Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Česko České Budějovice

Dovolenka Česko České Budějovice


České Budějovice, známe tiež ako Budweis, sú jedným z najkrajších miest Čiech, ktoré ponúkajú návštevníkom bohaté a zaujímavé kultúrne a historické dedičstvo. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Česku, určite sa nechajte navnadit návštevou tohto kraja.

České Budějovice sa nachádzajú na juhu Česka v blízkosti rakúskej hranice a sú známe pre svoje pivá. Najznámejší pivovar v meste je Budvar, ktorého história sa datuje už do 13. storočia. Táto piváreň sa pýši svojou tradíciou a je považovaná za jeden z najlepších pivných značiek na svete. Ak ste milovníkom piva, určite si nenechajte ujsť návštevu Budvaru, kde sa môžete zúčastniť prehliadky a ochutnávky ich slávneho piva.

České Budějovice sú však oveľa viac, ako iba miesto pivovaru. Mesto má nádherné staré mesto, ktoré je bohaté na barokové budovy, kaštieľ a kostoly. Najznámejšie z nich je Katedrála sv. Mikuláša, najväčší kostol v meste. Nachádza sa na námestí Přemysla Otakara II., ktoré je známe svojou nezameniteľnou atmosférou a príjemnými kaviarňami a reštauráciami.

Keď už ste v meste, nezabudnite navštíviť aj historickú budovu radnice, ktorá bola postavená v rokoch 1555 až 1571. Budova má viac ako 70 metrov výšky a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na celé mesto.

Okrem starého mesta má České Budějovice aj mnoho zelene a prírodných krás. Na okrajoch mesta sa rozprestiera nádherný park Stromovka, ktorý je obľúbeným miestom na prechádzky, beh a pikniky. Park ponúka mnoho zákutí na oddych a prechádzky, kde sa môžete cítiť ako v prírode, a pritom ste iba pár minút od centra mesta.

Mesto České Budějovice je skutočným pokladom medzi mnohými krásami, ktoré Česko ponúka. Od malebného starého mesta až po moderné reštaurácie a krásne prírodné scenérie, ponúka všetko, čo potrebujete na príjemnú dovolenku.

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v Česku a návštíviť toto skutočne úchvatné mesto, určite nebudete sklamaní. České Budějovice ponúkajú návštevníkom to najlepšie z Čiech - krásnu kultúru, zaujímavú históriu a jedinečnú atmosféru.


Počasie Česko České Budějovice


Počasie v Českej republike sa môže líšiť podľa regiónu a ročného obdobia, čo platí aj pre mesto České Budějovice. Jedným z výrazných faktorov, ktoré ovplyvňujú počasie v tejto oblasti, je blízkosť južných hôr a veľká vodná plocha Vltavy.

Letá v Českých Budějoviciach sú obvykle teplé a slnečné, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 25°C počas dňa a nočné teploty okolo 15 °C. Avšak, môže sa vyskytnúť aj oblačné a daždivé počasie. V lete bývajú časté aj búrky, ktoré môžu prinášať silné veterné rýchlosti a krupobitie.

Jeseň v Českých Budějoviciach býva často daždivá a zima prichádza skôr ako v okolitých nížinách. Teploty klesajú na priemerných 10°C cez deň a 5°C počas noci, zvyčajne s hustou hmlou v ranných hodinách.

Zima v meste je chladná a zasnežená. Priemerné teploty sa pohybujú okolo -2°C až 5°C počas dňa a -5°C až -10°C v noci. Môžu sa vyskytnúť aj silné snehové metely, ktoré výrazne komplikujú cestovanie po cestách a ciestach.

Na jar sa výrazne zlepšuje počasie v Českých Budějoviciach a prichádza s ním aj zvýšená pozornosť k záhradnej sezóne. Teploty začínajú stúpať na priemerné 10°C až 15°C na jar a nočné teploty sú ešte stále chladné s priemernými 5°C.

Celkovo pre mesto České Budějovice platí, že počasie je najlepšie v lete a pre záhradkárov a turistov to je tiež obluubené obdobie. Ale aj napriek tomu, že počasie môže byť nepredvídateľné, České Budějovice sú krásnym mestom, v ktorom sa nájde množstvo možností na zábavu a oddych pre každého.


Ubytovanie Česko České Budějovice


České Budějovice sú jedním z turisticky najatraktívnejších miest Česka. Nachádzajú sa na juhu krajiny, v oblasti, ktorá je známa svojou krásnou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok.

Ak hľadáte ubytovanie v Českých Budějoviciach, máte na výber z množstva možností. České Budějovice ponúkajú ubytovanie pre všetky typy cestovateľov, od rodín s deťmi až po páry a jednotlivcov.

Ak hľadáte elegantné a luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov v centre mesta. Vďaka svojej výhodnej polohe, je toto ubytovanie ideálne pre tých, ktorí chcú spoznať históriu a kultúru mesta. Hotelové izby sú dobre vybavené a príjemne zariadené.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo lacnejšie, sa ponúka možnosť ubytovania v súkromí alebo v penziónoch. V súkromí Vám poskytnú ubytovanie v jednoduchých, no útulných izbách s možnosťou prípravy jedál. Penzióny sú o niečo luxusnejšie ako súkromné ubytovania a najčastejšie sa nachádzajú v centre mesta alebo v jeho okolí. Nielenže sú cenovo výhodnejšie ako hotely, ale aj sa ponúka väčšia flexibilita.

České Budějovice sú známe aj tým, že sa tu nachádza množstvo kempov a chatiek, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Kempy ponúkajú najmä prespávanie v karavanoch alebo stanoch. Tento typ ubytovania je výhodný pre tých, ktorí hľadajú nielen ubytovanie, ale aj možnosť aktívneho oddychu.

Je dôležité poznamenať, že vďaka svojej polohe a obľúbenosti, je potrebné si ubytovanie v Českých Budějoviciach vopred zarezervovať. Predovšetkým v letných mesiacoch, keď mesto navštevuje množstvo turistov, môže byť ubytovanie celkom náročné.

Vstúpte teda do krásneho mesta České Budějovice s pocitom spokojnosti zo skvelého a pohodlného ubytovania, ktoré odpovídá Vašim požiadavkám.


Letenka Česko České Budějovice


Letenka Česko České Budějovice: Zážitek plný krásné historie a přírodních památek.

Pokud hledáte cestování do města plného krásné historie a kultury, neváhejte a zvažte letenku do Českých Budějovic. Tento malebný jihočeský klenot nabízí úchvatnou kombinaci historických památek, lázeňských procedur a kouzelné přírody.

V Českých Budějovicích si můžete užít řadu památek, jako například největší náměstí v České republice – Náměstí Přemysla Otakara II, na kterém se nachází krásné historické budovy a kostely.

Dalším historickým symbolem města je českobudějovický hrad a zámek. Kromě prohlídek zde můžete navštívit rovněž letní filmovou školu, koncerty a divadelní představení.

Milovníci kouzla úchvatné přírody jistě ocení okolí města, kde se nachází řada vodních ploch, například Lipno a Světlík, a které nabízí možnosti vodních sportů, stejně jako cykloturistiky a pěší turistiky.

Navštívit České Budějovice je dobrým nápadem nejen kvůli krásám města a okolí, ale rovněž kvůli příjemné atmosféře a přátelskému prostředí. Kromě krásné historie má tento kout České republiky i pokročilou techniku v moderních lázních.

Jako turista nemusíte hledat složité způsoby transportu, pokud se rozhodnete využít letenky do Českých Budějovic. Díky kamenným cestám se město snadno projede pomocí veřejné dopravy i autem. Bezpečné a pohodlné přistání vám jistí internacionální letiště v nedalekých Praze i Mnichově.

Závěrem, letenka do Českých Budějovic je pro všechny, kdo se chtějí dostat do historického a přírodního klenotu České republiky. Městská atmosféra, která nabízí krásné památky i lázeňské procedury, vás uchvátí a zanechá vám úžasné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko České Budějovice


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Česka?
2. Aké sú typické jedlá v Česku?
3. Ktoré pamiatky sú v Českých Budějoviciach?
4. Ako sa dostanem z letiska do centra Českých Budějovíc?
5. Aké je typické pivo v Česku?

Odpovede:

1. Hlavným mestom Česka je Praha.
2. V Česku sú veľmi obľúbené knedle, guláš, vepřové koleno, smažený sýr a trdelník.
3. V Českých Budějoviciach sa nachádza historické centrum s nádhernou radnicou a katedrálou Sv. Mikuláša, ale aj pivovar Budvar a Samsonova kašna.
4. Z letiska v Českých Budějoviciach sa najlepšie dostanete MHD autobusom, ktorý vás zavezie priamo do centra mesta.
5. Tradičné české pivo sa volá pivo a ochutnať by ste ho mali v každej hospode. Medzi najznámejšie značky patria Pilsner Urquell, Budvar a Kozel.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky