Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

San Maríno Museo delle Cere

Ubytovanie San Maríno Museo delle Cere


San Maríno Museo delle Cere je muzeum voskových figurín v centru města San Maríno. To je jedno z nejvíce fascinujících míst v Itálii, které nabízí jedinečný pohled na historii San Marina v podobě voskových figurek.

San Maríno Museo delle Cere se nachází v historickém centru města, v krásné budově, která byla postavena v roce 1700. Muzeum je domovem pro mnoho figurových postav, které představují významné události a osobnosti San Marina.

Návštěvníci mohou projít muzeem, kde mohou vidět voskové figury známých osobností, jako je Napoleon Bonaparte, Leonardo da Vinci a Michelangelo. Dále zde můžeme vidět i mnoho historických událostí, jako je bitva u Montapertu v roce 1260 nebo bitva u Marebello v roce 1371.

Muzeum má také sbírku voskových figurín, které představují národní hrdiny San Marina, jako je svatý Marinus a sv. Agatha, které jsou považovány za patrony země.

Je zde také zajímavý výklad o historii San Marina, od jeho založení v roce 301 po současnost. Návštěvníci se tak mohou dozvědět více o této malé zemi a její bohaté historii.

Kromě toho muzeum nabízí zvláštní expozice, jako například figuríny vynálezce Leonarda da Vinci, které zobrazují jeho největší vynálezy a vynálezy, které byly představeny v jeho denících.

San Maríno Museo delle Cere je jedním z nejlepších muzeí voskových figurín v Itálii a stojí za to se zde zastavit, aby si návštěvníci mohli vychutnat nádherný pohled na historii San Marina a uviděli realistické a živé voskové figuríny.


Najčastejšie otázky a odpovede San Maríno Museo delle Cere


1. What is San Marino Museo delle Cere?

San Marino Museo delle Cere is a wax museum located in the city of San Marino. It features lifelike wax figures of historical and famous people, as well as scenes depicting important moments in history.

2. What are the opening hours of San Marino Museo delle Cere?

The museum is open daily from 10:00 AM to 6:00 PM during the summer months (April to October) and from 10:00 AM to 4:00 PM during the winter months (November to March).

3. How much is the entrance fee for San Marino Museo delle Cere?

The entrance fee is €5 per person for adults, while children aged 6 to 14 years old, students, and seniors aged above 65 years old can avail of discounted rates.

4. How long does it take to explore San Marino Museo delle Cere?

It usually takes an hour or two to explore the entire museum, depending on the visitor's interest in the various displays.

5. Can visitors take pictures inside San Marino Museo delle Cere?

Yes, visitors are allowed to take pictures inside the museum. However, the use of flash photography is not allowed, and visitors are asked to be respectful of other visitors and not to obstruct the displays.

6. Is there a gift shop inside San Marino Museo delle Cere?

Yes, there is a gift shop inside the museum which sells a variety of souvenirs and merchandise related to the museum's displays.

7. Is San Marino Museo delle Cere accessible for people with disabilities?

Yes, the museum is accessible for people with disabilities. There are elevators and ramps provided for those who require them, and visitors with disabilities are entitled to free entrance to the museum.


Dovolenka San Maríno Museo delle Cere


San Maríno, malý nezávislý štát nachádzajúci sa v Severnej Taliansku, je preslávený svojou krásnou prírodou, architektúrou a kultúrou. Medzi jeho hlavné atrakcie patrí aj múzeum voskových figurín, ktoré sa nachádza v historickom centre hlavného mesta San Marína.

Múzeum delle Cere (Múzeum voskových figurín) bola založené v roku 2005 a ponúka návštevníkom možnosť vidieť viac ako 100 voskových figurín známych osobností zo sveta kultúry, politiky, filozofie, histórie, vedy a iných oblastí.

Medzi najobľúbenejších postáv v múzeu patrí Leonardo da Vinci s modelom La Gioconda, Pablo Picasso, Michelangelo Buonarotti, ale aj futbalista Diego Maradona alebo speváčka Madonna. Každá figurína je veľmi detailne a realisticky vyrobená od vlasov až po odev a životné prostredie, v ktorom sa nachádza.

Návštevníci môžu stráviť svoj čas v múzeu pozorovaním a fotografovaním voskových figurín, alebo sa môžu zúčastniť aj interaktívnych kreatívnych workshopov, kde si sami môžu vytvoriť svoju vlastnú voskovú figurínu.

Okrem múzea voskových figurín návštevníci môžu objaviť krásu a jedinečnosť San Marína, ktorý sa nachádza na úbočí Apenín a ponúka výhľad na pôvabné talianske krajiny alebo na morisko Jadranského mora.

Medzi ďalšie miesta, ktoré stojí za návštevu, patrí napríklad katedrála San Maríno z 14. storočia alebo historické opevnené mesto Guaita, ktorého zvyšky sa zachovali dodnes.

San Maríno je úžasným cieľom pre dovolenkové pobyty, ktoré sa zameriavajú na kultúru, históriu a krásu talianskej krajiny. Múzeum voskových figurín ponúka jedinečnú skúsenosť a návštevníci sa určite budú baviť pri pozorovaní všetkých známych osobností, ktoré tam vidia.


Počasie San Maríno Museo delle Cere


Ako umelecké múzeum, San Maríno Museo delle Cere je umiestnené v blízkosti najvyššieho bodu mesta San Marino a ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov s rôznymi záujmami. Táto atrakcia, ktorá je v Európe jediná svojho druhu, sa zameriava na realistické voskové figuríny a predstavuje históriu San Marina a jeho tradičné zvyky, ako aj známe osobnosti a udalosti v histórii.

Keď prichádzate do San Maríno, bolo by dobré poznať aktuálne počasie, aby ste sa mohli pripraviť na svoju návštevu múzea. Krajina je obklopená úchvatnými pohoriami, ktoré poskytujú nádherné panoramatické výhľady, ale tiež ovplyvňujú miestne počasie. San Maríno má vlhké subtropické podnebie, ktoré sa prejavuje vo veľmi vysokom množstve zrážok počas obdobia jesene a zimy a vysokých teplotách v lete.

Letá sú v San Marine horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Takže, ak sa chystáte navštíviť San Maríno v lete, odporúčame vám, aby ste sa pripravili na horúce počasie a vzali si so sebou dostatok vody, aby ste sa hydratovali. V noci sa teplota zvyčajne znižuje, takže bolo by dobré, ak by ste si vzali s sebou nejaký svetr alebo bundu.

V zime sú teploty v San Maríno mierne, s maximálnymi teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Toto obdobie je zvyčajne daždivé a vetrné, takže by bolo dobré, ak by ste si priniesli náprsník alebo dáždnik a vhodné odevy, aby ste mohli zostať suchí. Vzhľadom na to, že múzeum sa nachádza blízko najvyššieho bodu San Marína a je obklopené horami, dychtiví návštevníci môžu prísť do múzea aj počas sneženia, no toto sa vyskytuje len zriedkavo.

Celkovo vlhké subtropické podnebie San Marína dáva návštevníkom multifacetný zážitok a každé obdobie má svoje výhody a nevýhody. Ak teda plánujete návštevu San Marína Museo delle Cere, je dôležité sledovať predpoveď počasia a pripraviť sa na vhodné oblečenie a výstroj, aby ste mohli užiť si všetko, čo toto jedinečné múzeum ponúka.


Letenka San Maríno Museo delle Cere


San Maríno Museo delle Cere je fascinujúce múzeum voskových figurín v San Maríne. Ak ste fanúšikom umenia alebo sa jednoducho radi učíte o histórii a kultúre, už ste welkom v tomto múzeu.

Napriek tomu, že San Maríno je najmenším suverénnym štátom v Európe, ktorý sa nachádza vo vnútrozemskom Taliansku, má veľa ponúk pre turistov. Mnohí turisti si vychutnávajú výlet pretože je to jeden z najkrajších a nádherných miest v Európe.

Ako sme už spomenuli, San Maríno Museo delle Cere je múzeum voskových figurín a vstupné je prijateľné. Múzeum sa nachádza v centre mesta a jedná sa o unikátny zážitok, ktorý si návštevníci môžu vychutnať.

V múzeu sa nachádza viac ako 50 realistických voskových figurín, ktoré zobrazujú najvýznamnejšie osobnosti histórie, ako napríklad Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Cezar Augustus, Raffaelo Sanzio a mnoho ďalších. Okrem toho môžete vidieť aj voskové figuríny z oblasti filmu a hudby, ktoré zahŕňajú Elvisa Presleyho, Madonnu, a mnoho ďalších.

Jednou z najúžasnejších častí múzea je rosso censura, čo znamená "Červená cenzúra". Tento zážitok vás vtiahne do času talianskeho fašistického režimu a ukáže vám kameru, ktorú používali na kontrolu ľudského správania. Všetky podrobnosti o tomto amazone nájdete tu v tomto múzeu.

San Maríno Museo delle Cere je určite výletom, ktorý nemožno vynechať. Je to úplne iný druh múzea, ktorý vám umožní vidieť a pochopiť významné udalosti v histórii sveta ako nikdy predtým. Ak sa plánujete v najbližšej dobe navštíviť San Maríno, neuveriteľný zážitok čaká práve na vás.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky