Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Namíbia Daan Viljoen Game Reserve

Letenka Namíbia Daan Viljoen Game Reserve


Letenka do Namíbie je sen mnohých cestovateľov, ktorí túžia obdivovať jedinečnú prírodu a zvieratá, ktoré sa v tejto africkej krajine nachádzajú. Áno, Namíbia je úplne iná ako všetky ostatné krajiny a ponúkne Vám úžasné zážitky. Určite by ste nemali premeškať Daan Viljoen Game Reserve, ktorá je súčasťou mnohých zimných safari.

Daan Viljoen Game Reserve sa nachádza iba 20 minút jazdy od hlavného mesta Namíbie Windhoek a zachováva výnimočnú prírodu Namíbie. Rezerváciu tvorí okolo 40 km štvorcových, kde sa rozprestierajú kaňony, lesné oblasti, kopce a rovinatý terén s typickou namíbijskou vegetáciou.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Daan Viljoen Game Reserve, môžete si vybrať z niekoľkých spôsobov, ako tento rezervačný park preskúmať. Najobľúbenejšou formou safari je samozrejme jazda v otvorenom aute, ktoré Vám umožní obdivovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Rezervačný park ponúka obrovské množstvo divokej zveri ako sú žirafy, antilopy, impaly ale skôr aj dravce ako lev, gepard, leopard, hyena, šakal a mnoho iných.

Ak by ste mali záujem o prieskum miestnej flóry, tak určite navštívte túru zvanú Granite Walk. Táto turistická trasa Vám umožní preskúmať zaujímavé miesta a navštíviť skálne útvary, ktoré sa nachádzajú v rezervácii. Táto trasa je veľmi odporúčateľná a určite sa Vám bude páčiť.

Cena letenky do Namíbie sa môže pohybovať od 700 eur v závislosti od toho, ako skoro sa rozhodnete vstúpiť. Najlepšie by bolo hľadať letenky približne 3 mesiace dopredu. Väčšina letov ide cez Johannesburg a let trvá približne 12 hodín.

Daan Viljoen Game Reserve je jedným z najväčších a najkrajších parkov v Namíbii. Ak sa rozhodnete navštíviť rezervačný park, určite nájdete obrovské množstvo zvierat a krásnych miest k obdivovaniu. Je to odpoveď na otázku: "Prečo sa vydať na let do Namíbie". Pokojne si zoberte peniaze ešte na ďalšie zájazdy po Namíbii, pretože lákaví miest je tam viac ako dosť a Vaše zážitky budú úplne nezabudnuteľné.


Dovolenka Namíbia Daan Viljoen Game Reserve


Namíbia patrí medzi najkrajšie krajiny v Afrike a rok čo rok láka tisíce turistov svojimi divokými prírodami a neobyčajnými scenériami. V Namíbii si každý návštevník môže nájsť to svoje miesto, kde si užije dokonalú dovolenku, ktorú bude spomínať celý život. Jedným z takých miest je Daan Viljoen Game Reserve.

Daan Viljoen Game Reserve sa nachádza len pár kilometrov za hranicou Windhoeku, takže ho môžete navštíviť aj počas kratších pobytov v Namíbii. Ide o malé, ale úplne čarovné rezervát, ktorý ponúka návštevníkom zážitok z súžitia divokej prírody a kultúrneho pokladu Namíbie.

Rezervát bol pôvodne zriadený ako ochrana pred pytomnosťami v oblasti, ale dnes je miestom, kde sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi zvierat, ako sú slony, paviáni, antilopy, zebry a mnoho ďalších. Rezervát je vhodný pre rodiny s deťmi, pretože je plný zelených a ohradených priestorov a dieťa si tu môže voľne pobehávať.

Ďalším neoddeliteľným prvkom tohto miesta je kultúra Namíbie, ktorá sa v rezerváte odráža vo forme múzea a kultúrneho parku. Návštevníci si tu môžu vypočuť príbehy o kultúre a histórii Namíbie, ako aj odkazy na koloniálnu minulosť krajiny. Celková atmosféra vévodí relaxmu a človek sa tu cíti pokojne a šťastne.

Okrem zvierat a kultúry návštevník môže mať aj možnosť skvele si oddýchnuť, či už na prechádzke po rezerváte, alebo pri povzbudení sa v jednej z kaviarní. Toto miesto je pre každého, kto hľadá trochu klidu a vyhľadáva tradičnú a kultúrne atmosféru Namíbie.

Takže ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov z prirody a kultúry, nemusíte hľadať ďalej. Daan Viljoen Game Reserve je práve to miesto, kde sa tieto dve veci spájajú a preto vás bude lákať na návrat stále a stále.


Ubytovanie Namíbia Daan Viljoen Game Reserve


V Namíbii, jednej z najkrajších afrických krajín, sa nachádza národný park s názvom Daan Viljoen Game Reserve. Tento park ponúka neopakovateľné zážitky pri obdivovaní horského terénu, divokých zvierat a exotických vtákov.

V rámci Daan Viljoen Game Reserve sa nachádza aj ubytovanie, ktoré Vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a pobyt v prírode. Ubytovanie ponúka rôzne typy bungalovov, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre váš pobyt v parku.

K dispozícii sú menšie bungalovy, ktoré sú ideálne pre jednotlivcov alebo páry. Ponúkajú vám oddych v intímnom prostredí s krásnymi výhľadmi na prírodu a zvieratá. Väčšie bungalovy, ktoré sú určené pre rodiny alebo väčšie skupiny, ponúkajú väčší komfort a pohodlie s oddelenými spálňami a kúpeľňami.

Ďalšou možnosťou je aj kempovanie, ktoré umožní pobyt v prírode až do posledného detailu. Tento typ ubytovania ponúka priestor pre stanovanie s vlastným vybavením. K dispozícii sú sprchy, záchody a ohniská, kde si môžete urobiť oheň a grilovať.

Národný park Daan Viljoen Game Reserve je miesto, kde môžete zažiť autentický svet savany a jej zvierat. Zvrelejšie hlasy rôznych druhov vtákov sa spoja s rytmom kopytnej zveri a divokých zvierat, ktoré sa pohybujú okolo vášho ubytovania.

Okrem tohto, park ponúka rôzne aktivity a zážitky ako napríklad prechádzky po krásnych cestách, prehliadky parku, či pozorovanie vtáctva alebo safari. Vďaka týmto aktivitám si môžete užiť úžasný pobyt v prírode a spoznať život divočiny.

Celkovo, ubytovanie v Daan Viljoen Game Reserve poskytuje ideálnu kombináciu komfortu a dobrodružstva v prírode. Bez ohľadu na to, či navštívite park s rodinou alebo priateľmi, určite si užijete nezabudnuteľný pobyt v jednej z najkrajších afrických krajín.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Daan Viljoen Game Reserve


1. Aké zvieratá môžem vidieť v Daan Viljoen Game Reserve?
V rezervácii môžete vidieť napríklad pavyka obyčajného, levov, gepardov, servaly, hyeny, zebry, kudú, osly, žirafy, a ďalšie druhy zvierat.

2. Kedy je najlepší čas na návštevuDaan Viljoen Game Reserve?
Najlepší čas na návštevu rezervácie je od mája do októbra, kedy je suché obdobie a zvýšená aktivita zvierat.

3. Ktoré aktivity sú k dispozícii v rezervácii?
V rezervácii môžete podnikať safari, turistiku, cyklodróm, pikniky, občerstvenie a rôzne ďalšie aktivity.

4. Ako sa dostať do rezervácie?
Rezervácia sa nachádza asi 20 km západne od Windhoeku. Cesta k nej vedie po asfaltovej ceste a príjazd je pre autá jednoduchý.

5. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu?
Nieje potrebné si vstupenky dopredu rezervovať, to ale závisí na sezóne a dátume, kedy si plánujete navštíviť rezerváciu.

6. Môžem zostávať v rezervácii na noc?
Áno, v Daan Viljoen Game Reserve je možné zostávať cez noc na kempoviskách a v chatkách.

7. Je v rezervácii bezpečné?
Rezervácia je bezpečná a má zabezpečenú ochranu, ale ako všade inde, treba si dávať pozor a dodržiavať všetky bezpečnostné pravidlá.

8. Ako prispieť k ochrane rezervácie a miestnych obyvateľov?
Môžete sa zapojiť do dobrovoľníckych programov prevádzkovateľa rezervácie a nákupom suvenírov pomôcť podporiť miestnych obyvateľov. Dôležitý je tiež rešpekt k zvieratám a ich prostrediu, čo prispieva k udržateľnému cestovnému ruchu.


Počasie Namíbia Daan Viljoen Game Reserve


Namíbia je krajina, ktorá sa chce pýšiť rozmanitosťou svojho počasia. Má tropické podnebie na severovýchode, ale od západu k východu sa postupne mení na polopúštnu až púštnu oblasť. V juhozápadnej časti Namíbie sa nachádza národný park Daan Viljoen Game Reserve, ktorý sa vyznačuje vysokými horami, zvyčajne so snehom, podnebím suchých oblastí a rôznorodou faunou.

Daan Viljoen Game Reserve sa nachádza medzi mestami Windhoek a Swakopmund a diskutuje sa o tom, že čím je bližšie k púštnym oblastiam a západu, tým sa podnebie stáva extrémnejším. V Daan Viljoen Game Reserve sa však teploty pohybujú v lete (december - február) v priemere okolo 30°C a v zime (jún - august) klesajú na približne 10°C. Nocné teploty sú však bežne nižšie, kým cez deň môžu dosahovať aj 40°C.

Podnebie v Daan Viljoen Game Reserve je veľmi suché, s malými množstvami zrážok počas celého roka. Najväčšie množstvo zrážok spadne v januári a februári, ale aj tak sa pohybuje okolo 70 mm ročne. Obyčajne však dážde trvajú len krátko a rýchlo vysychajú.

Vďaka polopúštnemu podnebiu v Daan Viljoen Game Reserve, je tu množstvo rastlín a živočíchov, ktoré sa vyvinuli a prispôsobili sa suchým podmienkam. Tento národný park má nádhernú krajinu, ktorá zahŕňa púštnu vegetáciu, kopce a hory s čiernym a červeným kameňom a krásne savany.

Na záver, Daan Viljoen Game Reserve je jedným z najkrajších národných parkov v Namíbii s rôznorodou faunou a flórou. Je dôležité prísť pripravený na extémne podnebie, ale návšteva tohto parku určite stojí za to.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky