Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Namíbia Windhoek (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Windhoek (hlavné mesto)


Čo je Namíbia? Namíbia je krajina v juhozápadnej Afrike.

Aké je hlavné mesto Namíbie? Hlavné mesto Namíbie je Windhoek.

Koľko obyvateľov má Windhoek? V súčasnosti má Windhoek viac ako 325 000 obyvateľov.

Ktorý jazyk sa hovorí v Namíbii? Vo všeobecnosti sa hovorí angličtinou, ale oficiálnymi jazykmi Namíbie sú angličtina, afrikánština, nemečtina, ochijambo a herero.

Ako sa dostanem do Namíbie? Do Namíbie sa dá dosiahnuť letecky alebo cez susedné krajiny pomocou vlastného vozidla alebo verejnej dopravy.

Aké sú najčastejšie atrakcie v Windhoeku? Niektoré z hlavných atrakcií v Windhoeku zahŕňajú Pamätník nemeckého cisára Wilhelma I., Palmové háje, Národné múzeum Namíbie a katedrálu sv. Márie.

Je bezpečné cestovať do Windhoeku? Windhoek sa považuje za relatívne bezpečné miesto, ale ako pri cestovaní do akéhokoľvek veľkomesta, je potrebné byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

Je potrebné vízum na cestovanie do Namíbie? Vízum je potrebné pre väčšinu návštevníkov, ale niektoré krajiny majú dohody o bezvízovom pobyte. Vízum sa dá získať na konzulátoch alebo na letisku po prílete.

Môžem piť vodu z kohútika v Namíbii? Nie, pitná voda nemusí byť v Namíbii bezpečná pre konzumáciu. Odporúča sa piť balenú vodu alebo používať filtrovanú vodu.

Aké je počasie v Windhoeku? V Windhoeku je suché a pomerne horúce počasie počas väčšiny roka, s letnými teplotami často dosahujúcimi nad 30 °C. V zimných mesiacoch môže byť ráno a večer chladnejšie.

Čo môžem ochutnať v Namíbii? V Namíbii sa nachádza množstvo jedál z miestnych surovín, ako sú napríklad éland, kudu a oryx. Okrem toho sú v Namíbii obľúbené tradičné jedlá, ako sú biltong, droewors, Vetkoek a Potjie.

Koľko stojí jedlo v reštauráciách v Windhoeku? Cena jedla v reštauráciách v Windhoeku sa môže líšiť v závislosti od typu reštaurácie. Všeobecne platí, že najlacnejšie možnosti sa môžu pohybovať od 60-80 NAD (4-5 USD), zatiaľ čo v stredne veľkých reštauráciách sa ceny môžu pohybovať od 100-150 NAD (6,5-10 USD) za jedlo.

Je potrebné dať službu v reštauráciách v Windhoeku? Ano, v Namíbii sa očakáva, že budete dať nálepky vrhu v hodnote 10-15% celkovej sumy účtu ako služby.

Kde je najlepšie ubytovanie v Windhoeku? Windhoek ponúka množstvo ubytovacích možností, od budžetových hostelov po luxusné hotely. Niektoré najlepšie hotely vyznačujú sa nadštandardným ubytovaním, profesionálnymi službami a skvelou polohou.

Ako sa môžem vyzbrojiť s miestnou menou? Pre výmenu miestnej meny NAM dolár môžete použiť bankomaty alebo vymeniť si peniaze v bankách alebo smenárňach.

Čo je to SWAPO? SWAPO (South West Africa People's Organization) je hlavnou vládnuca stranou v Namíbii. Bola založená v roku 1960 ako hnutie bojujúce za nezávislosť Namíbie od Juhoafrickej republiky.


Dovolenka Namíbia Windhoek (hlavné mesto)


Namíbia, siedma najväčšia krajina Afriky, je miesto, kde sa stretne prírodná krása s divokými zvieratami. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní vychutnať si exotickú prírodu a zároveň sa ponoriť do rozmanitej kultúry, vyskúšajte Namíbiu a jej hlavné mesto Windhoek.

Windhoek je jedným z najlepších miest na začiatok objavovania Namíbie. Štýlové kaviarne, parky a múzeá urobia vašu dovolenku plnú príjemných zážitkov. Kaviarne vám urobia dobre na začiatok dňa, pretože vám poskytnú dostatok energie na celodenné objavovanie hlavného mesta.

Na trhu v centru mesta si môžete kúpiť námorné plody, ktoré sú pre Namíbiu typické. Väčšina trhov je otvorená v piatok a sobotu. Kúpte si miestnu zeleninu, syry a ovocie a užite si to s miestnymi rybami a mäsom.

Okrem toho, môžete navštíviť tzv. "daňové stĺpy", ktoré sú symbolom nemeckej koloniálnej architektúry. Tieto stĺpy sa nachádzajú v strede mesta a reprezentujú teritórium a moc koloniálneho Nemecka v tom čase.

Miestne múzeum v meste je výborným miestom pre tých, ktorí sa radi dozvedajú o histórii Namíbie. Môžete vidieť tradičné odevy a nástroje, ako aj artefakty, ktoré sa používali v období medzi príchodom Európanov a oslobodením krajiny.

Pri návšteve hlavného mesta by ste nemali vynechať návštevu Národného múzea pre prírodné vedy. Tu môžete vidieť rôzne druhy zvierat, ako aj bohatú faunu Namíbie.

Jeden z najkrajších parkov v blízkosti Windhoek je Daan Viljoen Wildlife Park. Tento park je menší ako ostatné národné parky, no ponúka nádherné scenérie a zvieratá, ktoré sú typické pre Namíbiu.

Niekoľko hodín jazdy od Windhoeku sa nachádza Etosha National Park, ktorý ponúka nádherné prírodné scenérie a zvieratá, ako sú sloni, zebry, paviány a viac. Park je veľký a môžete si tu užiť celodennú safari.

Namíbia je jednou z najtichších a najrozmanitejších krajín na svete. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní cestovať a zároveň naučiť sa o inej kultúre, Namíbia a jej hlavné mesto Windhoek sú ideálnou destináciou. S počasím, ktoré je prevažne teplé a suché, môžete tu cestovať po celý rok. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes!


Letenka Namíbia Windhoek (hlavné mesto)


Namíbia je jednou z najkrajších krajín Afriky a ponúka turistom mnoho zážitkov. Ak sa rozhodnete navštíviť Namíbiu, mali by ste zvážiť návštevu jej hlavného mesta Windhoek. To sa nachádza v centre Namíbie a stojí za to navštíviť ho z mnohých dôvodov. Tu sa dozviete niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali vedieť, ak chcete letieť do Windhoeku.

Ako získať letenku do Windhoeku?

Letenky do Namíbie ponúka niekoľko medzinárodných leteckých spoločností, ako napríklad Qatar Airways, South African Airways, Ethiopian Airlines a mnoho ďalších. Väčšina z nich sú prestupové lety a presadenie sa z jedného letiska na druhé môže byť trochu zložité, takže by ste mali plánovať svoj pobyt vopred.

Najlepší čas na návštevu Namíbie

Najlepším obdobím na návštevu Namíbie je v období júna až septembra, kedy sú suché a teploty sú prijateľné. Leto, ktoré trvá od decembra do marca, je veľmi horúce a mokré, čo môže byť veľmi nepríjemné pre turistov, ktorí nie sú zvyknutí na takéto podmienky.

Kde sa ubytovať v Windhoeku?

Windhoek má mnoho hotelov aj pre náročných klientov. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete byť radi, že v meste nájdete mnoho štvor- alebo päťhviezdičkových hotelov s vysokým štandardom. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie na ubytovni, v meste nájdete mnoho cenovo dostupných možností.

Čo vidieť v Windhoeku?

Najznámejšou atrakciou v tomto meste je chrám Krista Panovníka, ktorý je zároveň najvyšším stavbou v Namíbii. Výhľad na mesto zo štítu chrámu je ohromujúci. V meste sa nachádza niekoľko múzeí, kde môžete objaviť históriu krajiny a jej kultúru. Ak máte radi exotické zvieratá, navštívte zoologickú záhradu, kde nájdete mnoho druhov miestnych zvierat.

Ak sa chystáte na dovolenku a zvažujete Namíbiu ako cieľ, navštívte rozhodne jej hlavné mesto Windhoek. S jeho mnohými pamiatkami a zaujímavosťami, to je miesto, ktoré by nemalo chýbať na vašom zozname. S jeho letisko a mnoho možností pre Vaše ubytovanie, návštevu Namíbie Vám nič nebráni.


Počasie Namíbia Windhoek (hlavné mesto)


Namíbia je krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike a jej hlavným mestom je Windhoek. Windhoek je mesto s viac ako 325 000 obyvateľmi a nachádza sa vo vnútrozemi krajiny. Jeho poloha je vysokohorská a podnebie sa charakterizuje ako suché a aridné.

Väčšina Namíbie má subtropické podnebie s vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok. V Windhoeku sa teploty pohybujú od 20 stupňov Celzia v zimnom období až po 35 stupňov Celzia v letnom období. Počas noci teploty klesajú na 5 až 10 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú od decembra do marca, kedy sú teploty najvyššie. V zime, teda v mesiacoch od júna do augusta, sú teploty nižšie, ale päťdesiate stupne Celzia sú stále bežné.

Zrážkové úhrny v Windhoeku sú veľmi nízke, najväčšie množstvo zrážok v priebehu roka sa vyskytuje v lete vo forme krátkych, ale intenzívnych búrok. Priemerný ročný zrážkový úhrn v Windhoeku je približne 362 milimetrov.

Podnebie Namíbie a hlavne Windhoeku je ovplyvnené morskými prúdmi, vrátane benguelského prúdu, ktorý prúdi pozdĺž atlantickej pobrežia Afriky. Tento chladný prúd výrazne ovplyvňuje teploty a zrážky v oblasti.

Aj keď počasie v Windhoeku môže byť pre niekoho náročné kvôli vysokým teplotám a minimálnym zrážkam, pre turistov to môže byť ideálne počasie na objavovanie krás Namíbie a horúcich piesočných dun. Pokiaľ hľadáte dovolenku plnú slnka a tepla, Windhoek v Namíbii môže byť pre vás tou pravou voľbou.


Ubytovanie Namíbia Windhoek (hlavné mesto)


Namíbia je fascinujúca krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť pozrieť sa na koloniálnu architektúru, počuť o bohatej kultúre domorodých etník a sledovať zvieratá žijúce v divokých zvieracích rezerváciách. A ak plánujete svoju návštevu tohto nádherného miesta, ubytovanie v hlavnom meste vám bude nevyhnutné.

Windhoek - hlavné mesto Namíbie - ponúka niekoľko druhov ubytovania, ktoré sa prispôsobujú potrebám a rozpočtu cestovateľov. Medzi najobľúbenejšie ubytovania v meste patrí hotely, hostely, penzióny, kempy a apartmány. V tomto článku vám ponúkneme podrobnosti o niektorých najlepších ubytovaniach v Windhoeku, aby ste si mohli vybrať to najlepšie.

Hotel Heinitzburg je historický a luxusný hotel nachádzajúci sa na kopci, v srdci Windhoeku. Tento elegantný hotel ponúka nádherný výhľad na celé mesto a kombinuje starodávnu atmosféru s moderným komfortom. V hotely sú k dispozícii jedinečne zariadené izby, reštaurácia, vinotéka, vyhliadková terasa a bazén.

Hotel Safari je lacnejší hotel, ktorý sa nachádza v centrálnom meste. S izbami so súkromnou kúpeľňou a klimatizáciou sú portfóliá tohto hotela dostatočne rozsiahle, aby zodpovedali požiadavkám ľudí s rôznym rozpočtom. Hotel ponúka tiež bezplatné súkromné parkoviská, bazén a reštauráciu.

Penzión Olive Exclusive je ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú niečo nadštandardné a elegantné. Tento penzión ponúka apartmány s jedálenskými kútmi a terasami s výhľadom na mesto. Okrem toho má penzión bazén, posilňovňu a ​​masážnu miestnosť.

Kemp RV Park Windhoek je ideálny pre cestovateľov s karavanom alebo stany. Tento kemp leží v bezpečnej a priestranná lokalite, s toaletami a sprchovými kútmi v blízkosti. Má tiež bezplatné Wi-Fi a veľkú parkovaciu plochu pre autá.

Ak hľadáte ubytovanie v samom strede mesta, potom je pre vás hosteľ Roof of Africa. Hostel ponúka súkromné izby s vlastnými kúpeľňami a nezávislými kuchynkami, ako aj miestnosti pre spoločné ubytovanie. Hostel má aj bar, ktorý navštívia večer ľudia z celého mesta.

Keď máte ubytovanie v Windhoeku, môžete sa ponoriť do miestnej kultúry a objavovať zaujímavosti mesta, ako sú Národná galéria Namíbie, Kristov kostol, nákupné centrá a uličné trhy s miestnymi pochúťkami. Nakoniec, nezabudnite sa vydať až do nedotknutej prírody Namíbie a pozrieť si obrovské zvieracie druhy, ako je Leopard, Lev, Slon a ďalšie.

Ubytovanie v hlavnom meste Namíbie Windhoeku má dobrú ponuku všetkých druhov hotelov, hosteli, apartmánov a kempov. Všetky sú ideálne pre turistov s rôznymi rozpočtami, ktorí hľadajú základné zariadenia a komfort. Takže, vyzbrojte sa možnosťami, podľa vašich priorit a užite si svoju dovolenku v Namíbii!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky