Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nepál Gokyo Lakes

Letenka Nepál Gokyo Lakes


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú krásy a dobrodružstva, letenka do Nepálu a následné trekovanie k Gokyo Lakes je ideálnou voľbou. Nepál leží v srdci Himalájí a je domovom najvyššej hory sveta - Mount Everest. Gokyo Lakes, nachádzajúce sa na západnej strane hor, sú jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete pri trekovaní v Nepále vychutnať.

Trek začína v mieste názvu Lukla, ktorého dráha je považovaná za najnebezpečnejšiu na svete, a pokračuje smerom na pohorie Khumbu, ktoré je obývané miestnymi šerpongi. Cesta k Gokyo Lakes je pomerne náročná, ale zároveň očarujúca. Denné pochody trvajú približne 6 - 8 hodín a vyžadujú primeranú fyzickú kondíciu. Tieto pochody sú však odmenené dokonalými výhľadmi na pohorie, ktoré stoja veľkolepo na obzore.

Gokyo Lakes sú radom zlato-hnedých jazier, ktoré sa nachádzajú v nadmorskej výške 4 700 - 5 000 metrov. Najväčšie ukryté jazero, ktoré navštíviť, vám ponúka krásny výhľad na sedem z najvyšších vrcholov v pohorí Khumbu vrátane Mount Everest, Lhotse, Cho Oyu a Makalu. Pri Gokyo Lakes je tiež možné absolvovať množstvo ďalších výletov. Môžete sa vydať na horu Gokyo Ri, odkiaľ si môžete vychutnať krásny pohľad na celé okolie. Okrem toho môžete navštíviť miestne kláštory a dozvedieť sa o budhizme šerpongov.

Ak hľadáte dobrodružstvo spojené s niečím krásnym a úchvatným, naplánujte si predsa len letenku do Nepálu a trek k Gokyo Lakes. Po ceste sa budete pohybovať medzi miestami, ktoré patria k tomu najkrásnejšiemu, čo Himaláje ponúkajú. Na Gokyo Lakes sa pritom dostanete do miesta, ktoré patrí k tomu najkrajšiemu, aké tento svet poskytuje. Nezvyčajná príroda, obrovské hory a nedotknuté oblasti zaručia výnimočný zážitok, na ktorý nepozabudnete ani po celý život.


Ubytovanie Nepál Gokyo Lakes


Nepál je známy svojimi úchvatnými horami a je prírodným rajom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň chcú stráviť čas v nádherných scenériách. Medzi najznámejšie atrakcie v Nepále patria aj Gokyo Lakes, ktoré sú jednými z najkrajších vrcholových jazier na svete. Keďže Gokyo Lakes sú populárnou turistickou destináciou, poskytneme vám informácie o ubytovaní v tejto oblasti.

Gokyo Lakes sú súčasťou oblasti Khumbu a nachádzajú sa vo výške až 5 357 metrov nad morom. Aj keď to môže byť pre nezanietených turistov náročné, cesta k Gokyo Lakes je určite stojí za to. Cesta vedie po úbočiach himalájskych hôr a ponúka nezabudnuteľný zážitok. Čím vyššie sa dostanete, tým vzácnejšie zvieratá a rastliny uvidíte. Okrem toho sa môžete tešiť na krásne výhľady na pohorie Everest a okolité hory.

Ubytovanie v oblasti Gokyo Lakes je obmedzené na niekoľko hotelov a chatiek. Musíte si uvedomiť, že už ide o vysokohorskú oblasť s obmedzenými možnosťami na dopravu, takže ceny za ubytovanie sú vysoké. Väčšina hotelov a chatiek sa nachádza v obci Gokyo, ktorá leží na brehu hlavného jazera. Medzi populárne hotely v oblasti patria Gokyo Island Lodge, Gokyo Resort a Lake View Lodge.

Okrem ubytovania v hoteloch existuje aj možnosť ubytovania v chatkách. Chatky sú jednoduchšie a lacnejšie ako hotely, ale ponúkajú skromnejšiu pohostinnosť. V oblasti Gokyo Lakes sú k dispozícii chatky, ako napríklad Gokyo Cho-La Lodge, Gokyo Lakeside Lodge a Dawa Gyalje Sherpa Lodge.

Je dôležité mať na pamäti, že vzhľadom k izolovanej polohe oblasti Gokyo Lakes sú ceny za ubytovanie pomerne vysoké. Treba si požičať batoh a vybaviť si jeho obsah podľa toho, čo je pre vás dôležité a pripraviť sa na ťažké turistické trasy.

Záverom môžeme povedať, že ubytovanie v oblasti Gokyo Lakes je vo všeobecnosti veľmi dobré. Štandard hotela sa môže líšiť od základného ubytovania v chatkách a rovnako, tak aj ceny za ubytovanie. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok pri obdivovaní prírodných krás, Gokyo Lakes sú pre vás ideálnou destináciou.


Dovolenka Nepál Gokyo Lakes


Dovolenka v Nepále je zážitkom pre každého. Každý rok tisíce turistov prichádza do krajiny obklopenú himalájskymi horami a riekami. Jedným z najkrajších miest v Nepále, ktoré stojí za návštevu, sú jazierka Gokyo.

Gokyo jazierka sa nachádzajú v oblasti Solu-Khumbu v Nepále. Sú to skupiny jazier pod najvyšším vrcholom sveta, Mount Everestom. Sú známe tým, že sa nachádzajú v nadmorskej výške 4 700 - 5 000 metrov, čo z nich robí jedno z najvyšších jazier na svete. Okolo jazier sa rozprestiera jedna z najkrajších horských scenérií sveta.

Celková dĺžka trasy k jazerám Gokyo je približne 45 kilometrov a trvá 12 dní. Táto trasa je navrhnutá tak, aby ste si mohli vychutnať nádherné scenérie a kultúru Solu-Khumbu. V tejto trase sú ubytovania na rôznych miestach a každá zastávka ponúka úžasné scenérie a výhľady na okolité hory.

Cesta začína v Lukle, kde musíte absolvovať let s malým lietadlom do Tenzing-Hillaryho letiska v mestečku Phaplu. Odtiaľ sa vyberiete na cestu cez rieky, lesy a cez horské dediny až do hlavného mesta Solu-Khumbu, mesta Namche Bazaar. Namche Bazaar je veľmi kultúrne miesto s múzeom, kláštorami a trhmi, kde si môžete kúpiť suveníry a miestne produkty.

Od Namche Bazaar sa vyberiete na cestu do Gokyo jazier. Na ceste sú ubytovania v dedinkách Dole a Machermo, ale v dňoch, keď je počasie dobré, môžete pokračovať ďalej a vystúpiť na Gokyo Ri, vyhliadku, ktorá ponúka fantastické výhľady na Mount Everest, Mount Lhotse a ďalšie.

Po príchode na Gokyo jazierka môžete relaxovať a užívať si pohľady na jazierka a okolité hory alebo dokonca pokračovať ďalej k Renjo La Pass, kde sa stretnete s ďalšími horskými scenériami a rezidentskými zvermi.

Dovolenka v Nepále je jedinečným zážitkom a Gokyo jazierka sú určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Vychutnajte si horské cesty, kultúru a nádherné scenérie v tejto exotické krajine.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Gokyo Lakes


Otázka: Kde sa nachádza Gokyo Lakes v Nepále?
Odpoveď: Gokyo Lakes sa nachádzajú v oblasti Khumbu v Nepále, v Himalájach.

Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Gokyo Lakes?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu Gokyo Lakes sú marec až máj a september až november, kedy je počasie najlepšie a máte lepšiu šancu vidieť panoramatické výhľady.

Otázka: Ako sa dostať do Gokyo Lakes?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Gokyo Lakes, je počas trekkingu v oblasti Khumbu v Nepále. Prístupové cesty sú od dedinky Lukla, kde môžete priletieť lietadlom z Káthmandu.

Otázka: Aké je ubytovanie v Gokyo Lakes?
Odpoveď: V oblasti Gokyo Lakes sa nachádza niekoľko chát a hostincov pre turistov. Majú základné ubytovanie a jednoduché stravovanie.

Otázka: Aké sú turistické atrakcie v Gokyo Lakes?
Odpoveď: Turistické atrakcie v Gokyo Lakes zahŕňajú jazero Gokyo, Gokyo Ri, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolité štíty, ako aj ďalšie jezera v blízkosti oblasti.

Otázka: Je potrebné mať nejaké povolenie na návštevu Gokyo Lakes?
Odpoveď: Áno, pre návštevu Gokyo Lakes v oblasti Khumbu v Nepále je potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Najlepšie je získať povolenie cez organizáciu cestovného ruchu alebo agentúru na trekking.

Otázka: Aké sú náročnosti trekkingu v oblasti Gokyo Lakes?
Odpoveď: Trekking v oblasti Gokyo Lakes patrí k stredne náročným až ťažkým trekkingovým trasám, pretože sa pohybujete v nadmorskej výške nad 3000-4000 metrov. Preto by ste si mali dať na to pozor a dobre sa pripraviť fyzičky a mentálne.


Počasie Nepál Gokyo Lakes


Nepál je známy svojimi nádhernými horskými oblasťami a jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť, sú Gokyo Lakes. Táto lokalita je známa pre niektoré z najvyšších sladkovodných jazier na svete, s úchvatnými výhľadmi na vrcholky himalájskych hôr. Avšak, počasie v Gokyo Lakes môže byť niekedy nepredvídateľné a návštevníci musia byť dobre pripravení na všetky podmienky.

Gokyo Lakes sú umiestnené vo vnútri Sagarmatha Národného parku, v okolí hory Everest. Tento národný park je známy svojou zmesou horských, lesných a alpinských ekosystémov a je známy ako domov mnohých druhov rastlín a zvierat, vrátane snežných leopardov, serows a muskokov.

Počasie v Gokyo Lakes sa výrazne mení v závislosti na ročnom období, a je dôležité vedieť, kedy sa sem vydať a ako sa pripraviť na dané podmienky. Ak plánujete návštevu Gokyo Lakes, ideálne obdobie je od marca do mája, a potom od septembra do novembra. Tieto obdobia sa považujú za najlepšie, pretože sú suché a tiež sú to obdobia, kedy je jasná obloha a výhľady z jazier sú úchvatné.

Od decembra do februára, Gokyo Lakes zaznamenávajú veľké množstvo snehu a nízke teploty. Je to obdobie, kedy cesty k jazerám sú sťažené a pohyb z jedného miesta na druhé je náročný. Ak sa rozhodnete navštíviť Gokyo Lakes počas týchto mesiacov, nezabudnite si priniesť dostatočné zdroje tepla a správnu outdoorovú výbavu.

V júni a júli, počas obdobia moessónov, sú Gokyo Lakes ovplyvnené silnými dažďami. Kvôli tomu, že cesty sú veľmi rozbahnité a klzké, je doporučené nevyužívať túto dobu na návštevu.

Väčšina návštevníkov Gokyo Lakes vyberá obdobie od septembra do novembra, tieto mesiace ponúkajú najideálnejšie podmienky pre turistiku. V tomto období je v Gokyo Lakes suché počasie a teploty sú stále relatívne teplé. Avšak, aj napriek tomu, sa odporúča vziať so sebou dostatočné zdroje tepla, keď sa v noci môže teplota zrazu znížiť.

Vzhľadom na náročné podmienky, ktoré sa môžu vyskytnúť počas návštevy Gokyo Lakes, je dôležité si zabezpečiť správnu výbavu. Dostatočné oblečenie, obuv a zdroje tepla by mali byť k dispozícii, aby sa zabezpečilo bezpečné a príjemné putovanie po tejto krásnej oblasti.

Gokyo Lakes sú skutočnou rozkošou pre všetkých turistov a pre milovníkov prírody, ktorí chcú zažiť jeden z najkrajších kútov sveta. Aj keď počasie v tejto oblasti môže byť nepredvídateľné, s dostatočnou prípravou a správnou outdoorovou výbavou, návšteva Gokyo Lakes môže byť nezabudnuteľným zážitkom.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky