Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Španielsko La Gomera

Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko La Gomera


Otázka: Kde sa nachádza ostrov La Gomera?
Odpoveď: Ostrov La Gomera sa nachádza v Atlantickom oceáne a patrí k Španielsku. Konkrétne sa nachádza v kanárskom súostroví, medzi Tenerife a La Palmou.

Otázka: Ako sa dostať na La Gomeru?
Odpoveď: Na La Gomeru sa môžete dostať lietadlom z iných ostrovov Kanárskych ostrovov alebo z pevninskej Španielska. Ďalšou možnosťou je loďou zo susedných ostrovov ako Tenerife, La Palma alebo El Hierro.

Otázka: Aké turistické atrakcie ponúka La Gomera?
Odpoveď: La Gomera ponúka množstvo krásnych miest na návštevu, vrátane národného parku Garajonay, ktorý je zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ďalšie turistické atrakcie zahŕňajú púšť Maspalomas, jaskyne Cueva del Viento, pláže a miesta pre snorklovanie.

Otázka: Aké je klima na La Gomere?
Odpoveď: Klima na La Gomere je subtropické, s miernymi teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 18 až 28 stupňov Celzia.

Otázka: Aký je miestny jazyk na La Gomere?
Odpoveď: Miestnym jazykom na La Gomere je španielčina, ale mnoho obyvateľov hovorí aj gomerčinou, miestnym dialektom.

Otázka: Aký je miestny pomer meny?
Odpoveď: Miestna mena na La Gomere je euro (EUR). Väčšina miest má bankomaty a môžete použiť kreditnú kartu na platbu vo väčšine obchodov a reštaurácií.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na La Gomere?
Odpoveď: La Gomera má množstvo ubytovacích možností, od hotelov až po privátne apartmány. Medzi najlepšie miesta na ubytovanie patrí napríklad hlavné mesto San Sebastian de La Gomera alebo obce ako Valle Gran Rey a Hermigua.

Otázka: Ako sa dostať po ostrove La Gomera?
Odpoveď: Pre pohyb po ostrove sa odporúča požičať si auto. Na ostrove sú tiež k dispozícii lode na prepravu ľudí a tovaru. Tu a tam sú aj autobusy, ale sú veľmi obmedzené.


Letenka Španielsko La Gomera


Letenka do Španielska na ostrov La Gomera je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú súkromie a pokojnú dovolenku v krásnej prírodnej krajine. La Gomera je druhý najmenší ostrov s krasovým reliéfom a nachádza sa v srdci ostrovného arhipelagu Kanárskych ostrovov, teda západne od marockého pobrežia.

Letenky na tento ostrov budete hľadať najlepšie v zimnom období, počas ktorého sa turistický ruch značne obmedzuje a ceny za ubytovanie sú preto nižšie. Ostrov La Gomera je známy svojou neokázalou krásou, ktorá kontrastuje s obleženými destináciami niektorých zvyšných kanárskych ostrovov. Tento ostrov ponúka skutočnú oázu pokoja a relaxácie pre tých, ktorí hľadajú útočisko pred turistickým ruchom.

Väčšina turistov, ktorí navštívia La Gomeru sú zahraniční turisti. La Gomera má dobré letecké spojenie s niektorými stredoeurópskymi mestami, ako sú Vienna, Berlín, Hamburg alebo Düsseldorf. Trvanie letu trvá na 3,5 hodiny a väčšinou sa lieta s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou. Z letiska Santa Cruz de Tenerife osobitne treba prejsť trajektom, a to na juhozápadnom cípe ostrova do prístavu Playa de Santiago na La Gomere..

Táto cesta vedie po krásnych pohorí a dolinách, ktoré sú ohromujúce. Môžete zájsť aj do národného parku Garajonay, ktorého súčasťou je Garajonay, najvyšší vrchol ostrova s výškou 1501 metrov nad morom. Tento park bol zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho, na ostrove nájdete dlhé pláže s jemným pieskom, ktoré sú ideálne pre koupání.

Zápis do zoznamu UNESCO neprerušil cestovný ruch do tohto ostrova, ale naopak ho ešte viac ponukyajac o pôsobivejší obraz, ktorý prilákal tisíce turistov každý rok. Letenky na ostrov La Gomera sú dostupné a dostanete sa sem z rôznych miest Európy. Pre voľbu tej správnej leteckej spoločnosti a nájdenie najlepšieho letu je dobré sledovať weby, ktoré sa špecializujú na nájdenie leteniek za najlepšiu cenu. Pokojnú dovolenku na La Gomere určite nebudete ľutovať!


Počasie Španielsko La Gomera


La Gomera je malý ostrov a zároveň časť Kanárskych ostrovov v Španielsku, ktorý má veľmi špecifické a príjemné počasie. Nachádza sa v Atlantickom oceáne v blízkosti Afriky a má celoročne miernu a príjemnú teplotu so veľa slnečných dní.

Zimy na La Gomera sú veľmi mierne a najchladnejší mesiac, január, má priemernú teplotu okolo 20 ° C. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou teplotou okolo 27 ° C. Vďaka tejto miernosti teploty je La Gomera nádhernou destináciou pre dovolenky počas celej sezóny.

La Gomera má tiež veľmi nízky výskyt zrážok a vďaka výhodnej topografii ostrova, kterou tvoria vysoké hory, sa často zrážky rozchádzajú po stranách a nedostanú sa až na pobrežie.

Väčšinou je v Španielsku príliš horúco, ale na La Gomera je to inak. Toto letovisko je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť horúčave v lete alebo chladu v zime. Okrem toho ostrov ponúka veľa turistických atrakcií, ktoré môžete navštíviť, ako sú národné parky, krásne pláže, mesta s bohatou históriou a mnoho ďalších miest, ktoré stoja za to vidieť.

Väčšina pláží na La Gomera sú malé a úzke, ale ich čisté vody a krásne scenérie ponúkajú návštevníkom veľa zážitkov. Medzi najobľúbenejšie pláže patria Playa de Santiago, Playa del Medio a Playa de la Caleta.

La Gomera tiež ponúka mnoho turistických atrakcií a výletov, ako sú výlety na kajaku, jachting, potápanie alebo výlety na pozorovanie veľrýb. Väčšina turistov tiež trávi čas v národných parkoch, ako sú Garajonay a Máguez. Na týchto miestach sa môžete prechádzať, pozorovať čarovné krajiná alebo pôvodné rastlinstvo ostrova.

V závere môžeme povedať, že La Gomera je skutočne zaujímavý ostrov pre dovolenku. Má mierne počasie, čisté vody, krásnu prírodu a mnoho turistických atrakcií a výletov. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, potom neváhajte a navštívte tento prekrásny ostrov v Španielsku.


Dovolenka Španielsko La Gomera


Španielsko je kraj, ktorý je známy svojou rozmanitosťou a krásou. Jednou zo skrytých perál je ostrov La Gomera, ktorý sa nachádza v oblasti Kanárskych ostrovov. Tento ostrov je známy pre svoju úchvatnú prírodu, krásne pláže a pestovanie banánov. Ak hľadáte miesto na dovolenku s pokojom a teplom počasím, potom je La Gomera ideálnym miestom pre Vás.

Ak máte radi turistiku, je ostrov La Gomera tou najlepšou destináciou pre Vás. Väčšina ostrova je pokrytá hustými lesami a nedotknutou prírodou. Turisti si môžu vychutnať prechádzky po úzkych chodníkoch a užívať si úžasnú scenériu, ktorú La Gomera ponúka. Mimochodom, nie je to náročná trasa, pretože na ostrove nie sú žiadne vysoké hory či iné komplikované terény.

Väčšina turistov, ktorí navštívili La Gomeru, si môžu vychutnať jazdenie na kánoi alebo na kajaku, kde si môžu užiť úchvatný výhľad na nádherné pláže, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Medzi najpopulárnejšie pláže patria Playa de Santiago, Playa de Valle Gran Rey, Playa de Hermigua a Playa de La Caleta.

Okrem pláží a turistiky sa turisti môžu vybrať na prehliadky po ostrove a spoznať miestne životné prostredie. Ostrov La Gomera je čarovným miestom s starodávnymi mestami a dedinami, ktoré zdobia príjemné uličky a námestia. Navštíviť môžete aj múzeum Garajonay, kde si môžete užiť zaujímavé výstavy a spoznať históriu ostrova.

Okrem toho, La Gomera ponúka pestrofarebnú paletu kulinárskych špecialít, z ktorých si turisti môžu vychutnať. Najpopulárnejšie jedlá sú prechádzky s prehliadkami fastfoodov, ako napríklad kreolský rybolov, Fajitas, croquettes a falafels. La Gomera ponúka jednoduché ale skutočne chutné jedlá, ktoré si môžete ochutnať v reštauráciách a kaviarňach na ostrove.

V skratke, ostrov La Gomera je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa radi oddychujú v pokoji a klidu. Okrem úchvatnej prírody, krásnych pláží a tradičných jedál, turisti môžu obdivovať starodávne mestá a dediny na ostrove a spoznať bohatú históriu ostrova. Ak plánujete navštíviť Španielsko, nezabudnite na ostrov La Gomera. Určite si to budete užívať!


Ubytovanie Španielsko La Gomera


La Gomera patrí medzi najkrajšie ostrovy Kanárskych ostrovov. Svojou divokou prírodou, ktorá je nezničiteľná, ale aj prekrásnymi plážami a krásnymi národnými parkami, láka návštevníkov z celého sveta. Kde sa však ubytovať počas pobytu na tomto kúzelnom ostrove?

La Gomera ponúka návštevníkom širokú škálu možností, pokiaľ ide o ubytovanie. Existujú hotely, rezorty, apartmány a súkromné vily, ktoré sú rozmiestnené po celej oblasti. Mnoho z nich ponúka krásny výhľad na more alebo sa nachádza v blízkosti pláží.

Ak máte radi pokojné a tiché miesta a rád sa nechávate obklopiť prírodou, potom máte na výber z mnohých rodinných hotelov a penziónov, ktoré sú rozmieštené po celej oblasti ostrova. Nájdete tu príjemné miesta na oddych, sú určené na relax v rámci krások prírody a v surfe sú tam aj dostupné niektoré terapeutické služby.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, sú tu exkluzívne hotely a apartmány, ktoré ponúkajú nadštandardné služby a vybavenia. Táto kategória ubytovania sa nachádza najmä na západnom pobreží, kde môžete nájsť hotely a apartmány s neobmedzeným výhľadom na Atlantický oceán.

Mnohí turisti volia aj súkromné apartmány alebo vily na prenájom, ktoré sú veľmi populárne na severnom pobreží. Toto ubytovanie je vhodné pre rodiny alebo väčšie skupiny.

V ktoromkoľvek druhu ubytovania, ktoré si zvolíte, budete si môcť užiť krásy Ostrova La Gomera. Môžete si tu vychutnať prírodné krásy, ako napríklad národný park Garajonay, kde sa nachádza pôvabný les. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po národných parkoch a užiť si prekrásne výhľady na more a okolité hory. V meste San Sebastian môžete navštíviť množstvo pamiatok a historických miest.

Po celý rok La Gomera ponúka návštevníkom slnečné a teplé dni, no aj suchšie obdobie, kedy môže byť návšteva niekedy nepríjemná. Ak sa však uveleite v správnom druhu ubytovania, môžete sa tešiť z nádherného výhľadu na more a krásnu prírodu La Gomery.

Aký druh ubytovania si vyberiete, môžete sa spoľahnúť na to, že La Gomera vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky plné krásnej prírody, jedinečných pláží a miest, ktoré si veľmi rýchlo obľúbite.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky