Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Cyprus Lofou

Letenka Cyprus Lofou


Letenky do Lofou na ostrove Cyprus sú obľúbenou voľbou medzi turistami z celého sveta. Tento malebný horský dedinka sa nachádza na juhu Kýprou a ponúka návštevníkom tradičnú cyprickú atmosféru a krásne výhľady na okolitú krajinu.

Ak hľadáte miesto pre relaxáciu a oddych, Lofou je tou správnou voľbou pre vás. Tento malebný cyprický klenot je plný útulných kaviarní, reštaurácií s domácim jedlom a starobylých kamenných domov týpických pre oblasť. Hlavnou atrakciou Lofou je ale bezpochyby jeho krásna okolitá príroda.

Prechádzajte sa po úzkych uličkách, kde sú štýlové obchody s rôznymi remeselnými výrobkami a vychutnajte si skvelé vínne degustácie cyprických vín. Ak máte radi cyprickú kuchyňu, rozhodne vám odporúčame navštíviť miestne reštaurácie.

Ale čo robiť v Lofou a jeho okolí?

Okrem už spomenutej prochádzky po úzkych uličkách a vínnych degustáciách, môžete sa vydať na niektoré z turistických trás, ktoré sa nachádzajú v okolí dedinky. Napríklad túru na najvyšší vrch Kýpru - Olympos. Cesta na neho je pomerne náročná, no z vrcholu sa vám naskytne nezabudnuteľný panoramatický výhľad na celú Kýpru.

V blízkosti Lofou sa nachádza aj mesačný park severských psov, ktorý ponúka možnosť vidieť tento druh zblízka. A ak máte radi históriu, určite si nenechajte ujsť návštevu pevnosti Kolossi v meste Limassol.

Letenky na ostrov Cyprus nevyžadujú dlhú cestu a sú dostupné po celý rok. Po príchode na letisko v Larnake alebo Pafos môžete buď prenajať auto alebo si objednať taxi, ktoré vás previezie do Lofou.

Lofou je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokojný oddych v krásnom prostredí. Ak sa rozhodnete pre letenky do Lofou, rozhodne nebudete ľutovať.


Dovolenka Cyprus Lofou


Cyprus Lofou - skrytý drahokam uprostred ostrova

Cyprus je známy pre svoje krásne pláže, turistické atrakcie a slnečné počasie. Ak ale hľadáte niečo skutočne autentické a zaujímavé, možno by ste mali navštíviť malú dedinku Lofou, ktorá sa nachádza v pohorí Troodos uprostred Cyprusu.

Lofou je vlastne jednou z najstarších dedín na ostrove a jej architektúra a tradície sú silne zakorenené v minulosti. Kamenné domy a úzke uličky vás okamžite prenesú do minulosti a uvoľníte sa pri pomalých prechádzkach sami so sebou a svojimi myšlienkami.

Lofou sa nachádza takisto v srdci cypru a ako také sa tu nachádza mnoho príležitostí pre turistov, aby si užili svoju dovolenku. Mnoho turistov navštívi dedinu kvôli jeho vináreň a degustácii vín, ktoré sú pre túto oblasť typické.

Okrem výnimočných vína, je Lofou tiež známe pre svoju kuchyňu a domáce jedlá. Ak sa chcete pohostať, určite navštívte jednu z miestnych reštaurácií, kde si môžete vyskúšať tradičné cyprické jedlá.

Lofou tiež ponúka turistom možnosť relaxovať a prejsť sa po prekrásnom pohorí Troodos, ktoré sa nachádza hneď za dedinou. Toto pohorie je jedným z najvyšších bodov v Cyprus a ponúka nádherný výhľad na celý ostrov. Troodos je tiež domovom mnohých krásnych turistických trás a cyklotrás.

Pre tých, ktorí si radi odnesú niečo domov z dovolenky, Lofou ponúka množstvo ručne vyrobených produktov, ktoré turisti môžu zakúpiť. Môžete sa tešiť na tradicne tkané koberce, ručne vyrobenú keramiku a mnoho ďalších originálnych suvenírov.

Vlastne, ak hľadáte pravú cyprickú kultúru a tradície, nemôžete minúť Lofou. Táto malá dedina ponúka všetko, čo vás zaujíma o Cypruse. Od jej minulosti a kultúrnych dedičstiev, po jeho vynikajúce víno a tradičnú kuchyňu. Takže ak hľadáte niečo skutočne autentické a zaujímavé na vašej dovolenke na Cypre, neváhajte navštíviť Lofou!


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Lofou


Najčastejšie otázky a odpovede Cyprus Lofou sú:

1. Aké je počasie v Lofou?
Odpoveď: V Lofou býva mierny stredomorský podnebí s teplotami v letných mesiacoch od 25°C do 35°C a v zimných mesiacoch okolo 10°C.

2. Aké sú najnavštevovanejšie miesta v Lofou?
Odpoveď: Najnavštevovanejšími miestami v Lofou sú kostol sv. Jána, pôvodné kamenne domy, múzeum ľudovej kultúry a tradičné reštaurácie s miestnym jedlom.

3. Ako sa dostať do Lofou?
Odpoveď: Do Lofou sa dá dostať autom, taxíkom alebo autobusom z Limassolu. Cesta trvá približne 30 minút.

4. Aké sú najlepšie aktivity v Lofou?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Lofou patrí prehliadka pôvodných kamených domov, návšteva múzea ľudovej kultúry a ochutnávka miestneho vína a jedla.

5. Aké sú priemerné ceny v Lofou?
Odpoveď: V Lofou sú priemerné ceny prehliadok a turistických atrakcií približne 5-10 eur, zatiaľ čo ceny jedla a ubytovania sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a miesta.


Ubytovanie Cyprus Lofou


Cyprus Lofou je malebné mestečko v južnej časti ostrova Cyprus. Svojim návštevníkom ponúka bohaté kultúrne a historické dedičstvo, malebnú architektúru a nádherné výhľady na okolitú krajinu. Nachádza sa na severe pohoria Troodos, ktoré je národným parkom a skutočným rajom pre turistov.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Cyprus Lofou, máte na výber medzi rôznymi možnosťami. Sú to hotely, penzióny, apartmány, agroturistické farmy a domy na prenájom, ktoré vám ponúkajú komfort a pohodlie počas pobytu v tomto malebnom mestečku.

Môžete si vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania. V mestečku sú k dispozícii hotely rôznej úrovne, ktoré sú ideálne pre návštevníkov, ktorí preferujú prvotriedny servis a luxusné vybavenia. Pokiaľ hľadáte niečo pokojnejšie a tradičnejšie, môžete sa ubytovať v penziónoch a apartmánoch v centre mesta alebo na okraji mesta. Táto možnosť vám ponúkne skutočné zážitky z pobytu v Gréckej časti Cyprusu.

Ak ste milovníkom prírody a chcete si užiť klamať v prírodnom prostredí, môžete sa ubytovať v agroturistických farmách. Tieto farmy sú obklopené zeleňou a ponúkajú vám možnosť relaxovať v tichosti a kľude. Ďalšou možnosťou je ubytovať sa v dome na prenájom, ktorý vám poskytne súkromie a tiež pohodlie a príjemný pobyt v meste.

Vo všeobecnosti, Cyprus Lofou môže byť skutočným rajom pre turistov, ktorí majú radi prírodu, históriu a kultúru. Ubytovanie v tomto mestečku vám umožní užiť si typickú grécku atmosféru a zároveň sa pohodlne ubytovať počas pobytu. Ak máte radi relaxáciu, zelené prostranstvá a výhľady, určite by ste si nemali nechať ujsť pobyt v tomto nádhernom cyprickom meste.


Počasie Cyprus Lofou


Cyprus Lofou je malebné mestečko ležiace v horách Troodos na juhozápadnom okraji Cyperského ostrova. Toto miesto je známe pre svoje krásne okolitá príroda a typicky stredomorské počasie.

Mesto Lofou má celoročne priemernú teplotu okolo 20 stupňov Celzia, pričom letné mesiace sú teplejšie a suchšie a zimné mesiace sú chladnejšie a vlhkejšie. Teploty sa v lete môžu vystúpiť až na 35 stupňov Celzia, pričom zimné teploty sa pohybujú okolo 10 stupňov Celzia.

Lete v Lofou je typicky suché a horúce. Najvyššie teploty vystupujú v mesiacoch júl a august, čo znamená, že toto obdobie je najlepšie pre kúpanie, opaľovanie a turistiku. Väčšina ľudí sa v tomto období vyhýba mestečku a radšej trávia svoje prázdniny na plážach na juhu ostrova. Ak však máte radi horúce počasie, Lofou je skvelou voľbou.

Zima v Lofou je chladnejšia a vlhkejšia. Prší väčšinou v decembri a januári. Vzhľadom na to, že ide o horské mesto, môže tu snežiť, najmä v zime. Zima je tu však krásne obdobie, keď si môžete vychutnať turistiku v chladnom, ale sviežom vzduchu, ako aj ochutnať niektoré miestne jedlá s výborným cyperským vínom.

Jeseň a jar sú pre Lofou skvelými obdobiami. V tomto období tu môžete vidieť zelené kopce a lúky plné kvetov, ktoré robia z Lofou skutočne malebné miesto. Priemerné teploty tu sú v tomto období miernejšie, čo znamená, že môžete vychutnať prírodu bez extrémnych teplôt.

Niektoré z najlepších aktivít, ktoré môžete robiť v Lofou, zahŕňajú turistiku po kopcoch, návštevu miestneho múzea a ochutnávku miestnych jedál a nápojov. Lofou je tiež dobrým východiskovým bodom na východisko pre ďalšie cestovanie po Cypre, kde si môžete vychutnať návštevu pláží, pamiatok a historických miest.

V každom prípade, Lofou je skutočne malebné miesto so stredomorským počasím, ktoré vám prináša množstvo možností na to, ako si užiť svoj čas v tomto krásnom kúsku Cyperského ostrova. Ak ste turista, ktorý sa zaujíma o krásnu prírodu a vidiecke prostredie, Lofou je skutočne miesto, kde sa môžete cítiť ako doma.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky