Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Poľsko Olsztyn

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Olsztyn


Q: Ako sa dostanem do Olsztyna?
A: Najlepšou možnosťou je vlak alebo autobus z Varšavy alebo Gdaňska. Štandardné cestovné lístky sa dajú kúpiť online alebo na nádraží.

Q: Čo robiť v Olsztyni?
A: Olsztyn má veľa pamiatok a turistických atrakcií, vrátanie jazera Ukiel, hradu biskupov a katedrály sv. Jakuba. Je tu veľa príležitostí na prechádzky a cykloturistiku v prírodnom parku Masurian Lake.

Q: Aké je počasie v Olsztyni?
A: Počasie sa líši v závislosti na ročnom období. V lete je priemerná teplota asi 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zime môže byť veľmi chladno a snežiť.

Q: Kde sa nachádza najbližšie letisko?
A: Letisko Most Dylewski je vzdialené asi 60 km od Olsztyna a je najbližším letiskom na odlieť do iných miest.

Q: Aké sú možnosti ubytovania v Olsztyni?
A: V Olsztyni nájdete množstvo hotelov, hostelov, apartmánov a penziónov. Najlepšie je vyhľadať ubytovanie vopred na internete a rezervovať si ho vopred.

Q: Kde môžem v Olsztyni nakupovať?
A: V Olsztyni sa nachádzajú rôzne obchodné centrá, trhy a butiky. Najlepšie miesto na nákupy však predstavujú ulice Staromiejska, Główna a Komturia.

Q: Aké sú tradičné jedlá v Olsztyni?
A: V Olsztyni môžete ochutnať tradičné poľské jedlá, vrátane pierogi, kielbasa a kvasnica. Nezabudnite ochutnať aj miestne ryby a sladké koláče.


Ubytovanie Poľsko Olsztyn


Olsztyn sa nachádza v severnom Poľsku, v blízkosti jazera Mikołajskie. Tento historický a kultúrny centre je populárnou turistickou destináciou pre návštevníkov, ktorí hľadajú relaxáciu, zábavu a kultúru.

Ubytovanie je Olsztyn k dispozícii v rôznych variantoch, pretože turistický priemysel je v meste stále výrazne rozvíjaný. Môžete si vybrať z luxusných hotelov, penziónov, apartmánov a súkromných ubytovacích zariadení.

Ak hľadáte pohodlie a luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre jeden z mnohých hotelov v Olsztyn. Hotel Villa Martini Tylko už poskytuje ubytovanie v blízkosti jazera Mikołajskie a ponúka prenájom bicyklov, takže môžete preskúmať krásy okolia. Hotel Marina Club vám poskytne okrem luxusného ubytovania aj veľa zábavy, ako sú komorné pozemky, bowlingové dráhy a fitnes centrum.

Pre návštevníkov, ktorí cestujú za čo najnižšiu cenu, sú k dispozícii rôzne penzióny a súkromné ubytovacie zariadenia v Olsztyn. Penzióny v Olsztyn - Aboretum sa nachádza v blízkosti strediska mesta a má jednoduché, ale príjemné izby. Súkromné ubytovacie zariadenia, ako sú U Ani, U Joliny a U Siósw řđ - robia všetko pre to, aby poskytli svojim hostiteľom príjemný pobyt za prijateľné ceny.

V Olsztyn nájdete aj veľa luxusných apartmánov pre rodiny, ktoré hľadajú ďalší komfort. Apartmány v Olsztyn - Tęczowy Most sú ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, hneď pri jazere Mikołajskie. Apartmánový dom Staromiejski s jedným a dvojizbovými apartmánmi, ktoré sú perfektné pre rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov hľadajúcich ubytovanie v centre mesta.

Napriek tomu, aké ubytovanie v Olsztyn zvolíte, nezabudnite si vychutnať miestne atrakcie a krásy okolia, ktoré by vám určite nemali ujsť. Costa del Wygonin, Muzeum Warmii a Mazúrska a nádherné Jantarka Beach sú len niektoré z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu v tomto polskom meste.


Letenka Poľsko Olsztyn


Letenky do Olsztynu sú populárnym výberom pre cestovateľov, ktorí chcú zažiť krásy Poľska mimo typických turistických miest. Olsztyn, hlavné mesto Warmií a Mazúr, sa nachádza na severovýchode Poľska a je známe svojou bohatou históriou a krásnymi jazerami.

Letenky do Olsztynu sú dostupné z rôznych krajín, ako sú Nemecko, Veľká Británia, Taliansko, Švédsko a ďalšie. Najbližším medzinárodným letiskom je letisko v Gdaňsku, ktoré je vzdialené približne 170 kilometrov od Olsztynu. Cestovateľom, ktorí sa rozhodli pre letenky do Olsztynu, sa odporúča si zabezpečiť prepravu z letiska dopredu, aby zabránili stresu a nepríjemnostiam.

Olsztyn je známy svojimi krásnymi jazerami, ktoré sú ideálnymi miestami na rybolov, plávanie a rôzne vodné športy. V kultúrnej oblasti má mesto mnoho väčších a menších múzeí, ako napríklad Muzeum Warmie a Mazúrska, ktoré ponúka návštevníkom ukážky histórie a kultúry regiónu. Okrem toho mesto ponúka množstvo historických pamiatok a krásnych kostolov, ako napríklad Katedrála Svätej Zofie alebo kultový kostol v Mazurianu.

Prechádzka Olsztynom vám umožní vidieť, že mesto má čarovnú atmosféru a krásny architektonický štýl. Okrem toho je tu mnoho krásnych parčíkov a záhrad, kde si môžete oddýchnuť a užívať si prírodu.

Ak cestujete do Poľska a chcete zažiť niečo iné, ako sú typické turistické letoviská, potom by ste mali zvážiť letenky do Olsztynu. Toto krásne historické mesto ponúka mnoho možností pre cestovateľov či už hľadajú plného histórie, kultúry, alebo jednoducho relaxu a oddychu pri krásnych jazerách počas letných mesiacov.


Počasie Poľsko Olsztyn


Poľsko, a konkrétne mesto Olsztyn, sa nachádza v strednej Európe a má mierny kontinentálny podnebí. Toto znamená, že zimy sú studené a suché, letá sú teplé a vlhké a jar a jeseň sú krátke.

Zimy v Olsztyni sú veľmi chladné, s teplotami klesajúcimi niekedy aj pod -20 stupňov Celsia. Sneženie je bežné a môže pokrývať ulice a chodníky až do marca. Najsuchší mesiac zimy je február a najvlhčie obdobia sú január a december.

Letá sú teplé a vysoká vlhkosť môže robiť horúce dni pocitovo nadýchavé. Priemerné teploty v lete sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celsia a najteplejší mesiac je júl. Najvlhčie obdobie je júl a august, kedy sú pravdepodobné aj kúpele v jazere.

Jar a jeseň sú krátke, ale veľmi príjemné. V jarných mesiacoch teploty stúpajú rýchlejšie ako v jeseň a sú často ovplyvnené polohou a polohou. V septembri a októbri sa teploty začínajú chladiť a môže dôjsť k prvým snehovým padajom a zimnému počasiu.

Celkové počasie v Olsztyni býva zväčša mierne a predpovede počasia sú obvykle spoľahlivé. Ak teda navštevujete toto mesto, ​​pripravte sa na chladné zimy a horúce letá. Ale nezabudnite si naviazať topánky a dáždniky, pretože aj počasie v jarných a jesenných mesiacoch môže byť nepredvídateľné.


Dovolenka Poľsko Olsztyn


Olsztyn, hlavné mesto Mazurského jazera v Poľsku, je úžasné miesto na dovolenku. Jeho bohaté kultúrne dědictví, históriu a prirodzenú krásu robia z Olsztyna ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Olsztyn sa nachádza v blízkosti mnohých jazier a lesných oblastí, čím ponúka odľahlé miesta pre jednotlivcov a skupiny na piknik alebo dovolenku. Návštevníci môžu navštíviť dediny Mazur v okolí, alebo sa vybrať na výlet po okolitých jazerách.

V Olsztyna sa nachádza mnoho historických pamiatok, ktoré návštevníci môžu navštíviť. Medzi zaujímavé miesta patria hrad, katedrála, zámok a mnohé iné. Tieto pamiatky tvoria bohatstvo a kultúrne dědictví Olsztyna.

Pre tých, ktorí si radi urobí prechádzku, Olsztyn ponúka niekoľko parkov a záhrad pre návštevníkov. Najväčší z nich je Park Kościuszki s jezerným nádržou a prírodnou nádiou.

Olsztyn je známy svojou kuchyňou, ktorá nie je jednoducho skvelá, ale tiež veľmi cenovo dostupná. Väčšina reštaurácií ponúka široký výber jedál, ktoré zahrňujú tradičné poľské jedlá ale aj medzinárodné špeciality.

Pri ubytovaní v Olsztyne sa môžete rozhodnúť pre rôzne možnosti, od hotelov po apartmány a vily. Ceny sú primerané, a človek by si mal úplne dobre užiť svoju dovolenku.

Celkovo, bohaté kultúrne dědictví Olsztyna, jeho krása a okolitá príroda robia z neho ideálne miesto pre návštevníkov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na dovolenke. Kým ste tu v Olsztyny, navštívte hrad, katedrálu, zámok, ale aj jazerá a parky. Rozhodne si užijete svoju dovolenku, a nebudete si ho môcť vynachváliť.

Ak plánujete navštíviť Poľsko, nezabudnite pridať Olsztyn do svojho itineráru. Bude to určite rozhodnutie, ktoré nebudete ľutovať.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky