Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Indonézia Pura Taman Ayun

Letenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je krajina s nekonečným množstvom krás: od skvelého jedla cez úchvatné prírodné krásy až po nádherné miesta, ktoré sa boria proti globalizácii. Jeden z najlepších príkladov nájdete v mene slávneho paláca Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun, čo sa prekladá ako "krásny záhradný chrám", je balijský chrám nachádzajúci sa v obci Mengwi. Stavba pochádza z roku 1634 a bola postavená kráľom Wijayakusumom. Chrám bol postavený ako sídlo kráľovského rodu Mengwi a bol slúžiť ako miesto pre dôležité ceremónie a obrady.

Chrám Pura Taman Ayun je považovaný za jednu z najkrajších stavieb na Bali a je jedným z najlepších príkladov balíjskej architektúry. Charakteristickým znakom paláca je vodný nádrž v jeho strede, ktorá symbolizuje kráľovskú rieku. Palác je obklopený nádhernými záhradami, ktoré fascinujú každého milovníka prírody a architektúry.

Pura Taman Ayun je nevyhnutným miestom pre každého, kto navštívi Bali a chce vidieť jedinečnú balíjsku architektúru. Pre tých, ktorí milujú nádhernú prírodu, palác ponúka nezabudnuteľné zážitky.

Ak máte záujem navštíviť Pura Taman Ayun, letenky sú k dispozícii za veľmi výhodné ceny. Jednoducho zarezervujte svoju letenku online a začnite plánovať vaše balíjske dobrodružstvo. Nezabudnite si so sebou priniesť kameru, pretože budete chcieť zachytiť každý moment zážitku s týmto jedinečným miestom na Bali.


Počasie Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je známa svojimi tropickými podnebnými podmienkami, ktoré sa menia v závislosti od oblasti. Pura Taman Ayun sa nachádza na ostrove Bali, ktorý má celoročne teplé podnebie, s vysokou vlhkosťou a zrážkami.

V oblasti Pura Taman Ayun sú dva hlavné obdobia - suché a daždivé obdobie. Suchý obdobie trvá zvyčajne od mája do septembra a je to ideálny čas na návštevu této kultúrnej atrakcie. Počas tohto obdobia môžete očakávať priemerné teploty okolo 30 stupňov Celzia a minimálne zrážky. Je to ideálny čas na preskúmanie záhrad a chrámu Pura Taman Ayun, vychutnať si krásne výhľady a skúsiť miestnu kuchyňu.

Daždivé obdobie trvá od októbra do apríla a počas tohto obdobia sa môžu vyskytnúť intenzívne dažde a búrky. Teploty sú rovnaké ako počas suchého obdobia, ale vlhkosť môže byť extrémna, čo môže byť nepríjemné pre návštevníkov. Keďže sa nachádzate na tropickom ostrove, môžete očakávať, že bude teplejšie a vlhkejšie v priebehu dňa, s teplotami klesajúcimi v noci.

Ak sa chystáte navštíviť Pura Taman Ayun v období dažďov, nezabudnite si so sebou priviesť vhodné oblečenie a obuv, ktoré vás ochránia pred dažďom a bahnitými podmienkami. Odporúča sa tiež zabaliť si sprej proti komárom a ochranné prostriedky proti slnku.

Celkovo je počasie na Bali a v oblasti Pura Taman Ayun teplé a vlhké, ale aj napriek tomu si môžete užiť všetky krásy ostrova, ktoré má ponúknuť. Od krásnych pláží a jaskýň až po miestnu kultúru a umenie, Bali má veľa na prieskum a objavovanie.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Taman Ayun


Otázky a odpovede o lokalite Pura Taman Ayun v Indonézii:

1. Čo je Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je kráľovský chrám krajiny Bali v Indonézii. Nachádza sa v obci Mengwi, ktorá leží asi 8 km na západ od mesta Denpasar.

2. Kedy bol postavený Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun bol postaven v 17. storočí za vlády dynastie Mengwi. Chrám bol postaven na počesť rodiny kráľa, ktorá v tej dobe vládla v Mengwi.

3. Aké sú vstupné poplatky do Pura Taman Ayun?

Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od národnosti návštevníka. Pre miestnych obyvateľov a obyvateľov susedných krajín je vstupné 15 000 IDR (asi 0,94 USD). Zahraniční návštevníci musia platiť 25 000 IDR (asi 1,56 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny chrámu Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je otvorený pre verejnosť od 9:00 do 18:00 hod. Každý deň.

5. Čo musím obliecť na návštevu Pura Taman Ayun?

Pre návštevu chrámu je potrebné obliecť sa slušne a zdržať sa krátkych šiat a kúpielok. Návštevníci by mali mať ramená a kolená zakryté.

6. Čo môžem vidieť v Pura Taman Ayun?

Návštevníci môžu vidieť krásne záhrady, ktoré chrámový priestor obklopujú, a môžu spoznať aj bohatú históriu regiónu. V chráme si môžete všimnúť nádherné sochy a architektúru.

7. Môžem si v Pura Taman Ayun kúpiť suveníry?

Áno, na parkovisku vedľa chrámu nájdete niekoľko stánkov, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry a rukodielnícke výrobky.

8. Je povolené fotografovanie v Pura Taman Ayun?

Áno, fotografie v chráme sú povolené, avšak niektoré miesta sú zakázané fotografovať. Je potrebné sa dôkladne informovať o tom, kde je fotografovanie povolené a kde nie.

9. Aké ďalšie miesta v okolí Pura Taman Ayun si môžem pozrieť?

V blízkosti chrámu je veľa ďalších historických pamiatok a miest na návštevu, vrátane chrámu Tanah Lot a chrámu Uluwatu. Okolie obce Mengwi má tiež veľa prirodzených krás, vrátane sopky Batukaru a jazera Bratan.

10. Je nebezpečné cestovať do Pura Taman Ayun?

Presteže Bali je pomerne bezpečná oblasť, návšteva chrámu by nemala predstavovať pre návštevníkov žiadne nebezpečenstvo. Avšak, ako vždy, by turisti mali dodržiavať základné opatrenia zabezpečenia, ako sú udržiavanie pohľadu na svoje cennosti a zdržiavanie sa nebezpečných oblastí.


Dovolenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je rajská krajina plná krásnych pláží, tajomných džunglí a posvätnej kultúry. V centre Bali, blízko mesta Mengwi, leží posvätný záhradný chrám Pura Taman Ayun. Tento chrám sa stal populárnou dovolenkovou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú dovolenku s dávkou duchovných zážitkov a očarujúcou prírodou.

Pura Taman Ayun bol postavený v 17. storočí a bol významným chrámom pre panovníkov z Mengwi. Chrám je obklopený nádhernými záhradami, ktoré sú plné vzácnych rastlín a kvetov. Ide o svätozemské miesto, kde miestni obyvatelia často prijímajú pocty a modlia sa.

Tento chrám je obklopený hradbami a vstupná brána vedie k rozsiahlemu parku so stromami a jazerami plnými štukov a lotosov. V tomto parku sa môžete prechádzať, relaxovať a čerpať prírodnú energiu. Okrem záhradných a parkových priestorov sa môžete pozrieť na niekoľko chrámových komplexov, vonkajších oltárov a masívne kamenné brány.

Navštíviť chrám Pura Taman Ayun je jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať duchovnú a historickú stránku Bali. Tento chrám ponúka skutočný zážitok, ako nikde inde. Môžete sa tu preháňať na bicykli, zdraviť sa s domácimi ľuďmi, pozerať nádherné západy slnka, alebo si dokonca pozorovať delfíny.

Ak chcete vidieť skutočnú krásu a kultúru indonézskeho ostrova Bali, navštívte dovolenkovú destináciu Pura Taman Ayun. Tento chrám je skutočným pokladom tohto ostrova a návšteva tohto miesta Vás rozhodne neopustí nedotknutým. Takže ak sa rozhodnete pre dovolenku v Indonézii, Pura Taman Ayun by nemal chýbať na Vašom zozname miest, ktoré ste si určili na návštevu.


Ubytovanie Indonézia Pura Taman Ayun


Pura Taman Ayun sa nachádza v dedinke Mengwi v západnej časti Bali v Indonézii. Je to nádherné miesto s rozľahlým areálom obklopeným vodnými plochami. Tento kultúrny komplex je zároveň chrámom a kasínom, ktorým prechádza mnoho turistov.

Ubytovanie

Ak hľadáte ubytovanie v okolí Pura Taman Ayun, máte niekoľko možností. V dedinke Mengwi nájdete ubytovanie v menších hoteloch a penziónoch, avšak najlepšou možnosťou by bolo ubytovanie v dedinke Ubud, ktorá sa nachádza len 30 minút jazdy autom od Pura Taman Ayun.

V Ubude nájdete širokú ponuku ubytovania, od luxusných hotelov a villa až po lacné hostely. Mnoho z nich má krásne záhrady, ktoré poskytujú relaxačné prostredie pre náročných hostí. Mnoho hotelov ponúka aj masáže a iné procedúry, ktoré zaručujú oddych a uvoľnenie po náročnom dni plnom objavovania Bali.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a izoláciu, je k dispozícii ubytovanie v zúfalo romantických vilách ponúkajúcich súkromné bazény a krásne výhľady na okolitú prírodu.

Aktivity v okolí

Okolie Pura Taman Ayun ponúka mnoho chodníkov a parkov, ktoré môžete preskúmať. V okolí sú mnohé vonkajšie trhy, kde si môžete kúpiť miestne suveníry a miestne potraviny. Mali by ste určite navštíviť aj chrámy a múzeá v okolí.

Ak sa chcete trochu zrekreovať, môžete využiť niektoré z vodných športov, ktoré sa ponúkajú na pláži. Pláže v okolí sú známe svojimi krásnymi triedami biela piesku a jasnou vodou.

Celkovo, Bali je úžasnou destináciou pre tých, ktorí túžia po exotike a relaxe. Pura Taman Ayun a jeho okolie ponúka niečo pre každého, preto by ste nemali váhať a rozhodnúť sa pre Bali ako vašu ďalšiu destináciu na dovolenku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky