Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Malta Xemxija

Počasie Malta Xemxija


Počasie na Malte v lokalite Xemxija je typicky stredomorskej krajiny s voľnými zimami a horúcimi letami. Xemxija je malebné prímorské mesto na severe Malty a obvykle sa teší na teploty nad 20 stupňov Celzia po celý rok.

Leto v Xemxija trvá od júna do septembra, s teplotami sa držiacimi okolo 30 stupňov Celzia počas dňa. Nočné teploty sú v tomto období okolo 22 stupňov Celzia, takže sa príjemne môžete prechádzať po pláži aj po zotmení. Na brehu mora fúka svieža vánok, ktorý pomáha udržiavať príjemnú teplotu. Voda mora je v letných mesiacoch veľmi teplá, v priemere dosahuje okolo 27 stupňov Celzia. Relatívna vlhkosť je v tomto období mierne vyššia, čo tiež prispieva k pocitu, že je teplo.

Podzim na Malte trvá od októbra do novembra a je o niečo chladnejší ako leto. Priemerné denné teploty sa držia okolo 25 stupňov Celzia, no nočné teploty sú o niečo nízkejšie, približne 17 stupňov Celzia. V tomto období sa môže stať, že narazíte na krátkodobé dažde, no nie sú ničím výnimočným. Voda mora je v tomto období stále veľmi teplá a pláže sú stále plné turistov.

Zima na Malte je veľmi priaznivá, s teplotami držiacimi sa okolo 15 stupňov Celzia. Chladný vietor môže v tomto období prerušiť dlhodobú sucho, no mnoho dní je stále celkom slnečných a príjemných. Nočné teploty sú v tomto období najchladnejšie, okolo 11 stupňov Celzia. V teplejších dňoch si môžete dopriať kúpanie v mori, ktoré má v zime stále teplotu okolo 20 stupňov Celzia.

Jar na Malte prichádza od marca do mája a teploty začínajú opäť stúpať. Priemerné denné teploty sa držia okolo 20 stupňov Celzia, no nočné teploty stále môžu klesnúť na 14 stupňov Celzia. Teplota mora začína opäť stúpať a turisti si môžu začať dopriať kúpanie v mori už v marci. Jarné mesiace sú stále menej turistické, takže si môžete vychutnať pokojné a tiché pláže a odkoj a relaxovať.

Celkovým zhrnutím pre klima v Xemxija, Malta, sú letá horúce a suché, zimy sú mierne a vlhké a jar a jeseň sú najlepšie obdobia na návštevu s príjemným počasím. Všetky ročné obdobia sú na návštevu tohto kúska Malty krásne, takže si určite môžete dopriať pobyt kedykoľvek počas roka.


Dovolenka Malta Xemxija


Malta je krásna krajina nachádzajúca sa v Stredomorí. Je to raj pre milovníkov pláží, turistiku, kultúru a históriu. Xemxija je jednou z popularných častí Malty, kde turisti radi trávia svoju dovolenku.

Xemxija je malebné prímorské mestečko na severe Malty, v blízkosti Bugibby a St. Paul's Bay. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí milujú pokoj a kľud. Xemxija sa nachádza z diaľky len 15 minút od hlavného letiska na Malte a ponúka vynikajúce ubytovanie pre návštevníkov. K dispozícii sú mnohé hotelové komplexy a apartmány, ktoré ponúkajú prvotriedne služby vo veľmi priateľskom prostredí.

Xemxija je ideálny cieľ pre plachtárov, ktorí môžu využiť moderné zariadenia a ponuky, ktoré sú k dispozícii vo väčšine plážových rezortov v okolí. Pre rodiny s deťmi alebo milovníkov pláží je tu mnoho pláží v blízkosti Xemxija, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi týmito plážami sú zlatá pláž Golden Bay, Paradise Bay a Mellieha Bay, ktoré sú všetky dobre vybavené a ponúkajú pre návštevníkov rôzne typy zábavy.

Malta je tiež známa svojimi mnohými mnohonásobne ocenenými kultúrnymi pamiatkami, ktoré vás spätne prenesú do histórie. Najpopulárnejšie pamiatky a turistické atrakcie v okolí Xemxija sú napríklad Mešita Mosta, Hypogeum, Valletta, Gozo a niekoľko kostolov, ktoré sú roztrúsené po celej Malte.

Okrem turistických atrakcií, kultúry a pláží Xemxija ponúka aj zdravý dávkovač adrenalínu. Turisti môžu využiť rôzne formy outdoorových aktivít, ako sú rybolov, jazda na koni, jazda na bicykli, potápanie a gombalovanie. V prípade, že hľadáte viac adrenalinových aktív, môžete absolvovať i tandemový zoskok alebo vydať sa na výlet na lodičkách, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na okolité oblasti.

Všetky tieto faktory robia Xemxija ideálnou destináciou pre dovolenky. Čisté pláže, dokonalé ubytovanie, vynikajúce turistické atrakcie a množstvo outdoorových aktivít robia z Xemxija jedno z najatraktívnejších miest na Malte. Dnes sa rozhodnite, strávte svoju dovolenku v tomto krásnom kúte Stredomoria a zážite pravý dávku radosti a blahobytu.


Ubytovanie Malta Xemxija


Malta je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Európe a ponúka mnoho zaujímavých destinácií, kde si môžete užiť letnú dovolenku. Jeden z týchto klenotov je Xemxija, ktorý sa nachádza na severovýchodnom pobreží Malty a ponúka úplne nové a moderné ubytovanie.

Xemxija je krásne prímorské mestečko s nádherným výhľadom na Maltský prístav a stredomorské more. Jeho poloha je ideálna pre turistov, ktorí si chcú vychutnať oddych na pláži, kúpať sa vo vode, navštíviť pozoruhodnosti a užívať si nočný život. Pobyt v Xemxija zaručuje fantastické zážitky, ktoré si nebudete chcieť nechať ujsť.

Ak hľadáte ubytovanie v Xemxija, máte na výber z rôznych možností. Vďaka rôznym cenovým kategóriám nájdete ubytovanie vhodné na mieru vašim potrebám. Malá rodinná penzión, lacnejšie hotely, ale aj luxusné ubytovanie - všetko je závislé na vášho výberu.

Ak máte radi tradičné maltské štýly, takéto ubytovania nájdete v historických budovách v centre mesta. Pokiaľ túžite po modernom ubytovaní s klimatizáciou a súčasným dizajnom, máte na výber z množstva hotelov a apartmánov s výhľadom na more. Ako turista, môžete získať široký výber možností, ktoré zodpovedajú vašim potrebám.

Jedným z najobľúbenejších ubytovaní v Xemxija je hotel 'Paradise Bay Resort Hotel'. Nachádza sa na východnej strane Malty, z čoho sa každé ráno môžete tešiť z nádherného východu slnka. Tento hotel má 276 izieb, ktoré sú vybavené súkromným balkónom alebo terasou, klimatizáciou, posteľou typu king-size, kúpeľňou so sprchovacím kútom alebo vaňou a mnohými ďalšími zariadeniami, ktoré poskytujú pohodlie a luxus vašej dovolenky. Tento hotel tiež ponúka rôzne aktivity, ako napríklad jazdenie na kajaku, šnorchlovanie alebo tenis.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je priamo v centre mesta, môžete si vybrať z množstva panských domov a hostí. Mnoho z týchto ubytovaní ponúka tradičné maltské jedlá, ktoré sú navyše vynikajúce a skúsenosti s miestnym štýlom bývania.

Ak hľadáte ubytovanie v Xemxija, netreba sa báť, že by ste nenachádzali vhodné možnosti - každý si môže vybrať ten typ ubytovania, ktorý presne zodpovedá jeho predstavám a požiadavkám. Kombinácie kvalitného ubytovania a luxusnej dovolenky na Malte sú nenahraditeľné, preto ak hľadáte dokonalé letné dobrodružstvo, zvoľte Xemxija a užite si jej krásy vo veľkom štýle.


Letenka Malta Xemxija


Letenky do Malty sú populárnou voľbou pre milovníkov histórie, kultúry a prírodných krás. Medzi klenoty tejto krajiny patrí bez pochýb malé prímorské mestečko Xemxija, ktoré ponúka návštevníkom pohodlné a príjemné ubytovanie, zábavu a oddych.

Xemxija je neuveriteľne malebné útočisko, ktoré vás prekvapí vodami karibského typu, ktoré jej obklopujú, akoby bola z inej planéty. Okrem toho je v oblasti mnoho tradičných tavern a reštaurácií, kde môžete ochutnať kulinárske špeciality z Malty.

Pokiaľ hľadáte kultúrnu aktivitu, v blízkosti sa nachádza prírodné zázemie a histórické pamiatky. Najzaujímavejšou z týchto pamiatok je úchvatný Palazzo Parisio, ktorý pravidelne hostí mnoho programov kultúry a umenia, výstavy, koncerty a spoločenské podujatia.

Okrem toho môžete navštíviť aj prekrásny park Kennedy Grove, ktorý sa nachádza v tejto oblasti. Je to perfektné miesto na prechádzky, relaxáciu a pikniky. Ďalšou atrakciou sú majáky, z ktorých nevidno zvyšky žiadnych zložitých kontajnerov alebo rokovacích stolov. Sú jednoducho ako umelecká diela stojace na útese.

Vybrať si letenku do Xemxija v Malte je ideálne, ak sa chcete cítiť ako doma a zároveň preskúmať krásy tohto neobyčajného miesta. Bude to nezabudnuteľné dobrodružstvo pre všetkých, ktorí túžia po vzrušení a romantike. Tak poďte na dobrodružstvo a užite si krásy Malty v Xemxija.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Xemxija


Otázka: Aké je počasie v Xemxija na Malte?

Odpoveď: Počasie v Xemxija na Malte býva väčšinou slnečné a teplo, priemernej teploty sa pohybujú okolo 25°C. V lete býva vysoká vlhkosť a zvýšené riziko prehriatia organizmu.

Otázka: Koľko stojí taxi z letiska na Xemxiju?

Odpoveď: Ceny za taxi z letiska do Xemxije sa pohybujú okolo 25-30 eur v závislosti od množstva batožiny a počtu pasažierov. Odporúčame využiť oficiálnu taxi službu.

Otázka: Kde sa dá najlepšie kúpať v Xemxiji?

Odpoveď: Pláže v Xemxiji nie sú veľké, ale sú krásne a čisté. Najlepšie pláže sú Coral Lagoon, Armier Bay a Little Armier.

Otázka: Ako sa dostanem z Xemxije do Valletty?

Odpoveď: Do Valletty sa dá dostať autobusom alebo loďou. Autobus do Valletty trvá asi 45 minút, loďou cestou trvá približne 20 minút.

Otázka: Kde sa v Xemxiji nachádzajú najlepšie reštaurácie?

Odpoveď: V Xemxiji sa nachádza množstvo reštaurácií rôznych kuchýň. Najlepšie recenzie majú reštaurácie The Stone Crab, Il-Merill, La Vela a Waterfront Hotel Restaurant.

Otázka: Je v Xemxiji možné zapožičať si auto?

Odpoveď: Áno, v Xemxiji a v celej Malte je možné zapožičať si auto. Odporúčame využiť overené a spoľahlivé prenájmy automobilov.

Otázka: Kam sa dá ísť na výlet z Xemxije?

Odpoveď: Z Xemxije sa dajú podnikať krásne výlety po celej Malte. Odporúčame navštíviť Gozo, Comino, Modrú jaskyňu, Vallettu a Popeye Village.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Xemxiji?

Odpoveď: V Xemxiji sa nachádzajú mnohé malé obchodíky, predajne potravín a suveníry. Najlepšie nákupy sa dajú robiť v Slieme, kde sa nachádza nákupné centrum The Point.

Otázka: Ako sa dá dostať z Xemxije na letisko?

Odpoveď: Najlepšie sa dá dostať z Xemxije na letisko autobusom alebo taxíkom. Autobusové spojenie trvá asi 45 minút, taxi cesta trvá približne 30 minút. Odporúčame si vopred zarezervovať taxi alebo využiť oficiálnu zastávku taxíkov na letisku.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v blízkosti Xemxije?

Odpoveď: Najlepšie pláže v blízkosti Xemxije sú Coral Lagoon, Armier Bay a Little Armier. Väčšie pláže a vodné atrakcie sa nachádzajú v Slieme a Bugibbe.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky