Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Saudská Arábia Al Kharrarah Park

Dovolenka Saudská Arábia Al Kharrarah Park


Saudská Arábia je známa pre svoje veľkolepé mesto Džidda, kde sa nachádza Al Kharrarah Park. Tento park sa nachádza priamo pri pobreží Arabského mora a je obľúbenou turistickou atrakciou.

Park je veľmi veľký a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Okrem prechádzok na čerstvom vzduchu a relaxovania na pláži, si môžete vychutnať aj jazdu na koni alebo zapojiť sa do futbalového turnaja. Večerom si môžete posedieť pri ohnisku a vychutnať si arabskú kuchyňu pod hviezdami.

Al Kharrarah Park ponúka aj bohatú históriu, pretože sa na tomto mieste nachádzajú archeologické náleziská asi 500 rokov staré. Kôli tomuto unikátnemu spojeniu prírody a histórie, je Al Kharrarah Park jedným z najnavštevovanejších miest v Džidde.

Pre tých, ktorí sú fanúšikmi adrenalínových aktivít, park ponúka tiež ziplining. Návštevníci môžu preletieť nad parkom a získať špeciálne pohľady na horný pobrežný okraj.

Fascinujúcou časťou parku je tiež nádherná fontána, ktorá je osvetlená v noci a vytvára nezabudnuteľné obrazy v zmysle svetelných hier.

Oneskorené otvorenie v roku 2020 znamenalo, že park nemal veľa návštevníkov. Okrem toho, vstup na niektoré z atrakcií je stále obmedzený v dôsledku pandémie COVID-19.

Celkovo sa však Al Kharrarah Park stane ďalším skvelým miestom na návštevu pre tých, ktorí plánujú dovolenku v Saudskej Arábii. S krásnou prírodou, aktivitami aj historiou ponúka park niečo pre každého. Nezáleží, či ste turista alebo domáci občan, Al Kharrarah Park poskytuje skvelú príležitosť na relaxáciu a zábavu v prekrásnom prostredí.


Letenka Saudská Arábia Al Kharrarah Park


Ak hľadáte nezvyčajné miesta na návštevu v Saudskej Arábii, určite by ste mali zvážiť návštevu Al Kharrarah Parku. Tento park sa nachádza v púšti, asi 50 km od hlavného mesta Rijádu a ponúka pre návštevníkov množstvo zaujímavých atrakcií.

Predovšetkým je tu prírodné jazero, kde si môžete užiť plavbu na lodičke a pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho tu nájdete aj množstvo vodných atrakcií, ako napríklad tobogány, bazény a ďalšie.

Al Kharrarah Park je tiež ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, pretože tu nájdete množstvo atrakcií pre deti, ako napríklad šmykľavky, detské bazény a ihriská. Prevádzkovatelia parku sa veľmi snažia o bezpečnosť návštevníkov a zabezpečili dostupnosť lekární a zdravotníckych zariadení.

Ďalšími zaujímavými miestami v parku sú napríklad kryté ihriská pre futbal, basketbal a tenis, ako aj trampolíny a stena na lezenie. Nie je nuda ani pre tých, ktorí milujú adrenalinové športy, pretože tu nájdete zorbing a šnorchlovanie.

Okrem toho môžete využiť aj rôzne stravovacie prevádzky v parku, ktoré ponúkajú tradičné arabské jedlá, ako aj obľúbené medzinárodné jedlá. Veľký dôraz sa prikladá aj na pitný režim, preto máte k dispozícii množstvo vodných prameňov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac než len zábavu, je tu aj možnosť ubytovania v parku. Prevádzkovatelia ponúkajú hotelové izby s parkovým výhľadom a stavitené stanovanie v strede púšte.

Ak zvažujete návštevu Saudskej Arábie, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu plánovaných aktivít aj návštevu Al Kharrarah Parku. Ide o skvelé miesto nielen pre zábavu, ale aj pre objavovanie krás krajiny a arabskej kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Saudská Arábia Al Kharrarah Park


1. Aké sú otváracie hodiny Al Kharrarah Parku v Saudskej Arábii?
- Park je otvorený každý deň od 16:00 do 24:00 hod.

2. Aká je vstupná cena na Al Kharrarah Park v Saudskej Arábii?
- Vstup do parku je zadarmo.

3. Je v parku povolený vstup so zvieratami?
- Nie, zvieratá nie sú povolené v parku.

4. Sú v parku k dispozícii potraviny a nápoje?
- Áno, v parku sú k dispozícii rôzne stánky a predajne s nápojmi a občerstvením.

5. Aké atrakcie sú v Al Kharrarah Parku dostupné?
- Park ponúka rôzne atrakcie ako horské dráhy, závody vodných člnov, atrakcie pre deti a ďalšie.

6. Je v parku dostupné parkovisko pre autá?
- Áno, v parku je k dispozícii parkovisko pre návštevníkov.

7. Aké sú polohy v parku, kde je fotografovanie zakázané?
- Fotografovanie je zakázané pri niektorých atrakciách a vo vnútri niektorých obchodov a prevádzok.

8. Je nutné v Al Kharrarah Parku nosiť krycie oblečenie?
- Áno, krycie oblečenie je povinné a odporúča sa nosiť pohodlné a vzdušné oblečenie.

9. Je možné v parku platiť kartou?
- Áno, niektoré prevádzky prijímajú platby kartou.

10. Ako sa najlepšie dostať do parku?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je privátnym vozidlom alebo taxi službou. Park má tiež dobre pripojenie na verejnú dopravu.


Ubytovanie Saudská Arábia Al Kharrarah Park


Saudská Arábia je krajina, ktorá je známa svojim bohatstvom, luxusom a skvostnými stavbami. Al Kharrarah Park, ktorý sa nachádza medzi mestečkami Al Khobar a Dammam na východnom pobreží krajiny, je bezpochyby jednou z tých stavieb, ktoré zaujmú každého návštevníka.

Tento park je určený pre návštevníkov, ktorí hľadajú zaujímavú aktivitu pri troške oddychu. Park ponúka viacero aktivít od prechádzok, cyklistiky, deti tu majú k dispozícii preliezačky a atrakcie. Okrem toho má park aj športové ihriská, ktoré sú ideálne pre futbal, volejbal alebo basketbal.

Ale čo je najdôležitejšie, Al Kharrarah Park poskytuje kvalitné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť svoj pobyt v Saudskej Arábii. V parku sa nachádza niekoľko typov ubytovania, ktoré sú vhodné pre každého návštevníka.

Prvý typ ubytovania je hotel. Hotel v parku ponúka komfortné a moderné izby vybavené všetkým potrebným zariadením vrátane klimatizácie, kúpeľne a TV. Hostia môžu tiež využiť reštauráciu, kde sa podávajú tradičné arabské jedlá.

Druhý typ ubytovania sú chatky. Chatky v parku sú vhodné pre návštevníkov, ktorí si radi užijú prírodné prostredie. Sú dostatočne vybavené a zároveň poskytujú pohodlie a základné zariadenie. Návštevníci si môžu uvariť čaj alebo kávu, ktoré sú k dispozícii v každej chate.

Posledný typ ubytovania sú karavany, ktoré sú momentálne obľúbené pretekajúcimi. Sú skvelým spôsobom ako stráviť noc v parku a ponúkajú návštevníkom trošku viac súkromia a nezávislosti. Karavany sú vybavené klimatizáciou, TV a kuchyňou.

Al Kharrarah Park ponúka nielen skvelé zariadenie, ale aj nádherné okolie. Park je omnoho väčší, ako by sa na prvý pohľad zdalo a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zaujímavých miest. Akonáhle vstúpite do parku, okamžite sa ocitnete v inom svete a pohlcujúci pocit oddychu Vás prenikne.

Vstupné do parku nie je vysoké, a to je pre návštevníkov skvelá správa, ktorá ich nebude zbytočne zaťažovať. Ubytovanie v parku je, samozrejme, drahšie, ale stále pomerne cenovo dostupné v porovnaní s luxusnými hotelmi v iných častiach krajiny.

Ak hľadáte miesto, kde môžete stráviť príjemne voľný čas s rodinou alebo priateľmi a zároveň zažiť niečo unikátne, potom je Al Kharrarah Park tou správnou voľbou. Tu nájdete kľud, oddych a pobyt, ktoré si budete pamätať na celý život.


Počasie Saudská Arábia Al Kharrarah Park


V Saudskej Arábii môže byť počasie veľmi horúce a suché, ale v Al Kharrarah Parku to nie je výnimkou. Tento park sa nachádza v meste Rijád a je jedným z populárnych miest, kde sa miestni a turisti môžu stretnúť a užívať si krásy prírody.

V Al Kharrarah Parku môžete očakávať veľmi horúce letné mesiace, kedy teploty môžu stúpať až na 45°C. Počas zimných mesiacov sa teploty pohybujú v priemere okolo 25°C. V parku pritom neďaleko sa nachádza Ajmar zasadený tam.

Park nedávno prešiel rekonštrukciou a bol otvorený pre verejnosť v roku 2018. V rámci rekonštrukcie došlo k výsadbe nových rastlín a stromov, ktoré by mohli prežiť v tomto extrémnom počasí. Park disponuje prekrásnymi záhradami, fontánami a stromami.

Návštevníci parku sa môžu užívať na jazere, ktoré sa nachádza v strede parku. Okrem toho sú tu aj detské ihriská a centrum jogy a fitness. V parku sa tiež nachádzajú stezky na prechádzky a cyklistické trasy.

Al Kharrarah Park je ideálnym miestom pre rodiny, deti, turistov a ľudí, ktorí chcú užiť si krásy prírody a prejsť sa po prekrásnych záhradách. Návšteva parku je tiež vynikajúcou príležitosťou na relaxáciu a oddych od ruchu mesta.

Ak sa plánujete navštíviť Saudskú Arábiu a Al Kharrarah Park, nezabudnite sa pripraviť na extrémne horúce počasie. Môžete si obliecť ľahké oblečenie a nezabudnite na klobúk a kremeň od slnka. Takisto dajte pozor na svoje zdravie a nezabudnite pravidelne piť vodu. Návšteva parku bude určite nezabudnuteľným zážitkom!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky