Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Švajčiarsko Zermatt

Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Zermatt


1. Ako sa dostanem do Zermattu?

Zermatt je prístupný len vlakom alebo taxíkom. Najbližšie letiská sú v Ženeve a Curychu.

2. Koľko stojí lístok na Gornergrat?

Cena lístka na Gornergrat závisí od toho, či ideš 1. triedou alebo 2. triedou. Cena sa pohybuje medzi 45-90 CHF.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Zermatt?

Najlepšie obdobie na návštevu Zermattu je v lete (júl-august) alebo v zime, ak sa chceš počasie okúpať v slnečných lúčoch.

4. Aké sú najlepšie lyžiarske trate?

Zermatt je známe svojimi náročnými lyžiarskymi trasami a jednou z najobľúbenejších je Matterhorn Glacier Paradise.

5. Môžem si v Zermatte nejako prenajať lyžiarske vybavenie?

Áno, v Zermatte je možné prenajať lyžiarske vybavenie v niektorom z miestnych půjčovní. Najlepšie je si toto vybavenie predom zarezervovať.

6. Je údolí Mattertal prístupné autom?

Nie, údolí Mattertal je uzatvorené pre automobily kvôli ochrane prírody. Je možné sa sem dostať len vlakom alebo taxíkom.

7. Kedy treba rezervovať ubytovanie?

Je odporúčané rezervovať ubytovanie v Zermatte minimálne 2-3 mesiace vopred, najmä v sezóne, keď sú kapacity ubytovacích zariadení preplnené.

8. Aké sú najlepšie turistické atrakcie?

Medzi najlepšie turistické atrakcie patria výlet na Gornergrat, Matterhorn Museum, prechádzky po údolí Mattertal alebo jazda na horskom bicykli.

9. Aké sú tradičné jedlá Zermattu?

Tradičné jedlá Zermattu sú Raclette, Fondue a Älplermagronen (švajčiarska relax, plnená slanina) a zbierka ďalších špeciálnych jedál.

10. Je potrebné si zabezpečiť cestovné poistenie?

Áno, odporúča sa absolvovať cestovné poistenie, ktoré bude kryť všetky náklady spojené s náhodnými udalosťami na dovolenke.


Ubytovanie Švajčiarsko Zermatt


Švajčiarsko je známe najmä svojimi krásnymi horami a jedným z najnavštevovanejších miest v tejto krajine je Zermatt. V tomto článku sa pozrieme na to, aké ubytovanie ponúka Zermatt a ktoré možnosti sú pre hostí najlepšie.

Zermatt je populárne stredisko zimného lyžovania a turistiky. Mesto je srdcom Matterhornského regiónu a ponúka nádherné výhľady na túto záhadnú a náročnú horu. Doplnené to, stredisko má množstvo lyžiarskych zjazdoviek pre všetky úrovne zdatnosti.

Ak hľadáte ubytovanie v Zermatte, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka široké spektrum hotelov, apartmánov a horských chatiek pre každého hosta.

Ak chcete byť v centre diania, potom sú pre vás vhodné hotely a apartmány v blízkosti lyžiarskych vlekoch. Mnoho takýchto ubytovaní má elegantné a luxusné izby, ktoré sú dokonalými miestami na oddych a relaxáciu po náročnom dni lyžovania.

Pre tých, ktorí majú radi kľudnejší pobyt, sú horské chaty a ubytovanie v osadách okolo Zermattu ideálnou voľbou. Tieto chaty v sebe ukrývajú tradičnú švajčiarsku atmosféru a zároveň ponúkajú útulné prostredie pre príjemný pobyt. Mnohé z chatiek majú prístup k pešej turistike a cykloturistike.

Medzi najlepšie miesta na ubytovanie v Zermatte patrí tiež Riffelalp Resort. Toto krásne horské stredisko sa nachádza na kopci nad Zermattom a ponúka nezabudnuteľný výhľad na Matterhorn. Riffelalp Resort má nádherné izby, kompletné s moderným vybavením a ponúka návštevníkom prístup k mnohým zábavným aktivitám ako je wellness, golf a lyžovanie.

Celkovo povedané, Zermatt je krásne miesto k návšteve a má mnoho možností ubytovania pre každého hosta. Ako vidieť, na to aby ste si užili svoj pobyt, vášho alebo vašej rodiny, nemusíte robiť kompromisy v kvalite ubytovania. Či už hľadáte luxusné ubytovanie v centre mesta alebo pokojné miesto v prírode, Zermatt má pre vás presne to, čo hľadáte.


Počasie Švajčiarsko Zermatt


Švajčiarsko, krajina v srdci Európy, je známa svojou nádhernou prírodou a krásnou krajinou. Medzi mnohými zaujímavými miestami v krajine, jedno určite patrí medzi najobľúbenejšie - Zermatt.

Zermatt je malebné horské mestečko nachádzajúce sa v oblasti Alpes Valais vo Švajčiarsku. Okrem toho, že je to obľúbené turistické miesto, Zermatt je tiež známy svojimi širokými lyžiarskymi zjazdovkami a horskými túrami, ktoré sú k dispozícii po celý rok.

Ak sa chystáte navštíviť Zermatt, musíte byť pripravení na rôzne typy počasia, ktoré sa môžu vyskytnúť v každej sezóne. Zimné mesiace sú najkrajšie, pretože celé mestečko je pokryté snehom a ponúka nekonečné množstvo lyžiarskych možností na mnohých svahoch. Aj napriek tomu, že lyžiarské zjazdovky sú k dispozícii od októbra do apríla, sneh je tu na dosah ruky až do mája.

V lete je to úplne iná príbeh - sa musíte pripraviť na teplejšie počasie s miernym dažďom a niekedy aj búrkami. Dôležité je si uvedomiť, že ak sa rozhodnete navštíviť Zermatt v lete, bude tu slnko a teplo, ale zároveň sa môžu vyskytnúť aj chladné dni.

Pravdepodobne najlepším ročným obdobím na návštevu Zermattu je jesenné obdobie, ktoré sa zvyčajne začína koncom septembra a trvá do polovice októbra. Počas tohto obdobia je počasie väčšinou slnečné a príjemné, a zároveň sa môžete tešiť z nekonečne dlhých presvetlených dní a farebných listov lístia.

Bez ohľadu na to aké počasie zaznamenáte počas vašej návštevy v Zermatte, ste si istí, že tu zažijete nezabudnuteľnú dovolenku spojenú s nádhernými pohľadmi na Švajčiarske Alpy. Tak sa pripravte na vašu nasledujúcu dovolenku plnú úžasného počasia a nádherného prostredia v Zermatte, Švajčiarsko.


Dovolenka Švajčiarsko Zermatt


Švajčiarsko je známe svojou krásnou prírodou, vysokými vrcholmi Alp a cieleným cestovným ruchom. Dovolenka v Švajčiarsku je nielen o relaxácii a oddychu, ale aj o pamätihodnostiach a krásach, ktoré zaujmú každého návštevníka. Ak teda hľadáte miesto pre romantickú dovolenku, alebo horolezecký výlet, či pre jednoduché seriózne oddychovanie, Zermatt môže byť naša voľba.

Zermatt je malá horská obec, ktorá sa nachádza v srdečnom Švajčiarsku. Je to známe miesto, ktoré kríži dve hory - Matterhorn a Zinalrothorn, a je známe svojou nádhernou prírodou, ktorú každý rok privíta tisíce turistov. Zermatt je miesto, ktoré má veľa pamiatok a aktivít, ktoré sa dajú robiť tam.

Po príchode do Zermatt-u, je nutné vziať si lanovku a vystúpiť až na Gornergrat. Táto hora je známa svojou výškou, a jej vrchol je viditeľný z najväčšej časti mesta. Na Gornergrate si môžete vychutnať panoramatický pohľad na okolie, na mnoho ďalších hôr a prírodných krás.

Okrem toho, ak ste milovníkom horolezectva, tak na Matterhorn existujú rôzne trasy pre všetkých horolezcov, a to vrátane začiatočníkov aj skúsených.

Niektoré z najpopulárnejších aktivít na dovolenke v Zermatte zahŕňajú prehliadku miestnych atrakcií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti mesta. Medzi tie druhé patrí aj Schwarzsee, Horská dráha Matterhorn glacier paradise, ktorá vás zavedie až na vrchol, a kde si budete môcť užiť neskutočnú panoramatickú pohľad na celú horovo-alpskú krajinu a mnoho ďalších krás.

Ak ide o obec, tak je Zermatt útulnou a malebnou obcou s mnohými úžasnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať slávne švajčiarske kulinárske pochúťky. Ak teda hľadáte cieľ, kde môžete zažiť romantiku, aktivitu aj pohodu a oddych, tak Zermatt je ideálne miesto pre všetkých návštevníkov.


Letenka Švajčiarsko Zermatt


Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť pokojné prázdniny a zároveň zážitkové turistické aktivity, veľmi Vám odporúčame navštíviť Zermatt v Švajčiarsku. Toto mestečko sa nachádza na konci doliny Matterhorn a je omamné svojou krásou a jedinečnou atmosférou.

Ako sa tam dostať? Najjednoduchšie je si zakúpiť letenku Švajčiarsko Zermatt. Najbližšie letiská, na ktoré sa môžete dostať, sú letiská v Ženeve, Curychu a Miláne. Odtiaľ budete musieť pokračovať ďalším dopravným prostriedkom (napríklad vlakom alebo autobusom), aby ste sa dostali do Zermattu. Tento proces však nie je nič zložité a môže byť dokonca aj príjemný vďaka krásnym výhľadom na švajčiarske krajiny.

Väčšina návštevníkov Zermattu prichádza hlavne kvôli lyžovaniu a snowboardingu. V Zermatte sa nachádza trinásť horských vrcholov, čo znamená, že existuje množstvo zjazdoviek pre všetky úrovne jazdcov. Hlavné lyžiarske oblasti sú Sunnegga, Gornergrat a Schwarzsee. Ak nie ste lyžiar, neváhajte a skúste si napríklad sánkovanie na neuveriteľne dlhej saniarskej dráhe. Ak ste prekvapení tým, že vám nie je zima v Švajčiarsku, potom sa tešte zniekdej zasnežených chodníkov, zatiaľ čo sa prechádzate po krásnych uliciach Zermattu.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa tiež pripojiť k zimným túram alebo sa vydať na helikoptéru, aby ste sa pozreli na Matterhorn z blízka. Toto mačacie špicovité pohoří vám poskytne dokonalý zážitok po celý život.

Ako vidíte, Zermatt niečo ponúka pre každého návštevníka. Toto mesto je proste ideálne pre každého, kto sa chce vyviesť z oblastí pre plné turistov a chce si užiť pravú horskú atmosféru. Prepáčte mi ďakujem za oddych a snímanie.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky