Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené kráľovstvo Londýn

Počasie Spojené kráľovstvo Londýn


Spojené kráľovstvo a najmä jeho hlavné mesto Londýn sú známe svojim premenlivým a niekedy nepredvídateľným počasím. Tak ako v iných častiach sveta, aj v Spojenom kráľovstve možno očakávať rôzne druhy počasia od teplých a slnečných dní po chladné a daždivé dni.

Londýn má oceánsky podnebie, ktoré znamená, že jeho počasie je ovplyvnené blízkosťou oceánu. V lete sa teploty pohybujú v priemere okolo 20°C, avšak môžu sa vystupovať aj na úroveň 30°C. Na jeseň a v zime teploty klesajú a niekedy môžu byť aj pod nulou. Najvyššia priemerná teplota v Londýne sa zvyčajne dosahuje v júli a auguste a najnižšia v januári a februári.

Londýn často zažíva daždivé dni a v posledných rokoch vzrástol počet povodní v meste a jeho okolí. Najvlhčie mesiace v Londýne sú január a december, kedy priemerné mesačné zrážky môžu dosiahnuť 50 až 60 mm. Naopak, málo daždivými mesiacmi sú marec a apríl, keď priemerné zrážky sú okolo 30 mm.

V zime sa v Londýne môže vyskytnúť aj sneženie, ale zvyčajne nie je silné a rýchlo mizne. Napriek tomu v roku 2018 Londýn zažil značné množstvo snehu a mnoho miest v meste muselo byť zatvorených. Sneženie v Londýne je však ojedinelý jav.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že Londýn je mesto s relatívne vysokou mierou znečistenia ovzdušia. Vláda a miestne orgány vyvíjajú úsilie na zlepšenie kvality ovzdušia v meste, ale napriek tomu stále existujú dni, keď sa hodnoty znečistenia prekračujú a pôsobia negatívne na zdravie obyvateľov.

V zhrnutí, počasie v Spojenom kráľovstve a meste Londýne je pestré a často nepredvídateľné. Pri návšteve tohto mesta by si ľudia mali vziať do úvahy rôzne druhy počasia a obliekať sa podľa aktuálnych podmienok. Navzdory niektorým nepriaznivým podmienkam má Londýn veľa kouzla a návštevníci sa s ním zoznámia najlepšie, ak sa prispôsobia jeho počasiu.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Londýn


Diplovi

Ak hľadáte ubytovanie v Spojenom kráľovstve a konkrétne v Londýne, máte na výber z množstva možností. Londýn je metropolou plnou kultúry, histórie a vibrácií, ktoré privádzajú milióny turistov ročne. S toľkými ľuďmi, ktorí prichádzajú do mesta, existuje mnoho druhov ubytovania, ktoré sú k dispozícii a ponúkajú zážitky pre každého.

Jednou z možností je pobyt v hoteli. Londýn má nespočetné množstvo luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročnejšieho hosta. Okrem toho nájdete aj hotely pre študentské pobyty, kde sú k dispozícii izby súčasne pre viacero ľudí, ale aj lacnejšie hotely pre tých, ktorí hľadajú niečo jednoduchšie.

Ďalšou možnosťou je hostelové ubytovanie. Tento typ ubytovania sa určite viac hodí pre mladých a zdatnejších hostí, ktorí sú radi, že môžu získať ubytovanie za nižšiu cenu. Hostely sú často situované v centrálnej oblasti mesta a sú tak bližšie ku kultúrnym podujatiam a zaujímavostiam. Ponúkajú základné pohodlie, ako sú spoločné priestory, kuchyne a spálne.

Vynikajúcou alternatívou je Airbnb. Táto internetová stránka umožňuje užívateľom ubytovať sa v súkromí útulných izieb a bytov. Ak hľadáte väčšiu súkromnosť a príbuznejší pocit, táto voľba je pre vás.

Ak patríte k tímu, ktorý hľadá nevyčísliteľnú dobrodružnú cestu, dajte si pozor na ubytovanie v karavanoch. Táto možnosť umožňuje hostom bývať v nekonvenčných priestoroch a s mnohými zaujímavými zážitkami. Budete sa musieť dobre informovať o možnostiach parkovania, ale tento typ ubytovania môže byť skutočným zážitkom.

No a ak ste nadšencom prírody a radi trávite čas v kempingoch, máte šťastie - Londýn má mnoho kempov, ktoré sú vzdialené len kúsok od mesta.

Vzhľadom na veľký výber ubytovania v Londýne, je dôležité si pred svojím cestovaním dobre zrevidovať možnosti na rozhodnutie, ktoré ubytovanie Vám najviac vyhovuje. Ak si toto usporiadanie dobre zorganizujete, môže byť váš pobyt v Londýne veľkou spomienkou na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Londýn


Otázky a odpovede o Spojenom kráľovstve a Londýne sú:

1. Kde sa nachádza Spojené kráľovstvo a Londýn?
Spojené kráľovstvo sa nachádza v Európe a zahrnuje Anglicko, Škótsko, Wales a Severné Írsko. Londýn je hlavným mestom Anglicka a nachádza sa na juhu Spojeného kráľovstva.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Londýna?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Londýna, závisí od toho, odkiaľ prichádzate. Ak sa nachádzate v Európe, môžete cestovať lietadlom, vlakom alebo autobusom. Ak prichádzate zo zámoria, môžete cestovať lietadlom alebo lodou.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Londýne?
V Londýne sa nachádza veľa zaujímavých miest, vrátane Big Benu, Buckinghamského paláca, Tower Bridge, Tower of London, British Museum a mnoho ďalších.

4. Ako získať platný vízum na pobyt v Londýne a Spojenom kráľovstve?
Na získanie platného víza na pobyt v Londýne a Spojenom kráľovstve môžete požiadať o vízum v miestnej britskej ambasáde alebo konzuláte.

5. Aká je oficiálna meny v Spojenom kráľovstve a Londýne?
Oficiálna mena v Spojenom kráľovstve a Londýne je britská libra.

6. Môže sa v Londýne a Spojenom kráľovstve platiť kartou?
Áno, v Londýne a Spojenom kráľovstve väčšina miest a obchodov akceptuje platby kartou.

7. Ako získať cestovného sprievodcu po Londýne a Spojenom kráľovstve?
Cestovné sprievodce po Londýne a Spojenom kráľovstve môžete získať v kníhkupectvách, turistických centrách alebo online.

8. Ako sa volá britská vlajka?
Britská vlajka sa volá Union Jack.

9. Kedy má Londýn svoj najväčší festival?
Londýn má svoj najväčší festival v auguste, keď sa koná Notting Hill Carnival.

10. Aké jedlo a pitie je typické pre Londýn a Spojené kráľovstvo?
V Spojenom kráľovstve a Londýne sú klasické jedlá ako ryby a hranolky, fish and chips, steak and ale pie, roast beef s Yorkshire puddingom a čaj. Typickými nápojmi sú anglický čaj, pivo, cider a ginz.


Dovolenka Spojené kráľovstvo Londýn


Londýn je jedným z najznámejších a najobľúbenejších miest na svete pre turistov. Toto britské hlavné mesto ponúka neskutočné množstvo atrakcií a každý rok priláka milióny návštevníkov z celého sveta. Londýn je skutočne fascinujúci, neustále sa meniaci a plný histórie.

Ak plánujete dovolenku v Londýne, môžete čakať veľa zábavy a vzrušenia. Najdôležitejšie pamiatky a turistické atrakcie nachádzajú v centre mesta. Tieto miesta ktoré treba navštíviť sú napríklad Tower Bridge, Big Ben, Tower of London, British Museum, Buckingham Palace, National Gallery, London Eye a Westminster Abbey. Môžete navštíviť aj aj historické časti mesta, ako sú Soho a Chelsea.

Pre milovníkov kultúry ponúka mesto mnoho veľkolepých divadiel, operných domov a múzeí. Najznámejšie sú napríklad Royal Opera House, British Museum a Tate Modern. Môžete sa tiež vydať do kina alebo na koncert do jedného z viacerých sálov.

Londýn je známy aj svojou gastronómiou. Na každom rohu sa nachádza niektorý z malých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné britské jedlá ako rybu a hranolky alebo typický britský obed v podobe "Sunday roast" (pečená hovädzia rošťa so zeleninou a opečenými zemiakmi).

Mnoho turistov tiež navštívi Londýn počas obdobia nákupov. Oxford Street je najznámejšou nákupnou ulicou v Londýne, kde sa nachádza niekoľko veľkých obchodných domov ako Harrods, Selfridges a John Lewis. Ak máte radi krajinu, môžete navštíviť záhrady Kew s množstvom zaujímavých rastlín.

Akékoľvek aktivita v Londýne sa oplatí. Má to niečo do seba a počas vašej návštevy si bezpochyby užijete množstvo zábavy. Mesto ponúka neuveriteľné množstvo zaujímavostí pre turistov. Návšteva Londýna nikdy neustráca. Ak plánujete dovolenku v Londýne, budete mať úžasný zážitok.


Letenka Spojené kráľovstvo Londýn


Spojené kráľovstvo je krajinou, ktorá pre svoju pestrosť ponúka množstvo turistických atrakcií, a to tak pre tých, ktorí radi spočinú v prírode, ako aj pre tých, ktorí bývajú nachádzať sa v rušnom meste. A ak hľadáte to druhé, potom Londýn je pre vás to správne miesto!

Londýn je hlavným mestom Spojeného kráľovstva a má na svojom konte rôzne historické, kultúrne a spoločenské atrakcie. V meste nájdete niekoľko veľkolepých múzeí, paláce, parky a množstvo ďalších pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Niekedy sa nám však zdá, že návšteva zahraničia je nemožná kvôli vysokým cenám leteniek. Ale nezúfajte! V letnej sezóne sa dajú získať letenky do Londýna za vynikajúce ceny.
Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lacné letenky do Londýna. Niektoré z nich sú Ryanair, EasyJet, Wizz Air alebo British Airways.

Väčšina týchto spoločností ponúka niekoľko volieb s rôznymi cenami. Faktory, ktoré ovplyvňujú cenu letenky, sú častokrát dĺžka letu a obdobie, v ktorom sa koná vaše cestovanie. Preto je dôležité, aby ste si našli čas, aby ste si porovnali rôzne možnosti a nakoniec si vybrali tú najvhodnejšiu pre vás.

Podobne ako pre ostatné destinácie, aj pre Londýn sú vhodné rôzne obdobia cestovania. Ak plánujete cestovať v lete, potom bude pravdepodobne ceny leteniek vysoké. Ročné obdobie, kedy sa cena letenky zvyčajne znižuje, je jesenné obdobie, tj. v septembri alebo októbri.

Ak však máte obmedzený rozpočet, existuje niekoľko trikov, ktoré môžu pomôcť získať lacnejšie letenky. Jedným z nich môže byť to, že stihnete pokusy. Často sa stáva, že spoločnosti ponúkajú osobitné zľavy, ak nakupujete letenky ihneď po povoze, alebo ak sa prihlasujete na odber noviniek a ponúk. Okrem toho sa dajú často získať zaujímavé ponuky počas vianočných alebo novoročných sviatkov.

Ak ste už získali svoju letenku a pripravujete sa na cestu do Londýna, poriadne si overte vaše plány. Skúste zistiť, ktoré atrakcie lákajú vás a vašich spolucestujúcich a naplánujte si svoj program. Od pamiatok, ako napr. Big Ben a Buckinghamský palác, až po množstvo reštaurácií a barov, ktoré sú k dispozícii, Londýn má všetko, čo by ste mohli potrebovať počas vašej dovolenky.

V závere môžeme povedať, že cesta do Londýna nie je taká nákladná, ako by sa mohlo zdať. Stačí len trocha plánovania, času a úsilia, aby ste našli najvhodnejšiu letenku pre vás. A kedy sa už dostanete do Londýna, nezabudnite si vychutnať všetko, čo toto úžasné mesto ponúka!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky