Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Japonsko Nagoya

Počasie Japonsko Nagoya


Počasie v japonskom meste Nagoya sa líši počas celého roka. V lete tu býva horúčavy a vlhko, zatiaľ čo v zime je tu chladno a suchšie počasie.

V lete, od júna do septembra, sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia s vysokou vlhkosťou, čo môže byť pre niekoho nepríjemné. Kvôli týmto vysokým teplotám, mnoho Japoncov uprednostňuje voľné oblečenie. V lete tiež môže byť počasie so strmými búrkami a prívalovým dažďom.

Jesenné počasie v Nagoya je mierne chladné, s miernou zimou, od októbra do decembra. Teploty tu sú okolo 15-20 stupňov Celzia. To môže byť ideálne obdobie pre turistov, ktorí chcú vidieť japonský jeseň a obdivovať farebné lístie.

Zima v Nagoya sa pohybuje v rozmedzí 0-10 stupňov Celzia, ale môže byť aj pod bodom mrazu. Toto počasie môže byť suchšie a je silno ovplyvnené severovýchodnými studenými vánkami z Mongolska, ktoré prinášajú suché a chladné počasie. Ak plánujete cestovať do Nagoya v tomto období, zabalte sa do cieľa a nezabudnite si vzorky tradičnej japonskej polárky.

Na jar sa Nagoya prepracováva do kvitnúcej oázy, ktorá prekvitne sakurami, najkrajšími pukmi japonskej trestného stromu. Toto krásne obdobie môže trvať od marca do mája, s teplotami okolo 10-20 stupňov Celzia.

Celkovo, počasie v Nagoya môže byť nezvyčajné a náročné, ale nechá si nevšimnúť svoju krásu a jedinečnú atmosféru s množstvom tradičnej kuchyne a kultúry, ktoré turisti môžu objaviť, bez ohľadu na ročné obdobie.


Ubytovanie Japonsko Nagoya


Japonsko. Krajina, ktorá sa pyšní svojou kultúrou a tradíciami, ale zároveň predstavuje aj jedno z najmodernejších a najdynamických miest na svete. Ak plánujete cestu do Japonska a zaujímate sa o jeho mestá, určite by ste nemali vynechať Nagoyu. Toto živé a rozvíjajúce sa mesto je domovom pre mnoho turistických atrakcií a prekvapení pre tých, ktorí sa sem vyberú. A ak plánujete zotrvať tu na pár dní, potrebujete vedieť, kde sa najlepšie ubytovať.

Ubytovanie v Nagoyi je pomerne rozmanité a na výber máte medzi rôznymi typmi hotelov a iných ubytovacích služieb. Ak hľadáte budget-friendly možnosti, odporúčame vám vyskúšať ryokany a hostely.

Ryokan je tradičný japonský hotel. Na rozdiel od západných hotelov, tu sa viac sústredí na pohodu a pohodlie hostí. Ryokany sú zvyčajne vybavené futonmi, tatami podlahami a kotatsu stolmi, kde si môžete vykurovať nohy. Tento typ ubytovania vám umožní zažiť japonskú kultúru na vlastnej koži a zapojiť sa do tradičných zvykov a must-try príležitostí ako je napríklad onsen alebo bežné pouličné jedlá.

Ak hľadáte hostely, host v Nagoyi je ideálne miesto pre turistov s nízkym rozpočtom. Bez ohľadu na to, ktorý hostel si vyberiete, môžete sa tešiť na základné vybavenie a kvalitu služieb za nízku cenu. Hostely sa často nachádzajú v centre mesta a sú ideálne pre tých, ktorí si chcú prezrieť turistické atrakcie, prejsť si mosty alebo navštíviť blízke obchody.

Pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a vyšší štandard, sú v Nagoyi dostupné aj rôzne luxusnejšie možnosti ako sú reštaurácie a pračky. Tieto hotely vám ponúkajú vynikajúcu kvalitu služieb a ubytovania, ale sú zvyčajne drahšie ako hostely a ryokany.

Odkiaľ najlepšie hľadať ubytovanie v Nagoyi? Naša najlepšia rada je použiť online booking sites ako Booking.com alebo Expedia. Môžete si tak zvoliť z množstva možností a filtrovať podľa vášho rozpočtu alebo požiadaviek na prístup k zariadeniam.

Celkovo môžeme povedať, že Nagoya ponúka širokú škálu možností ubytovania. Bez ohľadu na typ služieb, ktoré potrebujete, môžete nájsť ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu. Ubytovanie v Japonsku vás neprestane prekvapovať svojou originalitou, pohodou a kvalitou služieb. Nech už sa rozhodnete pre hostel, ryokan alebo hotel, v Nagoji, môžete sa tešiť na niečo naozaj skvelé.


Letenka Japonsko Nagoya


Ak máte záujem navštíviť Japonsko, letecká spoločnosť ANA ponúka letenky do mesta Nagoya. Toto mesto, s populáciou vyše 2 miliónov ľudí, sa nachádza na juhozápadnom pobreží krajiny, na ostrove Honšú.

Let z Európy do Nagoya trvá približne 12 až 15 hodín s prestupom v Tokiu alebo v inom veľkom japonskom meste. Dĺžka letu závisí od prestupového letiska a zvolenej letenky. ANA ponúka rôzne triedy leteniek, vrátane ekonomických, business a prvotriednych, takže si môžete vybrať podľa svojich potrieb a finančných možností.

Nagoya je domovom mnohých svetoznámych japonských spoločností, ako sú napríklad Toyota, Toshiba, Fujitsu a Panasonic. Mesto má bohatú históriu a kultúru, ktoré sa odrážajú v jeho architektúre, múzeách a umeleckých galériách. K dispozícii je mnoho miest, ktoré by mali byť v zozname návštevníkov, vrátane Nagojského zámku, chrámu Atsuta a zábavného parku Legoland Japan.

Ak sa zaujímate o gastronómiu, Nagoya je domovom niektorých tradičných japonských jedál, vrátane vývaru z harafe, kuracích korbácikov s miso pastou a plnkých zemiakových guličiek známych ako "tebasaki". Okrem toho budete mať príležitosť ochutnať najlepšie suši, ramen a sushi v krajine.

Ak hľadáte jedinečnú a zaujímavú dovolenku, Nagoya je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. So svojou bohatou kultúrou, históriou a gastronómiou má množstvo ponúk, ktoré môžete vyskúšať a prežiť. A ak si zarezervujete letenku s ANA, môžete sa tešiť na pohodlné a príjemné lety s jednou z najväčších leteckých spoločností v Ázii.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nagoya


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Japonska a mesta Nagoya:

1. Aké je hlavné mesto Japonska?

Hlavné mesto Japonska je Tokio.

2. Kde sa nachádza Nagoya?

Nagoya sa nachádza v oblasti Chúbu na ostrove Honšú, strednej časti Japonska.

3. Aké letisko slúži Nagoyi?

Letisko slúžiace Nagoyi sa volá Letisko Centra Japonska (Central Japan International Airport) alebo známe aj ako Letisko Chubu.

4. Ktoré atrakcie by sme si nemali nechať ujsť v Nagoyi?

Niektoré z najlepších atrakcií v Nagoyi zahŕňajú hrad Nagoya, Záhrady Nabana no Sato s výstavami kvetov, chrám Osu Kannon a nákupné centrá Osu a Sakae.

5. Aký je typický pokrm Japonska?

Typickým pokrmom Japonska je sushi, ale existuje aj mnoho ďalších jedál, ako sú ramen, udon, soba, tempura a tak ďalej.

6. Ako sa rozpráva po japonsky?

V japonskom sa používa abecedný systém písania známy ako hiragana a katakana, ale existuje aj mnoho hieroglyfov nazývaných kanji. Pre základnú konverzáciu sú potrebné niektoré základy, ale väčšina Japoncov hovorí aj anglicky.

7. Aké sú ceny za výlety a atrakcie v Nagoyi?

Ceny sa môžu líšiť podľa atrakcie alebo výletu, ale cena vstupenky na hrad Nagoya je 500 japonských jenov (asi 4,5 eurá), zatiaľ čo návšteva záhrad Nabana no Sato stojí 2300 japonských jenov (asi 21 eur).

8. Je v Nagoyi bezpečné?

Nagoya je považovaná za relatívne bezpečné mesto, ale stále existujú určité bezpečnostné opatrenia, ktoré by mali byť dodržiavané, najmä v oblastiach s hustou premávkou alebo turistických atrakciách.

9. Akú mienku majú návštevníci o meste Nagoya?

Návštevníci často chvália Nagoyu pre jej výborné spojenie s dopravou, zaujímavé atrakcie a výborné jedlo. Taktiež sa uchytáva ako obchodné a priemyselné centrum Japonska.

10. Ako môžem získať informácie o Nagoyi?

Mnoho informácií o Nagoyi nájdete online, napríklad na webových stránkach cestovných agentúr alebo na stránke mesta Nagoya. Môžete sa tiež spojiť s miestnymi turistickými agentúrami, ktoré Vám poskytnú podrobnejšie informácie o meste a atrakciách.


Dovolenka Japonsko Nagoya


Nagoya je jedným z najväčších miest Japonska a tretím najväčším mestom na japonskom ostrove Honšú. Nachádza sa v regióne Chúbu, a je to dôležité hospodárske centrum a priemyselné mesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých atrakcií pre turistov.

Ak sa práve pripravujete na dovolenku v Japonsku a zaujíma vás miesto, ktoré ponúka zaujímavú kombináciu modernej architektúry a historických pamiatok, potom je Nagoya tou správnou voľbou.

Japonská kultúra a históriu môžete objaviť v Nagoji prostredníctvom návštevy hradu Nagoya, ktorý bol postavený v roku 1612. Tento hrad je v súčasnosti známy largou slávnou úpravou a je často používaný ako miesto pre rôzne obchodné konferencie a kultúrne podujatia.

Ďalšou atrakciou v tejto oblasti je chrám Atsuta, ktorý je druhým najdôležitejším svätynou v Japonsku a jedným z najstarších chrámov v krajine. V blízkosti chrámu si môžete pozrieť aj Atsuta Jingu múzeum, ktoré poskytuje prehľad o histórii chrámu.

Nagoya má tiež množstvo parkov a záhrad, v ktorých si môžete užiť pohodovú prechádzku alebo piknik. Najznámejšie parky v meste sú Tokugawaen a Meijōkōen. Tokugawaen je založený na japonskej krajine z obdobia Edo, zatiaľ čo Meijōkōen sa vyznačuje záťahmi a množstvom zelených okienok.

Ak sa radi vydávate na nákupy, Nagoya ponúka tie najlepšie nákupné centrá v Japonsku. Najobľúbenejším miestom na nákupy v meste je Sakae, ktoré je vybavené množstvom obchodov s odevmi, elektronikou a ďalšími tovarmi.

Na záver, v Nagoji nájdete tiež množstvo reštaurácií, kde si môžete užiť excelentné jedlá a pitie. Keďže je Nagoya známa svojou morskou a mäsovou kuchyňou, vyskúšajte si tu jedlo ako napríklad karaage (varené kuracie mäso v kórejskej omáčke), miso katsu (vepřový kotlet v omáčce z mady) alebo udon (japonské cestoviny).

Ak sa chystáte na dovolenku do Japonska, navštíviť Nagoya je určite skvelá voľba. Toto mesto ponúka množstvo kultúrnych a zábavných aktivít, ktoré vám pomôžu spoznať tento úžasný kúsok Japonska.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky