Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Izrael Caesarea National Park

Dovolenka Izrael Caesarea National Park


Izrael je krásna krajina, bohatá na históriu a kultúru. Keď hovoríme o Izraeli, väčšina ľudí si predstaví Jeruzalem, Mŕtve more alebo Tel Aviv. Avšak, jedným z najnavštevovanejších miest Izraela je aj národný park Caesarea.

Caesarea sa nachádza na pobreží Stredomoria, asi 50 kilometrov severne od Tel Avivu. Mesto založil v roku 25 pred naším letopočtom rímsky cisár Augustus a nazval ho Caesarea Maritima. Bolo to jedno z najdôležitejších rímskych miest v oblasti.

V súčasnosti sa z miesta zachovalo mnoho zaujímavých historických stavieb, ktoré stoja na pobreží a sú otvorené verejnosti. O tom, že toto miesto bolo pritomné v histórii, svedčí aj fakt, že stredom parku sa nachádza staroveké amfiteáter, ktorý dokázal pojať až 3 500 divákov a ktorý slúžil pre rôzne športové a divadelné podujatia.

Okrem amfiteátra je v parku aj krásne zachovaný rímsky akvadukt, ktorým sa dovážala voda z rieky. V parku som si prešla aj rímske lázně a spa, množstvo zaujímavých mozaikov a veľkolepé námestia so sochami a fontánami.

Pre tých, ktorí si radi prechádzajú po histórii, sú v parku k dispozícii aj odborné prehliadky a turistické trasy či prezentácie. V parku sa nachádza aj múzeum, ktoré vám priblíži históriu tohto kúzelného miesta.

V Caesarei je veľa možností, ako si užiť voľný čas. Môžete sa prejsť po krásnej promenáde, začať deň s plávaním v mori alebo ochutnať jedlá v miestnych reštauráciách.

Väčšina návštevníkov Caesarei si miesto vyberá ako jednodňovú exkurziu, avšak park ponúka množstvo ubytovacích kapacít, kde si môžete užiť dlhšiu dovolenku.

Ak plánujete cestu do Izraela, určite nevynechajte návštevu Caesarei National Park. Toto miesto vás ohromí svojou krásou a históriou, a zároveň vám poskytne vhodné miesto ako si užiť oddych a relax.


Letenka Izrael Caesarea National Park


Izrael je krajina plná zaujímavých miest, ktoré sú dôležité nielen pre juhozápadnú Áziu, ale aj pre celý svet. Jedným z tých miest je aj Caesarea National Park, ktorý sa nachádza na pobreží Stredozemného mora a ponúka turistom mnoho pamiatok.

Ak plánujete navštíviť túto krásnu destináciu, odporúča sa zakúpiť letenku do Izraela. Letisko v Tel Avive je najväčším letiskom v krajine a nachádza sa len niekoľko kilometrov od Caesarei.

Vstup do národného parku je platený a je otvorený počas celého roka. Najväčšou atrakciou v parku je pôvodne rímsky amfiteáter, ktorý bol postavený v 1. storočí nášho letopočtu. V súčasnosti sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia, ako napríklad koncerty a divadelné predstavenia. Amfiteáter ponúka nádherný výhľad na Stredozemné more a západ slnka.

V parku sa nachádza aj akvadukt, ktorý slúžil na zásobovanie vodou rímskych obyvateľov a unikátnu mozaiku, ktorá bola nalezena v rímskej vile, ktorá stála na mieste Caesarei už v 2. storočí. Táto mozaika patrí medzi najkrajšie v Izraeli a zobrazuje rôzne symboly a zvieratá.

Po prehliadke pamiatok v Caesarea National Park môžete navštíviť miestne pláže. Pokojná atmosféra a krásna príroda sú úplne dokonalé na oddych po náročnej prehliadke.

Ďalšou atrakciou v okolí je mesto Haifa, ktoré sa nachádza len asi 50 kilometrov od Caesarei. Mesto ponúka zaujímavé miesta, ako je napríklad Báháísky svätyňa, ktorá patrí medzi svetové dedičstvo UNESCO a je dôležitou náboženskou destináciou.

Výlet do Izraela a návšteva Caesarei je vynikajúcou príležitosťou na objavovanie histórie a kultúry tohto miesta. Zakúpte si letenku a vyberte sa na cestu plnú zážitkov.


Ubytovanie Izrael Caesarea National Park


Caesarea National Park je svetoznáme miesto v Izraeli, plné histórie, krásy a zaujímavostí. Ubytovanie v tomto nádherne zachovanom parku je pre mnohých cestovateľov výnimočným zážitkom.

V Caesarea National Park nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných resortov po jednoduché kempy. Najobľúbenejšou formou ubytovania sú však apartmány, ktoré vám umožní užiť si túto oblasť v plnej miere.

Apartmány sú nezávislé, čo znamená, že na rozdiel od hotelových izieb máte plnú slobodu a budete si môcť užiť svoje dovolenkové plány bez prekážok. Budete vlastniť svoje vlastné miesto, ktoré sa bude cítiť ako domov pre vás a vašich blízkych, ktorí vás sprevádzajú.

Vzhľadom k tomu, že Caesarea National Park je úžasné miesto a väčšina turistov trávi intenzívne dni, aj ubytovanie by malo byť čo najvhodnejšie a komfortné.

Apartmány v Caesarea National Park majú rozvážne umiestnenie a poskytujú nádherné výhľady na Sredozemné more a zvyšok parku. Sú vybavené klimatizáciou, Wi-Fi, TV, kuchynským kútom, izbou na spanie a súčasne majú aj výhľad na krásu okolitej krajiny.

Ubytovanie v Caesarea National Park vám umožní objavovať toto úžasné miesto, vychutnávať si každý moment a relaxovať po náročnom dni. Môžete si odtiaľ navštíviť rôzne okolité atrakcie a pamätihodnosti, ako sú staré meštianske domy, archeologické zvyšky a nádherné pláže.

V oblasti Caesarea National Park sa nachádza mnoho turistických destinácií a lokalít, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Môžete navštíviť amfiteáter, mnohé kostoly, múzeá alebo vyjsť do prírody a užiť si prechádzku po parku.

Celkovo, ubytovanie v Caesarea National Park vám poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý chcete zažiť v Izraeli. S ubytovaním v apartmánoch máte možnosť cítiť sa ako doma, mať všetky pohodlia a užívať si krásu parku. Ak sa cítite ako tí, ktorí hľadajú príjemné miesto na odpočinok a uvoľnenie, neváhajte si zarezervovať pobyt v Caesarea National Park!


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Caesarea National Park


1. Čo je to Izrael Caesarea National Park?
Izrael Caesarea National Park je národný park nachádzajúci sa v Izraeli, ktorý zahŕňa archeologické vykopávky rímskeho a byzantského mesta Caesarea a jeho prístavného okolia.

2. Kde sa nachádza Izrael Caesarea National Park?
Park sa nachádza na pobreží Stredozemného mora medzi Tel Avivom a Haifou, v blízkosti mesta Caesarea.

3. Kedy bol park založený?
Park bol založený v roku 1961.

4. Ktoré pamiatky a atrakcie nájdeme v parku?
V parku nájdeme rímsky amfiteáter, hipódrom, divadlo, akvadukt, zvyšky rímskych a byzantských budov, múzeum, kúpele a zvyšky prístavu.

5. Aké sú otváracie hodiny parku?
Park je otvorený denne od 8:00 do 17:00 hod.

6. Existuje vstupné do parku?
Áno, existuje vstupné do parku. Ceny sa líšia v závislosti od veku a typu vstupu.

7. Môže sa park navštíviť s deťmi?
Áno, park je vhodný pre návštevy s deťmi. V múzeu a na vykopávkach sú dostupné programy pre deti.

8. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
V parku je možné okrem prehliadky pamiatok využiť aj cyklotrasy a turistické chodníky, ktoré vedú cez park a okolité pláže.

9. Potrebujem si s sebou zobrať niečo na ošatenie a obuv?
Áno, odporúča sa oblečenie a obuv vhodné na prechádzky a turistiku.

10. Kde si môžem zakúpiť lístky do parku?
Lístky sa dajú zakúpiť na mieste, pri vstupe do parku, alebo online na oficiálnej stránke parku.


Počasie Izrael Caesarea National Park


Izrael je krajina, ktorá má veľké množstvo zaujímavých miest a pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto úžasných miest je Caesarea National Park, ktorý sa nachádza pri pobreží.

Caesarea National Park ponúka návštevníkom krásny výhľad na Stredomorské more a staroveké ruiny rímskeho mesta. Okrem fascinujúcej histórie ponúka park aj množstvo aktivít pre turistov a organizované výlety.

Počasie v Caesarea National Park je teplé a slnečné po väčšinu roka. V lete sa teploty pohybujú okolo 30 °C a v zime klesajú na príjemné 20 °C. V dôsledku toho môžu návštevníci parku užívať slnečné pláže a vodné množstvá v menšom zálive.

Doporučuje sa návšteva v letnom období, keďže park ponúka veľké množstvo aktivít, ktoré sú zvyčajne otvorené v lete. Návštevníci si môžu prechádzať medzi ruínami starovekého mesta, navštíviť múzeum a poobzerať si krásne umenie a artefakty.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, je tu aj amfiteáter, ktorý bol postavený pred viac ako 2000 rokmi. Tento amfiteáter bol používaný na rôzne akcie, ako napríklad gladiátorské zápasy, a stále je miestom konania rôznych kultúrnych podujatí.

Okrem toho je v parku množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov s darčekmi. Turisti môžu nakúpiť suveníry alebo sa zastaviť na lahodnú kávu a dezert.

Celkovo vzaté, Caesarea National Park je krásnym miestom na návštevu a stojí za to plánovať si návštevu v lete, aby ste si mohli užiť slnko a vodné športy. Táto atrakcia je ideálnym miestom pre rodiny, ktoré sa chcú naučiť niečo nové a zažiť skvelé dobrodružstvo v krásnych starovekých ruínach.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky