Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Monako Prince's Palace

Letenka Monako Prince's Palace


Letenka Monako Prince's Palace: Prehliadka kráľovského paláca a jeho okolia

Monacký princovský palác je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest v Monaku, francúzskej krajine ležiacej na juhovýchodnom pobreží Stredomorského mora. Táto majestátna stavba bola postavená v 13. storočí a bola domovom monackých vládnych rodín až do dnešných dní. Pre svoju krásu a nádhernú architektúru sa stala mimoriadne obľúbeným miestom turistov z celého sveta. Na prehliadku paláca si môžete zakúpiť letenku Monako Prince's Palace.

Vstupenky na prehliadku paláca môžete kúpiť online alebo priamo na mieste. Cena prehliadky sa líši v závislosti od veku a druhu vstupu. Deti do 5 rokov majú vstup na prehliadku zdarma a za dospelého turistu sa cena pohybuje okolo 10€. Okrem toho sa môžete rozhodnúť aj pre vstup so sprievodcom, v tomto prípade sa cena môže pohybovať až okolo 20€. V rámci tejto prehliadky budete mať možnosť vidieť krásnu záhradu pred palácom, ktorá bola vybudovaná v mediteránskom štýle. Okrem toho si budete môcť pozrieť aj reprezentačné miestnosti a interiér paláca. Mnoho z nich je dnes otvorených verejnosti, aby ste sa mohli priblížiť životu monackých vládcov.

Pre turistov s viac záujmami o históriu a artefakty sú k dispozícii aj exponáty monackého múzea, ktoré sa nachádza na ľavej strane paláca. Vstupenky na tento obdivuhodný múzejné sú zahrnuté vo vašej letenke Monako Prince's Palace a umožňujú vám pozrieť si množstvo historických predmetov a artefaktov z monackej minulosti. Medzi najznámejšie exponáty patria kolekcie starovekých zbraní a zaujímavé umenie, ktoré reprezentujú nielen kultúru Monaka, ale aj iných stredomorských regiónov.

Okrem prehliadky paláca a múzea môžete využiť aj príležitosť vidieť monacký oceánografický múzeum, ktorý je umiestnený v blízkosti paláca. Tento jedinečný múzeum ponúka návštevníkom možnosť vidieť množstvo živých rýb a morských živočíchov zo Stredomoria, vrátane zaujímavých morských dravcov a korytnačiek. Monacké oceánografické múzeum je jedným z najväčších múzeí svojho druhu na svete a je veľkou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Letenka Monako Prince's Palace vám umožní zažiť jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť v rámci krásneho a historického mesta Monaka. Prehliadka paláca a jeho okolia vám umožní vidieť najkrajšie miesta mesta a priblížiť sa k monackej kultúre a histórii. Ak sa chystáte na dovolenku na juhu Francúzska, nezabudnite si zakúpiť letenku Monako Prince's Palace a užite si skutočne úžasný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Monako Prince's Palace


1. Ako sa volá momentálny monacký panovník?

Odpoveď: Momentálny monacký panovník sa volá Albert II.

2. Aké sú otváracie hodiny Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Otváracie hodiny Prince's Palace sa líšia v závislosti od ročného obdobia. V lete je otvorený od 9:30 do 18:30 hod., v zime od 10:00 do 17:00 hod.

3. Koľko trvá nezávislá prehliadka Prince's Palace?

Odpoveď: Nezávislá prehliadka Prince's Palace trvá zhruba hodinu.

4. Môžem sa zúčastniť slávnostného prechodu monackých gardistov pred Prince's Palace?

Odpoveď: Áno, slávnostný prechod monackých gardistov pred Prince's Palace sa koná každý deň o 11:55 hod.

5. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenky na návštevu Prince's Palace?

Odpoveď: Áno, vstupenky na prehliadku Prince's Palace sa odporúča si zakúpiť vopred online alebo na mieste pred vstupom.

6. Ako sa dostanem na Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Prince's Palace sa nachádza na vrchole kopca v historickom centre Monaka. Najlepšie ho je možné navštíviť peši alebo verejnou dopravou.

7. Môžem sa na prehliadku Prince's Palace zúčastniť so psom?

Odpoveď: Z dôvodu zamerania na zabezpečenie hygieny a bezpečnosti psia spoločnosť v Prince's Palace nie je povolená.

8. Je Prince's Palace prístupný pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Odpoveď: Áno, prehliadka Prince's Palace je prístupná výťahom a zariadeniami pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.

9. Ktoré časti Prince's Palace sú otvorené pre verejnosť?

Odpoveď: Verejnosť má prístup k niektorým častiam Prince's Palace, ako sú tróne, zbrojnice a kaplnka, zatiaľ čo súkromné časti sú uzavreté.

10. Aké je vstupné na prehliadku Prince's Palace v Monaku?

Odpoveď: Vstupné na prehliadku Prince's Palace sa líši v závislosti od veku a typu prehliadky. Pre dospelých sa pohybuje od 8 € do 11 €.


Ubytovanie Monako Prince's Palace


Monacký Prince's Palace je jedným z najvýznamnejších turistických miest v Monaku. Tento krásny palác stojí ako symbol moci a histórie Monackého kniežatstva a ponúka návštevníkom jednoduché, ale elegantné ubytovanie. Ak hľadáte miesto v Monaku na ubytovanie, Prince's Palace môže byť vašou najlepšou voľbou.

Prince's Palace sa nachádza v historickom centri Monaka na kopci s nádherným výhľadom na Monacký záliv. Palác bol pôvodne postavený ako pevnosť na ochranu mesta pred nepriateľmi, ale neskôr bol premenený na rezidenciu a sídlo monackého kniežaťa.

V súčasnej dobe môžete prezerať palácové komnaty, ktoré sú dekorované nádhernými umením a nábytkom z 16. až 19. storočia. Mnoho izieb je stále prepracovaných v rovnakom štýle ako v čase, keď žil knieža Rainier III. a jeho manželka Grace Kelly.

Pre tých, ktorí by radi získali skutočný pocit z histórie Monaka, palác ponúka jedinečné ubytovanie, ktoré sa nachádza v priamej blízkosti týchto historických miestností. V paláci nájdete 8 luxusných pokojov s krásnymi panoramatickými výhľadmi na Monacký záliv a historické ulice mesta.

Okrem toho, že sa budete nachádzať v historických priestoroch paláca, môžete si vychutnať aj množstvo luxusu a pohodlia, vrátane WiFi pripojenia, satelitnej televízie, minibaru, klimatizácie a mnoho ďalšieho.

Ubytovanie v Prince's Palace je jedinečný zážitok, ktorý si určite nebudete chcieť nechať ujsť. Neváhajte si zarezervovať túto nádhernú historickú izbu a zažiť skutočný šarm Monaka na vlastné oči.


Dovolenka Monako Prince's Palace


Dovolenka v Monaku je synonymom pre luxus, nádheru a históriu. Kým si turisti najčastejšie spájajú Monako s legendárnym závodným okruhom F1, toto malé kniežatstvo ukryté na francúzskom pobreží ponúka aj jeden z najväčších zážitkov pre milovníkov histórie – návštevu Prince's Palace.

Prince's Palace alebo Kniežacie paláce je sídlom monarchov a vládcov Monaka od 13. storočia, keď toto kniežatstvo začalo svoju cestu k súčasnej sláve. Palác, ktorý je otvorený pre verejnosť na prehliadku počas letnej sezóny, ukazuje bohatú históriu a kultúru Monaka a zároveň aj nádhernú architektúru.

Pri prechádzke cez palác môžete vidieť interiér miestností, ktoré sú zakázané pre návštevníkov po väčšinu roka. K dispozícii máte tiež audiovizuálne zariadenia, ktoré vám ponúkajú odborné vysvetlenie o histórii a vládnutí Monackého kniežatstva.

Pre tých, ktorí sú zvedaví, aby zistili, ako žijú monackí monarchovia, je tu možnosť pozorovať tradičnú výmenu stráží, aby ste zachytili krok v monarchii a spoznali krásu vojennej tradície Monaka. Táto výmena stráží sa koná každý deň o 11:55 hod.

Okrem prehliadky hlavného paláca turisti môžu navštíviť aj nádherné záhrady, kde na vás čakajú prekrásne výhľady na celé mesto a more. V záhrade sa nachádza niekoľko fontán a soch, ktoré obdivujú návštevníci ako súčasť denne slúžiaceho paláca.

Cesta k palácu sa začína krátkou prechádzkou uličkami klenotnice mesta, kde sú situované obchody so suvenírmi a výhľadmi na Monako. Z mála miest, kde môžete získať dokonalé zábery na Instagram alebo Facebook, čakajú na vás malebné výhľady cez úbočia hôr a krajinky zalesnených kopcov.

Pre návštevníkov, ktorí chcú povedať, že prešli všetky kroky Paláca Prince, odporúča sa dostaviť sa na ceremóniu zmienky po celej noci v niektorých mesiacoch roka, ktoré sa konajú každý deň v pondelok až piatok o 11:55 hod.

Pre tých, ktorí chcú stráviť deň víťazstvom nad všetkým, sú k dispozícii dalšie turistické atrakcie, ktoré Monako ponúka, ako sú návštevy múzeí, prehliadka luxusných jacht a obdivovanie skvostov moderného umenia či horúce, trendy krčmy na svetovom kolotoči.

Hlavným cieľom navštívenia Prince's Palace je naučiť sa viac o histórii Monaka a vychutnať si nádherný pohľad, ktorý sa naskytne z najvyšších bodov paláca. Pre návštevníkov, ktorí milujú kultúru a históriu, je táto atrakcia nevyhnutnosť počas ich pobytu v Monaku.


Počasie Monako Prince's Palace


V Monaku sa nachádza palác, ktorý bol kedysi bývalým sídlom grimaldských vládcov a dnes je to oficiálne sídlo monackého monarchu. Prince's Palace sa nachádza na vrchole kopca, čo umožňuje prekrásny výhľad na celé mesto a okolie. Toto miesto je oveľa viac než len historické miesto, ktoré skrýva množstvo príbehov a tajomstiev. Dokonca aj jeho okolitá krajina je fascinujúca a príťažlivá.

Počasie v Monaku a na kopci, kde sa nachádza Prince's Palace, je typické pre Stredomorie. V lete je teplota často nad 30°C a vlhkosť je vysoká, čo môže spôsobiť nepohodlie. V zime sú teploty približne 10°C, ale aj tu sa prirodzené odlesky odrážajú z hladiny mora, čo robí prechádzky v tejto dobe stále lákavejšie.

Na okolí paláca sa nachádza množstvo trávnatých plôch a kvetinových záhonov, ktoré tvoria krásny kontrast s farebnými domami v okolí. Pri prechádzke cez záhradu si môžete pozrieť množstvo rastlín, kvetov a stromov. V blízkosti sú tiež fontány a sochy, pri ktorých sa turisti radi fotografiujú.

Ak plánujete návštevu Monaka, určite nevynechajte návštevu tohto nádherného miesta. Nie je to len miesto s bohatou históriou ale aj miesto s nezabudnuteľným pohľadom na Stredomorie. Samozrejme, nezabudnite sa obliecť vhodne pre počasie, ak máte v úmysle prechádzať sa záhradami a plánovať vzdušné fotografovanie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky