Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej je krásna a pôvabná krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá láka mnoho turistov z celého sveta. Krajina je obklopená tropickými dažďovými pralesmi a ponúka veľa turistických atrakcií. Jedným z hlavných turistických miest je Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jednou z najväčších mešít vo východnej Ázii a je významným miestom islamského uctievania v Bruneji. Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bander Seri Begawan a bola postavená v roku 1992 na počesť nástupu na trón sultána Hassanal Bolkiah. Mešita je jedinečným príkladom štýlu architektúry Mughál.

Návšteva tejto mešity je skutočne jedinečný zážitok. Po prejdení úchvatnou záhradou vás privíta pôsobivá mešita so svojím veľkým komplexom budov. Mešita je obklopená vodou a je k dispozícii pre verejnosť pri modlitbe a tiež pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu islamskej architektúry. Vnútri mešity sa nachádza hlavný modlitebný sál a niekoľko menších modlitebných miestností.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je otvorená celý týždeň, ale návštevy sú obmedzené. V piatok je mešita zavretá, pretože tamojší moslimovia si vyhradili tento deň pre zhromaždenie a modlitbu. Návštevy sú možné v iných dňoch v týždni, ale je nevyhnutné dodržiavať prísne kódexy oblečenia a etiky. Turisti by mali nosiť dlhé nohavice a košele s dlhými rukávmi, aby boli úctiví k náboženstvu domácich obyvateľov. Prechádzka po záhrade mešity a poznávanie architektúry, kultúry a náboženských tradícií je nepoznaný pocit.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jedným z turistických miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Bruneju. Prechádzať sa po záhrade, pozerať na vnútorné zdobenie zlata a kamenných reliéfov, vidieť, kedy začína aj končí posvätná modlitba, to všetko vytvára neopakovateľnú atmosféru. Prejsť po mešite je ako spomaliť čas a byť viac v kontakte s náboženskou kultúrou miestnych obyvateľov. Ak sa chystáte na dovolenku do Bruneja, Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita by mala byť na vašom zozname návštev najvyššie.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Otázka: Kedy bola masjid postavená?

Odpoveď: Masjid Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992.

Otázka: Aký je veľký areál masjid?

Odpoveď: Areál masjidu má rozlohu 29 700 m2, z čoho 7 200 m2 tvoria budovy a 22 500 m2 sú záhrady.

Otázka: Aký je kapacita masjidu?

Odpoveď: Masjid môže ubytovať až 4 500 veriacich, z toho 1 500 v hlavnej modlitebni a ostatní v modlitebniach pre mužov a ženy.

Otázka: Aká je architektúra masjidu?

Odpoveď: Masjid má modernú architektúru s kombináciou tradičných brunejských a islamských prvkov. Stavba sa skladá z dvoch veží, ktoré sú vysoké 44 metrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny masjidu?

Odpoveď: Masjid bol zatvorený pre návštevníkov v období pandémie COVID-19. Predtým bol masjid otvorený denne, vrátane verejných sviatkov a sú aby otvorené pre návštevníkov počas všetkých modlitieb.

Otázka: Aké sú pravidlá návštevy masjidu?

Odpoveď: Návštevníci musia byť vhodne oblečení a obutí. Pokyny týkajúce sa modlitby sa musia dodržiavať a návštevníci nesmú mať žiadne jedlo alebo nápoje. Fotografovanie je povolené len v stanovených oblastiach a po predchádzajúcom povolení od správcov masjidu.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj je jedno z najmenších a najbohatších národov na svete. Tento malý sultanát má však bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré odráža v jeho kúzelných stavbách. Jednou z takýchto budov je Jame' Asr Hassanil Bolkiah (Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque), ktorá je najväčšou mešitou v krajine a má vynikajúce architektonické prvky.

Mešita bola postavená v roku 1992 v meste Bandar Seri Begawan, hlavnom meste Brunaja. Stavba trvala päť rokov a jej náklady dosiahli viac ako 50 miliónov dolárov. Mešita je pomenovaná po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, ktorý je panovníkom Brunaja od roku 1967. Je to skutočne zázrak moderné architektúry a arabského dizajnu.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah má celkovú kapacitu 5 000 modlitebných miest a zahŕňa viac ako 29 hektárov. Mešita je výrazne ukážkou súčasného islamského umenia, ktoré kombinuje tradičné arabské prvky s pokročilým moderným dizajnom.

Okrem architektonických prvkov sa mešita môže pochváliť aj svojou kultúrnou hodnotou. V jej interiéri sa nachádza prominentný muzeum islamského umenia a kultúry, ktoré obsahuje viac ako 500 exponátov. Mnohými z týchto artefaktov sú vzácne rukopisy, korány, staré predmety a nádoby na vodu.

Ak chcete navštíviť Jame' Asr Hassanil Bolkiah a zároveň ostatné pamätihodnosti v Bandar Seri Begawan, letenky do Brunaja si môžete zakúpiť vo vašej cestovnej kancelárii. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Brunaja z rôznych miest na celom svete.

V skratke, Jame' Asr Hassanil Bolkiah je klenotom zázraku architektúry a náboženskej kultúry v brunajskom sultanáte. Táto mešita určite stojí za to navštíviť a oceniť jej nádherné umenie a architektúru.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, známa tiež ako Sultanova mešita, sa nachádza v hlavnom meste Bruneju, Bandarséri Begawan. Táto mešita je považovaná za jednu z najväčších a najkrajších mešít na svete, s kapacitou až 5000 veriacich.

Vzhľadom k tomu, že Brunej leží v oblasti tropického počasia, môže sa počasie v Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque líšiť v závislosti od ročného obdobia. Od januára do mája predstavuje obdobie sucha, kedy sú teploty vysoké a poveternostné podmienky jasné a priaznivé pre návštevy mešíty. Od júna do septembra sa naopak očakávajú vyššie zrážky a vysoká vlhkosť.

Aj keď sa v Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nekonajú verejné podujatia, návštevníci sa môžu tejto mešity zúčastniť na modlitbách, ktoré sú konané päťkrát denne. Vždy stojí za to pozorovať nádhernú architektúru, vďaka ktorej predstavuje mešita skutočné umenie.

Celkovo je Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque jedným z najdôležitejších náboženských a kultúrnych symbolov Bruneju. Je tíšoučiek, ktoré je obrovským prínosom pre celý región. Pre každého, kto navštívil tuto nezabudnuteľnú mešitu, zostáva na dlhé roky v pamäti a prináša pozitívny zážitok.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jednou z najkrajších mešít na svete a je situovaná v hlavnom meste Brunej - Bandar Seri Begawan. Mešita bola postavená v roku 1988 a môže ubytovať až 5000 veriacich naraz.

Ak hľadáte ubytovanie pri Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, tu je niekoľko možností.

Prvou možnosťou je ubytovanie priamo v hoteli Rizqun International Hotel. Tento hotel sa nachádza iba 2 km od Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a ponúka hostiteľské priestory pre návštevníkov. Rizqun International Hotel je tiež v blízkosti ďalších turistických atrakcií vrátane obchodného centra The Mall, Musée de l'Ouest Borneo a niekoľkých parkov.

Ďalšou možnosťou sú hotely v blízkosti Moslimkhan Hotel. Jedným z nich je hotel Badiah Hotel, ktorý sa nachádza iba 10 minút peši od mešity a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. V blízkosti hotela je tiež niekoľko reštaurácií a obchodov.

Inou možnosťou je výber ubytovania v hoteloch, ktoré sa nachádzajú v turistickej oblasti mesta, ktorá sa nachádza v blízkosti mešity. Niektoré z týchto hotelov patria k najluxusnejším na svete, ktoré určite zabezpečia prvotriedne ubytovanie.

V závislosti od vášho rozpočtu a koľko ste ochotní investovať v ubytovaní v Brunej, existuje veľa možností, ktoré by sa mohli zdať prístupné vo vašej cenovej kategórii.

Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si zvolíte, bude vám umožnené vidieť všetky hlavné pamiatky v okolí. Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a jej krása je dôvodom, prečo sa mnohí turisti rozhodnú zvoliť Brunej ako úvodnú atrakciu. S množstvom možností pre ubytovanie v blízkosti mešity, nemusí byť vaša cesta pre návštevu tejto krásnej mešity vyslovene ťažká.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky