Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Phnom Bakheng

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Phnom Bakheng


Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Phnom Bakheng?
Odpoveď: V súčasnosti (rok 2021) je vstupné do Phnom Bakheng vo všeobecnosti zdarma.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Zvyčajne sa turisti do Phnom Bakheng dostávajú taxíkom, tuk-tukom alebo motorkou z blízkeho Siem Reapu. Cesta z mesta trvá zvyčajne najviac 20 minút.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Phnom Bakheng?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Phnom Bakheng je neskoro poobede v čase západu slnka, keď môžete vidieť nádherný západ slnka.

Otázka: Je potrebné si prehliadku Phnom Bakheng vopred zarezervovať?
Odpoveď: Nie, nie je potrebné si prehliadku Phnom Bakheng vopred zarezervovať. Avšak vzhľadom na priamu blízkosť Angkor Wat sa môže stať, že v čase obchádzky Angkor Wat sa pred Phnom Bakheng vytvorí fronta, v ktorej je potrebné čakať.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Phnom Bakheng?
Odpoveď: Phnom Bakheng je otvorený denne od 5:00 hod. do 17:30 hod.

Otázka: Aké sú zaujímavosti v Phnom Bakheng?
Odpoveď: Phnom Bakheng predstavuje jednu z najstarších chrámových stavieb v Kambodži a tiež miesto s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Taktiež tu môžete nájsť množstvo krásnych soch a rytín z 9. až 13. storočia.


Počasie Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je krajina s teplým tropickým podnebím, ktoré dominuje počas celého roka. Čím bližšie k pobrežiu, tým väčšia je úroveň vlhkosti. V Phnom Bakhenge, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí, sa počasie líši v závislosti od ročného obdobia.

V období sucha od decembra do apríla, teploty sa pohybujú okolo 30°C. Vlhkosť vzduchu však počas tohto obdobia klesá na približne 50%, čo robí tento čas roka najvhodnejším pre návštevu Phnom Bakhengu. Toto obdobie je charakteristické jasnou oblohou, ktorá umožňuje návštevníkom užívať si krásy okolitej prírody a nachádzať sa na otvorenom priestranstve bez toho, aby boli vystavení príliš veľkému riziku zo strany neznesiteľného tepla.

Naopak, v období dažďov, ktoré prechádza od mája do novembra, teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 30°C. Vlhkosť sa zvyšuje na približne 90%, zvyčajne so silnými monzúnovými dažďami. Návštevníci v tejto sezóne by mali byť pripravení na občasné prerušenie plánovaných aktivít počas dňa, no zároveň sa im otvárajú nové možnosti pre objavovanie Phnom Bakhengu napríklad počas neskorých popoludní a večerov.

Bez ohľadu na ročné obdobie, odporúčame návštevníkom Phnom Bakhengu, aby mali po ruke vhodné ochranné pomôcky, ako sú slnečné okuliare, klobúky alebo kepy, hydratačné nápoje a jedenie bohaté na minerály, no najmä, aby si užívali krásy a jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta v Kambodži.


Dovolenka Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža, krajina s bohatou históriou, kultúrou a krásnym prírodným prostredím, ponúka mnoho zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je Phnom Bakheng, nádherný chrám s neskutočným výhľadom.

Phnom Bakheng je starobylý chrám z 9. storočia na vrchole kopca, v blízkosti známeho chrámu Angkor Wat v Siem Reape. Je to jedno z najnavštevovanejších miest v Kambodži a jedno z najlepších miest na sledovanie západu slnka.

Chrám Phnom Bakheng je postavený v hinduistickom štýle a bol postavený kráľom Yasovarmanom I ako jeho štátny chrám. Vstup do chrámu bol obmedzený, aby sa chránil jeho základ, ale návštevníci môžu stále vidieť zvyšky jeho krásy.

Pre návštevníkov, ktorí milujú dobrodružstvo, sa k vrcholu Phnom Bakheng dá dostať po strmých schodoch, ktoré sú udržiavané v dobrom stave. Po náročnej ceste na vrchol sa oplatí vidieť úžasný výhľad na okolie. Zo vrcholu môžete vidieť slávne chrámy, ako sú Angkor Wat, Angkor Thom a mnoho ďalších.

Ak chcete pôsobiť v pohode a chcete vidieť krásu chrámu, môžete použiť slony alebo sa prepraviť taxíkom a potom sa vydať na vrchol Phnom Bakheng. Pohodlné prostredie poskytuje možnosť návštevy chrámu a vychutnávania si krásneho výhľadu na okolitú krajinu.

Celkový dojem z Phnom Bakheng je nádherný a návšteva tohto miesta určite stojí za to. Od návštevy vzácneho chrámu až po obdivovanie krásnej scenérie z vrcholu kopca, Phnom Bakheng je miesto, ktoré nesmiete vynechať pri svojej návšteve Kambodže a jej krásnej histórie.


Letenka Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je krajina, ktorá ponúka návštevníkom nespočetné množstvo pamiatok, ktoré boli vybudované ešte v staroveku. Jednou z nich je aj chrám Phnom Bakheng, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Siem Reap. Pre tých, ktorí si chcú tento starodávny chrám pozrieť, je nevyhnutné zabezpečiť si letenky do Kambodže.

Phnom Bakheng je chrám z 9. storočia, ktorý bol postavený ako prvý veľký kamenný chrám na území Kambodže. Jeho umiestnenie na vrchole kopca určite pridáva k jeho pôvabu a zaujímavosti. Pokiaľ sa rozhodnete pre návštevu tohto chrámu, mali by ste si určite zabezpečiť letenky do Kambodže.

Ako získať letenky do Kambodže? Existuje niekoľko možností, ktoré si môžete vybrať. Jednou z najčastejších možností je samozrejme letenka rezervácia online. Na internete nájdete mnoho webových stránok, ktoré vám umožnia vyhľadať najlepšie ceny leteniek do Kambodže.

Pri hľadaní leteniek jednoznačne odporúčame vyskúšať viacero webstránok a cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú zvýhodnené ceny letenky vďaka rôznym zľavám a akciám.

Letenky do Kambodže sú v poslednej dobe stále populárnejšie. Pretože Kambodža ponúka bohaté kultúrne dedičstvo a pamiatky, ktoré si môžete pozrieť. Phnom Bakheng je jednou z nich a určite by ste si ho nemali nechať ujsť.

Pri rezervácii letenky do Kambodže si však určite nezabudnite zabezpečiť aj víza. Kambodža má náročné vízové podmienky, preto by ste si mali o kontrole podmienok určite prečítať na webe kambodžského ministerstva zahraničných vecí.

Keď máte letenky a víza zabezpečené, už sa môžete tešiť na svoju návštevu Kambodže a Phnom Bakhengu. Chrám ponúka nádherný výhľad na okolité zelené kopce a preludujúce slnko. Navyše, jeho návšteva je jedinečným zážitkom a jednoducho musíte zažiť, ak sa vám niekedy naskytne príležitosť navštíviť Kambodžu.


Ubytovanie Kambodža Phnom Bakheng


Phnom Bakheng je jedným z najstarších chrámov v Kambodži, nachádza sa asi 1,5 kilometra na západ od slávnej Angkor Vat. Jeho názov v preklade znamená "vrch so zlatým pahorkom" a bola to prvá veľká stavba, ktorú postavili po príchode Khmerov do Kambodže v 9. storočí.

Phnom Bakheng je tiež známe ako obľúbené miesto turistov, ktorí prichádzajú navštíviť Angkor Wat. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, existuje množstvo možností pre každého návštevníka.

Rozhodnúť sa pre jedno ubytovanie nie je jednoduchou úlohou, pretože všetky sú dosť blízko a výhody sa líšia podľa ceny a podľa štýlu.

Pre tých, ktorí sa radi cítia jednoducho, môže byť prvou možnosťou ubytovanie v kempingu. Tam nájdete centrum, kde si vyberiete miesto a základné vybavenie, ktoré vám umožní stráviť noc pod hviezdami.

Ak hľadáte niečo, čo vám poskytne trochu viac služieb, môžete sa obrátiť na niektorý z hotelov v okolí. Niektoré hotely sú vybavené bazénmi, spa centrami a dokonca aj s výhľadom na Phnom Bakheng.

Veľká časť ubytovania v Phnom Bakheng sa nachádza v podobe skromných hotelov a Airbnb miestností. Hostia však často oceňujú skutočnosť, že sú dobre umiestnení a majú rýchly prístup k Angkor Wat a ďalším pamiatkam v okolí.

Absolútnou výhodou ubytovania v Phnom Bakheng je jeho blízkosť k Angkor Wat a mnohým ďalším atrakciám, ktoré ponúka táto oblasť. Môžete stráviť celý deň preskúmavaním chrámov, jalových vidieckych oblastí alebo vychutnávaním miestnej kuchyne.

Či už hľadáte nocľah s výhľadom na Phnom Bakheng alebo jednoduchý a útulný hotel, Phnom Bakheng ponúka mnoho možností, ktoré zapadnú do rozpočtu každého cestovateľa. Takže ak hľadáte miesto na pobyt pri poznávaní jednej z najkrajších krajín v juhovýchodnej Ázii, rozhodne zvážte Phnom Bakheng.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky