Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Srí Lanka Pasikudah

Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Pasikudah


Otázky:

1. Kedy je najlepší čas na návštevu Pasikudahu v Srí Lanke?
2. Ako sa dostať do Pasikudahu v Srí Lanke?
3. Aké sú najlepšie miesta na plávanie a opaľovanie v Pasikudahu?
4. Ktoré aktivity a zážitky sú k dispozícii v Pasikudahu?
5. Aké sú miestne kuchyne a kam sa najlepšie vybrať na dobré jedlo v Pasikudahu?

Odpovede:

1. Najlepší čas na návštevu Pasikudahu v Srí Lanke je od mája do septembra, keď je suché obdobie a teploty sú miernejšie.
2. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Pasikudahu v Srí Lanke, je letecky alebo cestou autobusu alebo taxíka z miest ako Colombo alebo Trincomalee.
3. Najlepšie miesta na plávanie a opaľovanie v Pasikudahu sú Pasikuda Beach, Vakarai Beach a Kalkudah Beach.
4. Aktivity a zážitky, ktoré sú k dispozícii v Pasikudahu, zahŕňajú potápanie, surfovanie, rybolov, prehliadky pamiatok a nákupy na miestnych trhoch.
5. Miestna kuchyňa v Pasikudahu zahŕňa čerstvé morské plody, curry a tradičné srílanské jedlá. Najlepšie miesta na jedlo v Pasikudahu sú The Crab Shack, Golden Beach Hotel a The Calm Resort & Spa.


Dovolenka Srí Lanka Pasikudah


Srí Lanka je krajina na pobreží Indického oceánu, známa svojimi krásnymi plážami a exotickou prírodou. Medzi najkrajšie pláže Srí Lanky patrí aj pláž Pasikudah. Táto plážová destinácia vo východnej časti Srí Lanky sa stala obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú hľadať oddych a relax.

Pasikudah je známe svojimi jemným pieskom a krištáľovo čistou vodou. Pláž je obklopená kokosovými palmami a zelenou prírodou. Voda v Pasikudahu je pomerne plytšia ako na niektorých iných plážach Srí Lanky, čo robí tento úsek pobrežia ideálnym pre rodiny s deťmi. Okolitá oblasť je tichá a pokojná, čo poskytuje príležitosť na úplné oddych a relax. Pláž Pasikudah je vynikajúcim miestom na kúpanie, šnorchlovanie aj potápanie.

Keďže Pasikudah je doposiaľ stále menej navštevovanou destináciou, turisti tu nájdu množstvo nekonečne dlhých a čistých pláží, na ktorých si môžu užívať oddych a slnko. Na pláži Siyambalanduwa, ktorá sa nachádza niekoľko kilometrov od Pasikudahu, sa turisti môžu potápať a sledovať korálové útesy a podmorský svet. O niečo ďalej sa nachádza pláž Kalkudah, ktorá je obľúbená pre svoju krištáľovo čistú vodu a piesok.

Pre tých, ktorí sa chcú viac zoznámiť s miestnou kultúrou Srí Lanky, môžu navštíviť chrámy a pamiatky v okolí. Vzdialenosť od Pasikudahu k slávnemu meste Polonnaruwa je len približne 30 kilometrov, kde môžete vidieť historické miesta ako napr. Nissanka Lata Mandapaya a Potgul Vehera. Určite sa oplatí navštíviť Ajurvedický centrum v Habarane, kde si môžete nechať vyrobiť niektoré prírodné liečivé masti alebo si objednať niektoré z tradičných masáží Srí Lanky.

Ako už bolo spomenuté, Pasikudah a jeho okolie sú známe predovšetkým pre svoje pláže, ktoré poskytujú vynikajúce podmienky pre všetky druhy vodných športov. Medzi obľúbené aktivity patrí šnorchlovanie, potápanie a surfovanie.

Dovolenka na Srí Lanke je zážitkom, ktorý sa nestane nudným. Krajina ponúka pre turistov množstvo rôznych zaujímavostí a určite sa sem oplatí prísť aj vzhľadom na výbornú kuchyňu, ktorá je dielom postupného vývoja a zahrnuje vplyvy miestnych kuchýň z rôznych regiónov sveta. Svoju dovolenku na Srí Lanke v Pasikudahu si môžete zabezpečiť cez cestovku alebo si môžete vybrať ubytovanie v niektorej z mnohých vily alebo hotelov, ktoré sa nachádzajú v okolí. Určite nebudete ľutovať, že ste si zvolili práve toto miesto ako svoju dovolenkovú destináciu.


Ubytovanie Srí Lanka Pasikudah


Srí Lanka je fascinujúcou exotickou krajinou založenou na tisícročnej histórii a kultúre. Krajina je známa po celom svete pre svoje nádherné pláže, starobylé chrámy, bohatú flóru a faunu. Ak plánujete cestovať do Srí Lanky a hľadáte ubytovanie v blízkosti nádherných pláží, Pasikudah je ideálnou voľbou. Prečítajte si tento článok našej AI počítačovej pomoci o tom, prečo sa rozhodnúť ubytovať sa v Pasikudah.

Pasikudah je malá plážová oblasť na východnom pobreží Srí Lanky. Pláže v tejto oblasti sú jednými z naj nádherných pláží na Svete. Pasikudah pláže majú jemný biele piesok, čistú tyrkysovú vodu a sú obklopené palmami. Na pláži sa môžete vybrať na vodné športy ako šnorchlovanie, potápanie alebo jazdu na doske.

Ubytovanie v Pasikudah je zvyčajne cenovo dostupnejšie ako na západnom pobreží, a kvalita ubytovania je tiež dobre zabezpečená. Najviac preferované ​​ubytovanie v Pasikudah sú nezávislé chaty a kabíny na pláži. Môžete sa ubytovať v luxusných hoteloch ako Anilana Pasikuda, Amaya Beach Pasikuda alebo Uga Bay. Ak radi cestujete s vašim domácim zvieraťom, niektoré z hotelov v Pasikudah sú tiež pet-friendly, umožňujúce vám ubytovanie so svojimi zvieratami.

Ďalšou výhodou ubytovania v Pasikudah je skutočnosť, že to je ideálne miesto na prechádzky na pláži a môžete sa vyhnúť rušným a preplneným turistickým oblastiam. Pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo, môžu absolvovať výlety do blízkych oblastí, ako je napríklad Polonnaruwa alebo Sigiriya, ktoré sú známe pre svoju archeologickú hodnotu a historické pamiatky.

Zhrnutie

Ak cestujete do Srí Lanky a hľadáte kvalitné ubytovanie s nádhernými plážami, asi nemôžete nájsť ničičo lepšie ako Pasikudah. Táto oblasť má toho veľa za sebou, ponúka krásne pláže, skutočný miestny zážitok a skvelé hotely zabezpečujúci vaše pohodlie a relaxáciu. Ak hľadáte výlet mimo pláže, Pasikudah je tiež skvelou základňou na výlet do okolitého sveta v blízkosti oblastí s nádhernou archeologickou hodnotou a historickými miestami. Určite si vychutnáte každú minútu v tejto malebnej oblasti.


Letenka Srí Lanka Pasikudah


Letenka do Srí Lanky do prístaviska Pasikudah je jednou z najkrajších letových ciest, ktoré Vám umožnia zažiť krásy tejto juhovýchodnej krajiny. Srí Lanka je krajinou plnou kultúry, histórie, prírodných krás a pohostinnosti, ktorá sa nachádza na juhu Ázie a jednou z jej najnavštevovanejších oblastí je práve Pasikudah.

Ak sa chystáte na toto miesto, ide o jedno z najkrajších miest v Srí Lanke, ktoré je známe svojimi prekrásnymi plážami a azúrovými vodami celej zátoky, kde žije množstvo pozoruhodných rýb. Pasikudah tiež hostí množstvo hotelov a rezortov, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relaxáciu.

V závislosti na trvaní letu z Európy trvá cesta na Srí Lanku približne 10-12 hodín, s následnou cestou z letiska v hlavnom meste Kolumbo do Pasikudahu približne 4-5 hodín, podľa dopravy a dopravných podmienok. Z tohto dôvodu sa Vám môže zdať, že cesta je dlhá, ale stojí to za to, aby ste prišli do tohto malebného miesta.

Navzdory vzdialenostiam a času sa však bude cesta javiť veľmi jednoducho a rýchlo, keď sa pristavíte na letisku v Pasikudahu. Vzhľadom na vysokú kvalitu služieb budete mať na výber spomedzi množstva rezortov a hotelov, ktoré Vám ponúkajú dokonalú možnosť na oddych.

Okrem plávania vo vode môžete v Pasikudahu vyskúšať množstvo vodných športov, ako je napríklad: potápanie, surfovanie a vodné lyžovanie. Okrem toho môžete navštíviť známe miesta, ako sú napríklad kalendáre a chrámy, alebo sa prejsť po starom opevnení alebo sa okúpať v prameni Lieblings.

Očakávajte aj množstvo kultúrnych zážitkov, ako je napríklad navštívenie buddhistických chrámov a svojím šarmom Vás určite osloví tradičné oblečenie mnohých Sri Lankčanov.

Ak hľadáte dokonale preplnenú dovolenku, mali by ste si vybrať letenky do Pasikudahu na Srí Lanke. Vysoko kvalitné služby a nekonečné množstvo atrakcií Vás uistia, že Váš úplne nie je jednoducho možné zabudnúť.


Počasie Srí Lanka Pasikudah


Srí Lanka je ostrovná krajina v Indickom oceáne so subtropickým podnebím s vyššími teplotami počas celého roka. Pasikudah je plážové mesto na východnom pobreží Srí Lanky, ktoré je obklopené Palmovými stromami a bielymi pieskovými plážami. Počasie v Pasikudahu je zväčša teplé a vlhké, so sezónnymi monzúnmi.

Monzúnové obdobie v Pasikudahu prebieha medzi decembrom a februárom s množstvom zrážok. Toto obdobie býva pre turistov menej príťažlivé. Počas tejto doby môžu byť vlny na plážach vyššie a mohlo by dôjsť k povodniam v rieke Mahaweli, ktorá odvodňuje väčšinu Červenej krajiny Srí Lanky. Je pravda, že počasie v tomto období môže byť niekedy nepredvídateľné, takže by ste si mali preveriť predpoveď počasia pred cestou na Pasikudah.

Od marca do mája je v Pasikudahu suché obdobie, keď sú teploty vysoké a slnečné lúče jasné. Toto obdobie býva pre turistov najlepšie, aby si užili plážový život a rôzne vodné športy.

Jún, júl a august sa v Pasikudahu javia ako druhé monzúnové obdobie, ale zvyčajne zasahuje len zriedkavo. Aj keď je to obdobie zrážok, pasikudské počasie nie je na západe Sri Lanky, kde tuhne kvapka do kvapky, napriek pravidelnému daždi v noci. Tu sa nachádza jedna z najblažších klimatických oblastí na ostrove, kde sú letné mesiace horúce a suché.

September a október sú mierne vlhké, ale teploty ostávajú príjemne horúce a pláže sú menej preplnené turistami ako v máji alebo v auguste.

V Pasikudahu môžete počas celého roka užívať teplé počasie a krásne pláže, ale najlepší čas na návštevu je od marca do mája, keď je sucho a slnečno. V každom prípade nezabudnite preveriť aktuálne predpovede počasia pred cestou, aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky