Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Phnom Kulen National Park

Letenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža je krásna a fascinujúca krajina, ktorá má toľko na ponúknutie. Od nekonečných pláží na juhu krajiny po majestátne chrámy Angkor Wat až po starobylé ruiny a dediny, Kambodža určite nezostane návštevníkovi nič dlžná.

Ak hľadáte niečo trochu menej známe a zaujímavé, mali by ste sa vybrať do Phnom Kulen National Parku. Nachádza sa iba niekoľko hodín jazdy severne od hlavného mesta Phnom Penh a ponúka návštevníkom krásne krajiny, tropické pralesy a starobylé chrámy.

Národný park Phnom Kulen je posvätným miestom pre Kambodžu, pretože sa verí, že práve tu 1. januára 802 bol vyhlásený Kambodžský kráľovský rod. Okrem toho, že je to posvätné miesto, Phnom Kulen je domovom mnohých zaujímavých miest, ktoré by ste si určite mali pozrieť.

Medzi tieto miesta patrí najvyšší vrch Kambodže, ktorý sa nachádza v národnom parku. Po výstupe na vrchol si môžete vychutnať úchvatné výhľady na nádherné okolité krajiny.

Ak sa vám páči voda, nemali by ste vynechať návštevu svätej rieky 1000 Lingas, či už kvôli kúpaniu alebo iba prechádzke pozdĺž jej pobrežia. Páči sa vám výlety? Choďte sa pozrieť na vodopády Phnom Kulen, ktoré sú jednými z najkrajších na svete.

Pre dobrodruhov a milovníkov dobrodružstva sú tu tiež mnohé prechádzky po pralese a možnosti jazdy na konskom chrbte.

Phnom Kulen je tiež domovom pre starobylú Khmer chrámovú architektúru, ktorá sa datuje do 9. až 13. storočia. Najznámejším z týchto chrámov je Banteay Srei, ktorý bol vybudovaný pre bohyňu štítu spojenia a úrody.

Ak sa chystáte navštíviť Phnom Kulen National Park, mali by ste si vopred zabezpečiť letenku. Po prílete na letisko v Phnom Pene alebo Siem Reap môžete najať súkromný prevoz alebo vziať si miestny autobus.

Vstup do národného parku Phnom Kulen sa platí v miestnej mene, takže si ju mali vymeniť vopred. Pri ceste musíte tiež zaplatiť poplatok za vstup do národného parku.

Návšteva Phnom Kulen National Parku je určite jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať skutočnú krásu a históriu Kambodže. S veľkolepými výhľadmi na panorámu a nádhernú prírodu, neexistuje lepší spôsob, ako sa dostať z hluku mesta a stráviť oddychové chvíle v Kráľovstve Kambodže.


Počasie Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža a jeho Phnom Kulen National Park sa tešia ročne asi 1,5 milióna turistov. Prečo? Tento národný park ponúka obdivuhodnú prírodu s hlboko ukrytými chrámami a pohoria, ktoré budú vaším dychom krátiť. Avšak, ak plánujete navštíviť Phnom Kulen, musíte sa najskôr pozrieť na počasie.

Phnom Kulen National Park sa nachádza približne 50 km na sever od Kambodžskej metropoly Phnom Penh. Tento nádherný národný park je plný scenérie a pôsobivého prostredia, ktoré prilákalo turistov z celého sveta. Najlepší čas na navštívenie parku je od novembra do apríla, kedy sa tam nachádza suché a teplé počasie. Teploty tu dosahujú približne 25 stupňov Celzia.

Ak sa chystáte navštíviť Phnom Kulen v lete, musíte počítať s veľmi horúcim a vlhkým počasím. Zároveň budete musieť pamätať na to, aby ste sa úplne obliačkovali, pretože sa tu vyskytujú veľmi nebezpečné kliešte. Je to najmä vysvetlené vlhkým počasím, ktoré Kambodža prevažne počas leta zažíva. Letné mesiace v Phnom Kulen National Park sú tiež náchylné na búrky a záplavy, čo znamená, že určite by ste mali byť pripravení na všakovaké počasie.

Ale nenechajte sa týmto možným nepriaznivým podmienkam odradiť. Ak máte radi prírodu a sú vám blízke tropy, tak Phnom Kulen je pre vás ideálnym miestom. Ak máte tú správnu výbavu a pozornosť, tak môžete oveľa ľahšie zvládnuť nástrahy počasia. Okrem toho, niektorí turisti sa rozhodli pre jesennú a zimnú sezónu, keď sú teploty mierny a studené vetrné fronty sú menej pravdepodobné.

Celkovo však počas roka si Kambodža udržuje teploty okolo 33 stupňov Celzia. Preľudnené a rušné mesto Phnom Penh je v letných mesiacoch o niečo teplejšie, ale v Kambodži, kde sa nachádza Phnom Kulen, teploty sú viac-menej konzistentné.

V každom prípade, keď plánujete cestu do Phnom Kulen National Park, je pre vás užitočné sledovať predpovede počasia, aby ste vedeli, ako sa pripraviť a vysporiadať sa s jednotlivými podmienkami. Ale ak pochopíte situáciu a správne sa pripravíte na každé počasie, tak Kambodža zaručene nesklame. Tak sa nenechajte odradiť a zažite to, čo Phnom Kulen National Park má ponúknuť najlepšie!


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Phnom Kulen National Park


1. Aké sú vstupné poplatky do Phnom Kulen National Park v Kambodži?
- Vstupné poplatky sú 20 USD pre zahraničných návštevníkov a 2 000 KHR (asi 0,50 USD) pre miestnych obyvateľov.

2. Aké aktivity si môžem vyskúšať v Phnom Kulen National Park?
- Môžete si vyskúšať turistiku, horolezectvo, kúpanie v svätých vodopádoch a návštevu chrámov a svätých miest.

3. Aké je ideálne obdobie na návštevu Phnom Kulen National Park?
- Ideálne obdobie na návštevu parku je od decembra do marca, keď je tam suchšie obdobie a menej daždivé počasie.

4. Ktorý je najvyšší vrchol v Phnom Kulen National Park?
- Najvyšší vrchol v parku je Phnom Kulen, ktorý dosahuje výšku asi 1 487 metrov nad morom.

5. Ako sa dostať do Phnom Kulen National Park?
- Park sa nachádza asi 50 km severne od Siem Reapu. Cesta sem trvá približne 2 hodiny autom alebo motorkou. Možnosti pre dopravu zahŕňajú taxíky, tuk-tuky a skútre.

6. Je potrebné plávať v oblečení v Phnom Kulen National Park?
- Nie, nie je nevyhnutné plávať v oblečení. Návštevníci môžu plávať v kúpaliskách a vodopádoch v plavkách alebo jednoducho v oblečení, ak to chcú.

7. Môžem si vziať so sebou pic-nic v Phnom Kulen National Park?
- Áno, návštevníci si môžu vziať so sebou vlastné jedlo a nápoje na piknik do parku. Sú dostupné aj potraviny a nápoje v niektorých oblastiach parku.

8. Môžem sa v Phnom Kulen National Park ubytovať?
- Nie, v parku nie je k dispozícii žiadne ubytovanie. Väčšina návštevníkov si vyberá ubytovanie v okolitých mestách a dedinkách.

9. Je potrebné si prejsť celý Park pešo alebo existujú aj iné možnosti pre pohyb?
- Existujú aj iné možnosti ako sa pohybovať po parku, vrátane autom, tuk-tukov alebo motocyklov.

10. Ako dlho by som si mal/a dovoliť na návštevu Phnom Kulen National Park?
- Návštevu parku by ste si mali vyhradiť celý deň alebo dokonca víkend, aby ste sa mohli v pokoji vyskúšať všetky aktivity a pamiatky.


Dovolenka Kambodža Phnom Kulen National Park


Kambodža je krásna krajina s bohatou históriou a kultúrou a jej príroda ponúka návštevníkom mnoho skvostov ako Phnom Kulen National Park.

Phnom Kulen National Park sa nachádza zhruba 50 km severne od Siem Reap a mnohí ho považujú za skrytý poklad Kambodže. Tento park je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat, rovnako ako aj kultúrneho dedičstva. Najznámejšou pamiatkou je krištáľová jaskyňa Aspara, ktorá sa skrýva uprostred parku.

Keďže Phnom Kulen National Park je z veľkej časti chránený, môžete tu nájsť bohatú a pestrofarebnú faunu a flóru. Park je pokrytý prevažne nízkymi a stredne vysokými stromami, ktoré poskytujú ochranu a úkryt mnohým zvieratám, vrátane makakov, pásov a červených kočiek. Park je tiež domovom mnohých endemických rastlín, ktoré sa nachádzajú len v tomto regióne.

Phnom Kulen má aj veľký význam v kambodžskej histórii. V tento park si totiž prišiel oddýchnuť kráľ Jayavarman II, ktorý sa tu utvoril kráľovstvo Kambodža. V parku môžete vidieť mnoho pamiatok, vrátane chrámov a hinduistických svätyň, ktoré boli postavené pred niekoľkými stovkami rokov.

Pre turistov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, je Phnom Kulen National Park tiež veľmi vhodným miestom. Môžete si užiť skvelú turistiku a nádherné scenérie počas celého dňa a večer si oddýchnuť v prírodnej krištáľovej jaskyni. Je tiež možné si pozrieť malé dedinky, kde sa prátelia a rodina stretávajú pri vode a piknikujú.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kambodžu, nezabudnite si zahrnúť Phnom Kulen National Park na vašom zozname. Tento nádherný park vám ponúkne neskutočné zážitky a dobrodružstvá v prírode, ako aj možnosť vidieť niektoré z najvýznamnejších kultúrnych pamiatok krajiny.


Ubytovanie Kambodža Phnom Kulen National Park


Phnom Kulen National Park sa môže pochváliť jedinečnou prírodou a tisíckami rokov histórie. Nachádza sa na približne 50 kilometrov severovýchodne od Kambodže hlavného mesta Phnom Penh a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií, ktoré si určite nenechajú ujsť.

V samotnom parku sa nachádza niekoľko kamenných hinduistických chrámov a posvätných miest. Najzaujímavejším z nich je kultový chrám Phnom Kulen, ktorý sa nachádza na vrchole kopca. Tento chrám je považovaný za posvätné miesto a každý rok sem prichádza mnoho náboženských pútnikov.

Okrem chrámov a posvätných miest, návštevníci môžu navštíviť aj niekoľko vodopádov a krásnych vodných diel. Najznámejším z nich je vodopád Kulen, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest v celej Kambodži. Okolo vodopádu sa nachádzajú mnohé turistické zóny, ktoré sa snažia svojich návštevníkov pobaviť a zaujať.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v samotnom parku, existuje niekoľko možností. Turisti môžu zbierať v šiatkach, kempovať alebo sa ubytovať v niektorom z mnohých homestay, ktoré ponúkajú na mieste. Ak sa nerozhodnete pre ubytovanie v parku, prípadne vám nevyhovuje jeho ponuka, v blízkosti sa nachádzajú mnohé hotely a reštaurácie, ktoré ponúkajú nielen ubytovanie, ale aj skvelé jedlo a zábavu.

Phnom Kulen National Park je pre návštevníkov Kambodže jedno z najatraktívnejších miest a určite sa oplatí ho navštíviť. Okrem krásnej prírody ponúka aj množstvo histórie a kultúry, ktorú je potrebné objaviť. Výlet do parku môže byť zaujímavým zážitkom pre všetkých, či už ste turisti alebo obyvatelia Kambodže.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky