Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Katar Museum of Islamic Art

Dovolenka Katar Museum of Islamic Art


Ak hľadáte miesto pre vašu ďalšiu dovolenku, tak by ste mohli zvážiť navštívenie Kataru a jeho nádherného kultúrneho centra, Museum of Islamic Art.

Museum of Islamic Art (MIA) v Katar je jedným z najvýznamnejších múzeí islamského umenia na svete. MIA sa rozprestiera na zemi presne 45 000 štvorcových metrov a obsahuje viac ako 1400 predmetov islamského umenia, vrátane nenahraditeľných klenotov a artefaktov z arabských krajín a ďalších oblastí na Blízkom východe.

MIA bola založená v roku 2008 architektom I.M. Peimom, ktorý zdobí krajinu Qatara inými architektonickými skvostmi, ako napríklad Západnú zónu Vlády. Budova MIA je architektonickým zázrakom a technickým točením. Budova je umiestnená na malej ostrove v zálive a bol vybudovaný tak, aby poskytoval maximálne výhľady na vodu i mesto Doha.

Návštevníci, ktorí vyrazia do tohto múzea si môžu pozrieť viac ako 1400 predmetov islamského umenia z celého sveta, ktoré pochádzajú od starovekých až po súčasné obdobie. Medzi najvýznamnejšie kusy patrí alejka modlitby, talianska socha Ježiša z 15. storočia a mnoho iných artefaktov, ktoré sú ovplyvnené kultúrami Blízkeho východu, Strednej Ázie a severnej Afriky.

MIA taktiež ponúka širokú škálu vynikajúcich služieb pre turistov a návštevníkov, ktorí sa môžu zúčastniť na rôznych vedecko-výskumných seminároch či na pracovných stretnutiach. V múzeu sa každoročne objavia rôzne výstavy a každý rok navštívi tento katalóg viac ako 780 000 návštevníkov.

Výlet do múzea sa vám bude určite páčiť, pretože zbierky umeleckých diel budú pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Od architektúry po vysokú úroveň obsahu, Museum of Islamic Art je skutočnou perličkou kultúry. Keďže sa budova nachádza priamo na mestskom prístavisku, navštíviť múzeum je ideálna voľba pre tých, ktorí by si radi urobili malú prestávku od mesta a podobných aktivít.

Katar Museum of Islamic Art je určite miesto, ktoré by ste nikdy nemali chýbať na vašej zozname miest, ktoré by ste chceli navštíviť. Ak hľadáte dovolenku, ktorá by vám poskytla veľa zábavy a zážitkov, ale zároveň by vám umožnila objaviť kultúrnu historiu a umenie Blízkeho východu, tak sa bez váhania vydajte do Kataru a navštívte Museum of Islamic Art.


Ubytovanie Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art sa nachádza v hlavnom meste Kataru, Dauhe. Tento majestátny múzeum je určené na obohatenie návštevníkov o islamskú kultúru a históriu. Dizajn budovy a jej umiestnenie robia z tohto múzea neodolateľné miesto, kde by ste sa chceli ubytovať.

Keď prídete do Katar Museum of Islamic Art, zbadáte obrovský, nádherný budovu, ktorá sa týči na malej poloostrove do zálivu de géfy. Budova je vysoká 52 metrov a pozostáva z piatich podlaží. Na prvom poschodí je umiestnená výstavná sieň a poskytuje návštevníkom výhľad na okolité zálivy a Dauhu. Na druhom poschodí sú umiestnené výstavne priestory, na tretom poschodí sú multimediálne zariadenia a výukové priestory, štvrté poschodie slúži kongresom a konferenciám a na piatom poschodí je kaviareň s terasou.

Všetky izby na múzeu sú vybavené moderným zariadením a dobre zariadené. Izby sú dostatočne veľké, takže sa môžete pohodlne rozložiť. Každé izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou. Všetky izby majú klimatizáciu a sú vybavené pohodlnými postelami a vysokou kvalitou postelnej bielizne.

Ubytovanie v múzeu sa ponúka s raňajkami a večerou, ktoré sú podávané v kaviarni na terase. Raňajky sú podávané celé ráno a sú súčasťou ubytovania. Večere sú podávané v noci a sú určené pre návštevníkov, ktorí sa vrátia zo svojich výletov.

Okolie Katar Museum of Islamic Art je plné života, a preto si môžete užívať hromadu atrakcií. Centrum mesta sa nachádza len 5 minút jazdy autom a cca 10 minút jazdy autom od letiska. V niektoré dni v týždni sa v uliciach pred budovou uskutočňujú predstavenia a koncerty, ktoré môžete sledovať z terasy kaviarne.

V súčasnej dobe je Katar Museum of Islamic Art jedným z najobľúbenejších turistických miest Kataru a jeho obdivovatelia sa môžu tešiť z blahodarného a luxusného ubytovania v pravom srdci nádherného mesta Dauha. Táto multimediálna budova necháva návštevníkov fascinovaných a nepochybnými poučí každého, kto navštívi toto miesto. Ak plánujete cestu do Kataru, nezabudnite si urobiť čas na návštevu tohto úchvatného múzea a rozhodnúť sa pre ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie a príjemné prostredie.


Počasie Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art, kratšie nazývané aj MIA, je nezvyčajné miesto, ktoré si zaslúži návštevu v akomkoľvek období roka. Nachádza sa v hlavnom meste Kataru, Dauhe, a ide o kultúrne centrum, ktoré sa zameriava na oživenie islamského umenia a kultúry.

Hoci Katar má púštny podnebný typ, vďaka blízkosti Perského zálivu má teploty, ktoré môžeme považovať za dosť príjemné. V zimnom období (od novembra do marca) sú teploty v priemere okolo 25-27 °C cez deň a 15-20°C v noci. Teploty v letných mesiacoch (od mája do októbra) dosahujú zvyčajne okolo 40-45 °C a vnútri MIA je zabezpečená klimatizácia.

Okrem teplôt by sme mali tiež vziať na vedomie, že v Kataru sa môžu vyskytovať piesočné búrky. Tie sa často vyskytujú v lete a môžu ovplyvniť vaše plány. Ak sa vám stane, že ste počas búrky vonku, buďte opatrní a držte sa miesta, kde je zabezpečené vedenie.

Okrem toho by ste mali vedieť, že v Kataru je najnižšia vlhkosť obvykle okolo 20%. To znamená, že vám bude v horúčave horšie dýchať a môže sa vám cítiť nekomfortne. Preto nezabudnite pravidelne piť vodu a chrániť sa pred slnkom a teplom.

Vzhľadom na to, že MIA sa nachádza v centre mesta, je tam vždy menej piesku a prachu, ktoré sú obvyklé pre púštny klimatický typ. MIA ponúka celý rad zážitkov, od výstavných sál až po kaviarne a reštaurácie s panoramatickým výhľadom na mesto.

Celkovo by sme mohli povedať, že návšteva Katar Museum of Islamic Art je skvelým spôsobom, ako si užiť príjemné počasie v Kataru a zároveň spoznať jedno z najvýznamnejších kultúrnych miest v celom regióne. Bez ohľadu na ročné obdobie je MIA vždy otvorená a pripravená privítať svojich hosťov.


Letenka Katar Museum of Islamic Art


Katar Museum of Islamic Art je jedným z najvýznamnejších a najprestížnejších múzeí islamskej kultúry na svete. Nachádza sa v Katáre, ktorý sa nachádza na juhu Ázie. Múzeum sa nachádza na umelom ostrove, tzv. ostrove „Corniche“, a ponúka návštevníkovi interaktívny zážitok z histórie a kultúry islamského sveta.

Múzeum bol navrhnutý slávnym architektom, I. M. Peim, ktorý sa snažil vniesť do budovy múzea dokonalý západný dizajn, ktorý dokonale kontrastuje s tradičnými arabeskými motívmi a prvokmi islamskej architektúry. Múzeum je postavené na ploche 45,000 štvorcových metrov a má tri podlažia.

Najväčšia atrakcia múzea je rozsiahla zbierka artefaktov a umenia z islamského sveta z 7. do 19. storočia. Mnoho z týchto artefaktov pochádza z rôznych krajín, ako sú Egypt, Irán, Turecko a Indie. Výstava obsahuje prekrásne keramickej a sklenené umelecké predmety, ktoré sú považované za vzácne kusy islamského umenia.

Okrem toho ponúka múzeum aj poriadne zariadenú knižnicu, ktorá zahrnuje niekoľko desiatok tisíc titulov a odkazuje na zdrojové materiály týkajúce sa islamskej kultúry a histórie.

Katar Museum of Islamic Art je známe aj tým, že je miestom, kde sa koná rôzne vzdelávacie a kultúrne podujatia, napríklad výstavy, prezentácie, prednášky a semináre. Múzeum ponúka aj virtuálne tuly, ktoré si môžu návštevníci pozrieť online.

Celkový dojem návštevníka je pozitívny. Múzeum ponúka prekrásne a cenné kusy islamského umenia a je určite miestom, kam by mal obzvlášť tieto zaujímať históriu, kultúru a umenie Islamského sveta. Múzeum je otvorené denne a vstupné je zadarmo. Ak sa chystáte navštíviť Katar, nenechajte si ujsť túto úžasnú atrakciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Katar Museum of Islamic Art


Otázka: Aké sú otváracie hodiny Katar Museum of Islamic Art?
Odpoveď: Katar Museum of Islamic Art je otvorený každý deň okrem pondelkov. Otváracie hodiny sú od 9:00 do 19:00.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Katar Museum of Islamic Art?
Odpoveď: Vstup do Katar Museum of Islamic Art je bezplatný.

Otázka: Aké typy umení sú vystavované v Katar Museum of Islamic Art?
Odpoveď: V Katar Museum of Islamic Art sú vystavované predmety islamskej kultúry, ako sú staré rukopisy, textílie, keramika, zbraně, koberce a mnoho ďalších predmetov.

Otázka: Je potrebná rezervácia lístkov do Katar Museum of Islamic Art?
Odpoveď: Nie, do Katar Museum of Islamic Art nie je potrebné rezervovať lístky.

Otázka: Je do Katar Museum of Islamic Art možné prísť taxíkom?
Odpoveď: Áno, do Katar Museum of Islamic Art môžete prísť taxíkom. V okolí múzea je mnoho taxislužieb, ktoré vám pomôžu dostať sa sem.

Otázka: Môžem fotografovať v Katar Museum of Islamic Art?
Odpoveď: Áno, dovoľuje sa fotografovanie v Katar Museum of Islamic Art, avšak nie je dovolené používať blesk.

Otázka: Má Katar Museum of Islamic Art reštaurácie alebo kaviarne?
Odpoveď: Áno, v Katar Museum of Islamic Art je kaviareň s výhľadom na Perzský záliv a reštaurácia s tradičnými arabskými jedlami.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky