Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Peru Lima Historic Center

Ubytovanie Peru Lima Historic Center


Ak sa rozhodujete stráviť svoju dovolenku v Peru, potom Lima s jej historickým centrom by mohla byť skvelým miestom na ubytovanie. Lima je hlavným mestom Peru a stojí tam viacero majestátnych budov a pamiatok.

Historické centrum Limy je v skutočnosti chránený UNESCO. Je to miesto s bohatou históriou, ktorá sa zachovala v architektúre a uliach, a zároveň aj s bohatým kulturným životom. Nachádza sa tam množstvo múzeí, galérií a divadiel.

Pre túry a prechádzky po meste sú tu pre vás špeciálne značené trasy, ktoré vás zavedú k nezvyčajným častiam mesta. V historickom centre Limy tiež leží archeologické miesto Huaca Pucllana a nádherné kostoly a kláštory, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

V centre mesta sa nachádza mnoho hotelov a hostincov, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patrí Hotel Bolivar Lima, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú miesto s klasickým štýlom a luxusom. Hotel Espana Lima je ďalším skvelým miestom na ubytovanie s nádherným historickým šarmom.

Ak preferujete apartmány, tak môžete zvoliť apartmány San Francisco. Nachádzajú sa len 500 metrov od katedrály v Limi a ponúkajú vynikajúce vybavenie a najlepší možný komfort.

Mnoho z týchto hotelov a apartmánov ponúka tiež dobré jedlo. V historickom centre Limy sa nachádza množstvo reštaurácií, ktoré vám ponúknu skvelé peruánske jedlá. Takže si môžete užiť príjemnú atmosféru miesta a zároveň ochutnať nezabudnuteľné menu.

V skratke, ak hľadáte miesto na ubytovanie v Peru, Lima s jej historickým centrom je určite vynikajúcou voľbou. Medzi nádhernými budovami a zážitkami, ktoré mesto ponúka, sa môžete tešiť z najlepšieho pohodlia a znovu a znovu objavovať témy, ktoré sú pre toto mesto typické. Či už navštívite tieto miesta v lete alebo v zime, jediným, na čom budete závisieť, je výber ubytovania, ktoré bude pre vás najvhodnejšie.


Počasie Peru Lima Historic Center


Lima, hlavné mesto Peru, sa nachádza na pobreží Tichého oceánu, a je to jedno z najvlhčejších miest na svete s ročnými zrážkami okolo 200 až 300 milimetrov. Mesto je známe aj pre svoje mraky a opary, ktoré sa zvyknú zdržovať nad mestom.

Počasie v Limi je ovplyvnené chladným prúdom Humboldt, ktorý prichádza z juhovýchodu. Tento prúd zabraňuje vzniku horkých letných dní. Teplota v Limi zvyčajne dosahuje maximálne 25 stupňov Celzia, no v zime (júl a august) teploty môžu klesnúť až pod 15 stupňov Celzia.

Historické centrum Limy, známe ako Lima Centro Histórica, je jedným z najstarších a najzachovalejších historických miest v Južnej Amerike. Mesto bolo založené v roku 1535 a prešlo niekoľkými obdobiami koloniálnej vlády, ktoré zostali v histórii mesta v podobe stavieb a architektonických záznamov.

Počasie v Lima Centro Histórica je podobné ako v zvyšku mesta, avšak vzhľadom k jeho vyššej nadmorskej výške (160 metrov nad morom) je tam počasie častejšie studené a zasnežené. Aj napriek tomu je Lima Centro Histórica populárnou turistickou destináciou dlhého víkendu.

V lete (december až február) sa v tejto oblasti počasie zvykne zlepšiť a turisti môžu vychutnať prekrásne pláže a nádhernú kultúru. V niektorých rokoch môže Limu postihnúť El Niño, ktorý spôsobuje výrazné zvýšenie koncentrácie zrážok a môže mať vplyv na cestovný ruch, ktorý v tomto období môže dramaticky klesnúť.

Napriek rizikám počasie nebráni turistom navštíviť toto jedinečné mesto so svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Odľahlá poloha Lima na pobreží Tichého oceánu a výnimočné historické miesta, ako je Lima Centro Histórica, robia z Limy neodolateľnú destináciou pre návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Lima Historic Center


1. Kam sa mám vybrať v historickom centre Limy?
Najlepšie miesta v historickom centre sú: Plaza Mayor, katedrála, Palacio de Gobierno, San Francisco Monastery, Church of Santo Domingo, a mnoho ďalších.

2. Aké sú otváracie hodiny turistických miest v historickom centre Limy?
Rozvrh otváracích hodín sa môže meniť v závislosti od konkrétneho miesta, ale väčšina turistických atrakcií v historickom centre Limy má otváracie hodiny medzi 9:00 a 17:00 hod. Odporúčame skontrolovať presné hodiny na webovej stránke jednotlivých miest.

3. Aké sú vstupné poplatky na turistické miesta v historickom centre Limy?
Ceny vstupeniek sa môžu meniť v závislosti od konkrétneho miesta, ale väčšina turistických atrakcií v historickom centre Limy si účtuje vstupné vo výške 10 až 30 USD.

4. Je historické centrum Limy bezpečné pre turistov?
Historické centrum Limy je bezpečné pre turistov počas dňa, ale v noci sa môže stať nebezpečným miestom. Odporúčame turistom byť obozretní a zabezpečiť si cennosti.

5. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do historického centra Limy?
Najlepší spôsob ako sa dostať do historického centra Limy je použiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať taxík. odporúčame turistom používať oficiálne taxi služby a vyhnúť sa cestám cez nebezpečné časti mesta.


Dovolenka Peru Lima Historic Center


Peru a jeho hlavné mesto Lima ponúkajú množstvo zaujímavostí nielen pre milovníkov histórie a kultúry, ale aj pre tých, ktorí sa radi oddávajú chutiam a aktivitám.

Jedným z najväčších lákadiel pre turistov je historické centrum Limy, ktoré bolo vyhlásené za svetové dedičstvo UNESCO. Tento starobylý komplex nádherných budov a uličiek z 16. a 17. storočia ponúka návštevníkom pohľad do minulosti a do bohatej histórie územia, na ktorom sa nachádza.

V centre mesta nájdete mnoho pamiatok, ktoré stoja za pozretie. Medzi najvýznamnejšie patrí nádherná katedrála Lima, ktorá bola postavená v roku 1535 a stala sa najvýznamnejšou kresťanskou budovou v meste. Katedrála je obklopená množstvom malebných uličiek s peknou architektúrou, kde sa dá vybrať z množstva reštaurácií, kaviarní a obchodov. Ešte jeden zaujímavý kostol v centre mesta je kostol San Francisco, ktorý je typický svojimi kláštorovými záhradami a prekrásnymi freskami.

Počas pobytu v Limy by ste si nemali nechať ujsť aj návštevu múzeí. V kultúrne-populárnom múzeu Mana toto nájdete rozsiahlu zbierku tradičnej maďarskej keramiky a textilov, zatiaľ čo v umení a histórii múzea neďaleko sa môžu návštevníci zoznámiť s viac ako dvetisíckročnou históriou Limy a peruánskej kultúry vôbec.

Okrem toho sa v centre mesta nachádza množstvo parkov a záhrad, ktoré sú ideálne na prechádzky a oddych. Napríklad park Kennedy sa stal miestom pre prezentácie hudobníkov, umeleckých výstav a rôznych divadielnych predstavení.

Peru a Lima potešia aj tých, ktorí sa radi dávajú na šport. V meste Limy môžete absolvovať rôzne aktivity, od základných prechádzok po horskú turistiku. Množstvo vyhliadkových newmátnych dráh v okolí mesta je ideálnych pre milovníkov tohto športu.

Zhrnutie

Historické centrum Limy ponúka množstvo zaujímavých zážitkov pre tých, ktorí sa radi zoznámia s kultúrou a históriou. Pamiatky, múzeá, prechádzky po uliciach starého mesta, divadelné predstavenia, parky a záhrady - Limy majú pre turistov neskutočne veľa na ponúknutie. Preto je Peru a jeho hlavné mesto Lima ideálne miesto pre oddych počas dovolenky.


Letenka Peru Lima Historic Center


Peru je krajina, ktorá má veľa ponúk pre turistov. Od dedinských trhov s ručne vyrobenými suvenírmi až po nádherné scenérie And, prírodné parky a ešte oveľa viac. Avšak, ak máte záujem o návštevu hlavného mesta Perua, Limy, ponúka táto metropola množstvo zážitkov aj pre najnáročnejších návštevníkov.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Peru na návštevu Limy, určite navštívte Historic Center, ktoré patrí na zoznam UNESCO zapsaných pamiatok. Nachádza sa v srdci Limy a v niektorých častiach má až päťsto rokov histórie. Mesto bolo založené v roku 1535 a Historic Center nám ukazuje, ako vyzeralo v období kolonizácie. Nachádza sa tu množstvo gotických, barokových a renesančných budov, a tak máte pocit, akoby ste sa dostali až do Európy.

Prvou zastávkou pre každého návštevníka je Plaza Mayor, ktorá bola rozsiahle obnovená v 19. storočí. Na námestí sa nachádza Arc of Triumph, ktorý bol postavený po smrti svätého Ferdinanda.

Ak ste zvedaví na históriu Peru a chcete navštíviť nejaké múzeum, nevynechajte Palacio Arzobispal, ktorý patrí k najstarším istitúciám v Lime. Nachádza sa na Corner of Union and Ancash Streets a momentálne sú v ňom umiestnené umelecké diela a nástenné malby znázorňujúce historické udalosti.

Ak vás zaujímajú kostoly, určite nevynechajte Catedral de Lima, ktorá bola postavená v roku 1625. Je to najvýznamnejší kresťanský kostol v Lime a má jeho unikátnu architektúru. V laviciach kostola možno vidieť miesta, kde predchodcovia generácií oddychli po dlhom dni. Katedrála má tiež rozsiahlu zbierku kresťanských artefaktov.

Pre všetkých milovníkov jahôd určite nevynechajte trh Mercado Central, kde je ponúkané veľké množstvo miestnych ovocia a zeleniny. Trh bol postavený a otvorený v roku 1940 a odvtedy poskytuje tisíce jahôd denne.

V centre mesta Lima sa nachádza množstvo hotelov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné peruánske jedlá a nápoje, ale aj medzinárodné jedlá. Po návšteve Historic Center sa môžete zrelaxovať v niektorej z dortičiek alebo kaviarní a obdivovať krásu okolitých budov.

Celkove povedané, Historic Center v Lime je fantastickým miestom nielen pre históriu, ale aj pre jeho kultúru, jedlo a krásu. Ak hľadáte niečo nové, nezvyčajné a ozaj postavené v dejinách Perua, navštívte Lima a jeho Historic Center a užite si skvelú dovolenku, ktorá vám zostane v pamäti ešte dlho po spätnom lete na letisku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky