Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Švédsko Gävleborg

Dovolenka Švédsko Gävleborg


Gävleborg je jedným z 21 švédskych správnych obvodov nachádzajúcim sa v strednej časti krajiny. Tento oblasť je známa svojou krásnou prírodou, ktorá pozostáva z hôr, jazier a hustých lesov. Mnoho turistov si tento kúsok Švédska vyberá svojou dovolenku. Čo môžete očakávať od vašej dovolenky v Gävleborg?

Prírodné krásy

Gävleborg je povestný svojou nádhernou prírodou. Okrem krásnych hôr a jazier návštevníci budú unesení aj z národného parku Färnebofjärden, ktorý sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 hektárov. Tento nádherný park ponúka úžasné príležitosti na turistiku a rybolov. Návštevníci si môžu prenajať kajak alebo kanoe a preskúmať rieku Dalälven, ktorá tečie cez park.

Zábava v zime i v lete

Nie je dôležité, či sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Gävleborgu v zime alebo v lete. V každej obdobi sa tu nájde veľa zábavy. Návštevníci v zime môžu lyžovať v jazierku Långnäs. Taktiež si môžete prenajať snežné skútre a prejsť sa po okolí. V lete je tu niekoľko festivalov, ktoré sa uskutočňujú po celom obvode Gävleborg. Najznámejší z nich je slávnostné otvorenie Letnej sezóny v hlavnom meste, Gävle. Chodia tu tisíce návštevníkov každý rok.

Kultúrne a historické pamiatky

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, je Gävleborg rajom. Vyzdvihujeme mnohé zaujímavé miesta. Najznámejším z nich je múzeum Andersa Zorn, ktoré sa nachádza v meste Mora v blízkosti jazera Siljan. Zorn, ktorý bol úspešný švédsky maliar, zomrel v roku 1920 a jeho dom a ateliér boli otvorené pre verejnosť ako múzeum. Pre tých, ktorí majú radi históriu, je Hlavný historický park v meste Gävle skvelým miestom na návštevu. Park ponúka mnoho vzácnych histórických miest, ako je napr. evanjelický kostol z roku 1861.

Stravovanie a ubytovanie

Na severnej strane potoka Gavle znajdete Gävle, hlavné mesto Gävleborgu. Mesto ponúka veľa rôznych reštaurácií, kaviarní a obchodov s potravinami, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Okrem toho je v Gävleborgu mnoho ďalších miest, kde sa môžete ubytovať a stravovať sa. Môžete byť vyslovene pobytom v prírode a prenajať si chatu v lese alebo luxusnejší hotel v meste. Svoje ubytovanie si môžete zabezpečiť už vopred on-line alebo cez cestovnú kanceláriu.

Väčšina turistov, ktorí sa vybrali do Gävleborg, sú nesmierne užívať si nádhernú prírodu a blízkosť kultúry a histórie. Definitívne, je Gävleborg miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať energiu počas svojej dovolenky. Ak hľadáte nové miesta k návšteve, určite by ste mali zaradiť Gävleborg na svoj zoznam.


Letenka Švédsko Gävleborg


Švédska provincie Gävleborg sa rozprestiera v južnej časti krajiny a láka turistov nielen svojimi prírodnými krásami, ale aj množstvom historických miest a kultúrnymi akciami. Ak plánujete navštíviť tento región, najlepšou možnosťou je kúpiť si letenku Švédsko Gävleborg.

Letenky do Gävleborgu sú dostupné z väčších európskych miest, ako Londýn, Paríž či Berlín, ale aj z iných krajín sveta. Pre najlepšiu cestu si vyberte letisko v meste Gävle alebo Sundsvall.

Mesto Gävle je hlavným mestom provincie a ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu. Jedným z nich je Gävlebocken, ktorý je obrovským medveďom z trstiny vysokým až 13 metrov. Každoročne ho v deň predvianočnej noci tisíce ľudí prichádzajú pozrieť na námestie Gävlebocken, čím sa stáva ikonickou atrakciou mesta v blízkosti Gotlandskej ulice.

Pre milovníkov prírody je ideálnou voľbou oblasť Ockelbo, kde sa nachádza veľa turistických trás a zaradených parkov. Najobľúbenejšími parkami na turistiku v oblasti sú Ockelbo Naturreservat a Gysinge Naturreservat.

V provincii sa nachádza aj množstvo muzeí, ktoré ponúkajú vzdelanie a kultúrne zážitky. Najznámejšou je skanzén v Bollnäs, ktorý je zameraný na históriu provincie a ukazuje, ako tam ľudia žili v minulosti. Inštitúcia Glasmuseet v Ljusne ponúka zaujímavý pohľad na históriu skla a jeho spracovanie.

Návšteva Gävleborgu môže byť pre vás nezabudnuteľným zážitkom a kúpa letenky je prvým krokom, ako sa tam dostať. So širokou škálou kultúrnych, prírodných a historických zážitkov určite nebudete sklamaní.


Počasie Švédsko Gävleborg


Švédsko je známe svojou krásnou a rozmanitou prírodou, no počasie tu môže byť niekedy nevyspytateľné a náročné na zvládnutie. V regióne Gävleborg, ktorý sa nachádza na východe Švédska, sú prevažne chladné a dlhé zimy, zatiaľ čo letá sú teplé a slnečné.

Zimné obdobie v Gävleborgu môže trvať až od novembra do apríla a teploty sa môžu pohybovať od -10°C až po -25°C. Väčšinou býva počasie chmúrne a oblačné, pričom sneh padá takmer celú zimu. Aj keď je tu pravdepodobnosť snehových búrok a búrok, väčšinou panuje tiché a pokojné prostredie.

Leto v Gävleborgu sa udeje od júna do augusta a teploty môžu dosahovať 20°C až 30°C. Slnečné počasie je bežné a občas sa objavia búrky a zrážky. V lete je tu veľa možností na turistiku a výlety do prírody, no môžu tu byť aj problémy s hmyzom, ako napríklad kliešťami.

Je zaujímavé, že v Gävleborgu sa početnými a dlhými temnými hodinami v zime. V decembri môže byť deň niektorých dňoch len niečo vyše 6 hodín dlhý a slnko zapadá už o tretej hodine popoludní. Na druhej strane, v lete môže byť večer až nesmrteľný, slnko nezapadá a svieti nepretržite celú noc.

Celkovo vzaté, počasie v Gävleborgu môže byť náročné, no aj napriek tomu, že zimné mesiace bývajú mrazivé a chladné, prírodné scenérie a klíma sa oplatí vidieť a vyskúšať. Ak chcete navštíviť Švédsko počas zimného či letného obdobia, Gävleborg je výborným miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť.


Ubytovanie Švédsko Gävleborg


Švédsko je krajina prekrásnych a rozmanitých krajín a miest, z ktorých každé má svoje jedinečné čaro. Jedným z týchto miest je aj Gävleborg, ktorého hlavným mesto je Gävle. Leží na severe Švédska a ponúka návštevníkom nádhernú prírodu, ako aj rôzne výlety do okolitých miest.

Ak hľadáte ubytovanie v Gävleborg, máte na výber niekoľko možností. Medzi najobľúbenejšie patria hotely, hostely, chatky a kempy.

Hotel Scandic CH je jedným z populárnych hotelov v Gävleborg. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlné izby s moderným vybavenie. Hostia hotela majú prístup k rôznym atrakciám mesta, vrátane katedrály a múzea Gävleborg.

Ak preferujete kempovanie, určite sa pozrite na miesto Camping Gavle Strand. Nachádza sa priamo pri pláži a ponúka priestor pre kempovanie s obálkou alebo bez nej. K dispozícii sú aj hotely a chatky na prenájom. Hostia si môžu užiť rôzne aktivity, ako je cyklistika a turistika.

Ak chcete byť bližšie k prírode, navštívte hostel STF Jädraås. Tento hostel sa nachádza v horskom prostredí a ponúka jednoduché, ale útulné ubytovanie. Hostia môžu navštíviť aj blízke lyžiarske stredisko pre zábavu na zjazdovkách.

Pre ľudí, ktorí hľadajú niečo trochu luxusnejšie, je k dispozícii hotel Bäckfjärdens Hotell. Tento hotel ponúka pohodlné izby s výhľadom na more a súkromné sauny. Hostia si môžu vychutnať aj švédske jedlá v reštaurácii hotela.

V každom prípade, či už ste milovníkmi prírody alebo kultúry, ubytovanie v Gävleborg má pre každého niečo. Môžete sa tešiť na pokojné chvíle v prírode, alebo aj na zábavu v meste. Nie je nič lepšie ako zistiť to sami, takže neváhajte a navštívte Gävleborg!


Najčastejšie otázky a odpovede Švédsko Gävleborg


Bohužel neexistuje špecifická databáza často kladených otázok a odpovedí pre Švédsko Gävleborg. Na základe základných informácií o regióne a krajine sa však dajú zodpovedať niektoré bežné otázky:

1. Kde sa nachádza Gävleborg?
Gävleborg je región nachádzajúci sa v strednom Švédsku, s hlavným mesto Gävle a najväčším mestom Hudiksvall.

2. Aké sú tam teploty?
Teploty v Gävleborgu sú ovplyvnené morským podnebím a zvyčajne sa pohybujú medzi -10°C až 20°C, v závislosti od ročného obdobia.

3. Aké sú tam turistické atrakcie?
V Gävleborgu je veľa turistických atrakcií, vrátane nádherných prírodných miest, ako je Národný park Färnebofjärden, histórické pamiatky ako hrad Gävle, rôzne kultúrne podujatia počas leta a zimy a mnoho iného.

4. Aké sú tam tradičné jedlá?
Tradičné švédske jedlá v Gävleborgu zahŕňajú rôzne druhy rybieho masu, ako napríklad smaženú sleď, sladkovodné riasy a lososa, ako aj mäsové pokrmy, ako napríklad hus alebo diviak.

5. Ako sa tam dostanem?
Gävleborg je ľahko dostupný cez verejnú dopravu. Hlavné mesto Gävle má letisko, vlakové a autobusové stanice. Okrem toho sa dá Gävleborg dosiahnuť aj autom, po ceste E4.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky