Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portugalsko Bragança

Ubytovanie Portugalsko Bragança


Bragança je mesto v severnom Portugalsku, ktoré je obklopené krásnou krajinou a poskytuje turistom množstvo možností na objavovanie histórie a kultúry Portugalska. Keďže je to populárna turistická oblasť, je dôležité vedieť, kde sa v Bragança ubytovať. Tu je prehľad niektorých ubytovacích možností.

Hotel Tulipa

Hotel Tulipa je pôvabný hotel s efektným dizajnom, ktorý sa nachádza v centre mesta Bragança. Tento hotel ponúka 46 moderne zariadených izieb, ktoré sú dokonale čisté a udržiavané. Hostia môžu využiť bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Okrem toho má hotel dobrú polohu, blízko k pamiatkam, môrika aj k dobrej kuchyni.

Solar de Santa Maria

Solar de Santa Maria je starobylá, ale elegantná renesančná budova, ktorá sa nachádza v centre mesta Bragança. Tento hotel bol krásne prebudovaný a ubytovanie v ňom je pôvabné a jedinečné. Hostia môžu využiť bezplatné Wi-Fi, parkovací priestor aj iné súkromné zóny. Okrem toho ponúka hotel aj raňajky, večere a bar.

Pousada de Bragança

Pousada de Bragança ponúka návštevníkom jedinečný luxus v kombinácii s pokojom a pokojnosťou. Nachádza sa v bývalom karmeliteckom kláštore, ktorý bol neskôr prebudovaný na hotel. Pousada je súčasťou programu Pousadas de Portugal, ktorý prináša luxusné ubytovanie a priateľské služby. Hostia môžu využiť bezplatné parkovanie a Wi-Fi.

Residencial S. João da Cruz

Residencial S. João da Cruz je klasická rezidencia so 41 izbami, je zrekonštruovaná budova a je situovaná v centre mesta Bragança. Táto rezidencia ponúka jedinečnú kombináciu starodávneho a moderného zariadenia, čo je hlavnou atrakciou pre hostí. Má bezplatné parkovanie a bezplatné Wi-Fi.

Conhecido por svoj historický význam a umiestnenie v krásnej oblasti Portugalska, mesto Bragança má veľa na ponuku pre turistov v návšteve. Ubytovanie v týchto vyššie uvedených hoteloch je vynikajúcim spôsobom, ako prežiť dovolenku v tomto úžasnom meste. Bez ohľadu na to, ktorý hotel si vyberiete, počas celej dovolenky sa budete cítiť ako doma a budete si užívať krásy mesta Bragança.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Bragança


1. Aké je podnebie v Bragançe?
Odpoveď: Počasie v Bragançe je kontinentálne s teplými letami a chladnými zimami. Letné teploty sa pohybujú okolo 30°C a zimné teploty sa môžu dostávať aj pod -5°C.

2. Kde sa nachádza Bragança?
Odpoveď: Bragança sa nachádza v severovýchodnej časti Portugalska, v blízkosti hraníc s Španielskom.

3. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Bragançe?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Bragançe patria hrad Bragança, múzeum Abade de Baçal a ťažba „Pombaline“.

4. Aký je najlepší spôsob dopravy do Bragançe?
Odpoveď: Najlepší spôsob dopravy do Bragançe je autom alebo autobusom. V blízkosti mesta sa nachádza tiež letisko Vila Real, odkiaľ je možné letieť do Lisabonu a iných európskych destinácií.

5. Kde si môžem rezervovať ubytovanie v Bragançe?
Odpoveď: V Bragançe môžete nájsť viacero hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré si môžete rezervovať prostredníctvom webových stránok, ako sú napríklad Booking.com alebo Agoda.


Dovolenka Portugalsko Bragança


Portugalsko je skvelým cieľom pre vašu ďalšiu dovolenku a miestom Bragança v Severnom Portugalsku ozaj stojí za to navštíviť. Bragança je historické mesto, ktoré sa nachádza blízko španielskej hranice, a je obklopené krásnou prírodou.

V Bragança sa nachádza mnoho turistických atrakcií, ktoré by určite mali byť súčasťou vašej plánovanej dovolenky. V meste sa nachádza krásny hrad, ktorý bol postavený v 12. storočí, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších pamiatok v Bragançi a v celom severnom Portugalsku. V hradnom areáli nájdete múzeum, v ktorom sa môžete dozvedieť o histórii mesta a jeho okolia.

Okrem toho môžete navštíviť aj katedrálu Se, ktorá sa nachádza na námestí Terreiro de Santa Maria. Katedrála bola postavená v 16. storočí a je známa svojim pozoruhodným mramorovým chrámom.

Pre milovníkov prírody je Bragança skvelým miestom na výlety a turistiku, pretože sa nachádza v blízkosti Národného parku Montesinho. Park je známy svojou pestrou faunou a flórou a ponúka mnoho možností na turistiku a cyklistiku.

Ak milujete gastronómiu, Bragança je miestom, kde by ste mali ochutnať miestne jedlá. Najpopulárnejšie sú tu klobásy, ktoré sú vyrobené z kvalitného mäsa a korenín.

Ďalšou možnosťou na výlet počas pobytu v Bragançi, je navštíviť blízke mesto Chaves, ktoré sa nachádza iba 50 km odtiaľto. Chaves je známe svojimi termálnymi kúpeľmi, pretože sa nachádza na jednom z úžasných termálnych prameňov v Portugalsku.

Nakoniec, Bragança ponúka krásne ubytovanie v historickom centre mesta. Zvoliť si môžete z rôznych hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré poskytujú všetku potrebnú pohodlie pre váš veľkolepý pobyt.

Všetky tieto faktory robia z Bragançy jedno z najlepších miest na dovolenku v Portugalsku. Pokiaľ hľadáte dovolenku na kombináciu histórie, kultúry, prírody a gastronómie, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť túto krásnu destináciu.


Počasie Portugalsko Bragança


Portugalsko Bragança: Počasie a klimatizácia

Portugalsko Bragança sa nachádza v severozápadnom kúte Portugalska a je hlavným mestom regiónu Trás-os-Montes. Mesto sa nachádza v pohorí Serra de Nogueira, čo znamená, že má miernu horskú klímu, ktorá ovplyvňuje teploty a množstvo zrážok. Keďže Bragança leží na pomedzí Atlantického oceánu a Stredozemného mora, klíma je ovplyvnená oboma.

Bragança má mierne mediteránske podnebie a počasie je tu veľmi podobné ako v blízkom Španielsku. Najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty môžu dosahovať až 30 stupňov Celsia. V zime sa teploty mierne znižujú a súčasne aj množstvo zrážok stúpa. December a január sú najdaždivšími mesiacmi, kedy môže pršať až 15 dní v mesiaci.

Bragança tiež čelí silným vietrom, ktoré sú v zime veľmi časté a nárazové. Počas horúcich letných dní sú nad mesto často prítomné veľmi nízke oblaky, ktoré dávajú príležitosť k fotografickým záberom.

Vzhľadom k horskému charakteru mesta je Bragança neobvykle chladnejšie ako ostatné regióny Portugalska, s priemernou teplotou 12 stupňov Celsia v januári a 23 stupňov Celsia v júli. Ak cestujete do Bragançy, odporúča sa mať pri sebe teplejšiu aj ľahšiu oblečenie, aby ste boli pripravení na všetky možnosti.

Celkové zrážky v meste sú pomerne vysoké a dosahujú priemerné množstvo zrážok až 1500 milimetrov ročne. Letá sú však stručnejšie a suchšie ako zimy, kedy má mesto tendenciu byť daždivé a vlhké.

Celkovo je Bragança skvelým cieľom pre tých, ktorí sa zaujímajú o horskú klímu a krásku o každej dobe roka. Stačí sa len pripraviť na všetky teplotné a zrážkové podmienky, ktoré ponúka. Nezáleží na tom, kedy prídete, Bragança vás určite nadchne.


Letenka Portugalsko Bragança


Ak sa vydáte na sever Portugalska, určite si nenechajte ujsť návštevu mesta Bragança. Toto malé historické mesto leží na kopci uprostred krásnej prírody a ponúka návštevníkom úžasné zážitky. A pretože Bragança sa nachádza na samom konci Portugalska, na hranici s Španielskom, cestovanie sem ideálne začína zakúpením letenky.

Letenky do Bragançy sa dajú kúpiť na niekoľkých webových stránkach, a to už od 50 eur. Cesta z Lisabonu trvá približne dve a pol hodiny. To je vynikajúca správa pre tých, ktorí nemajú veľa času na cestovanie, ale chcú sa dostať do tohto úžasného kúta Portugalska.

Po príchode do Bragançy bude odrazu vidieť rozdiel oproti ostatným mestám v krajine. Mesto má svoje vlastné klima, staré kamenné domy v kombinácii s modernými stavbami. V centre mesta sa nachádza hrad, ktorý dáva mestu jeho charakteristické rysy. Hrad má mnoho miestností, ktoré sa dajú navštíviť a z ktorých sú niektoré dnes využívané ako múzeá alebo galérie. Návštevníci sa môžu prechádzať po nádvorí alebo vychutnať si panoramatický výhľad na celé mesto z hradu.

Ďalšie historické budovy v Bragançe sú Katedrála Nossa Senhora da Assunção a kaplnka Senhor dos Milagres. Okrem týchto budov sa nachádza v Bragançe aj množstvo kostolov, ktoré návštevníci určite ocenia.

Pre tých, ktorí sa chcú dostať do prírody, Bragança ponúka niekoľko turistických trás a výletov. Je to ideálne miesto pre turistické túry, cykloturistiku, rybolov alebo horskú turistiku. Návštevníci by mali navštíviť aj krásny park Montesinho, ktorý sa rozkladá na ploche 750 kilometrov štvorcových a je jedným z najväčších parkov v Portugalsku.

V Bragançe často organizujú aj rôzne kultúrne podujatia, ako sú festivaly folklóru, koncerty a divadelné predstavenia. Toto mesto ponúka turistom všetko, od histórie, kultúry a prírody až po tradičnú portugalskú kuchyňu.

V Bragançe sa taktiež nachádza viacero ubytovaní, od luxusných hotelov až po menšie penzióny. Prečo teda nevyskúšať prenocovanie na malom vidieckom statku s výhľadom na krásnu prírodu?

V Bragançe si teda môžete vychutnať krásy Portugalska v úžasnom a neotrasiteľnom meste, ktoré vás určite zanechá s veľmi pozitívnym zážitkom. Vyberte si svoju letenku, balte si kufre a vyrazte na cestu!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky