Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Paraguaj Asunción (hlavné mesto)

Počasie Paraguaj Asunción (hlavné mesto)


Paraguaj je krajina nachádzajúca sa v juhoamerickom kontinente. Hlavným mestom tohto štátu je Asunción, ktoré má subtropické podnebie. Počasie v tomto meste sa odlišuje v rôznych ročných obdobiach.

V lete, ktorý trvá od decembra do februára, prichádza do Asunciónu horúce a suché počasie. Teploty sa bežne pohybujú okolo 35 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako obdobie dažďov, keďže sa vyskytuje veľa búrok a prudkých zrážok. Toto dažďové obdobie prispieva k záplavám v rieke Paraguay.

Jeseň a jarné obdobie, od marca do mája a od septembra do novembra, sú obdobím miernych teplôt v Asunciónu. Teploty sú príjemné a pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako obdobie sucho, s minimálnymi zrážkami.

Zima, ktorá trvá od júna do augusta, je najchladnejším obdobím v Asunciónu. Teploty sa môžu klesnúť aj pod 10 stupňov Celzia. Zima je tiež najsuchším obdobím, kedy sa vyskytuje najmenej zrážok.

Niektoré základné rady pre návštevníkov Asunciónu, aby sa ochránili pred silným slnkom, sú nosiť opaľovací krém, vodu a vnútri oblečenia sa obliekať ľahké a voľné oblečenie. Okrem toho sa na horúce letné dni odporúča aj ochladzovať sa častými sprchami alebo ochladzujúcimi nápojmi.

Vzhľadom na to, že Asunción má subtropické podnebie, návštevníci by mali byť pripravení na zmeny počasia a nezabudnúť si s sebou zobrať príslušný odev podľa aktuálneho počasia. Výlety do Asunciónu môžu byť príjemným zážitkom počas jarných a jesenných mesiacov, ale návštevníci by si mali dať pozor na časté dažde počas letných mesiacov a na zimu, kedy sú teploty najnižšie.


Najčastejšie otázky a odpovede Paraguaj Asunción (hlavné mesto)


Otázka: Ktorý jazyk sa používa v Paraguaji?
Odpoveď: Oficiálny jazyk Paraguaye je španielčina, a ďalšie rozšírené jazyky sú guaraní a portugalčina.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Asunción?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Asunción sú Avenida Mariscal López, Shopping Del Sol, Shopping Mariscal a Shopping MultiPlaza.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Asunción?
Odpoveď: Najlepšie miesta na navštívenie v Asunción sú historické miesta ako Casa de la Independencia, Panteón Nacional de los Héroes, a Palacio de los López, či parky, ako Ñu Guasu Park a Botanical Garden and Zoo of Asuncion.

Otázka: Aký je najlepší spôsob pre dopravu v meste Asunción?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy v Asunción je taxík alebo verejná doprava ako autobusy, ktoré sú lacné a frekventované.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na jedlo v Asunción?
Odpoveď: Najlepšie miesta na jedlo v Asunción sú reštaurácie ako El Bolsi, Lido Bar, La Vienesa, a La Paragua. Každá z nich ponúka tradičné jedlá a nápoje z Paraguaja.

Otázka: Aké sú obľúbené festivaly v Asunción?
Odpoveď: Niektoré z najobľúbenejších festivalov v Asunción sú: Carnaval de Asunción (karneval), Dia de San Juan (slávnosť svätého Jána), a Noche de la Nostalgia (noc nostalgických pesničiek a tancov).


Ubytovanie Paraguaj Asunción (hlavné mesto)


Paraguaj Asunción je krásne a fascinujúce hlavné mesto, ktoré ponúka množstvo ubytovacích možností pre turistov a návštevníkov. Od malých hostincov až po luxusné hotely, Paraguaj Asunción má pre každého niečo.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre Intercontinental Asunción Hotel & Casino. Nachádza sa v centre mesta a ponúka luxusné izby s klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami, ktoré sú vybavené toaletnými potrebami a sušičom vlasov. Hotel má taktiež k dispozícii reštauráciu, kaviareň a krásny bazén.

Ak hľadáte niečo menšieho a útulného, môžete sa ubytovať v hoteli Excelsior. Nachádza sa v srdci mesta a ponúka pohodlné izby s balkónmi a súkromnými kúpeľňami. Hotel má taktiež vlastnú reštauráciu a bar, ktoré sú ideálnym miestom na relaxáciu a oddych.

Ak chcete niečo viac štýlové a moderné, môžete sa rozhodnúť pre hotel Aloft Asunción. Nachádza sa pár minút od centra a ponúka moderne zariadené izby s klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami. Hotel taktiež má reštauráciu, záhradu a terasu, ktorá ponúka krásny výhľad na mesto.

Ak hľadáte niečo viac prístupné pre peňaženky, môžete sa rozhodnúť pre hostel La Casita de la Abuela. Nachádza sa v historickom centre mesta a ponúka pohodlné izby s kúpeľňou a kuchyňou. Hostel má taktiež spoločné priestory a terasu, kde sa môžete relaxovať a stretnúť s inými cestovateľmi.

Navyše, v meste nájdete aj množstvo iných ubytovacích možností, ktoré sa rôznia od hotela po malé penzióny a hostely. Takže bez ohľadu na vaše preferencie, môžete si byť istí, že v Paraguaj Asunción nájdete ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania.


Letenka Paraguaj Asunción (hlavné mesto)


Asunción je hlavným mestom Paraguaja, ktorý sa nachádza v srdci Južnej Ameriky. Mesto je bohaté na rôzne kultúry, a je to skutočné zrkadlo historickej, kultúrnej a ekonomickej rozmanitosti krajiny. Ak sa zaujímate o cestovanie, navštíviť Asunción by malo byť na vrchole vašeho zoznamu.

Ak chcete navštíviť Paraguaj a obzrieť sa po Asunción, letenka by nemala byť príliš drahá. Avšak, musíte si dať pozor na letné obdobie, kedy letenky sú o niečo drahšie ako počas zvyšku roka. Zvyčajne sa cena letenky pohybuje v rozmedzí 1000 až 1400 eur v závislosti od týždňa alebo mesiaca. Hoci sa cena môže zdať trochu vysoká, určite to stojí za to.

Ak už rozhodnete sa pre let do Asunciónu, budete určite potrebovať mapu. Asunción je veľké mesto a nájsť niečo bez mapy môže byť dosť ťažké. Najlepšie by bolo pozrieť na mapu mesta ešte pred odletom či vám ju ponúkne váš dopravca.

Čo sa týka ubytovania, Asunción má množstvo možností vo všetkých cenových kategóriách. Od luxusných hotelov až po prenájom ubytovania cez Airbnb. Bez ohľadu na to, či chcete stráviť noc v hoteli alebo v súkromnom dome, nájsť ubytovanie je veľmi jednoduché.

Príroda naokolo Asunciónu ponúka nádherné jazerá, rieky, hory aj pláže. Ak ste milovníkom prírody, môžete si užiť trekking v horách tým, že si prenajmete horské bicykle alebo sa môžete vydať na výlet na kanoe po rieke.

Nočný život v Asunción je určite jedným z najlepších zážitkov. Mesto má k dispozícií množstvo klubov a barov. Väčšina z nich je otvorená po celú noc, takže si môžete užiť zábavu až do úsvitu.

V Asuncióne nechýbajú ani historické pamiatky, ako sú múzeá, kostoly a koloniálne budovy. Ak máte radi históriu, Asunción ponúka niekoľko možností, ako spoznať históriu krajiny.

Celkovo, Asunción je skvelé miesto na potulkovanie sa a objavovanie nových skvostov. Či už cestujete v rámci Paraguaja alebo hľadáte exotickú dovolenku, Asunción by mal byť jedným zo vašich cieľov. Preto si na to ušetrite a objavujte krásy Paraguaja.


Dovolenka Paraguaj Asunción (hlavné mesto)


Paraguaj je malá krajina v južnej Amerike, ktorá má veľa ponúk pre turistov, ktorí sa o ňu zaujímajú. Najväčším mestom krajiny je Asunción, ktorá je zároveň jej hlavným mestom. Asunción má veľmi bohatú históriu a veľa kultúrnych zaujímavostí, ktoré stoja za návštevu.

Jednou z najdôležitejších atrakcií Asunciónu je Panteón de los Héroes, čo znamená Pamätník Hrdinov. Nachádza sa v centre mesta a je symbolom hrdinstva paraguajských vojakov, ktorí bojovali za nezávislosť krajiny. V pamätníku má aj svoje miesto prvý paraguajský prezident, ktorým bol Carlos Antonio López.

Ďalšou významnou stavbou v Asunciónu je Katedrála Nuestra Señora de la Asunción. Ide o najväčšiu a najdôležitejšiu katedrálu v krajine, ktorá bola postavená v 16. storočí a potom niekoľkokrát prestavaná. Katedrála sa nachádza v historickej časti mesta, v ktorej sa nachádzajú aj iné významné budovy, ako napríklad Národné múzeum paraguajskej histórie a pamiatok.

Ak by ste sa radi dozvedeli niečo viac o kultúre Paraguaja, určite by ste si mali pozrieť Národné divadlo, ktoré sa nachádza v blízkosti centra Asunciónu. Divadlo bola postavené v 19. storočí a podieľalo sa na dôležitých udalostiach v histórii Paraguaja, ako napríklad na oslavách nezávislosti krajiny.

Okrem kultúry a histórie ponúka Asunción aj možnosť si oddýchnuť v prírodnom prostredí. V blízkosti mesta sa nachádza niekoľko parkov, ako napríklad Ñu Guazú, ktorý je domov pre mnohé druhy rastlín a zvierat. Tento park je obľúbený najmä pre možnosti turistiky a cykloturistiky.

V Asuncióne nájdete tiež bohatú kuchyňu s množstvom miestnych jedál, ktoré stoja za ochutnanie. Najznámejšími sú empanadas, ktoré sú plnené mäsom, syrom alebo zeleninou. Ďalej by ste si mali vyskúšať asadu, čo je typické jedlo z mäsa pripraveného na grile a podávané s rôznymi prílohami.

Do Asunciónu sa môžete dostať letiskom Silvio Pettirossi, ktoré sa nachádza asi 20 km od mesta. Cestovanie po meste a okolí je možné autobusom alebo taxíkom.

Dovolenka v Asuncióni vám ponúkne možnosť spoznať paraguajskú kultúru, históriu a prírodné krásy. Svoj čas si môžete vychutnať v kaviarňach alebo na námestiach, ale aj na prechádzkach po parkoch a návštevách kultúrnych zaujímavostí. Ak máte radi prírodu, určite si nenechajte ujsť návštevu miestnych parkov a jazdu na bicykli po okolí.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky