Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Namíbia Twyfelfontein

Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Twyfelfontein


Otázky:

1. Kde sa nachádza Twyfelfontein v Namíbii?
2. Aké sú hlavné atrakcie Twyfelfontein?
3. Ako sa do Twyfelfontein dostanem?
4. Je vstup do Twyfelfontein platený?
5. Koľko trvá prehliadka Twyfelfontein?
6. Je možné vyskúšať si tu nejaké aktivity?
7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Twyfelfontein?
8. Aké sú možnosti ubytovania v okolí Twyfelfontein?
9. Je potrebná rezervácia pre návštevu Twyfelfontein?

Odpovede:

1. Twyfelfontein sa nachádza v severozápadnej časti Namíbie.
2. Hlavné atrakcie Twyfelfontein sú skalné gravírovania, návšteva organov a Bláhových ľudí, ako aj návšteva miestnych dedín a prírodných rezervácií v okolí.
3. Do Twyfelfontein sa môžete dostať autom, autobusom alebo organizovanými zájazdmi z väčších miest v Namíbii, ako sú Windhoek alebo Swakopmund.
4. Áno, vstup do Twyfelfontein je platený, platíte pri vstupe do ochranného pásma chráneného územia.
5. Prehliadka Twyfelfontein trvá okolo 1 - 2 hodiny, záleží od toho, koľko času si trávite pri každej atrakcii.
6. Áno, je možné si vyskúšať rôzne aktivity v okolí Twyfelfontein, ako sú napríklad jazda na koni alebo trekking poľa. Je však potrebné si tieto aktivity rezervovať vopred.
7. Najlepšie obdobie na návštevu Twyfelfontein je v zimných mesiacoch (júl až september), keď je teplota príjemnejšia a zelená krajina poskytuje úchvatný kontrast k skalným gravírovaniám.
8. V okolí Twyfelfontein sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od kempov po luxusné hotely. Odporúča sa však ubytovať sa skôr v blízkej dedine Khorixas.
9. Rezervácia nie je povinná, ale odporúča sa v prípade, že navštívite Twyfelfontein v období výraznejších turistických sezón.


Letenka Namíbia Twyfelfontein


Ak hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré by vás prenieslo do iného sveta, mohla by pre vás byť tou správnou voľbou letenka do Namíbie a návšteva miesta s názvom Twyfelfontein.

Twyfelfontein, ktorý sa nachádza v západnej Namíbii, je známy pre svoje unikátne skalné rytiny, ktoré sú od roku 2007 súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto lokalita je miestom, kde žili lovci a zberači už pred tisíckami rokov a ich umenie dodnes fascinuje návštevníkov z celého sveta.

Už len výhľad na obrovské skaly a herecké písky, ktoré tvoria panorámu Twyfelfontein, vás potešia svojou krásou. Čo sa týka skalných rytín, môžete tu vidieť rôzne zvieratá ako napríklad slony, žirafy, leopardy a ďalšie, ktoré boli vyryté do skál starodávnymi obyvateľmi.

Okrem skalných rytín Twyfelfontein ponúka aj mnohé turistické atrakcie, ako napríklad prechádzky po divokom krajinnom parku a návštevu krasových jaskýň, kde nájdete zaujímavé geologické útvary.

Pevne sa držíte svojho plánu, návšteva Twyfelfonteinu by mala byť dobre naplánovaná a plánovaná vopred. Letenky a hotelové ubytovanie bývajú vyhľadávané a vysoká sezóna trvá od júna do septembra.

Letenku do Namíbie môžete získať vo väčších leteckých spoločnostiach s prestupom v Kapskom meste alebo Johannesburgu. Od Johannesburgu je vzdialenosť cca 1400 kilometrov, cestou to bude asi 1,5 hodiny letu.

Všeobecne platí, že návšteva Twyfelfonteinu a Namíbie je chuťou a náročnosťou každého jednotlivého návštevníka. Toto miesto však určite stojí za to, aby ste si naňho spravili miesto vo vašom zozname cestovných ciest.


Ubytovanie Namíbia Twyfelfontein


Twyfelfontein v Namíbii je jedným z najkrajších a najznámejších miest pre návštevu v krajine. Toto miesto je plné histórie, prírodných krás a kultúrnych zážitkov. Ak plánujete návštevu Twyfelfontein, potrebujete si zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku sa dozviete viac o možnostiach ubytovania v tomto úžasnom mieste.

1. Twyfelfontein Country Lodge

Jeden z najlepších hotelov v blízkosti Twyfelfontein je Twyfelfontein Country Lodge. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od Twyfelfontein a ponúka vybavenie, ktorým uspokojí potreby každého hosta. Okrem krásneho výhľadu na nádherné okolité krajiny, má tento hotel aj vyhrievaný bazén, bar a reštauráciu.

2. Mowani Mountain Camp

Mowani Mountain Camp je luxusný tábor v Namíbii, ktorý sa nachádza priamo v srdci Twyfelfontein. Ubytovanie ponúka nádherný pohľad na kopce a púšť, kde si hostia môžu vychutnať pohodlné ubytovanie s klimatizáciou, barom a reštauráciou s výberom miestnych a medzinárodných jedál.

3. Twyfelfontein Adventure Camp

Hľadáte adrenalínový dovolenkový zážitok? V tom prípade Twyfelfontein Adventure Camp je presne to, čo hľadáte. To je kemp, kde si môžete prenajať stan a stráviť noc pod hviezdami. Okrem toho si môžete užiť rôzne druhy adrenálínových aktivít, ako sú napríklad horská cyklistika, skalné lezenie alebo zipline.

4. Dolomite Resort

Dolomite Resort je exkluzívne a luxusné ubytovanie, ktoré ponúka kompletný pohodlný zážitok pre turistov v Namíbii. Nachádza sa v blízkosti Twyfelfontein a ponúka unikátny výhľad na okolité hory. Okrem toho má tento resort k dispozícii množstvo vybavenia, vrátane vyhrievaného bazéna, reštauráciu a obchod.

5. Twyfelfontein Lodge

Twyfelfontein Lodge je ďalším krásnym luxusným ubytovaním v Namíbii. Nachádza sa v samotnom srdci Twyfelfontein a ponúka nádherný výhľad na okolité krajiny. Má vybavenie, ktorým uspokojia potreby každého hosta, vrátane barov, bazéna a reštaurácie.

Výber správneho ubytovania v meste Twyfelfontein v Namíbii je veľmi dôležitým faktorom pre návštevu tohto úžasného miesta. Existuje množstvo možností a všetky ponúkajú svoje výhody. Ak ale hľadáte najluxusnejšie možnosti, Dolomite Resort alebo Twyfelfontein Lodge sú tie najlepšie. Na druhej strane, Twyfelfontein Adventure Camp je dobrým miestom pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si zvolíte, určite si vychutnáte svoju návštevu v Twyfelfontein v Namíbii.


Počasie Namíbia Twyfelfontein


V Namíbii sa nachádza mnoho zaujímavých miest, ktoré by mohli zaujať turistov. Jedným z takých miest je aj Twyfelfontein, ktoré sa nachádza v oblasti Damaraland. Toto miesto je známe svojimi skalnými gravírami, ktoré sú tu už vyše 5000 rokov.

Počasie v Namíbii je veľmi zaujímavé a rôznorodé. V oblasti Twyfelfontein to platí ešte viac, pretože sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške asi 1300 metrov nad morom. V lete, teda v mesiacoch december a január, sú tu veľmi horúce a suché dni s teplotami nad 40 stupňov Celzia. Teploty môžu v noci klesnúť na asi 20 stupňov.

V zime, teda v mesiacoch máj a jún, sú tu chladné rána a teploty sa pohybujú okolo 25 stupňov Celzia vo dne a môžu klesnúť na 5 stupňov v noci. Počas obdobia dažďov, ktoré sa koná v Namíbii medzi novembrom a aprílom, môže byť oblasť Twyfelfontein prístupná len ťažko, pretože cesty môžu byť zaplavené.

Twyfelfontein si môžete pozrieť počas celého roka, avšak najlepšie obdobie je medzi májom a septembrom, kedy teploty nie sú také vysoké a okolie je krásne kvitnúce. Turisti si môžu pohodlne užívať skalné gravíry a ďalšie atrakcie, ktoré ponúka táto oblasť.

Počasie v Namíbii a teda aj v oblasti Twyfelfontein sa musí brať v úvahu pri plánovaní cesty. Je dôležité zabezpečiť si pitnú vodu a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením. Vysoké teploty môžu byť veľmi nebezpečné, takže treba byť opatrný a prispôsobiť sa miestnym podmienkam. Napriek tomu je Twyfelfontein krásnym miestom, ktoré si určite zaslúži návštevu.


Dovolenka Namíbia Twyfelfontein


Ak hľadáte nezvyčajný a krásny cieľ pre svoju dovolenku, Namíbia by mohla byť ideálnou voľbou. Táto africká krajina sústreďuje nádhernú prírodu, najväčšie púštné oblasti a úchvatné národné parky. Jedným z tých najzaujímavejších miest v Namíbii je Twyfelfontein.

Twyfelfontein sa nachádza v severozápadnej časti krajiny a je známa tým, že tu môžete nájsť jednu z najväčších koncentrácií kamennej umeleckej tvorby v Afrike. Táto oblasť bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 2007 a od tej doby sa stala jedným z najpopulárnejších turistických miest v Namíbii.

Kameny zdobené rôznymi zvieratami, symbolmi a postavami boli vytesané do skál pred viac ako 2000 rokmi. Okolo 2500 petroglyfov je zaznamenaných v rôznych častiach Twyfelfontein, kde môžete vidieť zvieratá, ako sú nosorožec, žirafa, leva alebo antilopa. Pokiaľ sa vám podarí nájsť miesto "organov", uvidíte jeden z najzaujímavejších kamenov v oblasti, ktorý znie pri dunení ako organ.

Okrem petroglyfov môžete v Twyfelfontein nájsť aj iné miesta zaujímavé pre turistov. Jedným z nich je skalný oblúk, ktorým sa ľahko prejde a tvorí krásny pozadie na fotografiách. V blízkosti sú tiež hotely a turistické stany, takže dovolenky pre túto oblasť nie sú nevyhnutne drahé.

Ak sa chystáte na dovolenku v Namíbii, určite zvážte návštevu Twyfelfontein. Toto krásne miesto vám ponúka zaujímavý dohľad na históriu krajiny a jeho zvláštne kameny sú určite niečím, čo si budete pamätať na celý život.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky