Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Švajčiarsko Neuchâtel

Letenka Švajčiarsko Neuchâtel


Hľadáte miesto pre váš nasledujúci výlet alebo dovolenku? Švajčiarsko môže byť tou správnou voľbou. S jeho krásnymi horskými scenériami, jazierami a historickými mestami je Švajčiarsko nádhernou destináciou pre turistov. Ak ste sa rozhodli navštíviť romantické mesto s názvom Neuchâtel, musíte si zakúpiť letenky.

Let do Neuchâtelu

Spoločnosť SWISS poskytuje lety odlietajúce z Bratislavy na letisko Zürich. Odtiaľ sa môžete prepraviť vlakom alebo autobusom do Neuchâtelu, čo je cca. dvojhodinová cesta.

Neuchâtel je hlavné mesto kantonu Neuchâtel v Západnom Švajčiarsku. Má okolo 38 000 obyvateľov a nachádza sa na brehu jazera Neuchâtel. Mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ako aj pre svoje vzdelanie a kvalitu života.

Co vidieť v Neuchâtele

Keďže sa Neuchâtel nachádza pri jazere, môžete začať svoje návštevy múzeom zameraným na zvieratá, ktoré žijú v jazere. Museum d'histoire naturelle je skvelým miestom pre každého, kto má záujem o kostru veľryby alebo o rareálne druhy rýb. Ak sa radi bezprostredne dostanete do priameho kontaktu s prírodou, nezmeškajte zoologickú záhradu v blízkosti centra mesta.

V Neuchâteli sa nachádza aj prekrásny historický hrad, Château de Neuchâtel, ktorý ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Môžete tiež prejsť po opevneniach, aby ste sa dostali k pevnosti, ktorá dokonale predáva atmosféru midievalovej oblasti.

Nakupovať môžete v priestoroch Maison du Prussien, kde sa nachádza rôzne obchody s darčekmi, módou, šperkmi a tak podobne. Pokojne sa prejdite a obzrite čarovný vzhľad so stredovekou architektúrou v pozadí.

Ako vidieť okolie

Môžete vybrať svoj výlet na bicykli, loďou alebo peši. Turistické trasy sú často vyznačené po celom meste a jeho okolí. Jazero Neuchâtel vám poskytuje prekrásne pohľady a je možné z neho vidieť aj Švajčiarske Alpy. Prechádzajte sa mezi vinohradmi, okrem krásny pohľadov môžete naraziť na vináreň, kde víno môžete ochutnať a nakúpiť ho pre domáci príjem spolu s miestnymi pochutinami.

Dá sa povedať, že Neuchâtel má čosi pre každého. Od krásnych scén v prírode, po poznávanie krásnej historického mesta a a jeho kultúry. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si krásne oddýchnete, Švajčiarsko a jeho mesto Neuchâtel je pre vás tou pravou voľbou. Stačí len zakúpiť letenku.


Dovolenka Švajčiarsko Neuchâtel


Švajčiarsko je známe svojimi krásnymi výhľadmi na Alpy, nádhernými jazerami a pohostinnými ľuďmi. Ak hľadáte malé mesto s bohatou históriou a kultúrou, ideálnym miestom na dovolenku môže byť Neuchâtel.

Nachádza sa v západnej časti Švajčiarska, v kantóne Neuchâtel, a je hlavným mestom regiónu s rovnakým menom. Svojou polohou nad jazerom Neuchâtel a na okraji Jura má mesto okrem svojej histórie aj množstvo prírodných krás, ktoré vás určite očaria.

Ak ste zástancom kultúry, určite by ste nemali vynechať návštevu katedrály St. Pierre a Paul, pretože patrí medzi najkrajšie gotické stavby v celom Švajčiarsku. Zaujímavosťou je, že je to aj najvyšší kostol na celom Jura.

Hlavným centrom mesta Neuchâtel je námestie Place Pury, začiatok množstva centrálnych ulíc s množstvom obchodov, kaviarní a reštaurácií. Súčasne tu nájdete aj dominantu mesta, Hôtel du Peyrou, čiastočne reštaurovaný zámok s výhľadom na jazeru Neuchâtel.

Neuchâtel sa pyšní aj najstarším univerzitným mestom v Švajčiarsku. Univerzita bola založená v roku 1838 a poskytuje bohaté vzdelávacie možnosti pre mladých ľudí z celého sveta. Okrem univerzity tu nájdete aj muzeum hodín a zámok, ktorý je prezentovaný ako unikátna výstava v USA a Kanade.

Je to však možno jazeru Neuchâtel, kde si najviac užijete svoje dovolenky v Neuchâtel. Okolo jazera môžete nájsť množstvo turistických trás a miest, ktoré vám umožnia užiť si krásy tohto krajiny. Môžete sa prejsť po malých mestečkách v okolí, ako napríklad Yverdon-les-Bains a Joux a užiť si tamtlmito krásno a kultúru mesta.

Ak hľadáte niečo netradičné, určite by ste nemali minúť možnosť pobytu v miestnej vinárskej oblasti. Medzi mnohými vinármi sa nachádza aj vinárstvo La Borne, ktoré ponúka vzácne vína z regiónu, ktorý si určite obľúbite, ak ste milovníkom dobrého vína.

V Neuchâtel sa určite budete cítiť ako doma, vďaka svojim milým ľuďom, ktorí sú priateľskí a ochotní pomôcť s čímkoľvek počas vašej dovolenky. Preto, ak ste pripravení objaviť jedno z najkrajších miest v Švajčiarsku, navštíviť Neuchâtel by mal byť na prvom mieste na zozname vašich plánov.


Ubytovanie Švajčiarsko Neuchâtel


Švajčiarsko je krásna krajina s množstvom oblastí určených pre turistov. Ak sa vydávate do kantonu Neuchâtel, môžete sa tešiť na nádherné výhľady, bohatú históriu a kultúru a samozrejme, na kvalitné ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Neuchâtele, máte na výber z množstva možností. Mesto ponúka hotely, kempingy, apartmány a penzióny, takže si môžete vybrať to, čo najviac vyhovuje vašim potrebám.

V každom prípade, na každej strane mesta nájdete ponuku kvalitných ubytovacích zariadení. Nejlepšie hotely sa nachádza v centre mesta, v blízkosti zaujímavých turistických atrakcii, ako je napríklad botanická záhrada, katedrála svätého Mikuláša, kasíno a mnoho ďalších. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, ktoré poskytujú špičkové ubytovanie s vysokým štandardom a luxusom, alebo medzi menšími hotelmi a penziónmi, ktoré sú priateľské k rodinám a majú vyššiu cenovku.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, v meste a v jeho okolí môžete nájsť aj malé kempingy a stanové miesta. Poskytujú vám pohodlné a cenovo dostupné miesto na prespanie, ale rovnako ako všetky ostatné hotely, aj kempingy sa nachádzajú v nádhernom prostredí a ponúkajú svojim hostom množstvo atrakcií. Môžete deň stráviť turistickou cestou v prírodnom parku, navštíviť mnohé zábavné atrakcie a relaxovať v príjemnom kempingu a užiť si krásne prostredie jazera.

Ak sa radi cítite ako doma, apartmány sú pre vás tou správnou voľbou. Sú stavané ako vaše vlastné byty, kde môžete pripravovať svoje vlastné obedy a jednoducho sa cítiť pohodlne. Tam si môžete vychutnať nádherný výhľad na jazeru a okolitých horách.

Takže, ak plánujete navštíviť mesto Neuchâtel, máte na výber množstvo možností kedy vám bude najlepšie vyhovovať. Nielenže máte možnosť vychutnať si obdivuhodný výhľad na jazero, ale môžete si tiež vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu. Neuchâtel nádherné turistické miesto a vynikajúci cieľ, ktorý si zamilujete!


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Neuchâtel


Otázka: Kde sa nachádza Neuchâtel?
Odpoveď: Neuchâtel sa nachádza v západnej časti Švajčiarska, v kantóne Neuchâtel.

Otázka: Aké je počasie v Neuchâteli?
Odpoveď: Počasie v Neuchâteli je veľmi zmenlivé, ale vo všeobecnosti sa pohybuje od chladného a suchého zimného počasia až po teplé a vlhké letné počasie.

Otázka: Aké sú najdôležitejšie pamiatky v Neuchâteli?
Odpoveď: Niektoré z najvýznamnejších pamiatok v Neuchâteli sú hrad Neuchâtel, katedrála Neuchâtel a Botanická záhrada Neuchâtel.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Neuchâtela?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Neuchâtela, sú lietadlom, vlakom alebo autom.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Neuchâteli?
Odpoveď: Niektoré z tradičných jedál v Neuchâteli sú fondue, raclette, rösti a čokoládové dezerty.

Otázka: Aké sú najlepšie turistické atrakcie v okolí Neuchâtela?
Odpoveď: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v okolí Neuchâtela sú Les Brenets, Creux du Van a Lake Neuchâtel.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity počas leta v Neuchâteli?
Odpoveď: Najlepšie aktivity v Neuchâteli počas leta sú napríklad jazda na bicykli, turistika, kajak, opaľovanie sa a plávanie v jazerách.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Neuchâteli?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na nákupy v Neuchâteli sú Rue de Seyon, Rue du Seyon a Rue des Moulins.


Počasie Švajčiarsko Neuchâtel


Švajčiarsko je známe pre svoju krásnu prírodu, ozajstné horské krajiny, jazerá a pamiatky, ktoré prilákali turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších miest v Švajčiarsku je mesto Neuchâtel. Nachádza sa na juhu krajiny, v kantóne Neuchâtel a s nadmorskou výškou 429 metrov je neďaleko Jurských Álp. Okolie mesta je plné tlmených kopcov, zalesnených údolí a zlatých polí.

Počasie v Neuchâtele sa líši v závislosti na ročnom období a nadmorskej výške. V zime, kedy sú teploty nízke, mesto sa premení na zasnúbenú zem, kde sa jednoducho necítite ako doma. Teploty sa môžu pohybovať okolo -2°C a momentálne zvyčajne sneží prekrása biela pohoda. Mesto má mráz a ráno sa môžete prebúdzať do nezvyčajne jasného a krásneho dňa s modrým nebom a sladkou pachuťou snehu.

Na jar sa teploty začínajú zvyšovať a Les Joux je zelený a krásny. Teploty sa môžu pohybovať medzi 10°C a 20°C s premenlivým počasím. Upozorňujeme na silné dažde, ktoré môžu prísť v noci.

Leto je najkrajšie obdobie roka v Neuchâteli. Dni sú príjemné a teploty sa môžu pohybovať od 20°C do 30°C. Mnoho turistov si vychutnáva studenú vodu v jazere Neuchâtel alebo sa vydáva na turistiku do Jurských Álp. Večery sú príjemne chladné a ideálne na grilovanie s priateľmi a rodinou.

Jeseň môže byť premenlivá s teplotami klesajúcimi priamo na nulu až do 10°C a súčasne s horúcim slnkom. Ale aj tak je to krásna doba na prechádzky v mestských parkoch, sledovať zmeny farebných lístkov.

Celkové počasie v Neuchâtele je veľmi príjemné takmer celý rok. Mesto ponúka množstvo príležitostí na zábavu aj oddych, a príroda obklopujúca ho je proste krásna. Ak chcete stráviť príjemný čas v Švajčiarsku, Neuchâtel by nemal zlyhať.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky