Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Ghana Aburi Botanical Gardens

Počasie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je krajina nachádzajúca sa v západoafrickej oblasti, ktorá sa vyznačuje tropickým a vlhkým podnebím. Aburi Botanical Gardens sú jedným z najkrajších miest v krajine a pritiahnú tisícky turistov každý rok. Pri návšteve týchto záhrad, si však treba uvedomiť niektoré faktory ohľadom počasia.

Počasím v Gane ovplyvňuje predovšetkým dva rôzne prúdy vetra. Prvým z nich je severovýchodný harmatán, ktorý prichádza z púštnej Sahary a prináša suché a veľmi horúce počasie. Druhým je juhovýchodný monzún, ktorý prináša zemegule obdobie dažďov. V Aburi Botanical Gardens to znamená, že najlepší čas na návštevu sú mesiace medzi októbrom a marcom.

V týchto mesiacoch môže byť počasie chladné, ale často suchejšie a tým pádom vhodnejšie pre turistiky. Teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov Celzia, a v noci môžu klesnúť až na 16 stupňov. V období dažďov, ktoré sa končí v septembri, býva oblasť veľmi mokrá a bažiny, ktoré sú súčasťou záhrad, môžu byť plné vody, čo môže zvedieť turistov z odporúčanej turistickej cesty.

V Aburi Botanical Gardens sa nachádza viac ako šestnásť hektárov zelene a množstvo exotických rastlín. Návšteva týchto krásnych záhrad, v ktorých môžete nájsť aj dedinu a tvorivé dielne miestnych obyvateľov, je skutočný zážitok. Pri plánovaní svojej návštevy však nezabudnite vybrať správne obdobie v roku. Dá sa povedať, že najlepšie obdobie je od októbra do marca, pretože počasie je v tomto období menej horúce a sušie, čo vám umožňuje preskúmať tieto nádherné záhrady naplno.


Ubytovanie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak cestujete do Ghany a hľadáte miesto na ubytovanie, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre vás. Tento záhradný raj leží asi 30 km od akéhokoľvek hluku a rušenia v Accre a ponúka pokoje pre hostí.

Ubytovanie v Aburi Botanical Gardens je unikátne, pretože vám umožňuje zažiť krásu a pokoj týchto záhrad. Tieto záhrady sa stali známymi na celom svete kvôli svojej bohatej diverzite rastlín a zvierat. K dispozícii sú rôzne druhy paliem, stromov a kvetov, ktoré sú domovom pre mnoho druhov vtákov a motýľov. Takže ak sa chcete cítiť súčasťou prírody a chcete si užiť krásy flóry a fauny, ubytovanie v Aburi Botanical Gardens vám ponúkne to.

Miesta na ubytovanie sú čisté a pohodlné a vybavené klimatizáciou a súčasne zachovávajú svoj prírodný pôvab. Vzhľadom na to, že záhrady sú umiestnené na pahorkoch, poskytujú vám skvelý výhľad na okolitú krajinu z vášho okna.

Okrem krásy záhrad má Aburi Botanical Gardens aj rôzne turistické aktivity pre hostí. Môžete si pozrieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú v záhradách. Ďalšie aktivity zahŕňajú prechádzky po pešej trase, kde môžete počuť spev vtákov a prvotriedny golfový areál. V hoteli sa nachádza aj bazén, kde sa môžete potopiť a chladnúť v horúcich letných dňoch.

Aburi Botanical Gardens je tiež skvelým miestom pre romantickú dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť kľud a pokoj s vašou druhou polovičkou, tento záhradný raj vám ponúka ideálne miesto pre to.

Celkovo povedané, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie v Ghane. Je to miesto plné prírodného kľudu a pokojného prostredia so skvelými možnosťami turistických aktivít. Takže ak hľadáte miesto na relax a oddych, Aburi Botanical Gardens sú pre vás tou správnou voľbou.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


V Gane sa nachádza skvelé miesto, ktoré určite nevynechajte pri svojej návšteve. Aburi Botanical Gardens sú nádherným miestom s prekrásnymi záhradami plnými rastlín a kvetov. Tento park sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta Accra a je ľahko dostupný pomocou leteniek z rôznych častí sveta.

Aburi Botanical Gardens sú skvelým miestom na prechádzky, pikniky a poznávanie nových rastlín. Tu si môžete vychutnať krásu tropických rastlín a kvetov, vytvorených kolektívom expertov z celého sveta. Je tu viac ako 4000 druhov rastlín, ktoré sú rozdelené do rôznych častí záhrady, aby ste mohli vidieť rôzne druhy rastlín a kvetov z celého sveta.

Okrem prechádzok v záhrade, si môžete vychutnať aj prekrásne výhľady na okolitú krajinu. K dispozícii sú rôzne trasy, ktoré vás prevedú cez najkrajšie miesta v záhrade. Pozrite si staré koruny stromov a vyskúšajte si stromovú hojdačku, ktorá visí na mohutných konároch.

Aburi Botanical Gardens je aj skvelým miestom na rodinný výlet a deti si tu užijú mnoho zábavy. Sú tu rôzne hry a atrakcie, ktoré udržia deti zabávané po celú návštevu. Okrem toho si môžete vychutnať chutné jedlá a občerstvenie v niektorom z miestnych kasín alebo reštaurácií.

Ak plánujete navštíviť Aburi Botanical Gardens v Gane, je najlepšie kúpiť si letenku smerom do Gany. Mnoho leteckých spoločností poskytuje letenky smerom do Gany za niekoľko stoviek dolárov, takže náklady na letenky nebudú príliš vysoké. Po príchode do Gany sa môžete pohodlne dostať do Aburi Botanical Gardens pomocou verejnej dopravy alebo si môžete prenajať taxi.

Ak hladáte miesto, kde sa môžete stratiť v prírode a vychutnať si krásu tropických rastlín a kvetov, Aburi Botanical Gardens sú pre vás tou správnou voľbou. Navštívte tento park a uvidíte dokonalosť prírody, ktorá vás určite ohromí.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Aburi Botanical Gardens


Otázka: Kde sa nachádzajú Ghana Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sa nachádzajú v Gane, v oblasti Eastern Region, asi hodinu jazdy autom od hlavného mesta Accra.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sú otvorené denne od 9:00 do 17:00 hod.

Otázka: Sú na mieste parkovacie miesta pre návštevníkov?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens má parkovacie miesta pre svojich návštevníkov.

Otázka: Aký je vstupné do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Vstupné do Aburi Botanical Gardens pre dospelých je 10 GHC, pre deti do 12 rokov je vstup zdarma.

Otázka: Aké zvieratá a rastliny možno v Aburi Botanical Gardens vidieť?
Odpoveď: V Aburi Botanical Gardens môžete vidieť širokú škálu rastlín, vrátane vzácnych druhov orchideí a iných exotických kvetov. Na mieste je aj niekoľko druhov vtákov a malých zvierat.

Otázka: Je v Aburi Botanical Gardens možné stravovať sa?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest, kde je možné si dať občerstvenie alebo obed.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens miesta na piknikovanie?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest na piknikovanie, kde si môžete posedieť a vychutnať si krásnu prírodú.

Otázka: Má Aburi Botanical Gardens nejakého sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je k dispozícii sprievodca, ktorý vám predstaví rastliny a zvieratá v záhrade.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens vhodné pre deti?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens sú vhodné pre deti a majú niekoľko aktivít pre deti, ako napríklad detské ihrisko.

Otázka: Ako sa dostanem do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Najlepším spôsobom ako sa dostať do Aburi Botanical Gardens je autom. Je tiež možné si prenajať taxi zo základne v meste Accra.


Dovolenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známa svojou bohatou kultúrou, farbenými trhmi a krásnymi prírodnými lokalitami. Jednou z najlepších destinácií pre tých, ktorí hľadajú spojenie s prírodou, je Aburi Botanical Gardens v Aburi.

Aburi Botanical Gardens je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá sa nachádza v pomerne chladnom klimatickom prostredí, ktoré je ideálne pre pestovanie rôznych druhov rastlín. Záhrady boli založené v roku 1890 a rozprestierajú sa na viac ako 160 hektároch.

Ak sa chystáte navštíviť Aburi Botanical Gardens, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Záhrady sú rozdelené do niekoľkých častí, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné.

Jednou z najkrajších častí záhrad je tzv. "Palm Avenue". Je to dlhá cesta, ktorá vedie medzi palmami. Je to veľmi akčné miesto, kde návštevníci môžu vidieť rôzne druhy rastlín, okrasných stromov a kvetov. Okrem toho tu môžete vidieť aj jedny z najväčších rododendrónov na svete.

Ďalšie zaujímavé záhradnické atrakcie, ktoré Aburi Botanical Gardens ponúka, sú botanické výstavy, záhradnícke školy a semináre na témy ako ochrana prírody a ekologické pestovanie rastlín.

Aburi Botanical Gardens sa tiež nachádza v blízkosti mesta Aburi, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a hotelov. Dievčatá sa môžu veľmi tešiť na nakupovanie tradičných ghanských predmetov, ako sú ukradené koše, šaty a šperky.

Celkovo sa jedná o nádherné miesto, ktoré môžete navštíviť ak hľadáte spojenie s prírodou a absolútny oddych. Aburi Botanical Gardens v Gane je perfektná dovolenková destinácia, ktorá si zaslúži usilovné hľadanie a usporiadanie!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky