Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Gruzínsko Lagodekhi National Park

Počasie Gruzínsko Lagodekhi National Park


V Gruzínsku sa nachádza mnoho krásnych prírodných oblastí, ktoré privítajú tisíce návštevníkov z celého sveta. Jednou z najpopulárnejších destinácií je národný park Lagodekhi, ktorý sa nachádza na severe krajiny blízko hraníc s Azerbajdžanom a Dagestanom.

Lagodekhi National Park sa nachádza v nadmorskej výške 590 až 3500 metrov a rozkladá sa na ploche vyše 24 000 hektárov. Park je jedným z najrozmanitejších v Gruzínsku a pochádza z 20. rokov 20. storočia, keď bol založený ako ochranná oblasť. Dnes je Lagodekhi National Park domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat a jeho nedotknutá príroda privádza ľudí sem, aby mohli zažiť jedinečnú prírodnú krásu.

Počasie v Lagodekhi National Park

Lagodekhi National Park má kontinentálne podnebie so suchými letami a mrazivými zimami. Jarné a jesenné obdobie sú obvykle miernejšie s priemernou teplotou od 10 do 20 ° C. V lete môžu teploty dosiahnuť až 35 ° C, avšak nočné teploty sú stále pomerne chladné.

Zimné obdobie môže byť veľmi chladné s teplotami klesajúcimi až na -10 ° C. Vzhľadom na vysoké horské polohy, môžu sa v zime vyskytnúť silné snehové nadely. Zimný štart sezóny preto zvyčajne trvá od decembra do marca.

Návštevníci by si mali byť vedomí, že dážď nie je nezvyčajný ani v lete a jeseň, takže je dôležité byť pripravený na rôzne počasie a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv. Vzhľadom na odľahlosť parku a jeho pomerne divokú prírodu, návštevníci by sa mali poradiť s miestnymi odborníkmi týkajúcich sa aktuálneho počasia a bezpečnostných opatrení.

Zhrnutie

Lagodekhi National Park v Gruzínsku je obľúbenou prírodnou destináciou pre návštevníkov z celého sveta. Prírodná krása parku je jedinečná a vysoké horské polohy mu umožňujú mať kontinentálne podnebie s mrazivými zimami a priemernými teplotami v lete. Kvôli variabilite počasia sa návštevníci by mali byť pripravení na všetky druhy počasia a mať s sebou vhodné oblečenie a obuv.


Dovolenka Gruzínsko Lagodekhi National Park


Lagodekhi National Park v Gruzínsku je ideálnou destináciou pre outdoorových nadšencov, ktorí hľadajú trochu dobrodružstva a zvieracieho pôvabu. Nachádza sa na východe krajiny, blízko hraníc s Dagestanom a Azerbajdžanom. Je to jeden z najstarších a najväčších národných parkov v Gruzínsku, s rozlohou viac ako 24 000 hektárov.

Lagodekhi National Park je plný úžasného flóry a fauny. Prechádzky po parku vám umožnia vidieť vzácne druhy vtákov a zvierat vrátane medveďov, vlkov, lykožrúta karpatského, srn a mnohých ďalších. Sú tu tiež rôzne druhy rastlín a stromov domorodých aj exotických druhov. Či už sa chystáte na jednodňový výlet alebo delší pobyt, nezabudnite si so sebou vziať kvalitné oblečenie a obuv, aby ste sa dokázali pohodlne pohybovať po drsnom teréne.

Hlavným turistickým ťahákom Lagodekhi National Parku sú jeho divoké a krásne vodopády a jazerá. V parku sa nachádza niekoľko jazier a priehrad, ktoré sú ideálne na rybolov, ale aj plávanie a zábavu s priateľmi a rodinou. Najväčšie a najkrajšie jazero je nazývané Black Rock Lake, ktoré sa nachádza v centre parku.

Okrem vodopádov a jazier existuje množstvo turistických trás a miest, ktoré si môžete pozrieť. Medzi najpopulárnejšie patrí trasa z centra parku cez Okro Chala a až po Machi kláštor, ktorý sa nachádza v blízkosti hranice s Azerbajdžanom. Na tejto trase nájdete aj niekoľko menších vodopádov a zaujímavých miest na fotografovanie.

Ak sa chystáte do Gruzínska na letnú dovolenku, určite nevynechajte Lagodekhi National Park. Jeho nádherná príroda stojí za to vidieť a regionálne jedlá a víno vás rozhodne neuchvátia. Ste pripravení na dobrodružnú dovolenku plnú prirodzeného kúzla, ktorú si určite zapamätáte na celý život? Navštívte Gruzínsko a objavte klenot nazývaný Lagodekhi National Park!


Letenka Gruzínsko Lagodekhi National Park


Gruzínsko je krajina, ktorá je pre turistov ešte stále dosť neznáma. Mnohí z nás by si totiž radi počas svojej dovolenky vyskúšali niečo úplne nové a originálne. A práve preto by mohla byť ideálnou voľbou letenka do Gruzínska.

V rámci tejto krajiny určite stojí za návštevu národný park Lagodekhi. Jeho názov pochádza od rovnomenného mestečka, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice medzi Gruzínskom a Azerbajdžanom. Park sa rozprestiera na ploche takmer 25 000 ha a zahŕňa celé údolie rieky Lagodekhi.

Pre milovníkov prírody a turistiky je tento park ideálne miesto, ktoré nikdy nezklame. Môžete sa tu prechádzať po značených turistických chodníkoch a obdivovať krásne scenérie plné riečok, vodopádov, ako aj rôzne druhy flóry a fauny. Pri návšteve parku si tiež nemôžete nechať ujsť jaskynné systémy, ktoré sú unikátnymi prírodnými pamiatkami.

Ak radi trávite voľný čas v prírode a radi objavujete nové miesta, určite sa vám letenka do Gruzínska a návšteva národného parku Lagodekhi bude páčiť. Okrem krásnych krajín tu totiž môžete spoznať aj zaujímavú kultúru a tradície Gruzínska a ochutnať miestne špeciality.

Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte niečo nové a neokukané, Gruzínsko a národný park Lagodekhi sú skvelou voľbou. Stačí si len zabezpečiť letenku a pustiť sa do objavovania tejto nádherné krajiny.


Ubytovanie Gruzínsko Lagodekhi National Park


Gruzínsko je jednou z najkrajších krajín v Kaukaze a hostí množstvo nádherných prírodných oblastí, medzi ktoré patrí aj Národný park Lagodekhi. Tento park sa nachádza východne od Gruzínska pri hranici s Azerbajdžanom a je domovom pre množstvo druhov rastlín a zvierat, vrátane rôznych druhov vtákov, medvedov, srncov a divých koňov.

Pre tých, ktorí sa chcú prespať v priestore parku, existuje niekoľko možností. Medzi najpopulárnejšie patrí kempovanie, ktoré je povolené v značenej oblasti parku. Toto kempovanie je však limitované, a preto je potrebné si dopredu zarezervovať miesto. Napriek tomu, že ide o kempovanie, k dispozícií sú niektoré základné prvky, ako sú sprchy, toalety a prístrešky z ktorých máte krásny výhľad na prírodu .

Okrem kempovania sú návštevníkom parku k dispozícii aj jednoduché chatky, ktoré sú umiestnené v blízkosti najpopulárnejších turistických trás parku. Tieto chatky často disponujú napríklad vonkajším grilom, ktorým môžete pripraviť si večeru pod holým nebom. Sú ideálne na pobyt pre 2 až 4 osoby a môžete si vybrať, či si ich prenajmete na jednu alebo viac nocí.

Pre tých, ktorí neskôr ostanú v blízkosti parku, je k dispozícii niekoľko hotelov a penziónov, ktoré poskytujú ubytovanie a stravu. Pri návšteve vrátane turistiky doporučujem obísť rôzne venkovské pohostinstvá, kde môžete ochutnať miestne jedlá a pitie.

V každom prípade nevynechajte príležitosť v návšteve tohto krásneho národného parku, ktorý sa sám pýši nádhernými vodopádmi, horskými lúkami a prekrásnou, divokou prírodou. Pre tých, ktorí hľadajú cestu k tichému spánku v srdci prírody, park Lagodekhi je ideálnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Lagodekhi National Park


Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Lagodekhi National Park v Gruzínsku?
Odpoveď: Vstupné do parku je v súčasnosti 5 GEL.

Otázka: Kedy je najlepšie návštevní čas pre Lagodekhi National Park?
Odpoveď: Najlepším časom návštevy parku je letné obdobie od mája do septembra, kedy teploty sú príjemné a príroda je v plnom rozkvete.

Otázka: Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii v parku?
Odpoveď: V parku sú možnosti turistiky, kempovania, rybolovu, cyklistiky a pozorovania divokej fauny a flóry.

Otázka: Je nutné si pripraviť vlastné zariadenie a potraviny pri návšteve parku?
Odpoveď: Áno, návštevníci parku by si mali pripraviť vlastné zariadenie a potraviny, pretože v parku nie sú k dispozícii reštaurácie a hotely.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v parku?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii niektoré chatky a stanové plochy na kempovanie. Okolie parku ponúka aj niekoľko hotelov a penziónov pre turistov.

Otázka: Koľko času treba na plnú prehliadku parku?
Odpoveď: Odporúča sa stráviť v parku aspoň 2 dni, aby sa návštevníci mohli oboznámiť s rôznymi časťami parku a užívať si ho plne.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky