Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)

Ubytovanie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá privíta každého milovníka histórie a archeológie. Poznávanie jej mnohých kultúr, bohatstva a pamiatok je skutočným zážitkom, a práve Saqqara, s jeho pyramidami, patrí medzi jednu z najzaujímavejších lokalít, ktorá sa nachádza blízko Káhiry - hlavného mesta krajiny.

Saqqara je mestom, ktoré sa nachádza na juhozápade od Káhiry, a ponúka množstvo miest na preskúmanie, medzi ktorými najzaujímavejšiou je Step Pyramid of Djoser - prvá pyramidová stavba v Egypte.

Step Pyramid of Djoser je jedinečná stavba, ktorá bola postavená v období 2667-2648 pred naším letopočtom. Táto pyramidová stavba bola postavená pre faraóna Djosera a jej unikátny tvar bol navrhnutý Imhotepom, ktorý bol prvým architektom v histórii známym po menovitej.

V okolí Step Pyramid of Djoser sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta na preskúmanie, ako napríklad mastaby - hrobky faraónových príbuzných, ktoré sprevádzajú Step Pyramid.

Ďalšou zaujímavou časťou mesta Saqqara je tradičná egyptská dedinka, ktorá predstavuje starobylé Egyptské prostredie. Množstvo tradičných staveb aj každodenný život domácností vám dajú pocit, akoby ste sa ocitli v inom časovom období.

Pri ubytovaní v Saqqare máte niekoľko možností, ako bývať v priamom kontakte s množstvom pamiatok, ktoré má mesto na ponúkanie. Možno najlepšou možnosťou je pobyt v tradičnej egyptská dedinke, kde sa ponúkajú rôzne druhy ubytovania - od hotela až po bungalovy. Niektoré zariadenia sú dokonca vybavené vlastným bazénom, čím poskytujú luxusný ubytovanie po celom dni strávenom preskúmaním pamiatok.

Ďalšou výhodou ubytovania v Saqqare je, že sa nachádza v blízkosti mnohých iných turistických miest, ako napríklad piramídy v Gíze, Káhira a množstvo iných zaujímavých miest, čo dáva príležitosť, aby ste zažili úplný zážitok z návštevy Egypta.

Ak máte radi históriu a kultúru, Saqqara je miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Kombinácia fascinujúcich pamiatok spolu s originálnymi možnosťami ubytovania robia z mesta Saqqara zážitok, ktorý si budete pamätať celý život.


Počasie Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je miesto, ktoré je nádherné po väčšinu roka, a taktiež je to miesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z týchto miest je Saqqara, ktorá je známa svojou krásnou pirámídou Djoser.

Počasie v Saqqara je ovplyvnené tými istými faktormi, ktoré ovplyvňujú počasie v Egypte ako celku. Počet slnečných hodín a teplota vzduchu sú preto v Saqqara veľmi vysoké. Priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 35 ° C, ale môže sa vystupňovať aj vyššie. V zime je teplota v priemere okolo 20 ° C, čo znamená, že aj v zime je tu pomerne príjemný teplotný režim.

Keď prídete do Saqqara, môžete pozorovať krásne miesta, ktoré si môžete užiť v teplom slnečnom počasí. Rovnako ako v ostatných oblastiach Egypta, aj tu sa odporúča akýkoľvek pobyt v exteriéri plánujte na čas poobednej siesty, keď sú teploty na svojom vrchole.

Step Pyramid of Djoser je miesto, ktoré nemožno vynechať počas vášho pobytu v Saqqara. Táto pyramída bola postavená pred viac ako 4 500 rokmi a je významným náboženským a kultúrnym zariadením v Egypte. Okrem návštevy pyramidy, môžete si tiež vychutnať krásu prastarých egyptských hrobov, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Keď prídete do Saqqara, nezabudnite si obliecť pohodlné oblečenie, ktoré vám umožní udržať sa v pohodlných podmienkach aj v horúcom počasí. Rovnako nezabudnite na dostatok vody, aby ste sa mohli hydratovať a chrániť sa pred úpalom.

Celkovo, Saqqara je miesto, ktoré ponúka krásne počasie po väčšinu roka, avšak ak sa chcete vyhnúť extrémne tepelným podmienkam, je najlepšie navštíviť ho v zime. Ako aj iné miesta v Egypte, aj Saqqara ponúka skvelé dobrodružstvo a zážitky pre záujemcov o bohatú egyptskú kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


1. Čo je Saqqara a kde sa nachádza?
Saqqara je archeologická lokalita nachádzajúca sa asi 30 km južne od Káhiry v Egypte.

2. Čo je Step Pyramid of Djoser?
Step Pyramid of Djoser je jedna z najstarších pyramíd v Egypte a nachádza sa v Saqqare. Bol postavený vo 27. storočí pred Kristom pre faraóna Djosera.

3. Aké sú vstupné poplatky na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Vstupné poplatky sa môžu meniť v závislosti na sezóne a štatuse návštevníka, ale pre bežného turistu sa pohybujú okolo 80-100 egyptských libier.

4. Ako sa môžem dostať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Saqqary, je autobusom alebo taxíkom. Cesta z Káhiry trvá asi 1 hodinu, v závislosti od dopravnej situácie.

5. Koľko času by som mal stráviť v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Na návštevu Saqqary a Step Pyramid of Djoser by ste si mali vyhradiť aspoň pol dňa, aby ste mohli preskúmať všetky hlavné atrakcie a podrobne sa pozrieť na pyramídu.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Saqqare a Step Pyramid of Djoser?
Okrem Step Pyramid of Djoser sa tu nachádza aj mnoho ďalších starovekých pamiatok, ako sú napríklad malé pyramídy, chrámy a náhrobné kaplnky. Tieto atrakcie si môžete pozrieť priamo na mieste.

7. Je bezpečné cestovať do Saqqary a Step Pyramid of Djoser v súčasnosti?
Egypt sa považuje za relatívne bezpečnú krajnu pre turistov, ale vzhľadom na politickú situáciu a teroristické aktivity v krajine by ste mali byť opatrní a dodržiavať odporúčania miestnych orgánov a cestovných agentúr.


Dovolenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnohých milovníkov histórie, kultúry a starovekých pamiatok. Ak hľadáte neobvyklé miesta na návštevu, neváhajte sa vybrať do Saqqary a obdivovať jednu z najslávnejších starovekých pamiatok Egypta - Step Pyramid of Djoser.

Saqqara je staroveké pohrebisko, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od Káhiry. Bolo to miesto posledného odpočinku mnohých faraónov a vyšších dôstojníkov počas obdobia Starej ríše v Egypte.

Step Pyramid of Djoser, najznámejšia a najstaršia kamenná pyramída na svete, je nepochybne jednou z najzaujímavejších a prekrásnych pamiatok v Saqqare. Táto pyramída bola postavená kolem roku 2650 pred Kr. pre faraóna Djosera. Vďaka geniálnej konštrukcii architekta Imhotepa, ktorý bol známy ako "otec egyptského stavitelstva", bola táto stavba zásadným krokom vývoja egyptských pyramídových pamiatok.

Pyramída pozostáva z šiestich po sebe nasledujúcich nádvorí, ktoré vedú zvonku dovnútra. Okrem samotnej pyramídy sú aj iné zaujímavé pamiatky, ktoré si môžete pozrieť, ako napríklad Chrámový komplex s bočnou pyramidou faraóna Unase a Mastabou faraónových vysokých úradníkov.

Ak milujete históriu, kultúru a staroveké pamiatky, Egypt a Saqqara musia byť na vašom zozname destinácií, ktoré sa musia vidieť. Navštívte Step Pyramid of Djoser a vychutnajte si fascinujúce pohľady, ktoré robia z Egypta jednu z najúžasnejších a najzaujímavejších destinácií na svete.


Letenka Egypt Saqqara (vrátane Step Pyramid of Djoser)


Egypt je krajina, ktorá dokáže zaujať a prekvapiť každého. Celkom určite patrí medzi najznámejšie turistické destinácie sveta a má čo ponúknuť aj tým najnáročnejším návštevníkom. Medzi obľúbené miesta v Egypte patrí aj Saqqara, miesto s mnohými pamiatkami, ktoré sa oplatí navštíviť.

Letenky na Egypt v poslednom čase získali na popularite, a tak sa stávajú čoraz momentálnejšie a prepojené s mnohými atrakciami, ktoré krajina ponúka. Ak plánujete cestu do Egypta, zaručene by ste nemali vynechať návštevu kvádrovej pyramídy v Saqqare, známej ako Step Pyramid of Djoser. Je to najstaršia a najväčšia pyramidová stavba v Egypte a od roku 1990 je zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Pyramída bol postavená kráľom Djosrom počas Starého kráľovstva v 27. storočí pred n.l. v období, kedy sa mnoho noviniek týkajúcich sa architektúry a stavebníctva objavovalo v Egypte. Bola postavená z rôznych druhov kameňov a každý blok bol veľmi presne obrobený. Pyramída má bohatú históriu, ktorá ju robí ešte viac zaujímavou. Po vybudovaní pyramídy sa stala miestom uctievania kráľa a jeho obežných hrobiek.

Keď navštívite Saqqaru, môžete si všimnúť, že pyramída je obklopená mnohými menšími pyramidami a stavbami. Tieto stavby sú súčasťou rozsiahlej nekropolis, kde boli pochovávaní ďalší členovia faraónovej rodiny a významní šľachtici.

Pri návšteve Saqqary by ste mali mať v pamäti, že toto miesto je veľkým archeologickým náleziskom. Preto je veľmi dôležité, aby ste svoju návštevu plánovali s ohľadom na udržanie kultúrnych a historických pokladov tohto miesta pre budúce generácie.

Vstup do Saqqary nie je náročný. Často to býva súčasťou balíčkových zájazdov a leteniek do Egypta. Navyše, cesta trvá iba niekoľko hodín letu z Európy a preto sa dá Saqqara ľahko vstrebávať do väčšej dovolenky v Egypte.

Keď vstúpite do této krásnej oblasti, prechádzajúc rozsiahlymi archeologickými náleziskami a vidieť obrovskú Step Pyramid of Djoser, budete mať pocit, že ste sa dostali o niekoľko tisíc rokov späť. Preto neváhajte a kúpte si letenku na Egypt a navštívte Saqqaru a jej zaujímavé pamiatky.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky