Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Rumunsko Transylvánske Alpy

Počasie Rumunsko Transylvánske Alpy


Transylvánske Alpy sú jedným z najkrajších pohoria v Európe, ktoré sa nachádza v strednej časti Rumunska. Svojou krásou okúzľujú návštevníkov počas celého roka, no najmä v zime a na jar, keď sa v týchto oblastiach vytvára jedna z najkrajších prírodných kulis. Počasie v Transylvánskych Alpách je veľmi rôznorodé, takže by ste mali byť pripravení na akýkoľvek typ počasia, ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť.

Transylvánske Alpy sú bohaté na sneh a preto sú jedným z najobľúbenejších miest zimnej turistiky v Rumunsku. V januári a februári, keď teploty klesajú pod nulu a ulice sa prekrývajú snehom, sa môžete tešiť na najlepšie futbalové zápasy zimy. Strediská ako Sinaia, Poiana Brasov či Predeal ponúkajú rôzne možnosti zimnej zábavy, a to vrátane zjazdoviek, bežeckých lyžiarskych tratí a snowparkov.

Na jar, keď sa sneh pomaly roztopí, môžete sa tešiť na krásne kvetinové koberce a dokonalé prostredie pre turistické výlety. Počas tohto obdobia sa teploty v Transylvánskych Alpách pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia, takže by ste si mali zobrať so sebou vhodné oblečenie.

Letné mesiace, od júna do augusta, sú obvykle horúce a suché, so stropom teplôt niekde okolo 30 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre turistiku a výlety do pekných krajín, vrátane horských vrcholov, riek a jazier. Väčšina turistov sa rozhodne pre turistiku v noci, keď sú teploty nižšie a pamiatky sú zväčša prázdne.

Jeseň, ktorá trvá od polovice septembra do začiatku decembra, je v Transylvánskych Alpách zvyčajne chladnejšia a vlhkejšia ako jarné obdobie, ale teploty sú stále dosť teplé na to, aby ste si užívali rôzne aktivity. Stromy sa začnú meniť na farebné odtiene a robia z krajiny nádhernú paletu farieb.

Celkovo je Transylvánské pohorie skutočne krásne kdekoľvek a kedykoľvek počas roka. Všetci závislí na cestovaní by mali navštíviť túto oblasť, pretože návšteva Transylvánskych Álp ponúka jedinečnú príležitosť zažiť niečo skutočne nezabudnuteľného v prírodnom prostredí.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Transylvánske Alpy


1. Kam v Rumunsku smerovať v Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Najznámejšie miesta v Transylvánskych Alpách sú Bran, kde sa nachádza Drakulaova hrabina, a Sinaia, domov Pelišného zámku.

2. Aké sú najlepšie aktivity na Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Turistika, horská cyklistika, lyžovanie a turistika v prírodných parkoch.

3. Je Transylvánske Alpy turistický región pre rodiny?
Odpoveď: Áno, Transylvánske Alpy sú vhodné pre rodiny s deťmi na výlety, turistiku a zábavu.

4. Je bezpečné šetriť v Transylvánskych Alpách?
Odpoveď: Transylvánske Alpy sú pomerne bezpečné, ale je stále potrebné sledovať svoje veci a byť obozretný vo verejných priestoroch.

5. Ak je návšteva Transylvánskych Álp možná aj mimo turistickej sezóny?
Odpoveď: Áno, môžete navštíviť Transylvánske Alpy aj mimo turistickej sezóny, kedy návštevnosť nie je taká vysoká, a ceny sú lacnejšie.

6. Aké sú najlepšie spôsoby ako sa dostať do Transylvánskych Álp?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako sa dostať do Transylvánskych Alp sú boj, vlakom alebo autom.

7. Aké sú najlepšie prírodné parky na Transylvánskych Álpách?
Odpoveď: Najlepšie prírodné parky na Transylvánskych Alpách sú Národný park Făgărași a Národný park Retezat.

8. Je potrebné si zobrať horolezecké vybavenie ak sa chystám navštíviť Transylvánske Alpy?
Odpoveď: Len ak plánujete horolezectvo, inak nie je potrebné horolezecké vybavenie, ale nezabudnite na turistické batoh, oblečenie a obuv.


Letenka Rumunsko Transylvánske Alpy


Rumunsko má veľmi hodnotné turistické destinácie, jednou z najatraktívnejších a najnavštevovanejších je Transylvánske Alpy. Táto oblasť sa nachádza na západe krajiny, rozprestiera sa na ploche 3900 km2 a je domovom pre niektoré z najkrajších horských vrchov v Rumunsku.

Transylvánske Alpy ponúkajú prekrásne výhľady, čisté vzduch a neskutočné prírodné scenérie. Toto miesto je ideálne pre milovníkov turistiky, horských športov a pre každého, kto hľadá oddych a oddych od každodenného kolotoča.

Ak chcete navštíviť Transylvánske Alpy, najlepšou možnosťou je cesta lietadlom do mesta Cluj-Napoca, ktoré sa nachádza na východnej strane pohoria. Tento letisku odbavuje lety z mnohých miest v Európe, vrátane Viedne, Budapešti a Prahy.

Po prílete do Cluj-Napoca, môžete sa rozhodnúť cestovať na vlastnú päsť alebo využiť služby miestnych spoločností, ktoré ponúkajú dopravu do horských oblastí.

V Transylvánskych Alpách sa nachádza mnoho turistických trás, z ktorých každá ponúka niečo výnimočného. Najpopulárnejšou trasou je cesta na najvyšší vrchol, Vf. Moldoveanu, ktorá trvá asi 6 hodín. Táto trasa vás prevedie krásnymi krajinnými úsekmi s bohatou faunou a flórou, kde sa môžete zastaviť a oddýchnuť si v príjemnom prostredí.

Okrem turistických trás, Transylvánske Alpy ponúkajú aj množstvo zábavy pre milovníkov horských športov. V zime sa môžete tešiť z lyžovania na mnohých zjazdovkách, zatiaľ čo v lete si môžete užívať horské bicyklovanie, horolezectvo a mnoho ďalších aktivít.

Ak hľadáte menej dobrodružné zážitky, môžete stráviť svoj čas navštívením kultúrnych miest v okolí. V blízkosti Transylvánskej časti sa nachádzajú napríklad pekné mestečká Sighisoara a Brasov, ktoré sú ideálne pre prieskum rumunskej histórie a kultúry.

Vzhľadom na bohatosť miestnych scenérií a aktivít, Rumunsko a Transylvánske Alpy sú ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá dovolenku strávenú v krásnom prírodnom prostredí a zároveň s možnosťou aktívneho odpočinku. A s letenkou do Cluj-Napoca je táto destinácia doslova na dosah ruky.


Dovolenka Rumunsko Transylvánske Alpy


Dovolenka v Transylvánskych Alpách v Rumunsku ponúka nádherné scenérie, úžasné turistické a historické miesta a skvelé možnosti na outdoorové aktivity. Táto oblasť ponúka úchvatné pohorie so strmými skalnatými vrchmi, zelenými údoliami a riekami a niektoré z najkrajších hradov a zámkov na svete.

Jeden z najlepších spôsobov, ako spoznať krásy tejto oblasti, je turistika. K dispozícii sú rôzne turistické trasy pre začiatočníkov i pokročilých turistov, prechádzajúce nádhernou prírodou. Najpopulárnejšie sú trasy v okolí Sinaiei a Branu, kde nájdete aj známe hrad Drákula.

Sinaia je jedným z najkrajších horských stredísk v Rumunsku s výbornou turistickou infraštruktúrou. K dispozícii sú tu aj jedinečné pamiatky, ako je zámok Peleș, ktorý bol postavený v 19. storočí, ale aj kláštor Sinaia postavený v 17. storočí.

Bran je domovom hradu Drákula a je jedným z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Hrad bol postavený v 14. storočí a dnes slúži ako múzeum.

Okrem turistiky môžete zvoliť aj iné aktivity, ako napríklad cyklistiku, jazdu na koni, lezenie na skalách, kajakárenie a ďalšie.

Okolie Transylvánskych Álp ponúka aj fantastickú gastronómiu, s jedinečnými miestnymi špecialitami, ako je grilované mäso, klobása, syry a tradičné polievky. Okrem toho nájdete aj rôzne trhy, kde sa predávajú čerstvé ovocie a zelenina a kde si môžete zakúpiť miestne výrobky.

Ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov v krásnej prírode a s kultúrnymi pamiatkami, Transylvánske Alpy sú ideálnou destináciou pre vás. Táto oblasť ponúka dokonalý mix prírody, kultúry a dobrodružstva, ktoré vám zaručí jedinečný zážitok.


Ubytovanie Rumunsko Transylvánske Alpy


Transylvánske Alpy sú jednou z najkrajších a najzaujímavejších turistických oblastí v Rumunsku. Tento región je známy svojou prírodnou krásou, nádhernými výhľadmi a bohatou kultúrou a históriou. Ak plánujete navštíviť Transylvánske Alpy, je dôležité mať výborné a pohodlné ubytovanie.

V tomto regióne nájdete množstvo ubytování kosťôlomv mnohý veľmi zaujímavé. Existuje mnoho kempov, hostincov, horských chatiek, hotelov a apartmánov, ktoré vás privítajú. Medzi najobľúbenejšie ubytovania patria horské chaty a chalupy, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. Tieto chaty sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hladajú prepojenie s prírodou a chcú stráviť niekoľko nocí v malebnom prostredí.

Hostince a malé hotely sú tiež dobrou voľbou, ak hľadáte pohodlne ubytovanie. Tieto ubytovania poskytujú výborné služby a často majú jedinečný šarm. Pre rodiny a skupiny sú apartmány v Transylvánskych Alpách veľmi populárne. Tieto apartmány poskytujú veľa priestoru a sú ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť viac času spolu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo nezvyčajné, môže byť vhodným riešením kempovanie. V Transylvánskych Alpách je mnoho opustených miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc v prírode. Existujú aj kempy s modernými zariadeniami, kde si môžete prenajať stan alebo karavan.

Pri výbere ubytovania sa môžete rozhodnúť pre turistický región, ktorý chcete vidieť. Mnoho ubytovacích zariadení leží v blízkosti turistických atrakcií, ako napríklad hradov, jaskýň a vodopádov v okolí. Pokiaľ sa chcete venovať horolezectvu alebo turistike, môžete si vybrať z ubytování, ktoré ležia blízko horských chodníkov.

Transylvánske Alpy sú nádherná oblasť v Rumunsku, ktorá ponúka množstvo zaujímavých zážitkov a príležitostí. Ak plánujete navštíviť tento región, je dôležité zvoliť si skvelé ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlnosť a pohodlie, ktoré potrebujete počas svojho pobytu. Bez ohľadu na to, aké je vaše cestovateľské plánovanie, Transylvánske Alpy sú určite miesto, ktoré stojí za návštevu.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky