Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené kráľovstvo Cambridge University

Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Cambridge University


1. Čo je to Cambridge University?
- Cambridge University je jedna z najprestížnejších univerzít na svete, nachádza sa v meste Cambridge v Spojenom kráľovstve.

2. Ako sa dostanem na Cambridge University?
- Aby ste sa dostali na Cambridge University, musíte sa uchádzať o prijatie a byť schválení výberovou komisiou. Je potrebné splniť určité akademické a jazykové nároky a absolvovať písomné testy a pohovory.

3. Aké sú náklady na štúdium na Cambridge University?
- Náklady na štúdium sa líšia v závislosti od programu a fakulty. Školné pre bakalárske programy sa pohybuje v rozmedzí od 9 250 libier do 22 227 libier ročne, pre magisterské programy sa pohybuje v rozmedzí od 12 168 libier do 33 825 libier ročne.

4. Ako je zabezpečené ubytovanie pre študentov?
- Cambridge University poskytuje ubytovanie pre svojich študentov v rámci kolejí a vzhľadom na limitované miesta nie je ubytovanie zaručené pre každého študenta. Študenti môžu využiť aj súkromné trhové ubytovacie možnosti.

5. Aké sú špecifické nároky pre získanie miesta na Cambridge University?
- Výberový proces na Cambridge University sa zameriava na akademické schopnosti kandidáta. Súčasťou predpokladá sa vysokej úrovne vedomostí v danej oblasti, schopnosti logického a kritického myslenia, ale aj osobnostné kvality, ako je originalita, motivácia a schopnosti pracovať v tíme.

6. Kde sa nachádza Cambridge University?
- Cambridge University sa nachádza v meste Cambridge v anglickom grófstve Cambridgeshire, Spojené kráľovstvo.

7. Aké sú možnosti získania štipendií na Cambridge University?
- Cambridge University ponúka rôzne štipendijné programy pre študentov z rôznych krajín a oblastí štúdia. Študenti môžu získavať štipendiá priamo od univerzity, ako aj od rôznych organizácií a nadácií.

8. Koľko univerzit je v rámci Cambridge University?
- Cambridge University pozostáva z 31 autonómnych kolegií a 6 odborných fakúlt.

9. Ako dlho trvajú bakalárske a magisterské programy na Cambridge University?
- Bakalárske programy trvajú bežne tri roky, zatiaľ čo magisterské programy od jedného do dvoch rokov.

10. Aké sú možnosti využitia absolventských pracovných ponúk po ukončení štúdia na Cambridge University?
- Cambridge University je považovaná za jednu z najrešpektovanejších a najprestížnejších univerzít na svete, takže absolventi majú mnoho možností na pracovnom trhu. Významný podiel absolventov pokračuje vo výskume a vývoji, zatiaľ čo ďalší pracujú v rôznych oblastiach, ako sú napríklad právo, medicína a podnikanie.


Letenka Spojené kráľovstvo Cambridge University


Cambridge University je jednou z najprestížnejších univerzít na svete. Mnoho študentov z celého sveta sníva o možnosti študovať na tejto významnej inštitúcii. A ak patríte medzi týchto študentov, letenka do Spojeného kráľovstva bude pre vás nevyhnutnosťou.

Ak sa rozhodnete študovať na Cambridge University, musíte si najskôr zabezpečiť miesto na vysokej škole. Toto miesto sa však stáva náročnejším a náročnejším každým rokom, pretože uchádzači pochádzajú z rôznych kútov sveta. Ak sa chcete stať jedným z tých, ktorí si splnia sen o štúdiu na Cambridge University, musíte si zaobstarať letenku do Spojeného kráľovstva.

Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letové spojenia do Londýna, ktorý je najbližším väčším mestom k Cambridge University. Z letiska Heathrow, Gatwick alebo Stansted nájdete množstvo možností, ako sa dostať do Cambridge.

Cambridge je relatívne malé mesto, ale má vynikajúcu dopravnú sieť. Môžete použiť vlaky, autobusy alebo taxi, aby ste sa pohybovali po meste. Ak si chcete ušetriť peniaze, môžete použiť cyklo alebo pešiu dopravu, čo je veľmi populárne v Cambridge.

Ale Cambridge nie je iba o štúdiu na univerzite. Mesto má pre tých, ktorí sem prichádzajú, mnoho turistických atrakcií. Môžete navštíviť historické budovy, ako napríklad Cambridgeskú univerzitu, King's College a Christ's College, alebo sa prejsť pozdĺž rieky Cam až po Grantchester.

Navštíviť Cambridge University je sen pre mnoho ľudí. Ak sa chystáte na štúdium na tejto významnej inštitúcii, letenka do Spojeného kráľovstva je začiatkom tohto snu. Ami tým stretnete svojich nových priateľov, objavíte krásy mesta a zlepšíte svoje vzdelanie.

Ak sa teda chcete stať študentom Cambridge University, odporúčame vám zabezpečiť si letenku do Spojeného kráľovstva a začať svoju cestu ku splneniu svojich snov.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Cambridge University


Cambridge University je jednou z najstarších a najprestížnejších univerzít vo Veľkej Británii a na svete. Nachádza sa v historickom meste Cambridge na východe Anglicka a je známa pre svoje vynikajúce akademické výsledky, vedecký výskum a bohatú kultúrnu scénu.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Cambridge University, máte niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kampusoch vlastných univerzitou, kde môžete mať prístup k rozmanitým zdrojom a aktivitám.

Jednou z najobľúbenejších možností je ubytovanie v Clare College. Clare College ponúka elegantné a dobre vybavené izby pre študentov a turistov, vrátane jedálneho a konferenčného zariadenia, knižníc a kaviarní. Tieto izby ponúkajú skvelú príležitosť, aby ste sa pocítili ako súčasť v historickej budove, ktorá je jedinečná svojou architektúrou a históriou.

Ďalšou možnosťou je Magdalene College, ktoré predstavuje jeden z najkrajších kampusov v Cambridge a ponúkajú komfortné a dobre vybavené izby, vrátane drahších variant, ktoré sa nachádzajú v krásnej výstavbe. Istou výhodou je, že Magdalene College ponúka možnosti ubytovania pre hostí po celý rok, vrátane letných odpočinkov.

Najlepšiu cenu môžete nájsť na niektorých iných miestach v meste, vrátane hostelu YHA Cambridge, ktorý sa nachádza pešo 20 minút od univerzity, alebo Travelodge Cambridge Central, ktorý sa nachádza v samotnom centre mesta, takže nie ste príliš ďaleko od toho, čo vám mesto ponúka.

Ak hľadáte ubytovanie súkromnými majiteľmi, môžete sa pozrieť na miestne inzeráty alebo využiť webové stránky pre ubytovanie, ako je Airbnb alebo Booking.com.

Spojené kráľovstvo Cambridge University je skutočne nádherné miesto na štúdium a výskum, a také ubytovanie vám určite prinesie úžasný zážitok a prekvapenie, ktoré si budete pamätať na celý život. Preto neváhajte sa rozhodnúť a strávte niekoľko dní v centre akademického sveta, aby ste zažili všetko, čo mesto ponúka.


Počasie Spojené kráľovstvo Cambridge University


Spojené kráľovstvo je známe svojim nepredvídateľným počasím. Cambridge, mesto východne od Londýna, nie je výnimkou. Nachádza sa v strednom Anglicku, v oblasti, ktorá má prudké zmeny počasia po celý rok.

Leto v Cambridge

Letné mesiace v Cambridge sú všeobecne horúce a suché. Priemerné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 21°C až 23°C, ale môžu byť aj vyššie. Vyššie teploty však prichádzajú so zvýšenou vlhkosťou, čo spôsobuje, že teplo sa stáva veľmi ťažko znesiteľným.

Medzi júlom a augustom sú dni najdlhšie v roku, takže slnko zostáva viditeľné až do večera. Okrem toho, v letných mesiacoch sa v Cambridge konajú mnohé vonkajšie aktivity a festivaly, čo celé mesto navštívia mnohí turisti.

Jeseň v Cambridge

Jeseň v Cambridge je obdobie, keď počasie rýchlo mení. Teploty stúpajú a klesajú a môžu vyskočiť až na 20°C alebo klesnúť na približne 8°C. Jeseň prináša aj veľa dažďa, takže by ste nemali zabudnúť na plášť alebo dáždnik.

Jeseň je aj ideálnym obdobím pre návštevu univerzitného mesta. Vtedy sú ulice a parky pokryté ľahkým ranným hmlou, čo vytvára úžasnú atmosféru.

Zima v Cambridge

Zima v Cambridge sa môže javiť ako veľmi studená a vlhká. Teploty klesajú na približne 2°C až 10°C. Sneh môže tiež spôsobiť problémy pre tých, ktorí nestihli čisté obuv, pretože ulice bývajú veľmi sklzké. Vzhľadom na rýchly západ slnka, dni sú značne krátke.

Na druhej strane, zima prináša aj zvláštne zážitky ako napríklad brázdenie kanálmi so zamrznutou vodou, lyžovanie alebo korčuľovanie.

Jar v Cambridge

Jar v Cambridge je obdobím, kedy príroda ožíva po dlhej zime. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa v rozmedzí 10°C až 18°C. Vzhľadom na jarou obdobie, slnko je vzhľadom na letné mesiace ešte stále nízko na oblohe. V jarných mesiacoch sa môže vo väčšine dní očakávať aj mierna dažďová povetrnosť.

Napriek nepredvídateľnej poveternostnej situácii je Cambridge perfektným miestom na návštevu po celý rok. Nech vás zaskočí akékoľvek počasie, vždy nájdete niečo, čo vás zaujme.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Cambridge University


Ak hľadáte miesto, kde by ste si mohli oddýchnuť a zároveň rozšíriť svoje vedomosti, možno by ste mali zvážiť dovolenku v Spojenom kráľovstve na univerzite v Cambridge.

Cambridge University patrí medzi najprestížnejšie univerzity na svete a ponúka návštevníkom mnoho možností, ako si užiť dovolenku v kultúrne bohatom prostredí. Okrem prehliadky univerzitnej knižnice, kde sa ukrývajú vzácne historické dokumenty, si môžete pozrieť aj mnohé múzeá a galérie.

Mnoho turistov sa rozhodne aj pre prechádzky po kampusoch univerzity, kde si môžu pozrieť príjemné zákutia a historické budovy. Radšej si užívate aktívny oddych? Potom si určite nenechajte ujsť cyklistické túry po okolí alebo prechádzky po blízkom parku.

Počas dovolenky na univerzite v Cambridge si môžete tiež spríjemniť čas vo výnimočných reštauráciách a kaviarniach, ktoré sa nachádzajú v okolí. V mnohých z nich sa vám naskytne príležitosť ochutnať miestne špeciality a lokálne víno.

No a pre tých, ktorí by radi strávili noc vo vzrušujúcich podujatiach, univerzita v Cambridge ponúka tiež mnoho kultúrnych a spoločenských akcií, ktoré sú otvorené pre verejnosť.

Ak by ste si teda radi užili dovolenku plnú kultúry a zábavy, Cambridge University je pre vás tou správnou destináciou. Navštívte túto nádhernú univerzitu a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v Spojenom kráľovstve!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky