Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Írsko Wicklow Mountains

Počasie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojím promenadujúcim sa počasím a Wicklow Mountains nie sú výnimkou. Táto zaujímavá oblasť sa nachádza na juhozápade Írska a je súčasťou ring of Kerry, ktorý ponúka návštevníkom úžasné výhľady na zelenejších kopcoch, jarovky a nádherných brehových ciest.

Ak hovoríme o počasí v Wicklow Mountains, treba zdôrazniť, že sa veľmi líši v závislosti od ročného obdobia a dokonca aj počas jedného dňa. Počas jarnej sezóny sa teploty pohybujú od 7 do 13 ° C a často sa vyskytujú silné dažde a orkány. Na druhej strane v lete sa na teplomeroch zobrazujú čísla medzi 17 a 20 ° C a úrady na tohtoročné leto predpovedajú nadpriemerné teploty.

Jeseň v Wicklow Mountains je plná nádherných farieb, keď sa listy stromov zafarbia do oranžova, hnedastá a červena. V tomto období môžete očakávať slušné teploty na dne a chladné noci, keď sa teploty klesajú na 5 až 7 ° C. Zimné počasie v Wicklow Mountains je dosť drsné a studené. Môžete sa stretnúť s snežením a vôbec nie je neobvyklé, aby krajina bola pokrytá snehom niekoľko týždňov po sebe.

Väčšina návštevníkov si preto najlepší čas na návštevu Wicklow Mountains určuje na medzi jarou a neským letom a v septembri a októbri. V tejto dobe môžete očakávať niekoľko dní bez dažďa, s miernymi teplotami a krásnymi slnečnými výhľadmi. Ak však vaša návšteva padne do menej priaznivého počasia, nevadí, pretože i v daždivom počasí môžete zájsť na prechádzku a obdivovať pamiatky a krásy tejto časti Írska.

Ak plánujete navštíviť Wicklow Mountains, nepremokavé odevy a oblečenie do vrstiev je tou správnou voľbou. Okrem toho by ste mali počítať s rýchlymi zmenami počasia a mať vždy po ruke náhradný odev, ktorý vám poskytne potrebné pohodlie pri zmene klímy. Napriek tomu je táto časť Írska určite zaujímavým miestom na návštevu a ukáže vám krásy krajiny, nech počasie bude akékoľvek.


Dovolenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojim množstvom zelenej krajiny, pohostinnými obyvateľmi, krásnymi zámkami a historickými miestami. Ak vám toto všetko znie ako ideálny cieľ vašej dovolenky, potom by ste mali uvažovať o navštívení Wicklow Mountains.

Wicklow Mountains ležia iba kúsok od Dublina a ponúkajú prekrásne scenérie vo forme útesov, jazier, lesnatých oblastí a poľnohospodárskych radov. Svojou prírodou a historickými pamiatkami tak poskytujú návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Wicklow Mountains, odporúčame sa tam vydať v lete, kedy je počasie teplé a slnečné. Najlepšie je zabiť si celý deň prechodom horskými chodníkmi, ktoré vám umožnia nakuknúť do srdca tohto krásneho národného parku.

Hlboké rieky, divé kvetiny a nebeské vyhliadky by mohli byť inšpiráciou na uvoľnenie vašej duše. Cesty vediú k jazerám, kopcom a prechodom, kde sa môžete stretnúť s ovcami či kozami, ktoré v týchto krajinách patria k bežnému pohľadu.

Wicklow Mountains nie sú iba o prírode, ale ponúkajú aj množstvo historických pamiatok. Patrí sem napríklad kláštor v Glendaloughe, ktorý sa nachádza v údolí, obklopenom vysokými kopcami a jazierami. Okolo tohto kláštora to žije hudbou a alkoholom, keďže sa tu pravidelne organizujú tradičné irské oslavy.

Tiež by ste nemali vynechať najstarší zámok v Írsku, ktorým je zámok Viscount Powerscourt. Južne od Wicklow Mountains a v blízkosti obce Enniskerry, zámok slúžil ako divadlo pre britských a írskych kráľov. Interiér ponúka prepracovanú architektúru, so šperkárskou dielňou a luxusnými obývacími izbami.

Wicklow Mountains sú dostupné autom, autobusom, alebo vlakom z Dublina. Toto miesto vám ponúka jedinečný zážitok, ktorý si určite zapamätáte na celý život. Naplánujte si preto svoju dovolenku v Írsku a navštívte tento neporušený kút. ***


Letenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je krásna krajina so zelenými plánami, tajuplnými jazerami a malebnými horami. Ak sa chystáte na dovolenku do tohto krásneho kúta sveta, nemôžete vynechať návštevu Wicklow Mountains.

Výlety do Wicklow Mountains sú niečím, čo by mal zažiť každý návštevník Írska. Tieto hory sa nachádzajú len niekoľko kilometrov juhovýchodne od Dublinu a ponúkajú pohľady, ktoré stoja za to vidieť. Pretože táto oblasť je úžasná kvôli svojim scenériám, je populárnym miestom pre turistov z celého sveta a miestne obyvateľstvo.

Ak chcete navštíviť Wicklow Mountains, najlepšie je letieť na letisko v Dublinu. Z letiska si môžete prenajať auto a v srdečnom kráľovstve Írska sa presunúť do Wicklow Mountains. Cesta tam trvá asi hodinu a pol, ale krajina nadchne aj tých, ktorí si cestu predstavujú ako nuda.

Pri návšteve Wicklow Mountains nezabudnite navštíviť najvyšší vrch v regióne, ktorý sa volá Lugnaquilla. Tento vrch má výšku 925 metrov a ponúka fantastické výhľady. Tu sa môžete dobre prehodiť, nakladať si plné misky sladkej krajiny. Okrem toho sa určite zastavte na čajovni, kde vám ponúknu lahodný čaj a miestne jedlá.

Na cestu sa rozhodne vyberte zelené a pohodlné oblečenie, pretože v tomto krásnom kraji počasie môže byť premenlivé. Včasnou prípravou sa dostanete do jedného z najkrásnejších kútov Írska. Mágia prírody vás milo prekvapí a s nezabudnuteľnými zážitkami sa budete vracať domov!


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Wicklow Mountains


1. Aké je to v Írsku v oblasti Wicklow Mountains?
Oblast Wicklow Mountains je krásna a pôsobivá prírodná oblasť, ktorá ponúka nádherné scenérie a bohatú históriu.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do oblasti Wicklow Mountains, sú autom alebo verejnou dopravou. Môžete si prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu.

3. Čo môžem vidieť v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains môžete vidieť niekoľko impozantných miest, ako sú napríklad Glendalough, Powerscourt Gardens, Killruddery House a Roundwood.

4. Aké aktivity sa tam dajú robiť?
V oblasti Wicklow Mountains je dostatok aktivít pre každého, od turistiky a horskej cyklistiky až po rybolov alebo golf.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Írska a Wicklow Mountains?
Najlepšie obdobie na návštevu Írska a oblasti Wicklow Mountains je medzi júnom a augustom, keď sú teploty najvyššie a počasie je najpríjemnejšie.

6. Aké sú najlepšie miesta na pobyt v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains je mnoho skvelých miest na ubytovanie, ako sú napríklad Glendalough, Roundwood, Rathdrum a Avoca.

7. Je to tam drahé?
Cenová úroveň v oblasti Wicklow Mountains je primeraná a závisí od vašich preferencií a typu ubytovania alebo aktivity, ktorú si zvolíte.

8. Je tam bezpečné cestovať?
Írsko a oblasť Wicklow Mountains sú obecné bezpečné miesta na cestovanie, ale ako vždy, je potrebné byť ostražitý a dávať pozor na svoje veci.

9. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v oblasti Wicklow Mountains?
V oblasti Wicklow Mountains nájdete niekoľko skvelých reštaurácií a hospôd, ktoré ponúkajú tradičné írske jedlá, ako aj nadštandardné miesta pre náročnejších gurmánov.

10. Aké sú zaujímavosti v oblasti Wicklow Mountains pre deti?
Pre deti je v oblasti Wicklow Mountains mnoho atrakcií, ako napríklad zvieracia farma, horolezecké steny, akvapark alebo návšteva historických miest.


Ubytovanie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je krajina, ktorá v sebe skrýva množstvo tajomstiev a krás. Jeho nádherný prírodný scenériu, s kopcovitou a zelenou krajinou, je známy po celom svete. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto úžasné krajiny a vychutnať si svoj pobyt v Írsku, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v oblasti Wicklow Mountains.

Wicklow Mountains, ktoré sa nachádzajú na juhu Írska, sú jedným z najkrásnejších miest v tejto krajine. Táto oblasť je obklopená nádhernými lesmi, stretnúť sa tu môžeme s ďalšími krásnymi scenériami, ako sú rieky, jazerá a vodopády. Priestor má veľmi bohatú históriu a taktiež sa tu nachádza množstvo hradov a zrúcanín.

Ubytovanie v oblasti Wicklow Mountains je veľmi rozmanité, pretože turistický ruch je v tejto oblasti stále dosť rozvinutý. Hlavným typom ubytovania sú horské chaty. Sú to drevené chaty v strediskách, ktoré sa na kopcoch nachádzajú v lesoch. Tieto chaty ponúkajú krásny výhľad na okolie, pretože sa nachádzajú na úpätí hôr. Chaty sú veľmi dobre vybavené a ponúkajú všetko, čo turista potrebuje pre pohodlný pobyt.

Okrem chatiek sú tu aj veľkolepé hotely, ktoré sú obvykle umiestnené na špičkách hôr. Tieto hotely ponúkajú najlepšie možné ubytovanie, a to vrátane služieb ako sú spa, bazény a reštaurácie, ktoré slúžia miestnej kuchyni.

Samozrejme, ak hľadáte viac súkromia, môžete si tiež prenajať súkromný dom alebo apartmán. Tieto typy ubytovania sú obvykle najpohodlnejšie pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú spolu cestovať a zbaviť sa stresu.

Záverom možno povedať, že ak hľadáte cenovo dostupné a pohodlné ubytovanie, Írsko Wicklow Mountains sú tou správnou voľbou. Jeho idylická krajina, spolu s jeho bohatou históriou a kultúrou, robí z tohto miesta ideálne miesto na oddych od každodenného zhonu. Pokojná atmosféra, pôvabné krajiny a široké možnosti ubytovania vás určite nesklamú.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky