Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Šalamúnove ostrovy Rennell Island

Ubytovanie Šalamúnove ostrovy Rennell Island


Šalamúnove ostrovy, známe tiež ako Šalamúnovské ostrovy, sa nachádzajú v Pacifiku, na východ od Papua-Nová Guinea. V skupine štyroch hlavných ostrovov je Rennell Island najjužnejší a najväčší. Toto nádherné miesto je prístupné len po mori a ponúka návštevníkom úžasné zážitky. Ak sa plánujete vydať na Rennell Island, musíte si zabezpečiť vhodné ubytovanie.

Ubytovanie na Rennell Island nie je veľmi rozvinuté. Väčšina miest k pobytu sú malé dedinky a ubytovacie zariadenia. Môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania ako sú hotelové izby, penzióny a bungalovy. Nie sú tak luxusné ako v hlavnom meste alebo na známych ostrovoch ako Bali, ale uistíme vás, že vám poskytnú všetky pohodlia, ktoré by ste mohli očakávať od hotelu.

Niektoré z najlepších miest na Rennell Island, kde sa môžete ubytovať, sú obsadené miestnou populáciou a patria k malým dedinkám na ostrove. Tieto dediny ponúkajú skutočný zážitok z ostrova, ktorý vám umožní spoznať miestnych ľudí a kultúru. V dedinách si môžete vybrať z viacerých druhov ubytovania, ako sú penzióny, privátne bungalovy a rodinné izby.

Ak hľadáte ubytovanie s väčším luxusom, môžete sa ubytovať v menších hoteloch alebo vysoko kvalitných bungalovoch na pláži. Tieto zariadenia zvyčajne ponúkajú prvotriedne vybavenie, ako sú klimatizácia a televízor. Niektoré z nich ponúkajú aj vyhliadkové terasy s nádherným výhľadom na more.

Ubytovanie na Rennell Island môže byť drahé, pretože ostrov nie je veľmi rozvinutý turistickým ruchom. Preto je najlepšie, ak si zarezervujete svoje miesto na pobyt vopred, aby ste sa mohli vyhnúť vysokým poplatkom. Na ostrove sa môžu vyskytnúť aj sezónne výkyvy v cene, takže by ste mali mať na pamäti, že v lete bude ubytovanie drahšie ako v zime.

Ubytovanie na Rennell Island určite nie je pre každého, pretože ostrov nie je veľmi pokročilý v mnohých zmysloch. Ak však hľadáte niečo jedinečné a autentické, rozhodne by ste mali navštíviť tento nádherný ostrov. Odvšadiaľ sa môžete vydať na dobrodružné výpravy po okolitej prírode a zlepšiť si svoje dovolenkové zážitky.


Počasie Šalamúnove ostrovy Rennell Island


Šalamúnove ostrovy sú skupinou ostrovov v južnom Pacifiku, kde sa nachádza aj Rennell Island s rozlohou približne 660 km štvorcových. Podnebie na Rennell Island je tropické, s vyššou vlhkosťou v druhej polovici roka.

V období od júna do novembra je na Rennell Island suché obdobie. Táto doba je najvhodnejšia pre turistov, ktorí si chcú užiť krásu tohto ostrova. Teploty v tomto období dosahujú priemerne 25 °C počas dňa a 22 °C v noci.

V druhej polovici roka, od decembra do mája, sa na Rennell Island vyskytujú cyklóny a príležitostné búrky avšak v posledných rokoch sa zvyšujú aj dlhšie obdobia sucha. V tomto období je teplota počas dňa približne 29 °C a nočné teploty sa pohybujú okolo 26 °C. Vlhkosť vzduchu je však vysoká a preto sa môže javiť, že je teplejšie a ťažšie sa dýcha.

Kvôli silným vetrám a občasným búrkam sú cesty na ostrove niekedy uzavreté, čo môže ovplyvniť plány turistov. Preto je dôležité mať na pamäti, že počasí na Rennell Island môže byť napriek tropickému podnebiu pomerne nepredvídateľné.

Celkovým zhrnutím počasia na Rennell Island je, že v období od júna do novembra máte vynikajúcu príležitosť navštíviť krásne miesta na ostrove, vybrať si z outdoorových aktivít a užiť si tropickú prírodu. V období od decembra do mája môže byť Rennell Island zatienený cyklónmi, no aj napriek tomu máte stále veľa možností na objavovanie prírodných krás zvyšku roka.


Dovolenka Šalamúnove ostrovy Rennell Island


Šalamúnove ostrovy v Tichom oceáne sú turistického záujmu stále menej transparentné, pokiaľ ide o ich potenciál pre oddych a rekreáciu. Jedným z najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu, sú Rennell ostrovy.

Rennell Island, najväčší atol ostrov v skupine Renell východne od Nových Hebridov, je jedným z najkrajších miest na Šalamúnových ostrovoch. Tento ostrov je plný kvitnúcej vegetácie, ktorá hostí množstvo vtákov a iných živočíchov, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Ostrov Rennell je známy aj pre svoje nezapomenutelné pláže a pozoruhodnú koralovú bariéru. Legendou je, že táto bariéra môže byť vidieť až z vesmíru! Vodné aktivity, ako potápanie, šnorchlovanie a plávanie v týchto vodách sú nezabudnuteľnými zážitkami.

Návštevníci na Rennell Island majú možnosť vychutnať si krásnu prírodu, ktorá je tu v plnej kráse. Kovovéhoštecký prales, ktorý je starý viac ako 100 miliónov rokov, je jednou z hlavných atrakcií tohto ostrova. Prechádzka týmto pralesom vám umožní spoznať rôzne druhy rastlín, ktoré sa nachádzajú len v tomto pralese a sú jedinečné pre celý svet. Zvieratá, ako Maďarský hájnik alebo dravé vtáky ako Sokol alebo Orlík si môžete všimnúť, aj keď sa na to treba veľmi sústrediť.

Ďalšou známou atrakciou Rennell Islandu je jedinečná kultúra miestnego obyvateľstva, ktorá je veľmi dobre dochovaná. Najlepším spôsobom, ako spoznať túto kultúru, je navštíviť tzv. "Pohny" - tradičné dediny, kde môžete vidieť miestne umenie, zvyky a kuchyňu.

Stravovanie na ostrove Rennell je zvyčajne jednoduché, ale chutné. Miestni farmári pestujú rýžu, taro a korene a k tomu sa pridáva čerstvé ovocie a zelenina. Miestne ryby, krevety a kalamáre sú zase jednými z najchutnejších na svete. Krátko povedané, jedlo na Rennell je dokonalým spôsobom, ako ochutnať svet miestnej kuchyne.

Celkovo vzaté, Rennell Island je pre turistov, ktorý hľadajú odpočinok, exotické prostredie a prírodu v plnej kráse určite správnou voľbou. Táto oblasť by mohla byť ďalšou "veľkou" turistickou destináciou, ktorá si zaslúži návštevu a objavovanie jedinečnosti a krásy ostrovov. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní spoznať niečo nové a jedinečné, Rennell Island je správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Šalamúnove ostrovy Rennell Island


Q: Kde sa nachádzajú Šalamúnove ostrovy Rennell Island?
A: Šalamúnove ostrovy Rennell Island sú súčasťou Šalamúnových ostrovov a nachádzajú sa v Tichom oceáne, juhozápadne od ostrova Guadalcanal.

Q: Aká je veľkosť ostrova Rennell Island?
A: Ostrov Rennell Island má rozlohu 660 km².

Q: Aký je počet obyvateľov na ostrove Rennell Island?
A: Podľa údajov z roku 2019 má ostrov Rennell Island približne 1 120 obyvateľov.

Q: Aké sú najväčšie atrakcie ostrova Rennell Island?
A: Medzi najväčšie atrakcie Rennell Islandu patrí jeho unikátna biodiverzita, ktorá sa prejavuje v obrovských lesných porastoch a množstve endemických druhov rastlín a zvierat.

Q: Dokážu sa na ostrove Rennell Island hovoriť aj inými jazykmi okrem angličtiny?
A: Áno, mnohí obyvatelia Rennell Islandu hovoria aj miestnym jazykom reo Rennelle, ktorý patrí medzi jazyky Polynézie.

Q: Aké sú najväčšie hrozby pre ostrov Rennell Island?
A: Najväčšou hrozbou pre Rennell Island je odlesňovanie a ťažba dreva, ktorá narušuje ekosystém ostrova. Navyše, ostrov trpí aj nezodpovedným lovením rýb a korálov.

Q: Existuje na ostrove Rennell Island letisko?
A: Áno, ostrov Rennell Island má malé letisko, ktoré je spojené so zvyškom krajiny leteckou dopravou.

Q: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré sa dajú robiť na ostrove Rennell Island?
A: Medzi najlepšie aktivity na Rennell Island patrí skvelé potápanie a šnorchlovanie na miestnych koráloch, turistické prechádzky lesmi v národnom parku a na pozorovanie rôznych druhov zvierat.

Q: Existuje na ostrove Rennell Island možnosť prenájmu ubytovania?
A: Áno, na ostrove Rennell Island sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálne pre turistov a návštevníkov.

Q: Aké sú najlepšie miesta na ostrove Rennell Island na návštevu?
A: Pri návšteve ostrova Rennell Island by ste nemali vynechať návštevu Národného parku Lake Tegano, miestnej dediny Tigoa a miestneho trhu vo vesnici Lavangu.


Letenka Šalamúnove ostrovy Rennell Island


Šalamúnove ostrovy sú známe svojou krásou, ktorú si môžete užiť počas svojho pobytu tu. Jedným z najkrajších ostrovov medzi nimi je Rennell Island.

Rennell Island sa nachádza na západ od ústia Rennell Sound a je najväčším atolom na svete. Tento ostrov na Sev. Salvatoreho ostrovoch je chránený ako súčasť Svetového dedičstva UNESCO a ponúka jedinečné zážitky návštevníkom.

Ak sa chystáte navštíviť Rennell Island, je potrebné zabezpečiť si letenku. Existuje niekoľko možností, ako môžete cestovať na ostrov.

Prvou možnosťou je letenka z Honiary, hlavného mesta Šalamúnových ostrovov. Let do Rennell Island trvá zhruba 30 minút a môžete si ho zabezpečiť u leteckých spoločností, ako je Solomon Airlines alebo Gizo Airways.

Okrem letu z Honiary si môžete zabezpečiť letenku aj z iných miest na Šalamúnových ostrovoch. Pokiaľ máte plánovanú návštevu iného ostrova, je možné využiť let z Gizo, Munda alebo Choiseul Bay.

Po príchode na Rennell Island si môžete užiť krásy ostrova. Jeho najväčšou atrakciou sú krásne korálové útesy a lagúna, kde môžete vidieť rôzne druhy rýb a morských živočíchov.

Na ostrove sú aj nádherné lagúnové jazerá, ktoré vám umožnia ešte viac užiť si pokojné chvíle v prírode. Na Rennell Island sa nachádza aj množstvo kultúrnych miest, ktoré sú výborným miestom na spoznávanie miestnej histórie a kultúry.

Ak radi trávite čas v prírode, Rennell Island je miesto pre vás. Na ostrove sa nachádza aj učebný les, ktorý vám umožní spoznať miestnu flóru a faunu.

Celkovo Rennell Island ponúka okrem svojich krás aj rôzne aktivity, ktoré vám umožnia užiť si dovolenku naplno. Po príchode s letenkou vám ostrov môže ponúknuť jedinečné zážitky, ktoré budú v pamäti ostanúť po celý život.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky