Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Írsko Galway

Počasie Írsko Galway


Írsko je krajina, ktorá je známa svojim daždivým a zmäteným počasím. Práve v Galway sa počasie mení rýchlejšie ako na iných miestach v Írsku.

Galway má oceánske podnebie a zvyčajne je tam viac zrážok ako v ostatných častiach Írska. Zimy nie sú príliš chladné a letá nie sú príliš horúce. Temperature sa zvyčajne pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia.

Mnoho návštevníkov prichádza do Galway v lete, keď sú teploty najteplejšie a zrážky sú menej časté. Aj keď je počasie v lete spravidla príjemné, často sa stáva, že sa zrazu ochladí a príde dážď, takže je dobré mať pri sebe oblečenie na každé počasie.

V jeseni sa počasie mení a zrážky stočujú. Teploty sa tiež začínajú znížiť a dni sú kratšie. Aj keď to znamená, že menej turistov prichádza do Galway v tomto období, atmosféra mesta je stále živá a energická.

Zimy v Galway sú dokonca aj pre Írsko dosť mierne. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a v noci môže byť často mráz. Dážď sa v zime stáva bežnou záležitosťou a preto je dobré mať so sebou príslušnú chrómu.

Na jar sa môže počasie ešte meniť, ale teploty začínajú stúpať a mnohé kvety začínajú kvitnúť. Ak milujete kvety a záhradničenie, Galway je pre vás správne miesto.

V Galway sa často používa fráza, že môže byť v krátky čas až štyri ročné obdobia v jeden deň. Preto je dôležité byť pripravený na každé počasie, kedykoľvek ste v Galway.

Všetko do dokopy, aj keď počasie v Galway sa môže zdať po nálade po sajráku, je tam veľa miestnych zvykov, ktoré vám pomôžu prežiť v každom počasí, ak máte otevrenú myseľ a oblečenie pre všetky príležitosti.


Dovolenka Írsko Galway


Írsko je krásna krajina plná zelených polí, starobylých hradov a zámkov a priateľských ľudí. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Galway, ležiace na západnom pobreží Írska. Je to miesto s bohatou históriou, kultúrou a umením, ktoré ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Galway je mesto plné aktivít a miesto, kde sa návštevníci môžu zabaviť v každom ročnom období. Mestské centrum je plné uličiek s typickými kamennými domami, reštauráciami a obchodmi. Je tu aj množstvo festivalov a podujatí, ktoré sa konajú po celý rok. Najznámejším z nich je festival umenia a kultúry, Galway Arts Festival.

Ak máte radi prírodu, určite sa vyberte do Connemary, krásneho prírodného parku v okolí Galway. Táto oblasť je plná zelene, jazier, riek a pláží a ponúka nádherné výhľady na záliv Galway a okolitú krajinu. Jej skutočnú krásu možno vidieť najlepšie pri ceste na ostrov Inishbofin, ktorý je súčasťou parku.

Galway je tiež známe pre nezávislý filmový festival, ktorý sa koná každý september. Tento festival je dôležitý pre tvorcov nezávislých filmov a tiež pre všetkých milovníkov filmu a kultúry. Ak máte radi hudbu, navštívte miesto v auguste, kedy sa koná medzinárodný hudobný festival v Galway.

Galway je mesto, ktoré ponúka všetko - krásnu prírodu, kultúru, umenie a zábavu. Ak si chcete vychutnať pravú irskú atmosféru, vyberte sa do Galway. Táto oblasť je nenapodobiteľná a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré budú určite nezabudnuteľné.


Letenka Írsko Galway


Írsko, krajina zelenej trávy a príjemných obyvateľov, ktorá sa nachádza v západnej časti Európy. Toto nádherné miesto je známe svojou slávnou históriou, kultúrou a miestnymi festivalmi.

Galway, druhé najväčšie mesto Írska, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Mesto je plné starobylých budov a historických pamiatok, ktoré priťahujú tisíce návštevníkov každý rok.

Ak plánujete navštíviť Galway, odporúča sa vám zakúpiť si letenku do štátu. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta Dublina, ktoré je vzdialené približne 2 hodiny jazdy autom od Galway. Lety však môžu byť v závislosti od dátumu a času trochu drahé, pretože Írsko je obľúbenou destináciou pre turistov po celý rok.

Ak ste však flexibilní s dátumami a aktívne hľadáte ponuky, môžete nájsť letenky za rozumné ceny. Existujú aj ďalšie letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú priame lety na medzinárodné letisko Shannon, ktoré sa nachádza asi 45 minút od Galway.

Avšak, ak sa chcete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a trochu viac spoznať ich kultúru, môžete si zvoliť aj možnosť cestovať vlakom alebo autobusom z Dublinu. Cesta môže trvať približne 3,5 hodiny, ale je veľmi pohodlná a zaujímavá.

Galway ponúka mnoho turistických atrakcií, medzi ktorými sú mnohé pamiatky a historické miesta, ako je napríklad kláštor Corcomroe, Dunguaire Castle alebo archeologické najdište Céide Fields.

Mesto tiež ponúka mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete pochutnať na miestnych specialitách, ako sú ryby a čipy alebo irský guiness. Okrem toho mesto každoročne hostí mnoho hudobných festivalov, ktoré sú určené pre všetkých návštevníkov, ktorí radi tancujú a zabávajú sa.

Konečne, ak sa rozhodnete navštíviť Galway, nezabudnite si zobrať svoju kameru, pretože vás budú očarovať nádherné miesta a výhľady, ktoré sa nachádzajú po celom meste.

Celkom jednoducho, cesta do Galway je určite cesta, ktorú nesmiete vynechať. Výber letenky by mohol byť kľúčom k návšteve tohto nádherného mesta.


Ubytovanie Írsko Galway


Írsko je nádherný štát, ktorý ponúka niektoré z najkrajších krajín na svete a vynikajúce miesta na ubytovanie. Jedným z najpopulárnejších miest na pobyt v Írsku je mesto Galway. Nachádza sa na západnom pobreží, kde sa stretávajú riasy a oblázkovo pláže. Tu je pre všetkých niečo: kultúru, históriu, kuchyňu, zábavu a mnoho iného.

Galway je plné rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého hosta, odtiaľ aj vedie mnoho turistov. Medzi najčastejšie možnosti patrí hotel, hostiteľský dom alebo penzión. Môžete si vybrať medzi modernými hotely, ktoré ponúkajú luxusné služby a zariadenia alebo tradičné hostince a penzióny, kde zažijete pravé írske pohostinnosť.

Medzi najpopulárnejšie hotelové ubytovanie v Galway patrí Hotel Meyrick, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka krásne izby súčasného vzhľadu a zariadenia. Tento hotel ponúka aj služby ako sú masáže, sauna a vírivka, ktoré Vám pomôžu uvoľniť sa po náročnom dni.

Hostiteľské domy, ktoré sú k dispozícii sú väčšinou tradičné írske budovy, ktoré sú neuveriteľne starostlivo vybavené a s pokojmi zariadenými v tradičnom írskom štýle. Najčastejšie nájdete tieto domy na okraji mesta alebo na vidieku, kde si môžete vychutnať tiché a pokojné prostredie.

Penzióny v Galway sú lacnejšou alternatívou k hotelom a sú známe pre svoju uvoľnenú a pohostinnú atmosféru. Tieto penzióny sa väčšinou nachádzajú v centre mesta, ale sú tiež k dispozícii vo vnútrozemí.

Hostelové ubytovanie je tiež k dispozícii v Galway. Hostely sú obľúbené pre mladých cestovateľov a tiež pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta, ale sú tiež k dispozícii na okraji mesta. Hostely ponúkajú zdieľané izby, alebo súkromné izby, a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú lacnú alternatívu k hotelom alebo penziónom.

Celkovo, Galway má mnoho možností pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, môžete si byť istí, že Galway má správne ubytovanie pre Vaše potreby. Chcete sa vyspať medzi hradbami mesta, alebo dovoliť si luxusnú reštauráciu a Atlantické krásy - Írsko Galway má všetky možnosti a očarí Vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Galway


Najčastejšie otázky a odpovede o Írsku a meste Galway:

1. Aký je najlepší spôsob cestovania do Galway?

Najlepším spôsobom cestovania do Galway je letecky, prípadne autom alebo autobusom.

2. Potrebujem vízum na pobyt v Írsku?

Ak plánujete pobyt v Írsku kratší ako 90 dní, väčšina návštevníkov z krajín EÚ nepotrebuje vízum.

3. Aké je počasie v Galway?

Počasie v Galway môže byť dostatočne chladné a zrážky sú časté. Najmenej zrážok býva v júli a auguste a teplota dosahuje priemerne 18-20°C.

4. Kde si môžem vziať najlepší pohár piva v Galway?

Galway má mnoho miest, ktoré ponúkajú chutné pivo. Najlepšie miesta sú nezávislé pivovary ako Galway Bay Brewery a Independent Brewing Company.

5. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Galway?

Najlepšie turistické atrakcie v Galway sú Saint Nicholas Cathedral, Eyre Square, Spanish Arch a Claddagh.

6. Aké sú miestne špeciality v Galway?

Miestne špeciality v Galway sú ryby a morské plody, frytky, šúpané krevety a tradičné jedlá, ako sú Guiness pie a Irish stew.

7. Aké sú známe festivaly v Galway?

Najznámejšie festivaly v Galway sú Meán Fómhair (festival úrody), Galway Arts Festival, Galway International Oyster and Seafood Festival a Galway Races.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Galway?

Najlepší čas na návštevu Galway je v lete, keď je počasie teplejšie a festivalová sezóna je v plnom prúde. Ale ideálny čas na návštevu závisí od vašich preferencií a záujmov.

9. Je v Galway možnosť ubytovať sa v hoteli?

Áno, v Galway je mnoho hotelov a ubytovacích zariadení na rôznej úrovni. Cena sa väčšinou líši od sezónnosti a polohy.

10. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotenie v Galway?

Najlepšie miesto na fotenie v Galway je zvyčajne na výhliadkovej veži v katedrále svätého Mikuláša alebo na Spanish Arch. Tam sa možno osvietiť a mať krásny výhľad na mesto.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky