Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Panama Isla Taboga

Najčastejšie otázky a odpovede Panama Isla Taboga


Otázky:

1. Ako sa dostanem na Isla Taboga?
2. Aké sú v Paname najlepšie mesiace na návštevu Isla Taboga?
3. Koľko stojí loďová doprava na Isla Taboga?
4. Sú na Isla Taboga k dispozícii ubytovacie možnosti?
5. Aké sú najlepšie aktivity na Isla Taboga?

Odpovede:
1. K Isla Taboga sa dá dostať loďou z Panama City. Plavba trvá asi 30 minút.
2. Najlepšie mesiace na návštevu Isla Taboga sú vonkajšie obdobie (december až apríl), keď je počasie suššie a teploty sú miernejšie.
3. Loďová doprava na Isla Taboga stojí asi 20 USD za dospelú osobu (natiahnutie sa môže líšiť v závislosti od sezóny a poskytovateľa dopravy).
4. Na Isla Taboga sú k dispozícii ubytovacie možnosti, vrátane hotelov a apartmánov.
5. Najlepšie aktivity na Isla Taboga zahŕňajú plážové vychádzky, šnorchlovanie a pozorovanie vtákov. Turisti tiež môžu navštíviť historický kostol svätej Filipky Neri alebo objaviť staré pevnosti na ostrove.


Počasie Panama Isla Taboga


Panama Isla Taboga je krásny ostrov ležiaci v Tichom oceáne. Jeho prívetivé klimatické podmienky priťahujú mnoho návštevníkov, a to nielen turistov, ale aj tých, ktorí sa tu rozhodli žiť.

Počasie v Panama Isla Taboga sa vyznačuje stredomorským podnebím, ktoré je ovplyvnené teplými prúdmi z Tichého oceánu. Denná teplota sa pohybuje v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia, pričom teploty v noci klesajú na približne 20 stupňov.

Ostrov je celoročne slnečný a vlhký, najmä v období dažďov, ktoré sa vyskytujú v monzúnovej dobe. Toto obdobie začína v apríli a končí v decembri, pričom najvyššie množstvo zrážok sa zvyčajne nachádza v júli a auguste.

Od januára do marca je panenské nebo jasné a slnečné, takže je to ideálne obdobie na návštevu Panama Isla Taboga. Toto obdobie sa tiež považuje za suché, a preto sa tu môže vyskytnúť nedostatok vody.

Pláže na ostrove ponúkajú nádherný zážitok, pretože teploty mora sa pohybujú od 26 do 29 stupňov Celzia. Je tu veľa aktivít, ako sú surfovanie, rybolov, potápanie a mnoho ďalších, ktoré sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Je dôležité poznamenať, že Panama Isla Taboga sa vyskytuje v oblasti, kde môže dôjsť k hurikánom. Napriek tomu sú tieto prípady veľkou raritou a väčšina turistov by sa nemala obávať.

Celkovo je počasie na Panama Isla Taboga veľmi priaznivé a ideálne, aby si tu každý užil krásy tohto ostrova. Bez ohľadu na to, či navštívite tento ostrov v daždivom alebo suchom období, je to skvelé miesto na oddych a relax.


Letenka Panama Isla Taboga


Panama Isla Taboga: Raj na zemi

Panama Isla Taboga je ostrov v Tichom oceáne, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a tichými uličkami. Ostrov bol kedysi známy ako "Ostrov kvetov", avšak dnes je to skôr miesto, kde si môžete užiť oddych a relax.

Letenky na ostrov sú skutočne cenovo dostupné a súčasťou výletu je cesta trajektom, ktorá trvá len asi jednu hodinu. Počas vašej cesty trajektom sa môžete obdivovať okolitú prírodu - zelené lesy, krásne modré more a možno aj delfíny na horizonte.

Island hopping je v Paname veľmi populárny a Isla Taboga nie je žiadnou výnimkou. Po príchode vás privíta miestna krajina so stredovekým nádychom a netradičnou atmosférou, ktorá zaujme každého návštevníka.

Ostrov je malý, takže môžete stráviť počas jedného dňa väčšinu času preskúmaním jeho krás. Isla Taboga ponúka množstvo zaujímavostí, najmä niečo pre milovníkov histórie. Na ostrove sa nachádza veľa chrámov, ktoré sú blokované v čase, a tiež „Pračka kráľov“ (Lavanderia de los Reyes), o ktorom sa hovorí, že ho navštívil samotný kapitán Morgan.

Okrem toho si môžete užiť obzvlášť krásnu pláž s bielym pieskom a jasnou vodou, a potom sa pozrieť na najstarší kostol v severnej Amerike, ktorý pochádza ešte z 16. storočia. Pre pešiu turistiku sú výhodou očarené pralesné oblasti a turistické trasy sú naširoko a ďaleko.

Na Isla Taboga sa nachádza aj mnoho reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne jedlá a večerať v romantickom prostredí s výhľadom na modré more.

Ak chcete stráviť oddychový deň v krásnej prírode, relaxovať na čistej a jasnej pláži a zážiť dobrodružstvo, navštívte Isla Taboga. Určite nebudete sklamaní!


Dovolenka Panama Isla Taboga


Dovolenka na Paname a najmä na malej ostrove Isla Taboga je skutočným rájom pre tých, ktorí hľadajú zároveň relaxáciu, exotiku a dobrodružstvo. Ostrov Isla Taboga sa nachádza iba 20 kilometrov od Panamského kanálu a ponúka návštevníkom nádherné pláže, krištáľovú vodu, pokojnú atmosféru a možnosti na rôzne vodné športy.

Jednou z najväčších výhod návštevy ostrova je jeho blízkosť k Paname City, čo z neho robí ideálne miesto na jednodňový výlet z hlavného mesta alebo na kratší pobyt. Koho priam úchváti jeho kúzlo a krása, môže tu stráviť niekoľko dní a objaviť viac zo všetkého, čo Isla Taboga ponúka.

Ostrov Isla Taboga je plný historických pamiatok, z toho najznámejšie sú staré španielske pevnosti, ktoré sa nachádzajú na vrchole kopca. Toto miesto dýchne históriou. Hoci ostrov Isla Taboga nie je príliš veľký, jeho úzke uličky a farebné domčeky vás len okúzlia a uvoľnia vás od každodenného života.

Jedným z najlepších spôsobov, ako spoznať ostrov a jeho okolie, je prechádzka po jeho plážach. Na ostrove sa nachádza niekoľko krásnych pláží, vrátane El Coral, ktorá je známa svojimi koralovými útesmi vhodnými na potápanie, a Playa Restinga, ktorá je ideálna na vodné športy. Ďalšou možnosťou je prechádzať sa po pešej trase na vrchole kopca a vychutnať si nádherné výhľady na celý ostrov a okolitý oceán.

Väčšina návštevníkov ostrova si tiež užíva oddych na pláži a vychutnáva si tradičné jedlá, napríklad ceviche alebo paelu. Niektorí cestovatelia sa rozhodnú prechádzať sa uličkami ostrova, kde môžu navštíviť miestne obchody s artefaktami, keramikou alebo ručnými výrobkami.

Ako sme už spomínali, návšteva Isla Taboga je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych od ruchu veľkomesta. Okrem toho ponúka rôzne aktivity na hladine, napr. potápanie, kajakovanie alebo rybolov. Prekomerozujete sa tu však určite neužijete, Isla Taboga zaujme hlavne pohodovým životným tempom a jednoduchosťou ostrova.

Celkovo, ak hľadáte miesto, kde sa môžete príjemne odpočinúť a uvoľniť, mali by ste sa určite pokúsiť o návštevu Isla Taboga. Navštívenie ostrova vás nechá s pocitom, že ste navštívili urbánnu oázu v neobvyklej, ale nekonečne krásnej lokalite, ktorá vás okúzli a inšpiruje!


Ubytovanie Panama Isla Taboga


Panama Isla Taboga je malý ostrov v Tichom oceáne, ktorý sa nachádza iba 20 kilometrov juhozápadne od Panamy. Je to miesto, ktoré bolo osídlené ešte pred príchodom Španielov v 16. storočí a ktoré dnes ponúka návštevníkom tiché pláže, krištáľovo čisté vody a krásne výhľady na okolité hory.

Ubytovanie na Isla Taboga je dostupné pre každého, kto sa rozhodne navštíviť tento pekný ostrov. Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu luxusnejšie, sú k dispozícii klimatizované hotely a reštaurácie. Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie a lacnejšie možnosti, sú k dispozícii hostely a penzióny.

Najvyhľadávanejším miestom na ubytovanie na Isla Taboga je Hotel Taboga. Nachádza sa iba niekoľko metrov od hlavnej pláže a ponúka klimatizované izby so súkromným balkónom a výhľadom na záliv. Tento hotel je najlepšou voľbou pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde sa môžu zrelaxovať a užívať si krásne pláže a turistické atrakcie.

Ak hľadáte niečo menej drahé, ale stále pohodlné a dobre situované, môžete sa rozhodnúť pre hostel Vista Mar. Tento hostel sa nachádza na kopci nad hlavným mestom a ponúka úžasné výhľady na okolitý prístav, more a kopce. Hostel ponúka jednoduché, ale útulné izby s vlastnými kúpeľňami a spoločnými priestormi, kde sa môže stretnúť s ľuďmi z rôznych kútov sveta.

Inou možnosťou pre ubytovanie na Isla Taboga sú penzióny. Najznámejšími z nich sú Penzion Harmodio a Penzion Cerrito Tropical. Obe ponúkajú jednoduché, ale útulné izby s vlastnou kúpeľňou a spoločnými priestormi. Tieto penzióny sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú priateľské a lacné ubytovanie v krásnom prostredí.

Nakoniec, môžete sa rozhodnúť pre vlastné ubytovanie. Na Isla Taboga sú k dispozícii súkromné apartmány, ktoré môžu byť pre vás skvelou voľbou. Tieto apartmány ponúkajú všetku pohodlie a súkromie, ktoré potrebujete, a zároveň sú rozumné cenovo.

V každom prípade, bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete bývať, Isla Taboga je krásnym ostrovom, ktorý ponúka pre návštevníkov veľa turistických atrakcií a vzrušenia.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky