulné a súkromné miesto, ktoré je očarujúce a radostné a poskytuje najlepšie zážitky, ktoré si môžete predstaviť. Vďaka výhľadu na krásnu jasnú vodu a okolitý koralový útes je táto súkromná ostrovná destinácia bezkonkurenčná. Svoj pobyt si tu môžete zúžitkovať takmer všetkými druhmi turistických aktivít, včítajúc kajakovanie, šnorchlovanie, potápanie a vodné športy a to všetko vrátane možnosti užívať si kaviareň a reštauráciu.

Takže keď plánujete svoju návštevu na Beliz Turneffe Atoll, nezabudnite si vybrať ubytovanie z najlepších ponúk na ostrove. Toto miesto Vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľné dojmy, ktoré si určite zapamätáte na celý život.


Počasie Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je krásne ostrovné koralové atollo nachádzajúce sa v Karibskom mori, západne od pobrežia Belize. Je to jedno z najväčších koralových atollov a pozostáva z biologickej rôznorodosti, ktorá zahrňuje mnoho rýb a korálových druhov.

Počasie v Turneffe Atoll je zvyčajne veľmi teplé a vlhké po celý rok. Priemerná teplota vody dosahuje 27 °C, zatiaľ čo priemerná teplota vzduchu je okolo 29 °C. V lete (júl a august) môže teplota vzduchu stúpať až do 32 °C. Ako správna námorná oblasť, v Turneffe Atoll zvyčajne fúka silný vietor, čo zlepšuje kvalitu potápania.

V Turneffe Atoll je obdobie dažďov od mája do novembra. Počas tohto obdobia, môže prísť k silným krátkodobým dažďom a búrkam. Práve vďaka dažďom a zelený stupnici rastú tu všetky druhy korál a rastlinstvo na okolí Twaeru a Kaluforme. Aj keď môže byť počas obdobia dažďov dosť vlhko až do novembra, môže to byť perfektný čas pre ryby a iné morské živébytosti. Počas zimy (december-február) sa obvykle vyskytuje obdobie cesty s relatívne suchým a príjemným počasím.

Okrem toho, keďže Turneffe Atoll sa nachádza v Karibskom mori, môže dôjsť k hurikánom. Väčšina hurikánov sa vyskytuje od júna do novembra. V prípade výskytu uhrozenia hurikánom vyzývajú úrady návštevníkov Turneffe Atollu, aby opustili oblasť a nevystavovali svoj život nebezpečenstvu.

V záveroch sa v Turneffe Atoll čaká tropické počasie s vysokou vlhkosťou, krátkodobými dažďami a silnými vietormi. S celoročnými teplotami nad 27 °C a množstvom nezvyčajných živočíchov každý, kto navštívite Turneffe Atoll, má očakávať nezabudnuteľnú zážitok. Je to ideálne miesto pre kúpanie, potápanie a množstvo ďalších vodných športov a aktivít.


Letenka Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je jednou z nejkrásnějších oblastí na světě, a to zejména pro své nádherné bílé pláže, tyrkysově modrou vodu a úchvatné koralové útesy. Tato oblast je ideálním místem pro milovníky lodí, potápění, rybaření a plavání.

Pokud se rozhodnete navštívit Beliz Turneffe Atoll, prvním krokem na vaší cestě bude hledání letenek. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které létají do tohoto ráje. Většina letů začíná z mezinárodního letiště v Beliz City, které se nachází přibližně 40 km od útesu Turneffe Atoll.

Mezi nejoblíbenější letecké společnosti, které létají do Beliz Turneffe Atoll patří Tropic Air, Maya Island Air a Belize Concierge. Tyto společnosti nabízejí různé tarify a možnosti letů, včetně letů s menšími letadly, což je vhodné pro ty, kteří hledají malou a jedinečnou zážitkovou cestu.

Nejjednodušší způsob, jak najít levné letenky, je použít internetové vyhledávače letenek. Ty vám umožní porovnávat ceny a nabídky od různých leteckých společností a najít tak to nejlepší a nejvhodnější řešení pro vaši cestu.

Když se jednou dostanete na Beliz Turneffe Atoll, budete mít možnost objevovat úžasnou krásu tohoto ostrova. V One Ocean Diving and Aquatic Adventures najdete skvělé možnosti pro prozkoumání podmořského světa a potápění. Existují mnohé krásné pláže, na kterých se můžete opalovat a užívat si neuvěřitelných výhledů na oceán.

Beliz Turneffe Atoll je také skvělým místem pro rybaření, a to zejména pro své bohatství lovných ryb. Podobně jako u potápění a plavání, většina zdejších rybářů využívá služeb místních průvodců a lodí, aby mohli najít ty nejlepší místa pro rybolov.

V neposlední řadě, pokud hledáte klidné a romantické místo pro svatební cestu, nebo pro oslavu svého výročí, pak je Beliz Turneffe Atoll to pravé místo pro vás. S mnoha luxusními letovisky, nabízejícími pohodlné a krásné ubytování, si můžete užít luxusní dovolenou v ráji.

Celkově vzato, Beliz Turneffe Atoll je opravdu jedním z nejkrásnějších míst na světě a stojí za to splnit si sen a navštívit tento úchvatný kus světa. Takže neváhejte a vydejte se na cestu zpět do přírody a objevte krásy této nádherné oblasti.


Dovolenka Beliz Turneffe Atoll


Beliz Turneffe Atoll je odľahlý ostrov v západnej časti Karibiku. Tento ostrov je známy svojimi krásnymi piesočnatými plážami, úchvatnou krajinou a rôznorodou morskou faunou. Ak túžite po oddychu z pohľadu každodenného zhonu, tak práve Beliz Turneffe Atoll Vám navyše ponúkne prirodzené krásy, ktorých sa nikdy neunavíte.

Najprv si však urobte rezerváciu vo vybranom hoteli, alebo si vyhľadajte ubytovanie v súkromných apartmánoch. Následne si môžete začať vybavovať vaše dovolenkové záležitosti, ako sú rôzne rýchlejšie nástroje na prepravu po ostrove, ako sú napríklad kajaky, katamarány, alebo aj potápačské výbavy v prípade záujmu o potápanie.

Na Beliz Turneffe Atoll môžete objavovať množstvo morských živočíchov a rastlín. Existuje mnoho podvodných jaskýň a tajomných vrakov ponoriek. Ak sa Vám podarí navštíviť tieto miesta, nezabudnite doniesť fotoaparát, aby ste zachytili svoje zážitky.

Ak hľadáte niečo menej adrenalínové, alebo si chcete iba oddýchnuť, tak si môžete užiť niektorú z piesočnatých pláží, kde môžete relaxovať na jemnom piesku a opaľovať sa. Na plážach tiež môžete natrafiť na lokálnych obyvateľov, ktorí vám radi umožnia ochutnať tradičné miestne jedlá, či nápoje z plodov.

Niekoľko lokalít na ostrove ponúka možnosti športového rybolovu, kde môžete chytiť tarpony a bonefishe. Ďalším doplnkom dovolenky potom môže byť aj kajakársky výlet, počas ktorého môžete objavovať rôzne krásy.

Dobre zariadené pláže a príjemné klimatické podmienky robia z Beliz Turneffe Atoll ideálne miesto na výskyt komfortnej a uvoľňujúcej dovolenky. Vyskúšajte túto destináciu a uistite sa, že táto dovolenka zostane v pamäti na dlhú dobu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky