Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Seychely Moyenne Island

Letenka Seychely Moyenne Island


Seychelské ostrovy sú známe svojimi nádhernými plážami, krásou prírody a bohatou faunou. Medzi týmito ostrovami sa nachádza aj ostrov Moyenne Island, ktorý patrí medzi najmenšie obývané ostrovy na svete. Ak sa uvažujete o ceste na Seychely, určite by ste sa nemali nechať ujsť návštevu tohto kúzelného ostrova.

Najlepší spôsob, ako sa na ostrov dostanete, je samozrejme letenka. Najmä ak prichádzate z ďaleka, je to najkomfortnejší a najrýchlejší spôsob dopravy. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety na Seychely, ale ak hľadáte najvhodnejšie letenky, odporúčame zúčastniť sa odporúčania od svojho cestovného poradcu alebo objavovača letu.

Ak ste už zarezervovali let, musíte ešte zistiť, ako sa na ostrov dostanete. Moyenne Island sa nachádza asi 1,5 km západne od ostrova Mahé – najväčšieho ostrova Seychel. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostanete na ostrov Moyenne, je teda lietať na medzinárodné letisko na ostrove Mahé a potom prejsť na Moyenne Island loďou.

Na ostrove Moyenne Island si môžete vychutnať plnenie dobrodružstva. Na ostrove sa vyskytuje veľké množstvo druhov vtákov a korytnačiek. Môžete sa vybrať na prehliadku s miestnym sprievodcom a vidieť niektoré z majestátnych vtákov alebo korytnačiek, ktoré obývajú ostrov. Ostrov je tiež obdaný nádhernými plážami, kde si môžete dopriať oddych od sveta a užívať si prírodu.

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre pobyt v neďalekom hlavnom meste Victoria, môžete si skúsiť vodné športy, scubadiving, rybolov alebo plávanie. Seychely ponúkajú aj množstvo tradičnej kuchyne a turistických atrakcií.

Či už ste na Seychely cestujete kvôli historickým pamiatkam, prírodnému dedičstvu alebo zomrelovačnému letu, návšteva ostrova Moyenne Island by nemala chýbať vo vašom zozname. Cestujte letom na ostrov Mahé, prejdite na Moyenne Island a užívajte si svoju dovolenku plnou exotických miest a krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Moyenne Island


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Moyenne Island?

Moyenne Island je prístupná iba lodou z Mahé. Najlepšou možnosťou je vziať si prenajatú loď alebo rezervovať si miesto na organizovanom výlete.

2. Má Moyenne Island vybavené záchody a sprchy?

Nie, na Moyenne Island sa nenachádzajú verejné toalety alebo sprchy. Preto sa odporúča, aby si návštevníci priviezli vlastné zariadenie.

3. Je na Moyenne Island možné prespať?

Áno, na ostrove sa nachádza malý hotel s niekoľkými miestnosťami, alebo si môžete stanovať na ostrove vopred rezervovanom priestore.

4. Aké aktivity sú možné na Moyenne Island?

Na Moyenne Island si môžete vychutnať krásne pláže a voda je ideálna na šnorchlovanie a potápanie. Okrem toho, môžete sa prechádzať po ostrove a obdivovať prírodu a rôzne druhy vtáctva.

5. Akú menejšiu faunu a flóru môžem očakávať na Moyenne Island?

Moyenne Island je domovom mnohých druhov vtáctva, z ktorých niektoré sú endemické len pre Seychely. Okrem toho, na ostrove nájdete rôzne druhy rastlín a stromov, ktoré nie sú bežné na iných ostrovoch Seychel. Taktiež je tu možnosť vidieť niektoré morské živočíchy, ako napríklad korytnačky. So Seychelym Moyenne Islandom je spojená aj ochrana morských korytnačiek, ktoré sa párujú poblíž brehu ostrova.

6. Ako je regulovaná návšteva z hľadiska ochrany prírody?

Moyenne Island je súkromným ostrovom, a tak sú návštevníci regulovaní a v rámci ochrany prírody súnych podliehajú pravidlám a pokynom. Okrem toho, v návštevnosti a ochrane tejto lokality sa angažuje aj organizácia Fishermen’s Cove Resort & Spa Foundation.

7. Je na Moyenne Island možné kúpať sa?

Áno, môžete sa kúpať, ale odporúča sa používanie opaľovacích krémov, pretože slnko a teplo sú veľmi intenzívne. Taktiež dbajte na to, aby ste dodržiavali pokyny a regulačné náležitosti dôležité pre kúpanie sa v mori.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Moyenne Island?

Najlepším časom na návštevu ostrova je od mája do októbra, keď je suché obdobie, more je kľudné a teplota je príjemná.

9. Koľko stojí návšteva Moyenne Island?

Návšteva Moyenne Island môže byť cenovo rôznorodá. Cena prenájmu lode a rezervácie hotelu sa môže líšiť v závislosti od zvoleného spôsobu transportu a ubytovania. Vstupné na ostrov je platiace, cena závisí od aktuálne platnej ceny za osoby nad 12 rokov.

10. Je potrebné si pred návštevou Moyenne Island rezervovať miesto?

Áno, je potrebné rezervovať si miesto na lodné plavby alebo v ubytovacom zariadení. Ostrov sa nevyasi dovolenky s celkovou kapacitou menej ľudí, preto je odporúčané si o všetkom dobre dohodnúť vopred.


Počasie Seychely Moyenne Island


Seychely Moyenne Island je jedným z najkrajších ostrovov v Indickom oceáne a je miestom, kde mnoho turistov hľadá útočisko pred ruchom veľkých turistických miest. Ak plánujete cestu na tento ostrov, prvou vecou, ktorou sa musíte zaoberať, je počasie, ktoré tam prevláda.

Seychely Moyenne Island patrí do stredných Seychelských ostrovov. Má teda tropické podnebie, ktoré je charakteristické pre túto oblasť. V sezóne sa teploty pohybujú od 28 až 32 stupňov Celzia, a taktiež sa tu vyskytuje veľa vlhkosti a dažďov.

Najlepší čas na návštevu Seychelov Moyenne Island je medzi aprílom a májom a neskôr v septembri a októbri. Teploty sú v toto obdobie naozaj príjemné a vzduch nie je tak vlhký ako v lete. Tieto mesiace taktiež predstavujú obdobie najnižšieho rizika tropických búrok a hurikánov.

V lete a v zime, hneď po období dažďov, zvyčajne prichádza to obdobie sucha. Na Seycheloch Moyenne Island býva v tomto období zvykom teplota v rozmedzí 26-27 stupňov Celzia a najčastejšie sa vyskytujú rýchle dažde. Aj keď sa v zime nemusíte báť hurikánov a búrok, môže to tu byť trochu chladnejšie, preto si určite priveďte aj nejaké teplejšie oblečenie.

Najmenej priaznivý čas na návštevu Seychelov Moyenne Island sú mesiace od mája do septembra, keď môžete čeliť častejším zrážkam a silným vetrom. Aj keď existujú stále veľké príležitosti na zábavu, môže byť ťažké si plnohodnotne vychutnať krásu ostrova v takomto počasí.

V každom prípade, Seychely Moyenne Island sú nádherným miestom na oddych a relax. Záleží iba na vašich preferenciách, aký čas vám bude najlepší na návštevu. Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov a ste pripravení na niektoré monzunové dažde, najlepšie sa vydať na Seychely Moyenne Island v neskorých mesiacoch. Tam budete mať krásne súkromie a užijete si krásne tichejšie chvíle.


Ubytovanie Seychely Moyenne Island


Moyenne Island patrí medzi najkrajšie ostrovy na Seychelách a je vynikajúcim miestom na návštevu pre tých, ktorí si želajú pokojnú dovolenku austrálskeho typu. Ostrov sa rozprestiera na ploche 1,5 hektára a je domovom množstva vzácnych druhov vtáctva, ako aj exotických rastlín a zvierat.

Ubytovanie na Moyenne Island sa nachádza v niekoľkých súkromných bungalovoch a chatkách. Tieto bývacie jednotky sú vhodné pre skupiny od 2 do 6 ľudí a poskytujú základné zariadenie, ktoré je potrebné na pohodlný pobyt. Každá izba je vybavená súkromným kúpeľným kútom a terasou s výhľadom na okolitý prírodný raj. Ceny ubytovania na Moyenne Island sa líšia v závislosti od sezóny vrátane miesta, kde sa nachádzajú bungalovy a chatky.

Čo sa týka stravovania, na ostrove Moyenne nie sú veľké reštaurácie alebo kaviarne. Avšak, pre tých, ktorí si želajú ochutnať miestne specialty, ponúka sa možnosť objednať si pokrmy z čerstvých miestnych surovín, ako sú morské plody, zelenina a ovocie. Na ostrove je tiež jedna plážová reštaurácia, kde sa podávajú tradičné seycheleské jedlá a nápoje.

Pre turistov, ktorí si želajú aktívnejší pobyt, na ostrove Moyenne sa nachádza mnoho možností pre voľnočasové aktivity vrátane potápania, šnorchlovania, rybolovu, plážových hier a prechádzok po ostrove. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať kúsok Seychelského podnebia, je tiež k dispozícii bazén s prírodnou vodou s výhľadom na more.

Celkovo vzaté, ubytovanie na Seychely Moyenne Island je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si želajú skutočne autentický ostrovný zážitok. S jeho nádhernou prírodou a zaujímavosťami ponúka ostrov Moyenne bezkonkurenčnú kombináciu pokoja, kultúry a dobrodružstva. Pre všetky tieto dôvody je návšteva tou správnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť každodennej rutine a užiť si dovolenku v prírode.


Dovolenka Seychely Moyenne Island


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré vám poskytne úplný relax a oddych, kde si môžete užívať krásne pláže a prekrásne scenérie, Seychely sú tou najlepšou voľbou. Seychely sú ostrovný raj, ktorý sa nachádza v Indickom oceáne a pozostáva z 115 ostrovov. Medzi najkrajšie ostrovy, ktoré Seychely ponúkajú patrí aj Moyenne Island.

Moyenne Island je malý ostrov nachádzajúci sa asi 1,5 kilometra od Veľkého Mahé ostrova a patrí k Seychelám. S rozlohou 0,105 štvorcových kilometrov je ostrov veľmi malý, ale ponúka vám neočakávané krásy. Na Moyenne Island nenájdete žiadne hotely ani veľké reštaurácie, ale to neznamená, že by ste tu nemali čo robiť. Na ostrove sa totiž čas zastavil a vy môžete úplne zabudnúť na ruch moderného sveta.

Na ostrove sa nachádza iba jeden hotel s názvom "Moyenne Island Lodge", ktorý sa od roku 1998 prevádzkuje ako ekologický hotel. Okrem ubytovania pre hostí ponúka aj reštauráciu s miestnou kuchyňou. Hlavnou atrakciou ostrova sú však prekrásne pláže a krištáľovo čisté more.

Na Moyenne Island sa nachádzajú tri pláže: Anse Kayed, Anse Mapou a Anse Aux Poules Bleues. Všetky pláže sú prekrásne a návštevníci sa tu môžu kúpať, šnorchlovať či opaľovať sa. Ostrov je tiež známy svojou faunou a flórou, ktorá je výnimočná. Na ostrove žije mnoho druhov vtákov, chameleónov a žralokov.

Pre tých, ktorí sa chcú vydať na prechádzky po ostrove, odporúča sa návšteva Moyenne Trail, ktorý prechádza celým ostrovom a ponúka prekrásne výhľady na more aj na ostrov.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete úplne odpočinúť a zažiť pohodovú atmosféru, Moyenne Island je tou najlepšou voľbou. Táto malá, tichá a pokojná ostrovčina je ideálnym miestom pre to, aby ste sa oddýchli od ruchu moderného sveta a zažili pravý ostrovný život. Takže neváhajte a plánujte svoju dovolenku na Seychely - na Moyenne Island si určite prídete na svoje.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky