Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nepál Illam

Letenka Nepál Illam


Letenky do Nepálu sa môžu rýchlo vypredať, najmä keď ide o populárne miesta, ako je Illam. Tento malebný región východne od hlavného mesta Kathmandu ponúka pôvabné prírodné scenérie, čajové plantáže a fascinujúcu kultúru.

Ak hľadáte letenku do Nepálu Illam, najlepšie je začať hľadať s niekoľkomesačným predstihom, aby ste zistili, kedy sú lety k dispozícii a kedy majú najlepšie ceny. Niekoľko leteckých spoločností, ako napríklad Nepal Airlines, Qatar Airways a Etihad Airways, pravidelne lietajú do Kathmandu. Odtiaľ je možné cestovať ďalšie tri hodiny autobusom alebo taxíkom do Illamu.

Ceny leteniek sa môžu líšiť a závisia od sezóny, počtu prípojných letov a ďalších faktorov. Najlepšie ceny sú obvykle k dispozícii počas horskej sezóny z októbra do mája. Je tiež dôležité si uvedomiť, že počas letných mesiacov sú niektoré cesty mimo Illamu zatvorené kvôli zrážkam alebo záplavám.

Nepál je tiež známy svojimi horami, a tak mnohí turisti sa rozhodnú pre trekking v blízkych Himalájach. Ak plánujete tento druh dovolenky, je možné si zabezpečiť let do Tribhuvan International Airport v Kathmandu a potom požiadať o prevoz do inej oblasti, ktorá bude vynikajúcou základňou pre trekking.

zdroj fotografie: https://pixabay.com/photos/himalayas-everest-mountains-peak-3179364/


Dovolenka Nepál Illam


Nepál sa považuje za razjarených bohov, majestátne kráľovstvo pod okrajom Himalájí, plné prírodných krás a kultúrnej dedičiny. Ak plánujete navštíviť Nepál, nezabudnite si zaplánovať dovolenku v meste Illam - jednom z najkrajších miest v krajine.
Illam, ktorý sa nachádza východne od Káthmándú a západne od Darjeelingu (Indo-nepálska hranica), je známe aj ako miesto, z ktorého pochádza jedna z najlepších káv na svete. Okolie mesta je spŕšané zelenými kávovými plantážami, ktoré poskytujú dokonalý scenár pre kľudnú a relaxačnú dovolenku.
Illam uspokojí náročných cestovateľov svojou kultúrnou dedičinou a prírodnými krásami. Vášeň návštevníkov sa zvyšuje vďaka možnostiam trekovania a hikingu, ktoré sa ponúkajú v okolí. Čistý vzduch a panoramatický výhľad na Himaláje navodia nálady kľudu a relaxu.

Väčšinu kávových plantáží môžu navštíviť turisti a pozrieť si celý proces výroby kávy, ako sa to robí od začiatku až po koniec. Okrem turistických atrakcií je v meste aj množstvo kultúrnych pamiatok ako chrámy, kláštory, stúpy, múzeá a podobne.

Ak hľadáte dobrodružstvo, jednou z najlepších možností je trek na Kanyam, ktorý sa nachádza na vysokosti 1 400 m n. m. Trek ponúka úchvatné výhľady na okolitú dolinu a mesto Illam. Taktiež sa tu nachádza jazero Mai Pokhari, ktoré je cennou turistickou atrakciou.

Ďalšou skvelou možnosťou pre turistov je návšteva Ilam Durbar, kráľovského paláca, ktorý bol postavený v rokoch 1926-1929. Budova je symbolem kultúry a histórie mesta Illam a nachádza sa v jej srdci.

V Illame nie je zvykom nájsť množstvo turistov, skôr sa tu stretávajú miestni ľudia a tí, ktorí sa zaujímajú o kávu. Illam je miestom, kde sa môžete oddýchnuť od ruchu a zhonu veľkých miest a navštíviť ho vám určite neľutuje.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete užívať kávu a krásnu scenériu, Illam v Nepále je pre vás tou správnou voľbou. Môžete sa tešiť z kľudu a pokoja ponúkaného prírodou a užiť si to, čo vám Nepál ponúka. Určite nezabudnite zachytiť tieto okamihy na fotoaparáte, aby ste si mohli dlho pamätať na dovolenku v Illame v Nepále.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Illam


Ospravedlňujem sa, ale nemám prístup k najčastejším otázkam a odpovediam o Nepále Illam, pretože som virtuálny asistent a nemám informácie o miestnych otázkach a odpovediach. Ak máte nejaké konkrétne otázky, poradím vám, ako ich vyriešiť.


Ubytovanie Nepál Illam


Nepál je krásna krajina s množstvom zaujímavých destinácií a Illam je jedno z nich. Mesto leží v doline na východnom pobreží a je obklopené zelenými kopcami. Illam je známe svojou kávou a ako miesto, kde sa stretávajú tri rôzne kultúry – hinduistická, kresťanská a buddhistická.

Ak sa chystáte navštíviť Illam, je dôležité mať miesto na ubytovanie. Môžete sa rozhodnúť pre pobyt v určitom hoteli alebo pre jednoduchšie ubytovanie v hosteli alebo penzióne. Ako návštevník si môžete vybrať z množstva možností v závislosti od vašich potrieb a financií.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, potom je tu k dispozícii niekoľko hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú čisté a pohodlné izby. Jedným z týchto hotelov je “Mai Pokhari Resort”, ktorý sa nachádza v blízkosti jazerá. Tento rezort ponúka kvalitné a dobre vybavené izby, ktoré sú pohodlné a luxusné. Cena za ubytovanie tu sa pohybuje od 70 – 80 dolárov za noc.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, existuje niekoľko hosteli a penziónov, ktoré ponúkajú jednoduché, ale čisté a pohodlné miesta na prespanie. Jeden z týchto penziónov je "Hotel Chandani", ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento penzión ponúka zariadené izby, klimatizáciu a teplú vodu. Cena za izbu sa pohybuje od 20 – 30 dolárov za noc.

Ďalší možnosťou sú ubytovania poskytované miestnymi rodinami. Tieto ubytovania sú veľmi rozmanité a môžu zahrňovať malé rodinné hotely, izby a riadne bývanie u jednej z rodín. Toto je skvelý spôsob ako spoznať miestnych ľudí a ich kultúru a zároveň zažiť kúzlo Nepálu. Ceny týchto ubytovaní sa pohybujú od 5 – 30 dolárov za noc.

Celkovo, ubytovanie v Illam má rôzne možnosti a pre návštevníkov to znamená veľa výberov. Mať dobré ochod súčasťou cestovania, preto sa uistite, že si vyberiete to najlepšie miesto, ktoré je cenovo dostupné a čisté. Súvisiace: cestovanie do Nepálu - praktické tipy pre cestovateľov to Nepálu


Počasie Nepál Illam


Nepál Illam je jedno z najďalej položených miest v západnej časti Nepálu a nachádza sa v nadmorskej výške 1 432 metrov nad morom. Región je známy svojou bohatou prírodou, pokojnými horskými dedinkami a nádhernými stepami.

Počasie v Illame je všeobecne subtropické a mierne vďaka jeho zemepisnej polohe. Letné obdobie je asi najteplejšie, s teplotami dosahujúcimi maximálne 31 - 33 stupňov Celsia okolo mesiaca mája a júna. Nočné teploty sú v tomto období o niečo chladnejšie, priemerne okolo 19-22 stupňov Celsia.

Po lete prichádza obdobie monzúnov a viaceré druhy zeleniny a ovocia môžu byť rýchlo pestované, napríklad chmeľ, ryža, káva, ajva, oriešky a ovocie. Táto sezóna má aj tendenciu byť mierne vlhká a teploty môžu byť nižšie ako v lete, dosahujúce maximálne 29 stupňov Celsia v mesiacoch júl a august.

Jeseň sa javí ako skutočne nádherné obdobie v Illame so stále teplejšími a jasnými dňami, keď je teplota spravidla okolo 27-28 stupňov Celsia. Škoda, že je jesenné obdobie niekedy skrátené z dôvodu rýchlej zmeny na zimné podnebie.

Zima v Illame je známa svojou miernou chladnosťou a periodickými dávkami sneženia, najmä v horách. V mesiacoch január a február sa teploty pohybujú len okolo 14-18 stupňov Celsia a v noci klesajú aj na 5 - 7 stupňov Celsia.

Touristi najradšej prichádzajú do okolia Illamu v lete a jeseni, keď sú najklasickejšie počastia a ponúkajú turistom prekrásne okolie a scenérie na turistiku , a iné aktivity. Aj keď sú klimatické podmienky celoročne priaznivé, návštevníci by si mali dať pozor na náhlé zmeny počasia. Však, Iloam plnohodnotně ochotný přivítat vás v každém období roku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky