Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kolumbia Punta Gallinas

Dovolenka Kolumbia Punta Gallinas


Kolumbia je krajina na juhu Ameriky, ktorá síce neraz podľahla kriminálnym aktivitám, ale sama osebe skrýva veľa krás a turistických miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi tieto miesta určite patrí aj Punta Gallinas, nádherná kolumbijská pláž, ktorá láka návštevníkov z celého sveta.

Punta Gallinas je najsevernejším bodom Kolumbie a vzdialená od mesta Riohacha približne 140 kilometrov. Táto pláž plná piesku a krásnej morskej vody je jedným z najúžasnejších miest na svete a tých tri druhy plážov, ktoré nájdete iba v tomto mieste nájdete. Hovoríme o plážach s pieskom, so slanou vodou a s morskými; všetky v jednom. Je to miesto, ktoré vyzerá ako z inej planéty, kde sa stretáva divoký vzhľad skalných pobreží s tým krásnym a jemným pieskom, čo všetko vytvára nádhernú a zároveň unikátnu atmosféru.

Ako sa dostať do Punta Gallinas? Vzhľadom na polohu tejto pláže je to celkom náročné, no nie nemožné. Cestou do Punta Gallinas budete musieť prejsť cez púšť, ktorá je charakteristická tým, že mnohé cesty, ktorými sa môžete dostať na miesto, sa tam nedostali. Dobre by ste mali premyslieť, či ste pripravení na takúto cestu a radšej by ste nemali ísť sami.

Miesto aj napriek tomu ponúka skvelé výhľady. Po ceste prejdete po celom obvode Národného parku La Guarija a vychutnáte si krásne scenérie, medzi ktoré patrí aj miestny Indiánsky rituál s názvom “Wayu”. Nie ste povinní sa toho zúčastniť, no stojí to za stratiť aspoň niekoľko hodin na túto kultúru a zobrať si z nej niečo so sebou.

Ubytovanie v Pláži Gallinas je celkom málo, zväčša hostiteľovia robia turistickú organizáciu po celom svete, takže pred nástupom do Punta Gallinas je dobré vedieť, kto ich organizuje a zaregistrovať sa s nimi v dobrej viere, že bude možné využiť ich služby.

Cesta do Punta Gallinas je určite iná ako ktorákoľvek iná turistická cesta, ktorú ste zatiaľ absolvovali, no jedno je isté: tam čaká na vás čarovné a neuveriteľné miesto, ktoré si budete pamätať ešte po mnoho rokov.

Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete pripomenúť svoje prímorské dobrodružstvá, kde sa môžete odpočinúť a vychutnávať si krásu prírody, Punta Gallinas v Kolumbii je miesto, ktoré by ste nikdy nemali vynechať. Určite sa z neho budete cítiť ako z inej planéty a dovolenka tu bude bezpochyby nepoznateľná.


Počasie Kolumbia Punta Gallinas


Punta Gallinas je najsevernejší bod Kolumbie a nachádza sa v púšti Guajira v Karibskom mori. Toto miesto má tropické púštné podnebie, čo znamená extrémne teploty a veľmi malé množstvo zrážok počas celého roka.

V priebehu dňa sa teploty môžu pohybovať od 32°C do 38°C, zatiaľ čo v noci môžu klesnúť na teplotu okolo 17°C. Tento rozdiel teplôt medzi dňom a nocou môže mať vplyv na zdravie a pohodu návštevníkov.

Zrážky v Punta Gallinas sú veľmi zriedkavé, priemerné množstvo zrážok je okolo 100 mm ročne. To znamená, že púšť Guajira je jednou z najsuchších oblastí na svete. Toto suché počasie v kombinácii s veľkým množstvom slnečného žiarenia a vietorom môže vyžadovať od návštevníkov dodržiavanie opatrení, ako je hydratácia, ochrana pred slnkom a používanie ochranných okuliarov.

V Punta Gallinas fúka veľa vietra, čo niekedy môže byť silné až násilné, najmä počas obdobia zvaného "vendavales", kedy vietor fúka viac ako obvykle. Návštevníci by sa mali držať odporúčaní miestnej správy a byť opatrní, aby sa zabránili prípadným rizikám.

Celkovo je počasie v Punta Gallinas veľmi extrémne, a preto sa od návštevníkov vyžaduje, aby boli dobre pripravení a mali s sebou všetok potrebný vybavenie na ochranu pred extrémnymi teplotami a slnečným žiarením. Napriek tomu však táto oblasť ponúka úchvatné pohľady na prírodné krásy a jedinečné skúsenosti pre tých, ktorí sú ochotní vysporiadať sa s nárokmi počasia.


Ubytovanie Kolumbia Punta Gallinas


Útulné ubytovanie v Kolumbii: Punta Gallinas

Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, kde sa môžete vzdialiť od rušného mesta a zároveň si vychutnať nádherné výhľady na modré moria a piesočné pláže, potom je Kolumbia Punta Gallinas tou správnou voľbou pre vás.

Punta Gallinas je najsevernejším bodom Kolumbie a nachádza sa v departemente La Guajira. Toto miesto je neobyčajne krásne a jeho rozmanité krajinné útvary, od pláží a sopiek až po púšte a skaly, ho robia jedným z najkrajších miest na svete.

Ak sa rozhodnete navštíviť Punta Gallinas, musíte si byť vedomí, že nie sú k dispozícii veľké hotelové reťazce alebo all-inclusive rezorty. Namiesto toho nájdete tu malé, rodinné penzióny a hostelové hostelové chaty, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na krátkodobý pobyt.

Najobľúbenejším typom ubytovania v Punta Gallinas sú béde a hamaky. Bédy sú zvyčajne rozmiestnené v podkroví alebo v neklimatizovaných izbách bez okien, v ktorých môže byť veľmi teplo. Avšak vďaka nádhernému výhľadu, ktorý ponúkajú na okolitú krajinu a moria, si všimnú, že to bolo stojí za to.

Hamaky sú tiež skvelou voľbou ak chcete zažiť niečo iné. Hamaky sa rozprestierajú vonku a umožňujú vám prežiť noc pod hviezdami. Napnite si hamaku a zaspíte pri zvukoch vlniek a vône slanej vody.

Okrem ubytovania sa v Punta Gallinas nachádza mnoho miest, ktoré by ste si mali nenechať ujsť pri návšteve. Môžete si vychutnať nádherný východ alebo západ slnka na kopci Faro, navštíviť sopku Pilón de Azúcar alebo sa vydať na výlet na miestne pláže. Najlepšou plážou v Punta Gallinas je pláž Playa del Norte, ktorá ponúka nádherné piesočné pláže a krištáľovo čisté moria.

Keď prídete do Punta Gallinas, musíte si tiež užiť domáce jedlá, ktoré ponúkajú rovnako ako rôzne obrazy a suveníry. Najobľúbenejším miestom pre kulinárske zážitky sú miestne rybarské chalupy, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody ako ryby, krevety, langusty a kokosové mlieko.

Ak hľadáte miesto pre oddych a relaxáciu, ktoré ponúka nádherné zážitky a neskutočne krásne výhľady, potom je Punta Gallinas ideálnou voľbou pre vás. Vyberte si svoje ubytovanie dnes a pripravte sa na to, že sa budete cítiť ako doma na tomto kúsoku neba.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Punta Gallinas


1. Je bezpečné cestovať do Punta Gallinas?
Áno, cesta do Punta Gallinas nie je bezproblémová, ale je bezpečná. Je však dôležité zostať ostražitý a dbať na svoju bezpečnosť.

2. Ako sa dostanem do Punta Gallinas?
Najlepšie sa tam dá dostať po ceste zo Santa Marty. Cesta trvá približne 6-8 hodín, závisí to od stavu cesty.

3. Je tam ubytovanie?
Áno, v Punta Gallinas je niekoľko miest s možnosťou ubytovania. Sú to najmä stany a chatky.

4. Aké má krajina Kolumbia klimatické podmienky?
V krajine Kolumbia panuje tropické a subtropické podnebie, ale nachádzajú sa tam aj hory a pásmo studeného podnebia.

5. Aké atrakcie a zážitky ponúka Punta Gallinas?
Punta Gallinas ponúka jedinečné prírodné scenérie, ako sú močiare, púšte a pláže. Okolie je tiež ideálne pre turistiku a jazdenie na koni.

6. Aké sú náklady na cestu do Punta Gallinas?
Náklady sa líšia podľa toho, ktorú cestu si zvolíte a kde budete ubytovaní. Zahrnujú však cestu, ubytovanie, stravu a vydanie miestnych preukazov.

7. Koľko dní odporúčate stráviť v Punta Gallinas?
Odporúčame aspoň 2 až 3 dni v regióne Punta Gallinas, aby ste si mohli užiť všetky jeho atrakcie a zážitky.

8. Čo je potrebné si zobrať s sebou na cestu do Punta Gallinas?
Cestovatelia by si mali zobrať vhodné oblečenie a obuv pre túru, vodu a slnečnú ochranu. Tiež je dobré mať so sebou základné lieky a miestnu menovú jednotku.

9. Je možné si na mieste zakúpiť potraviny?
Áno, v miestnych obchodoch sa dajú zakúpiť základné potraviny a nápoje.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu Punta Gallinas?
Najlepšie obdobia sú od decembra do marca a od júna do augusta, kedy panuje najlepšie počasie s nižšou vlhkosťou.


Letenka Kolumbia Punta Gallinas


Kolumbia, krajina dlhá známa svojimi plážami, nádhernou prírodou, históriou a kultúrou. Ak by ste sa chceli pustiť do objavovania týchto kúskov krajiny, návšteva Punta Gallinas je nepochybne tou najlepšou voľbou. Táto odľahlá pláž sa nachádza na najsevernejšom bodku Kolumbie a ponúka skvelé výhľady na Karibské more.

Ak chcete navštíviť túto akdivitu, letenka je pravdepodobne najlepšou voľbou, akým spôsobom sa tam dostanete. Letisko v Santa Marta alebo Riohachu sú najlepšie voľbou pre pristátie. Hoci tam nie sú pravidelné lety, existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do týchto destinácií.

Po pristáti na letisku sa môžete rozhodnúť medzi niekoľkými možnosťami, ako sa dostať do Punta Gallinas. Hoci tam nie je žiaden úplne dobre vybavený cestovný ruch, miestni predajcovia poskytujú služby na prenájom áut alebo motocyklov. Tieto vozidlá sú najlepším spôsobom, ako sa dostať do Punta Gallinas, keďže miesto nie je možné dosiahnuť iným spôsobom ako po ceste.

Nakoniec, ak už sa rozhodnete navštíviť túto odľahlú pláž, nezabudnite si so sebou vziať všetko nevyhnutné. V Punta Gallinas nájdete iba malé chatky, kde budete môcť prespať, takže si určite zoberiete dostatok jedla, vody a pomôcok na prežitie v prípade, že vidíte niečo zaujímavé.

Celkovo, letenka je vynikajúcim spôsobom, ako sa dostať do Punta Gallinas. Ak sa rozhodnete cestovať, mali by ste mať skvelé výhľady na krásu krajiny Kolumbie a zároveň si dopriať nezabudnuteľné zážitky v odľahlých plážach Punta Gallinas.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky