Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Salamonove ostrovy Marovo Lagoon

Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Marovo Lagoon


1. Kde sa nachádzajú Salamonove ostrovy Marovo Lagoon?
Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sa nachádzajú v západnej časti Šalamúnových ostrovov v Tichom oceáne, v blízkosti Papuy Nové Guiney.

2. Aké sú najlepšie aktivity na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon?
Najlepšie aktivity na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, rybárčenie, plachtenie a prehliadky ostrova.

3. Je bezpečné navštíviť Salamonove ostrovy Marovo Lagoon?
Áno, Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sú bezpečným miestom na návštevu. Všetky turistické aktivity sú dohodnuté s miestnymi autoritami a sú bezpečné pre turistov.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Salamonových ostrovov Marovo Lagoon?
Najlepšou dobou na návštevu Salamonových ostrovov Marovo Lagoon je počas obdobia sucha, ktoré trvá od mája do októbra.

5. Čo je Marovo Lagoon?
Marovo Lagoon je najväčšie slané jazero na svete nachádzajúce sa v Šalamúnových ostrovoch. V jazere sú množstvo exotických rýb a korálových útesov.

6. Ako sa dostanem na Salamonove ostrovy Marovo Lagoon?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Salamonove ostrovy Marovo Lagoon, je cestovať letom z Medzinárodného letiska Honiary na Guadalcanale do letiska Marau Sound a potom sa preplaviť rýchlym člnom na ostrov.

7. Aké je miestne jedlo na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon?
Miestne jedlá na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon zahŕňajú čerstvé ryby a morské plody, tropické ovocie a korenie. Toto jedlo je podávané s ryžou, ktorá je jedlom každého dňa.

8. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon?
Najlepšie ubytovacie možnosti na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon sú malé bungalovy súkromných majiteľov a rôzne hotely a apartmány, ktoré sú k dispozícii pre turistov.

9. Aké sú miestne zvyky a tradície Salamonových ostrovov Marovo Lagoon?
Miestne zvyky a tradície Salamonových ostrovov Marovo Lagoon zahŕňajú vrcholové tance, lietanie s Lasi, čajové obrady a typické miestne remeslá, ako sú výroba rybárskej siete a výroba ozdôb z mušlí.

10. Je potrebné mať víza na návštevu Salamonových ostrovov Marovo Lagoon?
Áno, na návštevu Salamonových ostrovov Marovo Lagoon je potrebné mať víza. Víza musia byť získané vopred a platné sú v celej krajine, vrátane Salamonových ostrovov Marovo Lagoon.


Počasie Salamonove ostrovy Marovo Lagoon


Salamonove ostrovy sú súčasťou štátu Šalamúnove ostrovy, ktorý sa nachádza v južnej časti Tichomorí. Ostrovy sú známe svojou nádherou, prirodzenou krásou a širokej ponuke turistických aktivít. Medzi najkrajšie miesta na ostrovoch patria Marovo Lagoon. Tento úchvatný kúsok prírody je rajom pre milovníkov vodných športov a ľudí, ktorí sa radi oddávajú oddychu a oddychu.

Marovo Lagoon je veľký lagúnový systém, pozostávajúci z mnohých malých ostrovov, ktoré sa nachádzajú v jeho interiéri. Tento prírodný úkaz je zatiaľ udržaný v krásnom stave a je domovom mnohých druhov rýb, rastlín a živočíchov. To z neho robí obľúbené miesto pre šnorchlovanie a potápanie.

Počasie na Salamonových ostrovoch je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami počas celého roka. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 25 až 30 stupňami Celzia. V období leta (jún - august) sa môže teplota vyšplhať aj na 35 stupňov. V zimnom období (december - február) sú teploty nižšie, okolo 25 stupňov.

Počasie na ostrovoch môže byť veľmi nepredvídateľné. Najmä v období dažďov, ktoré sa vyskytujú v období od novembra do marca, sa môže objaviť silný vietor a veľké množstvo zrážok, ktoré môže znamenať, že nestihnete plánované aktivity. Napriek tomu, že väčšina turistov navštívi Marovo Lagoon v období leta (jún-august), odporúča sa plánovať návštevu v období apríla a mája alebo októbra a novembra, keď sú teploty príjemnejšie a menej zrážok.

Salamonove ostrovy a Marovo Lagoon ponúkajú turistom jedinečný zážitok. Aj keď počasie môže byť nepredvídateľné, krása ostrova je stále zachovaná. Ak hľadáte dovolenku v krásnej tropickej lokalite, ostrovy Salamon sú ideálnym miestom pre vás.


Dovolenka Salamonove ostrovy Marovo Lagoon


Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sa nachádzajú v západnej časti Šalomúnskych ostrovov a sú považované za jedno z najkrajších miest na svete. Táto oblasť ponúka pohľad na jasne modré lagúny, koralové útesy, tropické rastlinstvo a nezabudnuteľné západy slnka. Ak hľadáte miesto na odpočinok a relax, Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sú vašou ideálnou voľbou.

Jednou z najväčších atrakcií oblasti je nádherná Marovo Lagoon, kde si môžete vychutnať jazdu na člne alebo si pripadáte ako v akváriu a vidieť mnoho farebných rybiek a morských živočíchov. Pláže, ktoré lemuje biely piesok a kokosové palmy, sú ideálne miesto na lenošenie a slniečkarenie. Pre tých náročnejších sú k dispozícii luxusné rezorty a hotely, ktoré ponúkajú široké spektrum služieb.

Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sú tiež ideálnym miestom pre milovníkov potápania. Koralové útesy v tejto oblasti sú bohaté na morské živočíchy a rastliny, a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky pre všetkých potápačov. V oblasti sa nachádzajú aj historické miesta, kde sa môžete dozvedieť viac o kultúre a dejinách Šalomúnskych ostrovov.

Ak by ste sa rozhodli stráviť dovolenku na Salamonových ostrovoch Marovo Lagoon, nezabudnite sa vybaviť peňaženku. Cena za ubytovanie a stravu je v porovnaní s inými ostrovmi v Tichom oceáne vysoká. Musíte však brať do úvahy, že sa nachádzate na opustenom ostrove v polovici Tichého oceánu.

Celkovo vzaté, Salamonove ostrovy Marovo Lagoon sú ideálnym miestom na oddych a relax. Táto oblasť sa vám zaručene zaryje do sŕdc a prinesie nezabudnuteľné zážitky a krásne spomienky, ktoré si budete pamätať až do konca svojho života.


Letenka Salamonove ostrovy Marovo Lagoon


Marovo Lagoon je jeden z najkrajších a najpôsobivejších prírodných zjavov na Salamonových ostrovoch. Zdvihnutý 300 metrov nad hladinou mora, tento obrovský lagún meria až 55 kilometrov na dĺžku a 15 kilometrov na šírku. Je to miesto, kde sa stretávajú neskutočné modré vody, krištáľovo čisté tajomné ostrovy a miestne tradície.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Marovo Lagoon, je cestou z letiska v Honiare, hlavnom meste Salamonových ostrovov. Let z Honiary do nádherného Marovo trvá asi 45 minút, a počas letu si môžete vychutnať množstvo zaujímavých miest na pohľad.

Marovo Lagoon sa nachádza na úplnom západe medzi Munda a Gizo. Je obklopený nekonečnými palmovými hájmi a zelenými kopčekmi. Okrem toho je Marovo nedotknutou klenotnicou s viac ako 120 malými ostrovmi a atolmi, kde majú návštevníci možnosť okúpiť sa v sladkovodnom jazierku a vidieť spektakulárne ryby a koraly.

Ostrovová oblasť Marovo Lagoon ponúka pobyt plný dobrodružstva a zážitkov. Ak ste milovníkom rýb a rybolovu, Marovo Lagoon vám ponúka najlepšie miesto pre morský rybolov, kde môžete chytiť úlovok na večeru alebo sa pripojiť k miestnym rybárom na trhu a dostať najlepšie ryby. Okrem toho tu nájdete množstvo tradičných praktík, ktoré sa zachovali v priebehu mnohých storočí.

Celková atmosféra na Marovo Lagoon je úplne iná ako v iných oblastiach Salamonových ostrovov. Je to skutočne miesto, kde si môžete oddýchnuť od tradičného turistického ruchu a skúmať skutočnú kultúru ostrovov. Keď tu prídete, budete mať pocit, že ste sa vrátili do čias, keď sa svet pohyboval pomalšie a kde sa ľudia bavia jednoduchými vecami, ako sú hry, tanečnice a miestne zvyky.

Marovo Lagoon poskytuje návštevníkom neopakovateľný zážitok a poskytuje úplne inú perspektívu na svet. Ak ste pri plánovaní vášho ďalšieho dovolenkového plánu uvažovali o mieste, kde si môžete oddýchnuť od bežného turistického ruchu a spoznať neopakovateľnú kultúru a krásy miestneho prostredia, Marovo Lagoon je pre vás tou správnou voľbou. Stačí vám len letenka na Salamonove ostrovy a dovolenka sa môže začať.


Ubytovanie Salamonove ostrovy Marovo Lagoon


Salamonove ostrovy Marovo Lagoon patria k najkrajším miestam na zemi. Toto miesto, kde sa nachádza len pár zaostalých dediniek s turizmom začalo až v roku 2000. Zostáva stále neobjaveným klenotom západného Tichomora.

Čo sa týka ubytovania, čaká vás tu množstvo možností. Od luxusných rezortov až po tradičné miestne chaty. Hotely tu nájdete asi len dva, ďalej vám ostane možnosť si objednať ubytovanie cez stránky, ktoré vám ponúkajú možnosť byť hosťom u miestnych obyvateľov a prežiť tak nezabudnuteľný zážitok.

Ak by ste sa rozhodli pre ubytovanie v rezorte, oplatí sa vám zvoliť si jeden z tých kvalitnejších. Hlavným dôvodom je, že tu nie sú privátné pláže a to znamená, že ak vám napadne vyraziť na kúpanie, budete musieť pred tým ísť popri členoch miestneho kmeňa, ktorý ich vlastní.

Takisto si môžete objednať ponuku na ubytovanie priamo cez miestnych, ktorý tu ponúkajú tradičné chaty. Ide o chatky, ktoré stojí v priamom kontakte s prírodou, no aj napriek tomu sú komfortné a najmä útulné. Môžete v nej prežiť skutočný domáci pobyt, ktorý zažijete len ťažko v inom zákutí sveta.

Vyberte si ten správny druh ubytovania, a vyrazte smerom do Salamonových ostrovov Marovo Lagoon na nezabudnuteľný pobyt. Tu vás čakajú krásne pláže, tyrkysové more, množstvo kultúrnych zážitkov a najmä príroda, ktorá vám zaručene vezme dych.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky