Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portugalsko Grutas de Mira de Aire

Počasie Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je krajina, ktorá ponúka zaujímavé počasie a krásne miesta na návštevu po celý rok. Jedným z nich sú Grutas de Mira de Aire, ktoré sú prirodzenou krásou, ktorú by ste určite nemali prehliadnuť.

Grutas de Mira de Aire sú neobvyklým zoskupením jaskýň v oblasti Leira, ktoré sú najväčšie v Portugalsku a plnia veľkým objemom vody. Jaskyne sú staré asi 150 miliónov rokov a pozostávajú z mnohých zvláštnych plastmických útvarov a kríštáľov. Celkovo jaskyne sú dlhé viac ako 11 km a obsahujú niektoré z najkrajších podvodných jaskýň v Európe.

Počasie v oblasti Grutas de Mira de Aire môže byť vysoko zmenlivé a ovplyvnené Atlantickým oceánom a priehlbami na západnej časti Portugalska. Oceánske vplyvy zabezpečujú vlhkosť v oblasti a zároveň sú zodpovedné za chladné mrazy v zime a horúce, suché dni v lete. Práve preto by ste mali počas návštevy Grutas de Mira de Aire pripraviť vhodné oblečenie pre každú sezónu.

V lete, keď sú dni najdlhšie, teploty sa môžu vyšplhať až na 30 stupňov Celzia, a preto sa odporúča ochladzovať sa v blízkych riekach alebo zátočinách. V zime je pravdepodobnosť mrazov značne vyššia a môže sa objaviť aj hmlovina, ktorá zvieraje hustý obal okolo krajiny.

Ako už bolo spomenuté, Grutas de Mira de Aire sú výnimočné svojimi krásami a k vyhliadke na toto miesto sa odporúča návšteva po zaslnečených dňoch, keď sa nebo prekrýva s nádhernými farbami a slnko ukazuje svoju mágiu.

Okrem návštevy Grutas de Mira de Aire sa v strednej a severnej časti Portugalska nájde množstvo ďalších atrakcií, ktoré stoja za váš čas. Medzi tieto miesta patrí Porto, starobylé mesto so zaujímavou architektúrou a leží na brehu rieky Duero.

Výlet v lete alebo v zime spolu s návštevou Grutas de Mira de Aire a ďalších turistických miest by mohol byť vynikajúcou príležitosťou na prežitie krásnej dovolenky v Portugalsku, pričom nezabudnite vziť aj svoj fotoaparát.


Ubytovanie Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je fascinujúcim a pôsobivým miestom, ktoré si zaslúži návštevu. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, určite navštívte Grutas de Mira de Aire - komplex jaskýň v centre Portugalska, ktorý predstavuje jedno z najkrajších miest v Európe.

Grutas de Mira de Aire sa nachádzajú v oblasti Serras de Aire e Candeeiros, ktorá je známa svojimi čarovnými skalnými útvarmi, krasovými jaskyňami, vodopádmi a jeskyniami. Táto oblasť je tiež bohatá na archeologické nálezy, ktoré sú svedkami bohatých dejín Portugalska.

Grutas de Mira de Aire sú jedným z najväčších a najznámejších komplexov jaskýň v Portugalsku. Sú vzdialené iba hodinu jazdy od Lizbony a sú pre návštevníkov prístupné celoročne.

Jaskyne sú pre návštevníkov otvorené od 9:00 do 19:00 hodín (počas letných mesiacov) a od 10:00 do 17:00 hodín (počas zimy). Vstupné do jaskýň je v súčasnosti 8 € pre dospelých a 4 € pre deti. Ak si chcete užiť svoju návštevu plne, je však možné využiť rôzne sprievodcovské služby, ktoré sú k dispozícii v jaskyniach.

Grutas de Mira de Aire sú fascinujúcim miestom s množstvom možností na objavovanie. Každá jaskyňa má svoje osobitné kúzlo a fascinujúce príbehy, ktoré návštevníkov nadchnú. Hlavný charakteristický rys jaskýň je ich neuveriteľná krasová štruktúra. Tým sa môžete pozrieť na množstvo nezvyčajných tvarov a úkazov, ako sú stalaktity a stalagmity. Mnohé vám budú pripomínať známe tvary, ktoré ste už videli v iných jaskyniach a iné vám ponúknu zcela nové a unikátne zážitky.

Grutas de Mira de Aire sú aj obľúbeným miestom pre amatérskeho a profesionálneho speleológa. Túry sú zvládnuteľné aj pre začiatočníkov a sú určené pre všetky vekové kategórie. V každej jaskyni môžete vidieť fascinujúce kúzla a veľkolepú krajinu.

Ak plánujete cestu do Portugalska, určite nevynechajte Grutas de Mira de Aire. Táto oblasť vás určite nadchne svojimi zvláštnosťami a úchvatné scenériou. Jaskyne sú perfektným miestom aj pre rodiny s deťmi a pre každého, kto má radi dobrodružstvo, históriu a prírodu. Navštívte Portugalsko a užite si túto fascinujúcu časť krajiny!


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Grutas de Mira de Aire?
2. Koľko stojí vstupenka do Grutas de Mira de Aire?
3. Aké sú otváracie hodiny Grutas de Mira de Aire?
4. Ktorá jaskyňa v Grutas de Mira de Aire je najväčšia?
5. Sú v Grutas de Mira de Aire prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?

Odpovede:

1. Grutas de Mira de Aire sa nachádzajú v Portugalsku, v regióne Leiria.
2. Cena vstupenky závisí od veku a počtu osôb. Dospelý vstup stojí okolo 7 eur.
3. Otváracie hodiny sa menia v závislosti od sezóny a dňa v týždni. Väčšinou sú otvorené od 9:30 do 18:30 hod a v letnej sezóne až do 20:00 hod.
4. Najväčšia jaskyňa v Grutas de Mira de Aire je jaskyňa Grande.
5. Áno, v Grutas de Mira de Aire sú prístupné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Existujú špeciálne rampy a výťahy, ktoré umožňujú prístup do jaskýň.


Dovolenka Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je krásna a fascinujúca krajina s množstvom čarovných miest. Patrí medzi ne tiež Grutas de Mira de Aire, čo sú nádherné krápnikové jaskyne v srdci Portugalska.

Táto jaskyňa sa nachádza na území obce Mira de Aire, ktorá sa nachádza iba niekoľko kilometrov od historického mesta Fatima. Grutas de Mira de Aire sú najväčšie a najnavštevovanejšie jaskyne na Portugalsku, ktoré sú populárne pre svoje unikátne krápnikové formácie.

Jaskyne sú prístupné pre turistov a návštevníkov, ktorí sa môžu tešiť na prechádzky na značených chodníkoch a pozorovať nádherné krápnikové formácie. Sú tu možnosti prehliadky v angličtine a portugalčine a turistické průvodcovia, ktorí vás prevedú krásami jaskyne a ukážu vám rôzne formácie, ako sú slzy od diamantov alebo veľké slony.

Jaskyne sú rozdelené do rôznych priestorov, ktoré sú označené a zaradené podľa veľkosti a podmienok. Medzi najvýznamnejšie patrí veľký sál, ktorého veľkosť presahuje futbalové ihrisko a je výnimočný svojou akustikou.

Ak ste na dovolenke v Portugalsku, určite by ste mali navštíviť Grutas de Mira de Aire. Sú to fantastické jaskyne, ktoré vás uchvátia svojou krásou a nádhernými krápnikovými formáciami. Prechádzka jaskyňami vás prenesie do úplne inej dimenzie a ponúkne nezabudnuteľné zážitky. Tak neváhajte a vyberte sa na túto prehliadku, ktorá zaručene nestojí ani za málo zaplatených eur.


Letenka Portugalsko Grutas de Mira de Aire


Portugalsko je krajina kde sa stretáva história a prirodzená krása. Jedno z takýchto krásnych miest, ktoré by ste nemali premeškať, sú Grutas de Mira de Aire.

Grutas de Mira de Aire sú druhou najväčšou jaskyňou v Portugalsku. Táto jaskyňa je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine a jej krása pritiahne každého návštevníka. Nachádza sa v obci Mira de Aire, ktorá sa nachádza v regióne Leiria. V blízkosti sa nachádza aj mesto Fatima, kde každoročne prúdi tisíce pútnikov.

Jaskyňa sa skladá z niekoľkých dielní. Vnútri máte možnosť vidieť fantastické formácie, ktoré vám zaručia jedinečné zážitky. Vďaka výhľadovým plošinám poskytuje jaskyňa dokonalý prehľad celého miesta, a to až na úroveň podlahy. Prechádzku po jej vnútri môžete zvládnuť sami, ale tiež môžete požiadať o prehliadku, aby ste mohli počuť všetky zaujímavé fakty o mieste.

Cena vstupenky závisí od veku a prehliadky, ktorú si vyberiete. Dospelí zaplatia okolo 8 eur, deti okolo 5 eur. Prehliadky sú ponúkané v rôznych jazykoch, aby ste mohli počuť všetky zaujímavosti o mieste, ktoré vám niekto iný bude vedieť povedať.

Na ceste von z jaskyne môžete navštíviť aj obchod s suvenírmi, ktorý má na predaj rôzne suveníry a darčekové predmety.

Portugalsko má množstvo krásnych miest, a Grutas de Mira de Aire sú určite jedno z nich. Ak zamierite do tejto krásnej jaskyne, určite nebudete sklamaní. Letenku do Portugalska si môžete zabezpečiť vo vašej obľúbenej leteckej spoločnosti, ktorá ponúka lety do mesta Lisabon. Z Lisabonu môžete cestovať úplne jednoducho k jaskyniam Grutas de Mira de Aire.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky