Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Gruzínsko Tskaltubo

Letenka Gruzínsko Tskaltubo


Gruzínsko Tskaltubo - Letenky do kúpeľného raj

Vnútrozemská Gruzínska oblasť Imeretia má mnoho kúpeľných miest, ale len malé percento z nich má také úžasné minerálne vody ako Tskaltubo. Táto oblasť sa nachádza 7 kilometrov južne od mesta Kutaisi, tretieho najväčšieho mesta v Gruzínsku.

Tskaltubo má bohatú história ako kúpeľné mesto. V období Sovietskeho zväzu bolo Tskaltubo privilégiované miesto, kde sa liečili vysokopostavení dôstojníci a významné osobnosti. Dnes sú tieto kúpele otvorené pre verejnosť a turistov, ktorí si chcú užiť relaxačnú dovolenku v tento nádherný kúpeľný raj.

Letenky do Gruzínska sú dostupné z mnohých miest Európy, okrem iných aj z Viedne, Prahy, Bratislavy, Krakova alebo Mníchova. Cena leteniek závisí od letového dňa a dĺžky dovolenky. Po prílete na letisko Kutaisi je potrebné si zobrať taxík na cestu do Tskaltubo.

Cestou z Kutaisi môžete vidieť krásne gruzínske kamenné domy a prejsť malými mestečkami. Tieto horské cesty a zákruty dávajú zvláštnu myšlienku na veľmi krásnu krajinu Gruzínska. Pre tých, ktorí si radi celú dovolenku užívajú na jednom mieste, Tskaltubo ponúka obrovský kúpeľný areál.

Ubytovanie v Tskaltubo sa skladá najmä z kúpeľov, ale aj hotelov a penziónov. Na výber je mnoho reštaurácií, barov a kaviarní a taktiež pláž na umelom jazere. Ideálne je ubytovať sa v kúpeľoch a využiť tak najlepšie z Tskaltuba.

Kúpele v Tskaltubo patria k najlepším v Gruzínsku, vďaka svojim gejzírom a minerálnym vodám. Tieto vody majú liečivé účinky na mnoho chorôb. Najlepšie je využiť niektorý z bazénov, kúpeľov, sáun, masáží či procedúr, ktoré kúpele ponúkajú. Počas dovolenky je tiež možné navštíviť atrakcie v okolí, ako je zopár kostolov, ktoré sú známe svojou krásou. Tskaltubo je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú uvoľniť, odpočinúť si a načerpať silu.

Ak hľadáte miesto, kde si užijete relaxačnú dovolenku plnú zážitkov, neváhajte a zarezervujte si letenky do Gruzínska. Tskaltubo s jeho kúpeľmi, penziónmi a krásami Východnej Európy určite splní vaše očakávania a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Gruzínsko Tskaltubo


Gruzínsko je krajina, ktorá sa pomaly, ale isto stáva populárnym turistickým cieľom pre cestovateľov z celého sveta. Medzi najkrajšie miesta, ktoré Gruzínsko ponúka, patrí Tskaltubo. Tento malý kúpeľný mestečko sa nachádza iba 20 kilometrov od Kutaisi, jedného z hlavných miest Gruzínska, a je obľúbeným turistickým cieľom pre turistov, ktorí hľadajú niečo menej obvyklé.

Tskaltubo bolo kedysi slávnym kúpeľným strediskom a bolo obľúbené medzi ľuďmi z celej bývalej Sovietskej zväzu. Po rozpade Sovietskeho zväzu kúpele upadli do zanedbanosti a prestali byť používané. Dnes sa však Tskaltubo stáva opäť populárnym turistickým cieľom, pretože sa tam stále nachádza množstvo historických kúpeľov s termálnymi prameňmi.

Tskaltubo je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu vo veľmi kľudnom prostredí. V mestečku je niekoľko veľmi pekných hotelov, kde si môžete užiť svoju dovolenku a vychutnať si starostlivosť o telo v jednom z kúpeľov. Vo večerných hodinách môžete navštíviť jednu z mnohých malých reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v Tskaltubo, kde si môžete vychutnať gruzínsku kuchyňu.

Okrem kúpeľov a reštaurácií sú v Tskaltubo aj mnohé historické pamiatky. Môžete navštíviť niektoré z krásnych súkromných domov, ktoré boli postavené v 19. storočí, alebo navštíviť kostol sv. Barbory, ktorý sa nachádza nad mestom.

Tskaltubo je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto na relaxáciu a zároveň chcú objavovať históriu a kultúru Gruzínska. Ak ste na dovolenke v Gruzínsku, určite navštívte Tskaltubo a užite si toto krásne miesto na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Tskaltubo


Q: Kde sa nachádza Tskaltubo v Gruzínsku?
A: Tskaltubo sa nachádza v západnej časti Gruzínska, v blízkosti mesta Kutaisi.

Q: Ako sa dostať do Tskaltubo?
A: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Tskaltubo, je autom alebo taxíkom z Kutaisi.

Q: Čo robiť a vidieť v Tskaltubo?
A: V Tskaltubo stojí za návštevu termálny kúpeľ, kde môžete relaxovať a ošetriť rôzne zdravotné problémy. Ďalšou atrakciou sú blízke jeskynné kláštory a prechádzky po okolí.

Q: Aké sú najlepšie hotely alebo ubytovania v Tskaltubo?
A: V Tskaltubo je niekoľko kúpeľných rezortov a hotelov, ako sú Tskaltubo Spa Resort, Prometheus Spa Hotel a Tsalka Bed & Breakfast.

Q: Aké je počasie v Tskaltubo počas roka?
A: Počasie v Tskaltubo je vlhké a subtropické, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 10 ° C až po 30 ° C počas leta.

Q: Je Tskaltubo bezpečné miesto na návštevu?
A: Áno, Tskaltubo je považované za bezpečné miesto na návštevu. Ako vždy, treba dodržiavať bežné opatrenia a byť ostražitý v oblastiach s vysokou kriminalitou.

Q: Čo jesť v Tskaltubo a aké sú miestne špeciality?
A: V Tskaltubo môžete ochutnať tradičné gruzínske jedlá, ako sú chinkali (gruzínske knedle), chachapuri (gruzínska placka plnená syrom alebo bravčovým mäsom) a khinkali (šípky plnené mäsom alebo zeleninou).

Q: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Tskaltubo?
A: V Tskaltubo je len niekoľko malých obchodov s miestnou potravinovou a ďalšími základnými potrebami. Na nákupy odporúčame ísť do blízkeho mesta Kutaisi.

Q: Kedy sa odporúča navštíviť Tskaltubo?
A: Tskaltubo je najlepšie navštíviť v lete, keď teploty dosahujú okolo 30 ° C a termálne kúpele sú príjemné na relaxáciu. Avšak môžete navštíviť aj v iných ročných obdobiach, keďže mesto má mierny podnebný profil.


Počasie Gruzínsko Tskaltubo


Gruzínsko Tskaltubo sa nachádza v západnej časti Gruzínska a má podnebie subtropického typu. Letá sú tu horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt.

V lete sa teploty môžu vyšplhať až na 35°C, čo znamená, že je veľmi dôležité sa chrániť pred slnkom a piť dostatok vody. Počas tejto doby sa často vyskytujú aj krátke dažde, ktoré pomáhajú znižovať teplotu a prinášajú osvieženie.

Jeseň v Tskaltubo je obvykle krásna, so zlatistými lístiami na stromoch a miernejšou teplotou, ktorá niekedy klesne až na 10°C. Toto obdobie je obzvlášť vhodné na prechádzky a turistiku v okolí miesta.

V zime sú teploty pomerne mierné a v Tskaltubo neprichádza veľa snehu. Najviac snehu možno vidieť v horách v okolí. Väčšina turistov do Tskaltubo prichádza aj v zime kvôli tomu, aby si vychutnali termálne pramene, ktoré sú k dispozícii v mnohých kúpeľoch.

Na jar sa môže teplota v Tskaltubo pohybovať medzi 15 až 20°C. Toto obdobie je obľúbené pre kvitnúcu prírodu, široké zelene trávy a pre množstvo slnečných dní.

Celkovo povedané, počasie v Tskaltubo je vhodné na návštevu počas celého roka. Hoci letá sú horúce a vlhké, existuje množstvo možností, ako sa ochladiť a užiť si krásy tejto krajiny. Vďaka miernej zime tu môžete aj v tomto období navštíviť množstvo pamiatok a kúpeľných zdrojov. A keďže každé ročné obdobie má svoje čaro a krásu, rozhodnúť sa pre ideálny čas návštevy Tskaltubo je na vás.


Ubytovanie Gruzínsko Tskaltubo


Tskaltubo je mestečko v Západnej Gruzínskej oblasti, ktoré sa nachádza len 7 kilometrov od mesta Kutaisi a len pár kilometrov od známej historického miesta - Vardzia. Tskaltubo je známe pre svoje termálne pramene, ktoré sa účinne liečia a liečili množstvo ochorení, vrátane reumatizmu, obehových a ženských chorôb, dýchacích a tráviacich ťažkostí a mnohých ďalších.

Mesto má mnoho ubytovacích možností. Okrem hotela, hostelu a apartmánov, kde sa ľudia môžu ubytovať, existujú aj možnosti hlbokej relaxácie a liečebných kúr, ktoré sú organizované priamo v stavbách, ktoré boli niekdajšími sanatóriami.

Jedným z najlepších hotelov v Tskaltubo je hotel Epitome. Nachádza sa len pár krokov od termálnych prameňov a ponúka luxusné a pohodlné ubytovanie pre svojich hostí. Hotel má k dispozícii štandardné izby, ale aj apartmány. Všetky izby sú elegantne zariadené a majú vlastné kúpeľne.

Ak preferujete väčšiu súkromie a viac miesta, môžete sa rozhodnúť pre apartmánový komplex Sanapiro. Tento komplex je zložený z piatich budov, ktoré zdobia kuriózne sochy a jemné maľby na stenách. Každý apartmán má veľa priestranných miestností, ktoré sú dokonale zariadené a vybavené pre dlhodobý pobyt.

Pre tých, ktorým sa páči horská romantika a kúpele pod oblohou, je tu aj ponuka pre glamping. Táto forma ubytovania vám umožní prežiť niečo nové a nezabudnuteľné. Glamping sa nachádza v lesoch a ponúka unikátny zážitok v priamom kontakte s prírodou. K dispozícii sú drevené kabíny, ktoré sú dokonale zariadené a vybavené.

Takže ak sa chcete zrelaxovať a zlepšiť svoje zdravie v termálne pramene Tskaltubo, nemusíte sa báť, že nebudete mať dostatok možností na ubytovanie. Existuje mnoho luxusných hotelov, ktoré udržiavajú kvalitu služieb a ponúkajú mnoho atraktívnych programov na prispôsobenie vašim potrebám. Toto je ideálne miesto pre všetkých, ktorí hľadajú tiché a pohodlné miesto na oddych.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky